ME w siatkówce mężczyzn – typy bukmacherskie oraz terminarz

We wrześniu 2021 roku startuje prestiżowa impreza CEV EuroVolley Men 2021. Mecze w ramach mistrzostw europy będą odbywać się między innymi w Gdańsku, który już w 2017 roku był gospodarzem wielkiego turnieju w piłce siatkowej mężczyzn. Polska reprezentacja należy do tych zespołów, które są głównymi faworytami do zdobycia tytułu Mistrza Europy. Z okazji imprezy, która odbędzie się po zakończeniu igrzysk olimpijskich, bukmacherzy przygotowali ciekawe oferty na zakłady bukmacherskie, które z pewnością skuszą zarówno nowych, jak i stałych graczy do typowania meczów Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn. Jak obstawiać takie zdarzenia? Jakie są typy i zakłady na Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn?

ME w siatkówce - typowanie

Kiedy odbędą się Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn?

Mistrzostwa Europy w siatkówce - kiedy?

Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn odbędą się w tym roku w trzech polskich miastach. Zjadą się do nich najlepsze drużyny ze starego kontynentu. Polscy siatkarze naturalnie należą do faworytów tego turnieju i nawet brązowy medal mógłby być w ich przypadku sporym niedosytem. Mistrzostwa Europy zaplanowano na 1-19 września i z pewnością będzie to jeden z największych turniejów sportowych organizowanych w naszym kraju. Warto tutaj dodać, że najlepsze zespoły na Starym Kontynencie będą rywalizować aż w czterech krajach – w Polsce, Czechach, Finlandii i Estonii.

W Polsce zostanie rozegranych jednak najwięcej meczów. Nie tylko sama faza grupowa, ale przede wszystkim wielki finał przyciągnie przed ekrany telewizorów i na trybuny wielu fanów. Łącznie w polskich halach obiektów sportowych rozegranie zostanie 25 spotkań Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn. Formuła rozgrywania turnieju jest bardzo dobrze znana siatkarzom, ponieważ już w 2019 roku w takim samym wydaniu toczyły się boje w ramach Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn.

Polska będzie organizatorem CEV Mistrzostw Europy w sumie po raz trzeci, natomiast Reprezentacja Polski wystartuje w tych rozgrywkach już po raz 27. Z dziewięciu imprez nasi siatkarze wracali z medalami: trzykrotnie zdobyli brązowy medal, pięć razy srebrny medal, a tylko raz zdobyli złoty medal w 2009 roku. Mając atut własnego boiska Polacy mogą pokusić się o drugi złoty medal Mistrzostw Europy w piłce siatkowej.

Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2021 – czy są pewniaki?

Na temat pewniaków i pewnych typów bukmacherskich powstało już kilka artykułów. Oczywiście 100-procentowych pewniaków nie ma na żadnej imprezie, czy to w rozgrywkach ligowych. Na Mistrzostwa Europy pojadą najsilniejsze zespoły w tym Reprezentacja Polski, która uznawana jest za faworyta. Poza Polską awans zapewniły sobie: Czechy, Francja, Niemcy, Turcja, Ukraina, Holandia, Bułgaria, czy Hiszpania. Wśród innych drużyn, które mogą sięgnąć po złote medale wymienia się Włochy, Francję, czy też Bułgarów.

Czarnym koniem może okazać się Rosja. Oczywiście Mistrzostwa Europy w siatkówce rządzą się swoimi prawami. Ekipy reprezentacyjne nie będą miały zbyt wiele czasu na regenerację po igrzyskach olimpijskich, które rozgrywane są w morderczych warunkach. Klimat panujący w Tokio mocno odbija się na kondycji fizycznej i psychicznej zawodników, mimo iż ci rozgrywają mecze w klimatyzowanych halach. To wszystko może się jednak przełożyć na dyspozycję poszczególnych zawodników, a tym samym na końcowy wynik turnieju. Kto sięgnie po mistrzostwo?

