Obstawianie meczy – gdzie warto obstawiać legalnie?

Obstawianie meczy zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Poprzez rosnącą ilość legalnych bukmacherów w internecie, nie musimy już pojawiać się w punktach stacjonarnych, aby postawić kupon. Wystarczy komputer z dostępem do internetu lub smartfon i możemy z każdego miejsca na świecie, o dowolnej godzinie obstawiać mecze ulubionej dyscypliny sportowej. Natomiast dla wielu początkujących graczy, zakłady bukmacherskie wciąż mają sporo tajemnic. Jak zacząć obstawiać mecze, aby wygrywać? Na co zwracać uwagę podczas typowania?

Spis treści:

Obstawianie meczy — co to jest i jak to robić?

Bonus 1640 PLN z kodem BETOMANIA
5.0
Bonus nawet do 5000 PLN
4.5
Bonus 100% do 1500 PLN
4.5
Bonus do 1660 zł środków bonusowych
4.3
Bonus o wartości 1500 PLN
4.3
Bonus do 1555 PLN
3.8
Bonus do 250 PLN
3.5
200 PLN bez ryzyka na start!
3.5
Zakład bez ryzyka do 550 PLN
3.5
Bonus 500 PLN na start
3.3
Bonus 100% do 7777 zł
2.8
Bonus 1000 PLN Cashback
2.5

Co to tak naprawdę znaczy obstawianie meczy online i co rozumiemy poprzez „zakład bukmacherski”? Gdy zawieramy zakład z bukmacherem, naszym zadaniem jest wytypowanie konkretnego zdarzenia. Potwierdzeniem zawartej transakcji, w której uczestniczy gracz oraz bukmacher, jest kupon określający nasz zakład, stawkę, kursy oraz potencjalną wygraną. Obstawiane zdarzenia najczęściej dotyczą meczów sportowych, ale u bukmacherów możemy nie tylko obstawiać mecze – nie brakuje także zakładów dotyczących sceny politycznej, szeroko rozumianej kultury, a nawet pogody.

Każde zdarzenie dostępne u bukmachera posiada określony kurs, według którego wyliczona zostanie nasza potencjalna wygrana. Jeśli nasz typ okazał się poprawny, na przykład wygrała wskazana przez nas drużyna, stawka kuponu mnożona jest przez kurs, bukmacher odlicza stawki podatek od gier hazardowych, a pieniądze trafiają na konto gracza.

Należy przy tym pamiętać, że w przypadku błędnego wskazania tracimy postawioną za pośrednictwem kuponu bukmacherskiego stawkę.

Jak obstawiać, aby wygrywać?

Wiemy już czym są zakłady bukmacherskie, a jak z nich korzystać, aby regularnie wygrywać pieniądze? Skuteczne typowanie to połączenie rozrywki z zarabianiem prawdziwej gotówki, ale trzeba pamiętać, że niezbędna jest znajomości danej dyscypliny oraz doświadczenia.

Podczas stawiania pierwszych kroków w świecie obstawiania meczy warto trzymać się podstawowych zasad ułatwiających bezpieczne zdobywanie doświadczenia. O czym pamiętać podczas stawiania pierwszych kuponów?

 • Obstawiamy mecze online z ulubionych dyscyplin – Oferta rynków zdarzeń u polskich bukmacherów obejmuje praktycznie wszystkie najpopularniejsze dyscypliny. Ilości meczów mogą przytłaczać nawet doświadczonych graczy. Na początku zdecydowanie odradzamy próbowania różnych dyscyplin, a zamiast tego polecamy skupić się na jednej, którą znamy najlepiej. Powinniśmy orientować się nie tylko w samych zasadach danego sportu, ale i aktualnej sytuacji klubów lub zawodników.
 • Zaczynamy od zakładów pojedynczych (SOLO) – Zakłady AKO, czyli akumulowane, dają możliwość zarobienia dużo większych pieniędzy, jednak na samym początku, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie korzystanie z kuponów SOLO, gdzie musimy wytypować tylko jedno zdarzenie.
 • Analiza sportowa to podstawa – Dokłada analiza tabel i wcześniejszych spotkań danych drużyn to absolutna podstawa w obstawianiu wyników sportowych. Sprawdzamy dyspozycje drużyn, poszczególnych zawodników, ewentualne absencje i aktualny kalendarz rozgrywek.
 • Nie sugerujemy się wyłącznie kursami – Wspomniana wyżej analiza zawsze przekłada się na większą skuteczność niż stawianie w ciemno na drużyny i zawodników z niskimi kursami, czyli na teoretycznych „pewniaków”.
 • Emocje odstawiamy na bok – Podczas obstawiania meczy nie kierujemy się sympatią do danego zawodnika lub klubu, a skupiamy się na chłodnej kalkulacji. To samo dotyczy chęci „odegrania” przegranego kuponu. Konsekwentnie gramy według ustalonej strategii, bez nagłego zwiększania stawek.

Co to są pewniaki?

Co to są pewniaki

Pewniaki w zakładach bukmacherskich to typy na drużynę lub zawodnika, które wydają się z góry wygrane. Z takimi sytuacjami mamy miejsce na przykład w meczach turniejowych, gdy drużyny światowej klasy, mierzą się z mało znanymi zespołami grającymi na co dzień w niższych ligach. Różnica klas obu drużyn wpłynie oczywiście na kurs bukmacherski, w takim wypadku najczęściej wynoszącym około 1.10-1.20 za zwycięstwo faworytów.

Mimo iż pozornie wynik meczu wydaje się przesądzony, to należy brać pod uwagę wiele czynników. Przykładowo Barcelona mierząca się z drugoligowym zespołem będzie faworytem, ale kurs nie pokaże nam tego, że już zapewniła sobie awans i na murawę wyjdą drugim czy trzecim składem, a mecz zakończy się remisem.

Co to są typy bukmacherskie i jak z nich korzystać?

Wraz z rosnącą popularnością, jaką cieszą się zakłady bukmacherskie online, coraz częściej pojawiają się w sieci miejsca, gdzie możemy znaleźć typy udostępniane przez ekspertów i fanów danego sportu. Typy bukmacherskie mają pomagać ​​w poprawnym typowaniu zdarzeń. Wartościowe typy poparte są zawsze dokładną analizą sportową, która pozwala spojrzeć na dane spotkanie z szerszej perspektywy i ocenić kto ma większe szanse na wygraną.

Typy bukmacherskie mogą dotyczyć także przewidywanej ilości strzelonych bramek czy zdobytych punktów, żółtych i czerwonych kartek, ilości setów i gemów, a nawet tego ile dana drużyna wywalczy rzutów rożnych.

Gdzie szukać typów bukmacherskich i czy warto z nich korzystać?