Reprezentacja Polski w siatkówce i szanse na wygraną ME

Reprezentacja Polski w siatkówce

W Mistrzostwach Europy udział wezmą w sumie 24 reprezentacje ze Starego Kontynentu. Zespoły zostały podzielone na cztery grupy po sześć ekip. Losowanie grup okazało się przychylne dla Reprezentacji Polski, która trafiła do grupy A. Zmierzy się ona z reprezentacją Belgii, Serbii, Ukrainy, Grecji i Portugalii. Awans naszych siatkarzy jest pewny, aczkolwiek zawodnicy nie chcą buńczucznie zapowiadać wielkich wyników. Polska reprezentacja w siatkówce jest po prostu skromna, ale na boisku niepodzielnie rządzi, co pokazują wyniki w Lidze Narodów, czy też podczas innych imprez.

Grupy Mistrzostw Europy

  • grupa A: Polska, Belgia, Serbia, Ukraina, Grecja, Portugalia
  • grupa B: Czechy, Włochy, Słowenia, Bułgaria, Białoruś, Czarnogóra
  • grupa C: Finlandia, Rosja, Holandia, Turcja, Hiszpania, Macedonia Północna
  • grupa D: Estonia, Łotwa, Francja, Niemcy, Słowacja, Chorwacja

Mistrzostwa Europy w siatkówce – terminarz

Terminarz meczów Polaków na EuroVolley 2021:

Polska – Portugalia 2 września 20:30
Serbia – Polska 4 września 20:30
Grecja – Polska 5 września 20:30
Polska – Belgia 6 września 20:30
Polska – Ukraina 8 września 20:30

Tytułu Mistrza Europy będzie bronić Serbia. W finale poprzedniego turnieju pokonała Słowenię, która znalazła się na drugim miejscu po emocjonującym spotkaniu. Polacy zajęli trzecie miejsce i wywalczyli brązowy medal pokonując Francuzów. Kibice nie ukrywają, że w tym roku liczą na to, że turniej zostanie rozegrany an korzyść gospodarzy, czyli Polski. Oczywiście zdobycie każdego medalu będzie wspaniałym rezultatem, ale polscy siatkarze mają wszelkie predyspozycje do tego, aby wygrać Mistrzostwa Europy w 2021 roku.

Terminarz 1/8 i ¼ finału ME 2021 w siatkówce

1/8 finału A1 vs C4 – pierwsza drużyna grupy A i 4 drużyna grupy C 11.09
1/8 finału C2 vs A3 11.09
1/8 finału C1 vs A4 12.09
1/8 finału A2 vs C3 12.09
¼ finału 14 września
Półfinały 18 września
Finał oraz mecz o 3 miejsce 19 września

ME w siatkówce mężczyzn – typy bukmacherskie

Mistrzostwa Europy w siatkówce - typy

Mistrzostwa Europy w siatkówce to świetna okazja dla typerów, którzy chcą postawić swoje kupony na zwycięstwo Reprezentacji Polski w poszczególnych meczach lub całym turnieju. Liczba osób chcących typować wydarzenia z tej dyscypliny sportu z rok na rok rośnie, co cieszy w szczególności zakłady bukmacherskie. Obstawianie siatkówki nie jest jednak takie proste jakby mogło się wydawać. Tak, jak inny sport również i ona wymaga odpowiedniego podejścia, analiz i znajomości drużyn, które ze sobą mają rywalizować.

Siatkówka przez bardzo długi czas cieszyła się w naszym kraju ogromną popularnością, a w szczególności, gdy Reprezentacja Polski zaczęła odnosić znaczące sukcesy. Polscy siatkarze niejednokrotnie zdobywali medale na wielkich imprezach. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o Mistrzostwa Europy, ale także rywalizację drużyn z całego świata, czyli Mistrzostwa Świata. Również w Lidze Narodów nasi siatkarze świetnie sobie radzą. Niegdyś mogliśmy z zazdrością patrzeć na takie ekipy, jak Niemcy, Francja, Rosja, czy Holandia. Dziś to Reprezentacja Polski w siatkówce jest jedną z najlepszych drużyn na całym świecie, co udowadnia przy okazji kolejnych turniejów.

Skąd brać typy na siatkówkę?

Jeśli myślisz o obstawianiu siatkówki, to poza poszczególnymi ofertami bukmacherów powinieneś pomyśleć także o analizach na dane wydarzenia, dzięki którym będziesz mógł wybrać odpowiedni typ. Nie każdy gracz może sobie pozwolić na sprawdzenie informacji o wybranym spotkaniu i o poszczególnych drużynach w nim uczestniczących. Dlatego też niekiedy warto jest korzystać z darmowych stron, na których można znaleźć analizy wybranych spotkań. Wystarczy wybrać interesującą dyscyplinę sportową, w tym wypadku siatkówkę i Mistrzostwa Europy, a następnie sprawdzić, jakie opinie wyrażają inni typerzy na ten mecz. Typerzy, którzy publikują swoje analizy w sieci, często zbierają przydatne informacje w jednym, krótkim artykule lub wypowiedzi na forum.

Na podstawie tych wiadomości można wybrać najlepsze mecze w Mistrzostwach Europy w siatkówce mężczyzn, obstawić dany typ i liczyć, że kupon wejdzie. Kibice siatkówki od momentu sukcesów polskich siatkarzy zaczęli częściej obstawiać w zakładach bukmacherskich ich mecze. Zauważyli to legalni bukmacherzy, którzy stale poszerzają swoje oferty i przedstawiają je użytkownikom za pomocą strony internetowej. Warto więc korzystać nie tylko z serwisów z darmowymi analizami, ale także ze strony wybranego bukmachera oraz jego forum, gdzie można znaleźć typy na różne ligi i nie tylko na Mistrzostwa Europy w siatkówce.

Jak wykonać analizy na siatkówkę?

W zakładach bukmacherskich można spotkać typerów, którzy zajmują się dodatkowo analizami. Jest to bardzo ważny element ich gry, dzięki któremu mogą wygrywać częściej i większe kwoty. Istnieją także specjalne serwisy, na których można prezentować własne analizy, jeśli ma się do tego zacięcie i lubi od czasu do czasu coś napisać. Jeżeli wiemy, że w danej dziedzinie udaje nam się często trafnie przewidzieć wynik, to warto podzielić się taką wiedzą z innymi i jednocześnie zyskać coś dla siebie. Publikując analizy na Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn można zarobić dodatkowo duże pieniądze.

Pisząc analizy na mecze siatkówki automatycznie bierze się udział w konkursie dla najlepszych typerów. Jeśli Twoje typy okazują się trafne, masz szanse na dodatkowe wygrane. Należy jednak trafić na odpowiedni i sprawdzony serwis, który oferuje takie możliwości. Co istotne, analitycy zakładów bukmacherskich mogą także zarabiać wysokie kwoty za to, że będą współpracować z innymi graczami. Oznacza to, że będą oni wykonywać dla nich analizy i czerpać z tego zyski.

Siatkówka jest sportem drużynowym, a więc analizować można wiele aspektów, na przykład formę siatkarzy, jak prezentuje się dany zawodnik na Mistrzostwach Europy, czy reprezentacja Francji dzięki bogatej historii ma szanse na wygranie turnieju. Możliwości analizy różnych czynników jest mnóstwo. Jeśli chcesz samodzielnie typować i analizować dane spotkania, to musisz liczyć się z tym, że zajmuje to wiele czasu, ale przynosi również wiele korzyści.

Na co zwrócić uwagę obstawiając mecze Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn?