Analizy sportowe znajdziemy na specjalistycznych portalach dotyczących zakładów bukmacherskich, na stronach zajmujących się wyłącznie typowaniem, na grupach oraz forach internetowych, a nawet na blogach samych bukmacherów.

Należy pamiętać o tym, że typy bukmacherskie dzielimy na płatne oraz bezpłatne. Przy tych pierwszych zawsze powinna zapalić się nam lampka ostrzegawcza. Najczęściej miejsca z płatnymi typami nie różnią się zupełnie niczym od tych darmowych, a jedyne co odczujemy, to zmianę salda naszego konta. Jednak typy na zakłady bukmacherskie przygotowane przez profesjonalistów to wartościowa wiedza ułatwiająca rozpoczęcie przygody z obstawianiem meczów. Polecamy między innymi typy bukmacherskie przygotowane przez naszych specjalistów, które nie tylko są darmowe, ale i skuteczne, co udowodniliśmy, chociażby podczas niedawno zakończonego turnieju Euro 2020.

Obstawianie meczy – co należy wiedzieć?

Obstawianie – co należy wiedzieć

Wystarczy wejść na stronę internetową dowolnego legalnego bukmachera, aby zobaczyć, że obstawianie meczy online daje nam ogromne możliwości. Ilość zdarzeń oraz pozornie nic nieznaczących skrótów potrafi początkującym przysparzać wielu trudności. Dlatego poniżej zaczniemy od zera: omówimy podstawowe zagadnienia oraz przeanalizujemy kursy i kupony bukmacherskie – w skrócie, wszystko, co początkujący gracz powinien wiedzieć, aby bezpiecznie obstawiać mecze.

Czym są kursy bukmacherskie?

Kurs bukmacherski dla większości graczy oznacza przede wszystkim to, ile mogą na danym zakładzie wygrać pieniędzy. Tak naprawdę jest on odzwierciedleniem szansy wystąpienia konkretnego zdarzenia. W Polsce przyjęło się, że korzystamy z kursów dziesiętnych, jednak bez problemu przeliczymy go na procentowe szanse.

Aby przeliczyć kurs bukmacherski na procentowe prawdopodobieństwo, wystarczy wykonać szybkie działanie matematyczne:

 • 1/kurs_bukmacherski = prawdopodobieństwo

Spójrzmy na przykład: mecz Radomiak — Legia. Zwycięstwo Legii w STS zostało udostępnione z kursem 1.93. Po wykonaniu prostego działania okazuje się, że analitycy sportowi dają im prawie 52% szans na zwycięstwo. Remis przy kursie 3.20 to około 31%, a wygrana Radomiaka niecałe 24% przy kursie 4.20. Dlaczego po zsumowaniu szans otrzymujemy ponad 100%? Otóż kursy bukmacherskie zawierają prowizję bukmachera, doliczaną do każdego zdarzenia.

Aby obliczyć potencjalną wygraną przy danym kursie bukmacherskim, mnożymy przez niego naszą stawkę, a następnie przez 0,88, gdyż od stawki kuponu bukmacher zobowiązany jest odprowadzić 12% podatku od gier hazardowych. Działanie wygląda następująco:

 • kurs_bukmacherski * stawka_kuponu * 0,88 = potencjalna_wygrana

Jak czytać kursy bukmacherskie?

Jak już wiemy, im niższy kurs, tym w ocenie bukmachera niższe prawdopodobieństwo wystąpienia danego zdarzenia. Jeśli różnice w kursach są znaczące, jak w przypadku wyżej wymienionego meczu Ekstraklasy, możemy zakładać, że jedna z drużyn wyjdzie w roli zdecydowanego faworyta. Nie zapominamy o tym, że bukmacherom także zdarza się przeszacować szanse w danym meczu i właśnie takich okazji szukają profesjonalni gracze. Dlatego strategia obstawiania opierająca się wyłącznie na wysokościach kursów w dłuższej perspektywie się nie sprawdza.

Jak bukmacherzy ustalają kursy?

Podobnie do wspomnianych typów bukmacherskich, kursy ustalane są na podstawie skomplikowanych analiz sportowych. Profesjonaliści, którzy się tym zajmują to oddsmakerzy i to właśnie oni, przy pomocy komputerowych algorytmów, ustalają kursy widoczne u legalnych bukmacherów. Aby ustalić kurs, analitycy muszą wziąć pod uwagę wszystkie dostępne informacje, a w tym aktualną formę drużyny i poszczególnych zawodników, historię bezpośrednich spotkań, kontuzje i absencje, sytuację w ligowej tabeli i same klubowe nastroje. Wszystko to ma decydujący wpływ na wynik spotkania, a co za tym idzie, znajduje odzwierciedlenie w procentowych szansach określanych poprzez kursy zakładów bukmacherskich.

Co można obstawiać w zakładach bukmacherskich?

Co można obstawiać

Jedną z największych korzyści płynących z rosnącej popularności zakładów bukmacherskich, a co za tym idzie coraz większej konkurencji wśród firm konkurencyjnych, jest ilość dostępnych rynków zdarzeń. Zakłady bukmacherskie to nie tylko typowanie zwycięzców najpopularniejszych spotkań piłki nożnej, ale i szczegółowe typy oraz zakłady dotyczące niszowych dyscyplin. Co więcej, legalni bukmacherzy coraz częściej wychodzą ze swoją ofertą poza sport i proponują zakłady dotyczące polityki, kultury, show-biznesu, a nawet pogody.

Zakłady krótkoterminowe i długoterminowe

Podstawowym podziałem zakładów bukmacherskich jest ten dotyczący daty rozstrzygnięcia. Krótkookresowe zakłady, czyli „pre-match” oraz zakłady na żywo obejmują typowanie meczów mających zacząć się w najbliższym czasie lub już w ich trakcie. Zakłady długookresowe pozwalają natomiast typować zdarzenia z kilkutygodniowym, a nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W ten sposób postawimy kupon na samym początku rozgrywek Ekstraklasy i wytypujemy zwycięzcę ligi czy nawet państwo, które najszybciej opuści Unię Europejską do 31 grudnia 2024 roku.

Najpopularniejsze rodzaje zakładów bukmacherskich

W przypadku zakładów pozasportowych bukmacherzy zaskakują nas swoją pomysłowością, to bez dwóch zdań sport jest najważniejszym elementem oferty na każdej z platform. Rozbudowane oferty legalnych bukmacherów dają graczom możliwość obstawiania meczów praktycznie 24/7. W momencie, gdy u nas dzień się już kończy, do gry wkraczają na przykład zawodnicy NBA czy NHL. Jakby tego było mało, coraz popularniejsze są zakłady na sporty wirtualne (sprawdź również typy na esport), gry karciane (BETGAMES w STS), czy e-sport. Mimo wszystko większość graczy zazwyczaj rozpoczyna obstawianie meczy od piłki nożnej i to na jej przykładzie omówimy najpopularniejsze rodzaje zakładów sportowych.

 • Typ na zwycięzcę meczu (1X2) – Według statystyk zakłady te stanowią około 80% wszystkich zdarzeń umieszczanych na kuponach. W typ wypadku mamy do dyspozycji trzy scenariusze zakończenia spotkania – zwycięstwo gospodarzy, remis oraz wygrana gości.
 • Zakłady podwójnej szansy (1X, 2X, 12) – Zakłady z podpórką najczęściej wyświetlane są w ofercie bukmacherów tuż pod kursami klasycznego typu na zwycięzcę. Tutaj „podwójna szansa” oznacza, że jeden typ określa dwa rezultaty. Może to być: zwycięstwo gospodarzy lub remis (1X), zwycięstwo gości lub remis (2X) oraz zwycięstwo gospodarzy lub gości (12). Co prawda rosną nasze szanse na wytypowanie poprawnego wyniku, to należy pamiętać o tym, że zakłady podwójnej szansy cechują się niższymi kursami niż w przypadku zakładów 1X2.
 • Zakłady under/over – Początkującym graczom zakłady poniżej/powyżej mogą wydawać się skomplikowane. Jednak po kilku próbach z klasycznymi zakładami na zwycięzcę typy under/over okazują się świetnym sposobem na obstawianie online piłki nożnej. Zakłady poniżej/powyżej to najczęściej: ilości strzelonych bramek w meczu, bramki danej drużyny, faule, a także obstawianie rzutów rożnych i karnych. Do określania zakładów under/over najczęściej wykorzystywane są wyniki połówkowe. Na przykład typ na over 2,5 bramki dla gospodarzy oznacza, że naszym zdaniem przynajmniej trzykrotnie trafią do bramki rywala.
 • Zakłady na liczbę goli – Typem dającym dużo większe zyski, będzie ten na określenie dokładnej liczby goli, jakie padną w danym meczu. Przykładowo typ na trzy gole da nam zwycięstwo aż w czterech scenariuszach: 3:0, 2:1, 1:2 oraz 0:3. W każdym z tych wypadków nasz typ okaże się prawidłowy. Oczywiście możemy też obstawiać ilości celnych trafień tylko dla jednej drużyny.
 • Dokładny wynik – Szczegółowe typy dają większe wygrane i najlepszym przykładem na to, są zakłady na konkretny wynik. To jeden z najtrudniejszych zakładów, który odwdzięcza się wyjątkowo wysokimi kursami.
 • Zakład bez remisu – W ofercie polskich bukmacherów często pojawia się pod nazwą „remis, nie ma zakładu”. Zakład w tym wypadku przypomina klasyczny tenisowy 12, gdzie typujemy jedynie zwycięzcę. W sytuacji, gdy mecz zakończy się remisem, bukmacher zwracam nam zainwestowane pieniądze.
 • Handicapy – Handicapy uznawane są za rodzaj zakładu zarezerwowanego dla profesjonalnych typerów, ale wbrew pozorom, nie są aż tak skomplikowane, jak mogłoby się to wydawać. Handicap określa po prostu przewagę dla jednej z drużyn. Stosujemy go przede wszystkim w meczach, gdzie jednak z drużyn jest wyraźnym faworytem. Dzięki temu z mało atrakcyjnego kursu na „pewniaka” osiągniemy dużo większe wygrane.
 • Obie drużyny strzelą gola (BTTS: Both Teams To Score) – Jeden z prostszych zakładów na mecze piłki nożnej. Mamy tutaj tylko dwie opcje: obie drużyny strzelą bramkę lub nie. Sam typ dobieramy na podstawie bramkostrzelności zespołów.

Obstawianie meczy online – jak dobrze to robić?

Obstawianie meczy online

Omówiliśmy już praktycznie wszystkie podstawy, jakie potrzebne są do tego, aby zacząć obstawianie wyników sportowych u legalnych bukmacherów. Co robić, aby nasze typy jak najczęściej okazywały się skuteczne? Strategie obstawiania i to na co należy zwrócić uwagę, w dużej mierze zależy od specyfiki danego sportu. Na przykład w NBA niezwykle ważne jest analizowanie kalendarza i odległości, jakie zawodnicy muszą pokonywać, gdyż to może wpływać na ich dyspozycję – w ligowych rozgrywkach piłki nożnej ten czynnik ma dużo mniejsze znaczenie. Poniżej przedstawiamy garść porad dotyczących najczęściej obstawianych dyscyplin u polskich bukmacherów: tenisa ziemnego, piłki nożnej oraz hokeja na lodzie.

Jak obstawiać tenis ziemny?

Tenis ziemny to jeden z najpopularniejszych sportów dostępnych u bukmacherów. Natomiast trzeba pamiętać, że pod względem obstawiania, to dość wymagająca dyscyplina. Wszystko tutaj zależy od dyspozycji zawodników, którą przez postawieniem kuponu powinniśmy dokładnie przeanalizować. Na co zwrócić uwagę i skutecznie obstawiać mecze tenisa?

 • Ranga turnieju – Im ważniejsze zawody, tym gracze dają z siebie więcej. Turnieje z niższą rangą często mogą sprawiać niespodzianki, gdyż zawodnicy nie traktują ich zbyt poważnie.
 • Aktualna forma zawodników – Kondycja fizyczna i psychiczna w tenisie odgrywa kluczową rolę. Nawet najlepszy zawodnik ze świetnymi statystykami może przegrać, gdy zmaga się z kontuzją lub z załamaniem, co w zawodowym sporcie nie jest rzadkością.
 • Rodzaj nawierzchni kortu – Większość tenisistów ma swoje ulubione rodzaje nawierzchni, na jakich radzi sobie zdecydowanie lepiej niż na pozostałych.
 • Bilans spotkań zawodników (H2H) – Podobnie jak w przypadku nawierzchni, tak samo różni gracze mają swoje preferencje co do stylu gry przeciwnika. Mimo iż według statystyk powinien wygrać faworyt, bywa tak, że przeciwnik gra dla niego na tyle niewygodnie, że sprawi niespodziankę.
 • Analiza dostępnych statystyk – Co prawda to w piłce nożnej mamy do dyspozycji najwięcej danych, ale i w tenisie ziemnym ich nie brakuje.
 • Kalendarz rozgrywek i warunki pogodowe – Nie bez znaczenia jest także aktualny terminarz rozgrywek oraz to, podczas jakiej pogody zawodnicy grali poprzedni mecz. Jeśli grają dzień po dniu, a z nieba leje się żar, spodziewajmy się, że wpłynie to na dyspozycję graczy i przełoży się na poziom zmęczenia.
obstawiać tenis ziemny

Najpopularniejsze zakłady w tenisie ziemnym

Tak samo, jak w piłce nożnej, w tenisie mamy do dyspozycji dużo więcej zakładów niż klasyczne typowanie zwycięzcy. Co zatem obstawiają profesjonalni gracze?