Siatkówka to sport, w którego przypadku priorytetowo traktuje się rozgrywki reprezentacyjne. Chodzi tutaj o Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn i kobiet, Liga Narodów, czy też mecze towarzyskie. Można to również zauważyć w typach bukmacherskich na dane wydarzenia rangi ogólnokrajowej. Siatkarskie reprezentacje mają zdecydowanie więcej kibiców, aniżeli rozgrywki klubowe. Mało tego, siatkarze grę dla reprezentacji swojego kraju traktują szczególnie, mimo że to w klubie zarabiają większe pieniądze.

Oczywiście ligi krajowe czy Liga Mistrzów są również istotne, jednakże pierwszeństwo mają zazwyczaj Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa i Puchar Świata, Liga Narodów. Dlatego też przy obstawianiu meczów siatkówki należy zwracać uwagę na rangę spotkań. Warto także mieć na uwadze fakt, że różne drużyny w zależności od własnych celów czy przedsezonowych założeń, różnie traktują spotkania w poszczególnych fazach sezonu. Ogólnie profesjonaliści nie polecają typowania pierwszych kolejek, ale to standardowa reguła w przypadku wszystkich rozgrywek drużynowych.

Początek zawsze uznawany jest za wielką niewiadomą. Niejednokrotnie naprędce budowane drużyny mają okazję pierwszy raz wtedy ze sobą potrenować, więc o jakimkolwiek zgraniu nie ma mowy. Końcówka sezonu to oczywiście gra o wielki finał tylko w przypadku kilku ekip. Część pogodziła się ze spadkiem z ligi, część jest pewna utrzymania, a zawodnicy walczą już jedynie o kontrakty indywidualne w lepszych zespołach na nadchodzący sezon. Takich meczów lepiej unikać, ponieważ forma siatkarzy może niekiedy zaskoczyć i sprawić, że faworyt przegra, albo jeden zawodnik kompletnie zawiedzie. Kolejnym istotnym elementem jest miejsce rozgrywania meczu. Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn w tym roku zostaną rozegrane w Polsce, więc polscy siatkarze będą występować w roli gospodarzy.

Tak, jak w przypadku innych dyscyplin sportowych, również i siatkówka rządzi się prawem własnego boiska. Siatkarze zdecydowanie lepiej grają we własnej hali, na własnym parkiecie i przy własnej publiczności. Mimo że boiska wyglądają wszędzie tak samo, to dochodzi do tego aspekt psychologiczny. Warto zatem pamiętać, że drużyny na co dzień występujące w kameralnych halach mogą mieć w początkowej fazie meczu kłopoty na zdecydowanie większym obiekcie. Zwłaszcza jeśli chodzi o zagrywkę. Występuje zatem pewien handicap własnego obiektu, ale nie należy przeceniać jego roli.

Inną istotną rzeczą podczas typowania zakładów bukmacherskich na siatkówkę jest zapoznanie się ze składami reprezentacji, czy też drużyn. W miarę możliwości warto wstrzymywać się do momentu poznania ostatecznych składów i dopiero wtedy postawić swój kupon. Może się bowiem okazać, że na przedmeczowej rozgrzewce jeden z siatkarzy doznał kontuzji, a był liderem zespołu. Świetnie atakował po prawej stronie, a teraz będzie grał za niego mniej doświadczony zawodnik. Ma to kolosalne znaczenie w przypadku przebiegu całego spotkania. Do innych istotnych czynników podczas typowania meczów siatkówki należy zaliczyć jeszcze porę rozgrywania meczu, czy też zmęczenie poszczególnych zawodników. Siatkówka to bardzo trudny fizycznie sport, a mocno eksploatowani zawodnicy prędzej czy później muszą opaść z sił.