 • Zakład na zwycięstwo – Oczywiście nie może zabraknąć klasycznego zakładu na zwycięzcę danego meczu. W tym wypadku nie ma remisów, więc zadanie mamy ułatwione.
 • Dokładny wynik meczu – O ile w piłce nożnej typujemy ilość strzelonych bramek, tak w tenisie ziemnym określamy, iloma setami dany gracz zwycięży.
 • Liczby setów oraz gemów – W tym wypadku nie typujemy zwycięskich setów, a jedynie staramy się trafić w ich dokładną ilość podczas danego meczu.
 • Zakłady under/over – Jeśli nie chcemy dokładnie określać ilości setów i gemów korzystamy z opcji poniżej/powyżej.
 • Handicapy – Przewaga, którą określamy w setach lub gemach oznaczająca zaliczkę punktową dla jednego z zawodników. Stosowane zwłaszcza w meczach z wyraźnym faworytem.

Jak obstawiać piłkę nożną?

Piłka nożna to zdecydowanie najpopularniejszy sport na świecie, co znajduje także odzwierciedlenie w zakładach bukmacherskich. Nie dziwi zatem fakt, że to właśnie ta dyscyplina jest najprężniej rozwijana i daje graczom najwięcej możliwości obstawiania meczów. Rozbudowane rynki zdarzeń to zdecydowany plus, ale wymagają zgłębienia tematu i przemyślenia strategii obstawiania.

Na co zwrócić uwagę obstawiając mecze piłki nożnej?

 • Znajomość ligi – Najlepiej skupić się na dwóch, maksymalnie trzech ligach, tak aby na bieżąco analizować wyniki, informacje płynące z klubów, a przy tym znać mocne i słabe strony biorących udział w rozgrywkach zespołów.
 • Odpowiednia analiza sportowa  – Znajomość ligi to jedno, ale skuteczne obstawianie piłki nożnej w zakładach bukmacherskich to przede wszystkim skrupulatna analiza sportowa. Nie mówimy tu tylko o rozeznaniu w wynikach ostatnich spotkań. Liczą się wszystkie newsy klubowe, konflikty, problemy w zespole i dyspozycja poszczególnych zawodników.
 • Terminarz rozgrywek piłkarskich – Sama faza sezonu ma duże znaczenie. Zwłaszcza początek i koniec rozgrywek ligowych cechują się wieloma niespodziankami.
 • H2H –  Bezpośrednia historia spotkań w piłce nożnej stanowi jedną z podstawowych statystyk podczas przedmeczowej analizy. Poza samą dyspozycją zawodników oraz ich skutecznością niezwykle ważne jest to, jak obie drużyny czują się ze sobą na boisku. Bywa tak, że dużo lepsze ekipy przegrywają ze słabszymi zespołami, tylko dlatego, że ich sposób gry zupełnie im nie odpowiada i psuje założenia taktyczne.
 • Kontuzje i absencje – Przed każdym meczem warto sprawdzić ewentualne absencje spowodowane kartkami czy kontuzjami. Brak kluczowego zawodnika w zespole możne znacząco zmniejszyć szanse na wygraną.
 • Ranga rozgrywek – Nie bez znaczenia jest też sama ranga rozgrywek. Mecze towarzyskie to często okazja do przetestowania zawodników z ławki lub wprowadzenia zmian w taktyce, co często bezpośrednio przekłada się na wynik spotkania.
 • Unikamy gry pod wpływem emocji – Dotyczy to zarówno faworyzowania naszej ulubionej drużyny, jak i odgrywania na siłę przegranych kuponów.
 • Taśmy traktujemy jako dodatkową rozrywkę – Taśmy to kupony zawierające nawet po kilkanaście czy kilkadziesiąt zdarzeń. Cała ich magia polega na tym, że stawiamy na „pewniaki” z niskimi kursami, a ilość sprawia, że nawet za minimalną stawkę możemy wygrać naprawdę duże pieniądze. Co prawda, potencjalna wygrana kusi, to radzimy traktować je jako rozrywkę i przeznaczać na nie właśnie symboliczne 2 PLN.
obstawiać piłkę nożną

Piłka nożna – od jakich zakładów zacząć obstawianie meczy?

Na początku przygody z obstawianiem piłki nożnej zdecydowanie polecamy klasyczne zakłady 1X2. Oznacza to typowanie zwycięzcy lub obstawianie remisów. To idealna propozycja na początek, która daje nam największe szanse na wygraną.

Drugim ciekawym typem dla początkujących są te dotyczące ilości strzelonych bramek na zakładach bukmacherskich typu under/over. Posia​​dając odpowiednią wiedzę na temat danej ligi oraz historii spotkań obu drużyn, z dużą dozą pewności powinniśmy wskazać, ilu bramek należy spodziewać się w regulaminowym czasie gry.

Jak obstawiać hokej na lodzie?

Hokej na lodzie to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie, natomiast w Polsce wciąż nie przebił się do mainstreamu. To jednak nie znaczy, że nie stanowi ciekawej propozycji dla fanów zakładów bukmacherskich. Przed obstawieniem pierwszego zakładu na mecz hokeja, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, tak aby regularnie wygrywać u bukmachera.

Na co zwrócić uwagę podczas obstawiania hokeja na lodzie?

 • Terminarz rozgrywek i sytuacja ligowa – To jedna z podstawowych kwestii w zakładach bukmacherskich praktycznie wszystkich sportów rozgrywanych w ligach. Aktualna pozycja w tabeli oraz faza sezonu wpływa na poziom mobilizacji drużyny, a także na składy drużyn. Mniej znaczące rozgrywki, kiedy najlepsi zawodnicy regenerują siły, często przynoszą niespodzianki w postaci przegranej faworyta lub remisu.
 • Miejsce rozgrywania meczu – W przypadku ligi NHL to szczególnie ważne, gdyż tak jak w rozgrywkach NBA, gracze często muszą pokonywać tysiące kilometrów, co bezpośrednio wpływa się na kondycję i zmęczenie zawodników. Druga kwestia to sam fakt gry na swoim lub obcym lodowisku. Doping własnych kibiców zawsze jest elementem uskrzydlającym drużynę, dodającym jej sił i pewności siebie.
 • Składy drużyn – Dotyczy to zarówno meczów ligowych, jak i międzynarodowych w ramach mistrzostw świata w hokeju na lodzie. Sama renoma danej drużyny wcale nie jest gwarancją jej wygranej – zwłaszcza gdy dane rozgrywki nie są traktowane przez selekcjonera, jako priorytet. Wtedy często najlepsi zawodnicy nie biorą udziału w meczu, co przekłada się na wynik spotkania.
 • Unikamy grania w ciemno – Nie obstawiamy meczów hokeja na lodzie, o których nie posiadamy żadnych informacji. Sugerowanie się samymi kursami to często prosta droga do przegrania postawionej stawki.
 • Emocje odstawiamy na bok – Podczas typowania meczów hokeja na lodzie nie kierujemy się sympatią do danych klubów czy drużyn narodowych. Zamiast tego stawiamy na dokładną analizę sportową.

Najpopularniejsze zakłady w hokeju na lodzie

Tak jak w piłce nożnej, czy tenisie ziemnym, również w hokeju na lodzie możemy wyróżnić najczęściej wybierane przez graczy zakładu bukmacherskie.

 • Klasyczny typ 1X2 – Zdecydowanie najczęściej wybierany rodzaj zakładu, gdzie typujemy w danym meczu zwycięstwo gospodarzy (1), remis (X), lub wygraną gości (2). Co ważne, obstawiamy w tym wypadku rezultat w regulaminowym czasie gry.
 • Zakład bez remisu – To opcja dla graczy ceniących bezpieczne rozwiązania. Zakład na zwycięzcę bez remisu obejmuje wyłącznie ostateczny rezultat spotkania, czyli zwycięstwo jednej z drużyn w regulaminowym czasie, w dogrywce, lub w rzutach karnych.
 • Zakłady under/over – Typy poniżej/powyżej dobrze znamy z piłki, ale i w hokeju na lodzie są dość popularną opcją. Najczęściej dotyczą ilości celnych goli: łącznie lub danej drużyny. Wartości te najczęściej są wartościami połówkowymi, czyli na przykład typ na powyżej 4,5 gola w trakcie spotkania.
 • Handicap w hokeju – Jak opisywaliśmy już wcześniej, handicap to przewaga dopisywana do konta jednej z drużyn. W hokeju najczęściej gracze operują handicapami na 2 oraz 3 gole.
 • Typ na dokładny wynik (tercji lub całego spotkania) – To zdecydowanie jeden z najbardziej opłacalnych zakładów, ale przy tym dość ryzykowny. W tym wypadku gracze mogą obstawiać dokładny wynik konkretnej tercji lub całego spotkania.
 • Typowanie strzelca gola – Gracze, którzy poświęcają odpowiednio dużo czasu na analizę sportowych statystyk, często decydują się też na wytypowanie strzelca gola.

Obstawianie meczów — poradnik dla początkujących

Wybór bukmachera

Zakłady bukmacherskie cieszą się coraz większą popularnością, a to sprawia, że rośnie konkurencja wśród firm je organizujących. Jak zatem wybrać tę właściwą platformę pozwalającą nam łatwo i szybko obstawiać mecze online?

W pierwsze kolejności należy zwrócić uwagę na to, czy dany bukmacher działa legalnie w Polsce. Od momentu nowelizacji ustawy o grach hazardowych każdy bukmacher oferujący swoje usługi graczom z Polski, musi uprzednio uzyskać odpowiednie zezwolenie udzielane przez Ministerstwo Finansów. Wybór legalnych bukmacherów oznacza bezpieczeństwo naszych danych osobowych, wpłacanych depozytów oraz wypłat wygranych.

Pozostałe kwestie dotyczą już samych usług, rynków zdarzeń, jakości wykonania strony internetowej, dostępności aplikacji mobilnej, oraz bonusów dla nowych graczy. Kogo najczęściej wybierają gracze z Polski?

Absolutna czołówka legalnych bukmacherów w Polsce to STS, Fortuna oraz Betclic. Wybierając jedną z tych firm, mamy pewność, że korzystamy z maksymalnie bezpiecznej platformy, oferującej najwyższe kursy. Co z bonusami dla nowych użytkowników? Tutaj od dłuższego czasu zdecydowanym liderem jest STS, a jego bonus powitalny został uznany przez​​ Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk (IBS PAN) oraz Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu (WSB) za najlepszą propozycję na polskim rynku!

Na co zwrócić uwagę wybierając legalnego bukmachera?

Oferta zakładów bukmacherskich Tutaj sprawa jest prosta: im bogatsza oferta dostępnych zakładów sportowych, tym lepiej. W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na ilość dostępnych zdarzeń z naszych ulubionych dyscyplin
Bonusy powitalne i promocje Bonusy powitalne to temat wzbudzający największe emocje, zarówno u początkujących, jak i doświadczonych graczy. Nie ma się czemu dziwić, gdyż w ten sposób możemy otrzymać ponad 1000 PLN darmowych środków na grę.
Metody płatności Szybkie metody płatności wpływają bezpośrednio na wygodę korzystania z oferty bukmachera. Nikt nie chce czekać kilku dni, aż środki zostaną zaksięgowane, dlatego już na etapie poszukiwania odpowiedniego bukmachera, należy zwrócić uwagę na obsługiwane sposoby wpłacania depozytu i wypłacania wygranych. W Polsce najwygodniejsze metody płatności to: kody BLIK oraz szybkie płatności poprzez serwis Przelewy24.
Transmisje na żywo Mecze online to miły dodatek, który doceniają zwłaszcza fani zakładów na żywo. Aktualnie największy wybór darmowych transmisji oferuje swoim użytkownikom legalny bukmacher STS.
Aplikacja mobilna Oferta dostępna z poziomu strony internetowej to jedna kwestia, natomiast gracze coraz częściej obstawiają mecze za pośrednictwem smartfona. Oczywiście zrobimy to z poziomu przeglądarki mobilnej, ale dużo wygodniejszą opcją jest dedykowana aplikacja mobilna. Najlepsze z nich umożliwiają obstawianie zakładów live, dokonywanie wpłat i wypłat, korzystanie z bonusów dostępnych tylko w aplikacji, a nawet oglądanie transmisji z meczów.
Wysokość kursów To właśnie od nich finalnie zależy nasza wygrana, a trzeba  pamiętać o tym, że propozycje na te same zdarzenia mogą różnić się między poszczególnymi firmami.

Złożenie depozytu

Pomijając sytuacje, gdy dysponujemy darmowym zakładem, do obstawienia pierwszego zakładu bukmacherskiego konieczne będzie złożenie depozytu. Aby to zrobić, należy skorzystać z obsługiwanych przez danego bukmachera metod płatności. Co ważne, większość legalnych bukmacherów nie pobiera żadnych prowizji od wpłacanych depozytów. Minimalne kwoty, jakie można wpłacać na konto gracza u bukmachera, zależą od wybranej platformy, ale i metody płatności.

Jak wpłacić depozyt?