Mistrzostwa Europy w siatkówce – gdzie obstawiać mecze?

gdzie obstawiać ME w siatkówce

Mistrzostwa Europy w siatkówce zbliżają się coraz większymi krokami. Do zakończenia igrzysk olimpijskich zostało już niewiele, a zawodnicy będą musieli walczyć jeszcze o najwyższe trofeum na Starym Kontynencie. Zarówno faza grupowa, jak i mecze drabinki turniejowej będzie można obstawiać u wszystkich legalnie działających w Polsce bukmacherów. Oczywiście, każdy kibic liczy na to, że biało-czerwoni w tym roku zdobędą mistrzostwo, ale trzeba sobie zdać sprawę z tego, że w turnieju biorą udział inne mocne reprezentacje, jak Hiszpania, Bułgaria, Belgia, Francja, Czechy, Słowacja, Turcja, czy Niemcy.

Wszystkie mecze Reprezentacji Polski, a także innych zespołów można obstawiać między innymi w STS, Fortunie, Beclic, czy LV BET. Każdy z legalnie działających bukmacherów, na licencji Ministerstwa Finansów, z pewnością przygotuje specjalne oferty na kody promocyjne i inne bonusy. Dzięki nim będzie można znacząco podnieść ewentualną wygraną. Oferty bukmacherów kierowane są zarówno do nowych, jak i stałych graczy, dlatego warto obserwować ich profile w mediach społecznościowych, ponieważ tam najszybciej trafiają nowinki o bonusach promocyjnych. Jak zaprezentują się biało-czerwoni? Czy wielki finał jest w ich zasięgu? A może zdobędą tylko brązowy medal? Mistrzostwa Europy w siatkówce to z pewnością wydarzenie, na które czeka każdy fan piłki siatkowej w Polsce!

Jakie są rodzaje zakładów na ME w siatkówce mężczyzn?

Siatkówka pomimo tego, że w Polsce jest bardzo popularna, to bukmacherzy nie mają zbyt wielu rynków na mecze Ligi Narodów, czy Mistrzostw Europy. Oferty są standardowe i podobne do tych, które można znaleźć między innymi w przypadku meczów piłki nożnej. Dlatego bardzo istotne jest to, aby dokładnie poznać wszystkie rynki i wiedzieć, co można na nich ugrać.

Zwycięstwo w secie lub meczu

W tym przypadku gracze mogą klasycznie obstawiać zwycięzcę danego seta lub całego meczu. W przypadku mistrzostw może pojawić się także zakład, kto zakończy fazę grupową na pierwszym, a kto na drugim miejscu. Ponadto może pojawić się jeszcze zakład na to, kto wygra turniej. Co istotne, kursy na tego rodzaju łączenia są bardzo wysokie i jest to zakład stosunkowo trudny do poprawnego obstawienia.

Liczba zdobytych punktów w meczu

Jest to klasyczny zakład under/over, który jest bardzo dobrze znany z innych dyscyplin sportowych. Gracz typuje czy w całym meczu padnie powyżej/poniżej danej liczby „oczek”. W przypadku obstawiania tego typu zakładów ważne jest to, aby pamiętać, że w siatkówce mecz toczy się do trzech wygranych setów. Oznacza to, że mecz może trwać trzy sety, albo nawet i pięć. To oczywiście przekłada się na liczbę zdobywanych punktów przez zespoły.

Liczba punktów w secie

W tym przypadku gracz musi wytypować zakład under/over na liczbę punktów zdobytych w pojedynczym secie. Chodzi tutaj głównie o wytypowanie liczby punktów dla danej drużyny.

Handicap setowy

Jedna z ciekawszych możliwości obstawiania meczów siatkówki, zwłaszcza w przypadku, kiedy jest wyraźny faworyt, a to w siatkówce zdarza się często. W przypadku typowania na daną drużynę handicapem setowym trzeba pamiętać, że mecz zaczyna się przewagą danej liczby setów. U bukmacherów jest możliwość typowania handicapem setowym +2,5 seta. W takim przypadku do prawidłowego rozliczenia zakładu bukmacherskiego wystarczy zaledwie wygranie jednego seta przez typowaną drużynę. Co ważne, kursy bukmacherskie na tego typu zakłady są bardzo atrakcyjne i to bez względu na rangę meczu, czy będzie to faza grupowa turnieju ligi narodów, mistrzostw europy czy ligi krajowej.  Tak samo sytuacja wygląda w drugą stronę. Jeśli gracz jest pewny, że dany zespół wygra ze stratą maksymalnie jednego seta lub bez straty seta, to również może obstawić odpowiedni handicap, który sprawi, że kurs na faworyta będzie atrakcyjny.