Weźmy za przykład serwis internetowy STS. Po założeniu nowego konta i zalogowaniu się do panelu gracza wystarczy kliknąć pomarańczowy przycisk „WPŁATA”, a naszym oczom ukaże się panel, gdzie wybieramy kwotę oraz formę płatności.

Dla większości metod płatności minimalna kwota wpłaty wynosi tylko 1 PLN. Symboliczną złotówkę wpłacimy za pośrednictwem BLIK, PayU, karty płatniczej oraz DotPay.

Co ważne, wszystkie wpłaty realizowane są 24 godziny na dobę, a co za tym idzie, możemy korzystać z naszego depozytu praktycznie w kilka sekund po dokonaniu płatności.

Jak obstawić kupon u bukmachera?

jak obstawić kupon

Skoro mamy już założone konto​​ u bukmachera i wpłaciliśmy pierwszy depozyt, to nie pozostaje nic innego niż wytypować pierwsze zdarzenia i obstawić kupon. Jak to zrobić?

 1. Znajdujemy na stronie głównej lub w odpowiedniej kategorii interesujące nas spotkanie.
 2. Klikamy w odpowiednie zdarzenie, które naszym zdaniem będzie najbardziej prawdopodobne – na przykład zwycięstwo gospodarzy (1) z kursem 1.75.
 3. Zdarzenie automatycznie zostaje dodane do naszego kuponu, a jego podgląd zazwyczaj widoczny jest w prawej części ekranu.
 4. W oknie stawki wpisujemy kwotę, jaką chcemy postawić na dany zakład bukmacherski.
 5. Po określeniu stawki w podglądzie kuponu zobaczymy automatycznie obliczoną potencjalną wygraną. Co ważne, widoczna kwota została już pomniejszona o podatek od gier hazardowych.
 6. Pozostaje jedynie potwierdzić złożenie zakładu i czekać na rozliczenie kuponu.

Warto także pamiętać o tym, że kupony można rozliczać jeszcze przed ostatnim gwizdkiem. Taką szansę daje nam opcja „cash-out”. To czy wypłata będzie dostępna , a jeśli tak, to z jaką wartością, ustala indywidualnie bukmacher dla danego zakładu. Z tej funkcji gracze najczęściej korzystają podczas obstawiania zakładów AKO, gdzie większość zdarzeń okazała się trafna, a do pełnej wygranej brakuje tylko jednego poprawnego typu, co do którego nie jesteśmy przekonani. W takiej sytuacji mamy szansę zgarnięcia pewnej wygranej – oczywiście odpowiednio niższej niż w przypadku rozliczenia całego kuponu.

Co grozi za grę u nielegalnych bukmacherów?

Od momentu wejścia w życie ustawy o grach hazardowych, korzystanie z oferty bukmacherów nieposiadających wymaganej licencji uznawane jest za przestępstwo skarbowe. Gra u nielegalnego bukmachera naraża nas na wiele przykrych konsekwencji.

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę, że zgodnie z polskim prawem, udowodniona gra u bukmachera bez licencji z wiąże się ze zwrotem całości wygranej oraz postawionej stawki kuponu. Co więcej, nie tylko tracimy postawione pieniądze oraz całą wygraną, ale narażamy się na wysoką karę finansową. Zgodnie z art. 107 Kodeksu Karnego Skarbowego kara przewidziana za udział w nielegalnych zakładach bukmacherskich określona została jako 120 stawek dziennych, przy czym w 2021 roku minimalna stawka dzienna wynosi 70 złotych. Jak łatwo policzyć, grzywna wynosi w tym wypadku nawet 8,400 złotych. Niestety bywa też tak, że do postępowania wkracza Urząd Skarbowy oraz Izba Celna. Wtedy robi się już naprawdę poważnie, a kary sięgają ponad 100,000 złotych.

Najpopularniejsze rodzaje zakładów

Jak udowodniliśmy wcześniej, oferta na zakłady bukmacherskie potrafi być skomplikowana. Dlatego warto zacząć od podzielenia dostępnych zakładów na podstawowe rodzaje, co pozwoli usystematyzować wiedzę.

Zakłady bukmacherskie live

Klasyczne typowanie kojarzy się nam przede wszystkim z przedmeczowymi zakładami bukmacherskimi. Jednak wraz z rosnącą popularnością obstawiania meczy online, coraz częściej gracze wybierają zakłady na żywo.

Zakłady bukmacherskie live oznaczają typowanie zdarzeń dotyczących trwającego już spotkania. Zakłady na żywo najczęściej udostępniane są w osobnej zakładce, gdzie w wygodny sposób sprawdzimy wszystkie aktualnie rozgrywane spotkania dostępne w ofercie danego bukmachera. Gdy połączymy to z możliwością oglądania transmisji ze spotkania bezpośrednio z poziomu witryny bukmachera, otrzymujemy idealne rozwiązanie dla każdego fana sportu.

Zakłady wirtualne

Sporty wirtualne to komputerowe animacje, które przypominają najpopularniejsze gry, takie jak FIFA czy NBA 2k. Cały przebieg rozgrywki to wynik pracy skomplikowanych algorytmów, a do wyboru najczęściej mamy piłkę nożną, koszykówkę, tenis ziemny i różnego typu wyścigi (konne, motocyklowe). Oglądając sporty wirtualne gracze mają możliwość obstawiania online ich wyników. Co prawda rynki zdarzeń w tym wypadku są zdecydowanie skromniejsze od tych w sporcie tradycyjnym, to niepodważalną zaletą zakładów wirtualnych jest ich częstotliwość rozgrywek. Sporty wirtualne rozgrywane są bez przerwy – 24 godziny na dobę.

Zakłady na e-sporty

Zakłady na e-sporty

Jedną z najszybciej i najprężniej rozwijanych kategorii zakładów bukmacherskich są te na wirtualne rozgrywki w gry komputerowe. ​​Zakłady na e-sport dostępne są praktycznie u każdego legalnego bukmachera w Polsce i nie ma się czemu dziwić, gdyż sporty wirtualne cieszą się coraz większą popularnością. Do wyboru mamy wszystkie najpopularniejsze gry online, a w tym Counter-Strike, League of Legend czy Overwatch.

Co to jest zakład solo (Singiel)?

Kupon SOLO, potocznie nazywany singlem, to zakład na rozstrzygnięcie tylko jednego zdarzenia. Oznacza to, że nasza potencjalna wygrana obliczana jest na podstawie pojedynczego kursu bukmacherskiego. Zakłady SOLO najczęściej obstawiane są przy zakładach podwyższonego ryzyka lub przy wysokich stawkach.

Zakład AKO — co to jest?

Kupony akumulowane cieszą się zdecydowanie większą popularnością od singli. Stawiamy na nich przynajmniej dwa zdarzenia, a ich ilość często sięga kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu typów! Limity dotyczące ilości zdarzeń na kuponie AKO zależą od danego bukmachera, ale najczęściej wynoszą około 50 typów.

Na kuponach AKO możemy dowolnie mieszać różne rodzaje zdarzeń, ze wszystkich dostępnych u bukmachera dyscyplin. Wszystkie zawarte na nim kursy są mnożone przez siebie, co daje kurs całkowity kuponu. Tym sposobem, obstawiając trzy zdarzenia po kursach 1.40, otrzymamy kurs całkowity 2,74! s

Co to jest zakład systemowy / maxikombi?

Obstawiać mecze systemem decydują się najczęściej gracze posiadający już spore doświadczenie w zakładach bukmacherskich. Największą ich zaletą jest to, że na kuponie kombinacyjnym nie wszystkie zdarzenia musimy wytypować poprawnie, aby wygrać pieniądze. Dzieje się tak w przypadku podzielenia kuponu na bloki, z których określona ilość musi okazać się poprawnymi typami – na przykład dwa z trzech.

Obstawianie meczy — gdzie znaleźć bonusy bukmacherskie?

gdzie znaleźć bonusy bukmacherskie

Czy bonusy bukmacherskie są legalne?

Bonusy powitalne dla nowych użytkowników oraz promocje dla stałych graczy to kwestia najbardziej elektryzująca fanów zakładów bukmacherskich. Zarówno początkujący, jak i zawodowi typerzy chętnie z nich korzystają i nie ma się czemu dziwić – bonusy bukmacherskie to środki pozwalające za darmo obstawiać mecze i podwyższać kursy.

Czy to legalne? Zdecydowanie tak! Oczywiście nie ma tu nic za darmo i przed wzięciem udziału w promocji należy zapoznać się z jej regulaminem. Dodatkowe środki naliczane od depozytu i freebety (darmowe zakłady) faktycznie dostarczają nam pieniądze pozwalające obstawiać mecze, natomiast trzeba pamiętać o tym, że zawsze obarczone są warunkiem obrotowym. Oznacza to, że przed ich wypłatą bukmacher wymaga postawienia ich określoną ilość razy, na zakłady spełniające konkretne wymagania.

Gdzie szukać bonusów bukmacherskich?

Oczywiście pierwszym ze sposobów będzie odwiedzenie stron najpopularniejszych bukmacherów i sprawdzenie ich propozycji, które znajdują się zazwyczaj w zakładkach „Promocje”, ale także na stronach głównych. Dużo wygodniejszym sposobem jest natomiast korzystanie z rankingów bukmacherskich – na przykład regularnie aktualizowanego przez nas rankingu bukmacherów BETOMANIA. Dzięki temu w na jednej stronie sprawdzimy i porównamy wszystkie bonusy, jakie przygotowali legalni bukmacherzy. Co więcej, dzięki stronom partnerskim gracze mogą liczyć na atrakcyjniejsze promocje. Przechodząc do strony logowania poprzez link afiliacyjny lub wpisując w formularzu kod promocyjny, znacząco zwiększamy pakiet bonusów.

FAQ

Bukmacherstwo — co to jest?

Przez bukmacherstwo rozumiemy działalność w zakresie zakładów wzajemnych, w których gracz typuje wystąpienie konkretnego zdarzenia lub wyniku spotkania sportowego. Taki zakład przyjmuje firma bukmacherska, a potwierdzeniem jego zawarcia jest kupon bukmacherski. W przypadku poprawnego wytypowania zdarzeń bukmacher wypłaca odpowiednią dla ustalonych kursów wygraną. Gdy kupon okaże się przegrany, gracz traci stawkę kuponu. Zdarzają się też sytuacje, kiedy stawka zostaje zwrócona na konto gracza – na przykład, gdy spotkanie zostanie odwołane.

Jaki bukmacher jest najlepszy?

Wybór najlepszego bukmachera uzależniony będzie od wielu czynników. Dużo zależy od konkretnych wymagań i preferencji gracza. Z pewnością należy wziąć pod uwagę samą ofertę zdarzeń, dostępność dyscyplin sportowych, jakość wykonania strony i aplikacji mobilnej, wysokość kursów, możliwość oglądania transmisji oraz przygotowane bonusy i promocje. Najlepszym sposobem na wybór bukmachera jest śledzenie rankingów, gdzie porównywane są oferty dostępne na polskim rynku.

Jaki ranking bukmacherów jest najlepszy?

Najlepszy ranking bukmacherów to przede wszystkim taki, który został przygotowany przez osoby znające od podszewki rynek zakładów wzajemnych. Co więcej, ranking musi być na bieżąco aktualizowany, gdyż oferty bukmacherów oraz udostępniane przez nich promocje dość często się zmieniają. To, co powinno wzbudzić naszą czujność to fakt pojawiania się w rankingu bukmacherów działających nielegalnie.

Czy zawieranie zakładów online jest legalne w Polsce?

Tak, udział w zakładach bukmacherskich online jest w Polsce legalny, pod warunkiem, że korzystamy z oferty legalnego bukmachera posiadającego zezwolenie wydane przez Ministerstwo Finansów.

Mam mniej niż 18 lat, czy mogę obstawiać?

Niestety nie. Ustawa o grach hazardowych jasno wskazuje, że udział w zakładach bukmacherskich mogą brać wyłącznie osoby pełnoletnie.

Którzy bukmacherzy online są legalni?

Lista legalnych bukmacherów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów na bieżąco możemy sprawdzać na stronie hazard.mf.gov.pl. Aktualnie w Polsce działa 21 firm z licencją uprawniającą do prowadzenia działalności w zakresie oferowania usług obstawiania meczy online.

W jaki sposób się upewnić, że bukmacher, u którego gram działa zgodnie z polskim prawem?

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy odwiedzić stronę Ministerstwa Finansów i sprawdzić, czy dany bukmacher znajduje się na liście legalnie działających firm bukmacherskich.

Jak znaleźć dobrego bukmachera?

Szukając dobrego bukmachera, z pewnością należy zacząć od przeglądu ofert największych i najpopularniejszych w Polsce firm, takich jak STS, Fortuna, czy Betclic. W dokonaniu właściwego wyboru pomagają rankingi, a w tym przygotowywany przez nas BETOMANIA – Ranking Bukmacherów. W ten sposób znajdziemy nie tylko najpopularniejsze legalne firmy, ale tez bezpośrednio porównamy ich oferty, bonusy i wymagania (np. minimalne wpłaty).

Czy bonusy bukmacherskie są legalne?

Zdecydowanie tak. Pod warunkiem, że bonus udostępnia legalny bukmacher, to bez żadnych obaw możemy z nich korzystać i obstawiać mecze na preferencyjnych warunkach.