Handicap punktowy

W tym przypadku dana drużyna rozpoczyna spotkanie z przewagą określonej liczby punktów. Handicapy punktowe są bardzo ryzykowne, ponieważ liczba setów w meczu siatkówki moze być różna, co sprawia, że handicapy mogą się nie sprawdzić w ich przypadku. Handicapy punktowe dotyczą też pojedynczych setów. Gracz może obstawić na przykład, że drużyna wygra pojedynczego seta z handicapem +3.5 pkt.

Dokładny wynik

Typer obstawia dokładny wynik danego spotkania na mistrzostwach lub w lidze krajowej. Jest to ciekawy zakład, ale równie trudny do wytypowania, jak inne. Ciężko bowiem określić, czy na boisku nie dojdzie do niespodziewanych sytuacji, które zaważą na wyniku spotkania.

Zakłady live

Siatkówka, jak i inne dyscypliny sportowe możliwe do obstawiania u bukmacherów cechuje się także zakładami live. Zakłady na żywo to oferta kierowana głównie do tych typerów, którzy mają duże pojęcie o danej drużynie, lidze, czy reprezentacji. Gracz może znaleźć u bukmacherów takie zakłady jak: różnica zwycięstwa w danym secie oraz pozostałe znane z oferty przedmeczowej rynki, które wzbogacane są bieżącą aktualizacją kursów.

Statystyki zawodników

W przypadku ważniejszych wydarzeń sportowych, jak Mistrzostwa Europy, czy w przypadku Ligi Narodów, można obstawiać nie tylko wyniki reprezentacji, ale także tego, jak spisują się zawodnicy. Statystyki siatkarzy są trudne do obstawienia, w szczególności, jeśli chodzi na przykład o liczbę punktów, która została przez nich zdobyta. Jest to jednak rynek zakładów bukmacherskich, który pojawia się w przypadku ważniejszych turniejów, jak zbliżające się Mistrzostwa Europy.

Porady dla typerów na zakłady bukmacherskie na ME 2021

Porady dla typerów

Siatkówka jest dosyć specyficzną dyscypliną sportową do obstawiania. Wymaga ona od gracza bardzo dużej znajomości wybranej drużyny, czy reprezentacji. Ważna jest także znajomość historii rozgrywanych spotkań pomiędzy poszczególnymi ekipami. Dlatego też przy typowaniu siatkówki warto trzymać się kilku ważnych zasad.

Przede wszystkim nie należy obstawiać wcześniej niż przeddzień meczu. Bez względu na to, czy będzie to faza grupowa, czy już pucharowa. Często bukmacherzy sami wystawiają bardzo późno swoje oferty na dany turniej, czy spotkanie. Warto także analizować rynki, tym bardziej jeśli są to mistrzostwa Europy.  W siatkówce bardzo często jest jeden wyraźny faworyt, więc typowanie zwycięzcy spotkania często bywa nieopłacalne. Warto wtedy skorzystać z różnych kombinacji, które pozwolą podbić wysokość ewentualnej wygranej. Jest to świetna okazja do tego, aby się sprawdzić na innym polu.

Polska reprezentacja w siatkówkę przedstawiana jest w roli faworyta do wygrania w nadchodzących mistrzostwach. Co prawda, takie kraje jak Czechy, czy Belgia lub Włochy mogą okazać się czarnym koniem, ale wszyscy w Polsce wierzą, że turniej rozegrany zostanie pod dyktando Biało-Czerwonych. Dlatego też warto skupić się na naszym kraju i naszej reprezentacji. Prześledzić ostatnie wyniki drużyny narodowej, danych zawodników i ocenić szanse na wygranie meczu, czy też finał. Samo wyjście z grupy jest raczej pewne, ponieważ nie w niej drużyny, która mogłaby być dla Polski zaporą nie do przejścia.