Co muszę zrobić, żeby móc legalnie grać w zakładach sportowych przez Internet?

Przede wszystkim należy mieć ukończone 18 lat. Druga kwesta to wybór legalnego bukmachera posiadającego licencję na urządzanie zakładów wzajemnych, którą wydaje Ministerstwo Finansów. Ostatni krok to założenie konta u bukmachera i wpłacenie pierwszego depozytu. Aby postawić pierwszy kupon, najczęściej nie jest wymagana pełna weryfikacja.

Jakie warunki musi spełnić bukmacher, by dostać licencję?

Firma ubiegająca się o licencję zezwalającą na organizowanie zakładów bukmacherskich musi posiadać placówkę na terenie Polski. Sama firma może posiadać zagraniczny kapitał, ale zobowiązana jest do otworzenia biura na terenie naszego kraju. Druga kwestia to zarejestrowanie domeny z końcówką „.pl”. Żaden legalnie działający w Polsce bukmacher nie może posługiwać się z innymi rozszerzeniami. Zatem witryna z domeną kończącą się na „.com” lub „.eu” powinna już na wstępnie wzbudzić naszą czujność, gdyż prawdopodobnie działa nielegalnie.

Jak unikać nieuczciwych bukmacherów?

Aby móc w bezpieczny sposób obstawiać mecze i nie martwić się o bezpieczeństwo swoich danych oraz pieniędzy, należy korzystać wyłącznie z bukmacherów posiadających licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów.

Czym grozi gra u nielegalnych bukmacherów?

Gra u nielegalnego bukmachera to przestępstwo skarbowe. W przypadku udowodnienia korzystania z usług firmy bez licencji gracz traci postawione i wygrane pieniądze, a przy tym musi liczyć się z karą grzywny. Aktualnie jest to 120 stawek dziennych, co w 2021 roku przekłada się na karę nie mniejsza niż 8,400 PLN.

Czy warto wybierać polskich legalnych bukmacherów?

Warto przede wszystkim ze względu na to, że wspieramy w ten sposób polskie firmy płacące w Polsce podatki. Polski bukmacher zatrudnia krajowych pracowników, a przy tym bardzo często wspierają rozwój sporu w naszym kraju.

W jaki sposób wybrać zdarzenie sportowe?

Wybieranie zdarzeń sportowych należy zacząć od doboru dyscypliny sportowej, a następnie lig oraz turniejów, na których się faktycznie znamy i na bieżąco śledzimy. Przykładowo fan polskiej piłki nożnej zdecydowanie powinien obstawiać mecze Ekstraklasy. Na początku polecamy proste zakłady 1X2, gdzie typujemy jedynie zwycięzcę meczu lub remis.

Co to jest zakład solo?

Zakład SOLO to kupon z tylko jednym zdarzeniem wybranym z oferty bukmachera. Potencjalna wygrana jest w tym wypadku obliczana na podstawie pojedynczego kursu, czyli: kurs_zdarzenia * stawka_kuponu * 0,88 (ponieważ bukmacher automatycznie odlicza kwotę podatku).

Co to jest zakład AKO?

Obstawiając zakład AKO, na jednym kuponie typujemy przynajmniej dwa różne zdarzenia. Maksymalna ilość zdarzeń określana jest indywidualnie przez bukmachera – najczęściej limit wynosi około 50 typów. ​​Kupony AKO pozwalają wygrać dużo więcej pieniędzy przy tej samej stawce, a to dzięki mnożeniu poszczególnych kursów składających się na łączny kurs kuponu.

Co to jest zakład systemowy?

Zakłady systemowe w przeciwieństwie do wyżej opisanych SOLO oraz AKO pozwalają graczom popełnić błąd podczas typowania. W zależności od systemu różnić będą się wymagania, ale najczęściej wybieramy tu kilka kombinacji, a następnie określamy, ile z nich musi zostać prawidłowo wytypowanych – na przykład 3 z 4. Kwota wygranej zależy od ilości „trafionych” kombinacji.

Jak się zarejestrować u bukmachera?

Rejestracja nowego konta u bukmachera polega na wypełnieniu krótkiego formularza, a cały proces nie zajmuje więcej niż kilka minut. Do otwarcia konta tymczasowego bukmacherzy nie wymagają potwierdzania tożsamości. Konieczne będzie to dopiero po upływie określonego w regulaminie czasu lub chęci wypłaty wygranych. Oczywiście konto założymy także w jednym z punktów naziemnych, o ile dany bukmacher takie posiada.

Jaka jest minimalna wpłata na konto bukmachera?

Minimalne kwoty wpłat depozytów różnią między poszczególnymi bukmacherami. Najczęściej wpłaty można dokonywać już od symbolicznej złotówki, ale kwota minimalna bywa uzależniana od wybranej metody płatności.

Jaka jest minimalna wypłata z konta?

Minimalna wartość wypłacanych pieniędzy to kwestia indywidualna, ustalana przez każdego bukmachera online osobno. Warto wybierać te platformy, gdzie wartość wypłaty jest najniższa, czyli zaczynająca się od 1 PLN.

Ile wynosi podatek od gry?

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych każdy kupon postawiony u legalnie działającego w Polsce bukmachera objęty jest podatkiem w wysokości 12% od stawki. Podatek bukmacherzy odliczają automatycznie już w momencie wyliczania potencjalnej wygranej.

Ile wynosi podatek od wygranej?

Podatek od wygranej zależy od jej wysokości. Wygrane w kwocie do 2280 złotych nie są objęte żadnym podatkiem. Natomiast każda wygrana powyżej tej wartości objęta zostanie podatkiem wynoszącym 10%. Kwota ta jest automatycznie pobierana przez bukmachera i odliczana od naszej wygranej. To o tyle wygodne rozwiązanie, że gracze nie muszą martwić się o rozliczenie z Urzędem Skarbowym.

Jakie są limity wygranej na jednym kuponie?

Podobnie jak w przypadku pozostałych ograniczeń, limity wygranych bukmacherzy ustalają indywidualnie. Najczęściej wynoszą powyżej 100,000 PLN.

Czy obstawianie meczy online jest bezpieczne?

Zdecydowanie tak, jednak warunkiem jest wybór odpowiedniego bukmachera. Jeszcze przed zarejestrowaniem konta musimy sprawdzić, czy dana firma legitymuje się licencją wydawaną przez Ministerstwo Finansów. Ułatwia nam to lista legalnych bukmacherów znajdująca się pod adresem https://hazard.mf.gov.pl/. Jeśli mamy już pewność, że dana firma działa w 100% legalnie, nasze obstawianie meczów będzie jak najbardziej bezpieczne. Oczywiście każdy gracz musi także pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu swojego konta gracza, tak aby nikt nie mógł w jego imieniu z niego korzystać.

5/5 - (1 vote)

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.