Obstawiając można brać pod uwagę handicapy setowe, które mają wysokie kursy, ale są bezpieczniejsze niż handicapy punktowe. Warto także analizować gotowe darmowe typy bukmacherskie i korzystać z serwisów dla typerów, gdzie można znaleźć wiele informacji na temat danej drużyny, czy szczegółową analizę wybranego spotkania.

Co jeszcze warto obstawiać poza Mistrzostwami Europy w siatkówce?

Siatkówka to sport, który obfituje w wiele wydarzeń wyższej rangi niż tylko Mistrzostwa Europy. Jest wiele okazji, dzięki którym można obstawiać bardzo ciekawe spotkania na poziomie międzynarodowym, jak i krajowym. Można typować wyniki meczów zarówno rozgrywek klubowych, jak i reprezentacyjnych.

Trwające Igrzyska Olimpijskie to świetna okazja do tego, aby spróbować swoich sił w typowaniu siatkówki, jeśli jeszcze tego nie robiłeś. Turniej w Tokio jest bardzo ważną imprezą, która odbywa się na miesiąc przed rozpoczęciem Euro w siatkówce. Turniej ten jest znacznie ważniejszych niż Liga Narodów, Mistrzostwa Świata, czy Europy, ponieważ odbywa się raz na cztery lata. Jest to taki finał wieloletnich rozgrywek, który pozwala wyłonić najlepszą drużynę spośród wszystkich na całym świecie, ale jest znacznie bardziej prestiżowy niż MŚ.

Kolejną okazją do typowania siatkówki są oczywiście Mistrzostwa Świata. Podobnie jak w przypadku piłki nożnej turniej mistrzostw świata rozgrywany jest raz na cztery lata i sam już ten fakt wpływa na ich prestiż. Turniej o miano najlepszej reprezentacji na globie pokazuje również, jak ciężkimi zawodami są wspomniane wcześniej IO. Rozgrywki siatkarskie mają to do siebie, że ich reguły są zazwyczaj mocno skomplikowane. W światowym czempionacie rywalizacja zaczyna się od pierwszej rundy grupowej, w której drużyny podzielone są na cztery grupy po sześć zespołów. Odpadają z nich dwie najsłabsze, a rywalizacja toczy się w pięciu czterozespołowych grupach. Po tej fazie odpada 12 zespołów, a sześć ekip, które zostają tworzą dwie trzyosobowe grupy, w których toczy się rywalizacja o awans do półfinałów.

Liga Narodów, Puchar Wielkich Mistrzów, Liga Mistrzów, czy też rozgrywki klubowe to kolejne wspaniałe okazje do tego, aby móc typować zmagania siatkarzy. Warto do tego dodać jeszcze, że drużyny rywalizują za sobą w rozgrywkach na własnym podwórku, a nie na europejskich parkietach. Plus Liga i Tauron Liga to ostatnie rozgrywki, które warto typować, a co najważniejsze – w ich ramach mecze odbywają się regularnie, w odstępie kilku dni.

Zbliżający się turniej Mistrzostw Europy to z pewnością ogromne nadzieje na to, że Polska sięgnie po złoty medal tych rozgrywek. Typy bukmacherskie pokazują, że nasi siatkarze są stawiani w roli faworytów, ale trzeba pamiętać o tym, że są również inne ekipy, które aspirują do złota. Obstawiając mecze siatkówki polskiej reprezentacji z pewnością warto zastosować się do przedstawionych wyżej zasad i skrupulatnie analizować każdy mecz. Dzięki temu zwiększysz szanse na to, że Twoje kupony będą wchodzić.

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments