Traf online – zakłady bukmacherskie. Opinie i recenzja

Zaktualizowano 2 września 2021

Legalny bukmacher Traf Zakłady Wzajemne sp. z o.o., spółka z grupy kapitałowej Totalizatora Sportowego, dopiero niedawno zagościł w świadomości graczy. Tym większym zaskoczeniem może być dla niektórych fakt, że firma ta działa już od 2010 roku (w tym online). Jest to jedyny, państwowy bukmacher, wyróżniający się ponadto unikalną ofertą. Firma należy do grona legalnych bukmacherów, działających na licencji Ministerstwa Finansów. Być może zakłady wzajemne online Traf nie są aż tak popularne ze względu na to, że obstawiać można jedynie zakłady na wyścigi konne. Dowiedz się więcej o Traf Zakłady Wzajemne z naszej recenzji!

Zalety

Wady

Duża wiarygodność bukmachera

Niskie pule wygranych

Niski podatek

Słaba oferta bukmacherska

Szybka weryfikacja konta

Słaba obsługa klienta

-

-

Traf Zakłady Wzajemne – recenzja

Traf Zakłady Wzajemne

Początkowo działalność bukmachera Traf Zakłady Wzajemne sp. z o.o. odbywała się wyłącznie przez sieć punktów stacjonarnych. Co ciekawe, jeszcze do niedawna wszystko wskazywało na to, że ten stan rzeczy nie ulegnie zmianie. Jednak pod koniec 2018 roku zarząd firmy Traf Zakłady Wzajemne podjął decyzję o uruchomieniu własnej strony internetowej. Dzięki temu klienci tego bukmachera uzyskali możliwość obstawiania online. Niemniej firma Traf wciąż wyróżnia się na tle wszystkich innych bukmacherów. Traf Zakłady Wzajemne sp. z o.o. działa należy do grona legalnych bukmacherów i działa na podstawie zezwolenia wydanego przez Ministerstwa Finansów z dnia 30 listopada 2018 r. i widnieje pod numerem PS4.6831.3.2018. Warto także wiedzieć, że „Traf – Zakłady Wzajemne Sp. z o.o.” wchodzi w skład grupy kapitałowej Totalizatora Sportowego, który jest spółką Skarbu Państwa.

Ocena oferty: 3/5 – Wrzesień 2021

Traf – zakłady na wyścigi konne

TRAF online banner

Aktualnie celem praktycznie każdego bukmachera jest maksymalne rozszerzenie posiadanej oferty. Wszystko po to, aby zapewnić swoim klientom dostęp do szerokiej gamy zakładów. Jednak firma Traf to chyba jedyny bukmacher, który prowadzi działalność według zupełnie innych założeń. Od początku swojego istnienia Traf specjalizuje się w oferowaniu zakładów na wyścigi konne. Nic więc dziwnego, że przez pierwsze lata działalności bukmacher blisko współpracował z organizatorami gonitw na warszawskim Służewcu. Koniec końców jest to najbardziej renomowany tor wyścigowy w Polsce. Z czasem firma Traf wprowadziła do swojej oferty zupełnie nową funkcję, czyli możliwość obstawiania gonitw organizowanych we Francji. Od tego momentu asortyment bukmachera nie uległ znaczącym zmianom.

Traf Online – strona internetowa trafonline.pl

Adres www

trafonline.pl

Rok powstania

2010

Miejsce siedziby

 Polska, Warszawa

Zezwolenie na działalność przez internet

PS4.6831.3.2018, wydanie dnia: 30 listopada 2018 r.

Minimalna wysokość wpłaty

10 PLN

Dostępne metody wpłaty

Szybki przelew i BLIK

Minimalna wysokość wypłaty

1 grosz

Dostępne metody wypłaty

Przelew na rachunek bankowy

Bonus powitalny i inne promocje

Brak oferty

Kod promocyjny

Brak oferty

Założenie strony internetowej było jednym z najważniejszych posunięć włodarzy firmy Traf online. Dzięki temu klienci tego bukmachera zyskali zupełnie nowe możliwości. Serwis trafonline.pl jest przede wszystkim kompendium wiedzy na temat wyścigów konnych. Na stronie są publikowane zarówno harmonogramy poszczególnych gonitw, jak i zestawienia obejmujące rezultaty i typy na dane wyścigi. To oznacza, że po zalogowaniu się na stronę – każdy użytkownik uzyska dostęp do wszystkich najważniejszych informacji. Sama szata graficzna serwisu prezentuje się bardzo dobrze, a strona jest naprawdę funkcjonalna.

Traf online, dzięki dostępności gry poprzez stronę internetową, zyskał sobie szerokie grono fanów, którzy uwielbiają obstawiać gonitwy konne. Standardowo zakłady internetowe w Polsce wymagają uprzedniego założenia konta gracza w serwisie i tutaj także wymagana jest rejestracja. Zarejestrowani gracze dostają dostęp do pełnej oferty zakładów na gonitwy konne ze wszystkich torów, jakie są dostępne i mogą wpłacać depozyty oraz zawierać zakłady jednogonitwowe, oraz wielogonitwowe. Obstawiający mogą również sprawdzić zakłady na następne dni, a także skorzystać z zamieszczonych na stronie wyników oraz statystyk wszystkich wyścigów, planów wyścigów, szczegółowych informacji dotyczących typów na dane zdarzenia, czy też rodzajów dostępnych zakładów online.

W obstawianiu zakładów pomocne okazują się prezentowane typy specjalizujących się w tej dyscyplinie sportu dziennikarzy. Ponadto w serwisie można także śledzić przebieg wybranych przez siebie gonitw konnych, a to wszystko dzięki transmisjom na żywo. Opcja ta jest oczywiście bezpłatna. Nie ma także wymogu postawienia zakładu na dany wyścig, czy też posiadania depozytu, aby móc obejrzeć gonitwę online. W celu ułatwienia graczom obstawiania zakładów na gonitwy bukmacher Traf stworzył również osobną zakładkę „Jak grać?”, w której znaleźć można opis poszczególnych rodzajów zakładów na wyścigi konne oraz systemów gry i inne bardzo przydatne wskazówki. Warto więc zapoznać się z ofertą zakłady bukmacherskie online Traf. Na polskim rynku nie ma konkurencji dla tej firmy. Żaden inny legalny bukmacher nie specjalizuje się tylko i wyłącznie w zakładach gonitw koni, więc sympatycy tej dyscypliny sportu mogą jak najbardziej czuć się wyróżnieni.

Punkty stacjonarne Traf

Bukmacher Traf Zakłady Wzajemne umożliwia zawieranie zakładów bukmacherskich w punktach stacjonarnych, które są zlokalizowane w wielu miastach na terenie Polski. Takich lokali tylko w 2019 r. było około 40. Choć największa ich liczba mieści się w Warszawie, to obok punktów w innych dużych miastach, takich jak Wrocław, Kraków czy Gdańsk, Traf funkcjonuje również w mniejszych miejscowościach. Dokładne adresy punktów naziemnych najlepiej jest sprawdzać na stronie internetowej bukmachera. W specjalnie przygotowanej zakładce pod nazwą „Znajdź punkt”, można zobaczyć ich lokalizacje, które dodatkowo zaznaczone są na mapie Polski.

Przez ponad 8 lat to właśnie punkty stacjonarne były fundamentem działalności tego bukmachera. Dlatego obecnie na terenie całej Polski można znaleźć ponad 30 placówek stacjonarnych Traf. Oczywiście większość z nich mieści się w Warszawie. Jednak pojedyncze placówki można znaleźć także w:

  • Trójmieście;
  • Lublinie;
  • Krakowie;
  • Katowicach;
  • Wrocławiu;
  • Gorzowie Wielkopolskim oraz innych miastach.

Pełna lista czynnych punktów stacjonarnych widnieje na stronie Traf Online.

Metody płatności

Problemem dla niektórych graczy może być fakt, że do tej pory firma Traf uruchomiła jedynie dwa kanały płatności online. Poza standardowym przelewem bankowym gracze mogą zasilić swoje konto w serwisie Traf Online przy pomocy platformy BLIK. Być może w przyszłości bukmacher wprowadzi również inne metody transferu gotówki, gdyż na ten moment są one ograniczone. Na tle innych bukmacherów oferujących zakłady bukmacherskie, wybór opcji w zakresie dokonywania wpłat depozytu jest więc niewielki i mają na uwadze wygodę graczy warto byłoby tę ofertę poszerzyć. Mimo to należy podkreślić, że dostępne metody wpłat są bardzo bezpieczne. Pieniądze powinny zasilić konto depozytowe natychmiast po dokonaniu wpłaty. W przypadku wypłat sytuacja jest nieco inna. Muszą one bowiem zostać najpierw zatwierdzone przez dział finansowy operatora zakładów wzajemnych. Z reguły procedura nie powinna trwać zbyt długo, ale w niektórych przypadkach na wypłatę środków będzie trzeba czekać nawet do 7 dni roboczych. Sytuacja taka zdarza się bardzo rzadko a spółka praktycznie natychmiast wypłaca określoną przez gracza kwotę. Niemniej, przy znacznie wyższych wygranych może być konieczna dodatkowa procedura.

Obsługa klienta

Perspektywa obstawiania wyścigów konnych stanowi zupełną nowość dla wielu graczy. Nic więc dziwnego, że nowi użytkownicy często mają pytania dotyczące zakładów tego typu. Aby pomóc im znaleźć odpowiedź, firma Traf przygotowała specjalną zakładkę FAQ, która widnieje w serwisie Traf Online. Ponadto każdy klient może zadać bukmacherowi pytanie poprzez:

  • ogólnodostępną infolinię;
  • adres e-mail przeznaczony dla graczy.

Informacje nowy gracz może znaleźć także na wspomnianej już podstronie „Jak grać?”. W razie pytań, czy jakichkolwiek problemów z obsługą konta, gracz może również skorzystać z bezpośredniej pomocy działu obsługi klienta. Bukmacher Traf w zakładce „Kontakt” zamieścił formularz kontaktowy, adres skrzynki e-mail oraz numer infolinii. Brakuje więc tu jedynie czatu na żywo, który jest ostatnio bardzo popularną i powszechnie stosowaną możliwością kontaktu udostępnianą nie tylko w serwisach legalnych bukmacherów.

Pamiętaj, graj odpowiedzialnie!

Rejestracja Traf online

rejestracja traf online

Oczywiście w Traf rejestracja jest wymagana wyłącznie przy zakładaniu konta w serwisie Traf Online. Wówczas gracz musi podać swoje dane osobowe oraz zweryfikować tożsamość poprzez wysłanie skanu lub fotokopii dokumentu tożsamości. Poprawne wykonanie tych kroków umożliwia pełną weryfikację konta w ciągu około 15 minut. Dzięki rejestracji gracz uzyskuje pełen dostęp do serwisu, a co za tym idzie – możliwość obstawiania gonitw online w Traf. Rejestracja jest bardzo prosta, wystarczy podać podstawowe dane, jak  imię, nazwisko, adres, e-mail, numer PESEL, numer konta bankowego. Strona wymaga także zaznaczenia wymaganych oświadczeń i zgód, a także ustalenia limitów dotyczących gry. Rejestracja Traf online niczym się więc nie różni, jak to jest w przypadku, chociażby LV BET, czy też innych zakładów bukmacherskich w Polsce. Konto gracza aktywne jest już po 15 minutach, co jest bardzo dobrym rezultatem. Od razu można typować zakłady na wyścigi konne. Ponadto na nowych graczy czeka także kod promocyjny.

Czy Traf oferuje bonusy dla graczy?

W dzisiejszej branży bukmacherskiej promocje dla graczy wydają się czymś oczywistym. Niestety, niszowa specjalizacja firmy Traf sprawia, że jest to jedyny bukmacher, który nie oferuje graczom żadnych bonusów. Tym samym nawet nowi użytkownicy nie będą mogli liczyć na dodatkową promocję powitalną.

Oferta

Uruchomienie serwisu Traf Online było szeroko komentowanym wydarzeniem. Niektórzy gracze spodziewali się, że w ten sposób bukmacher Traf całkowicie zmieni swoją ofertę. Jednak nic takiego nie miało miejsca. Firma do dzisiaj oferuje jedynie zakłady dotyczące wyścigów konnych. Jedyną zmianą na przestrzeni lat było rozszerzenie asortymentu dostępnych zdarzeń o gonitwy organizowane we Francji. Dlatego obecnie bukmacher koncentruje się na dwóch rodzajach wyścigów:

  • Pierwszym z nich są gonitwy organizowane w Polsce – Służewiec, w Partynice oraz Sopot.
  • Drugi stanowią wyścigi odbywające się na torach we Francji.

Najprostszym typem zakładu na wyścigi konne jest zakład zwyczajny (ZWC). Jeśli gracz trafnie wytypuje to, kto zwycięży w wyścigu, jego kupon jest wygrany. Trudniej poprawnie obstawić zakład porządek (PDK), ponieważ tutaj trzeba określić, które dwa konie zajmą dwa pierwsze miejsca, choć ich kolejność jest dowolna. Zakład dwójka (DWJ) wymaga dodatkowego sprecyzowania, który z 2 wytypowanych przez gracza koni zajmie miejsce na najwyższym stopniu podium. Podobne zasady dotyczą kolejnych dwóch typów zakładów, z tym że w zakładzie trójka (TRJ) należy jeszcze obstawić konia, który skończy wyścig na trzecim miejscu. W zakładzie nazywanym czwórka (CZW) trzeba jeszcze dodatkowo obstawić konia, który zajmie miejsce tuż za podium. Wszystkie wymienione zakłady są jednogonitwowe. Dostępne one są zarówno w punktach naziemnych, jak i znajdziemy je także na stronie online. W punktach stacjonarnych można ponadto wnosić zakłady wielogonitwowe – czyli dubla (DBL), tripla (TPL), kwinta (KWN) i septyma (SPT) – które są kombinacjami zdarzeń jednogonitwowych. Warto dodać, że w chwili uruchomienia serwisu internetowego Traf, zakłady wielogonitwowe nie były dostępne, jednak bukmacher zapowiedział, że po niedługim czasie pojawi się taka oferta.

FAQ

Przez wiele lat obstawianie wyścigów konnych było naprawdę bardzo niszową rozrywką. Dostęp do niej mieli jedynie nieliczni obserwatorzy, którzy regularnie pojawiali się na torach wyścigowych. Natomiast uruchomienie serwisu Traf Online sprawiło, że typowanie gonitw zyskało na popularności. Obecnie każdy pełnoletni gracz może spróbować swoich sił w obstawianiu takich wydarzeń. Wystarczy tylko założyć i zweryfikować konto, a następnie wpłacić pierwszy depozyt. Co jeszcze warto wiedzieć o firmie Traf? Oto kilka najczęściej zadawanych pytań!

Czy do Traf istnieje kod promocyjny?

Liczne firmy bukmacherskie tworzą specjalne kody promocyjne, które gwarantują nowym graczom dostęp do atrakcyjnych bonusów startowych. Spółka zakłady bukmacherskie Traf nie podziela tego podejścia. Dlatego obecnie gracze nie mogą korzystać z kodów promocyjnych przy rejestracji w serwisie Traf Online. Należy tutaj dodać, że kod promocyjny jest obecnie standardem u takich bukmacherów jak STS czy LV BET. Niestety oferta traf nie posiada takich udogodnień dla nowych graczy na zakłady na wyścigi konne. Opinie wielu osób są na ten temat bardzo negatywne. Z pewnością bonus promocyjny, który zasili nowe konto prędzej, czy później będzie musiał się pojawić. Na razie nie znajdziemy tych gratyfikacji w ofercie, ale zapewne, gdy tylko pojawi się konkurencja, która zaoferuje kod promocyjny, również i Traf będzie go wprowadzać.

Jakie zakłady oferuje Traf?

Oferta zakładów konnych w asortymencie firmy Traf jest naprawdę bogata. Bukmacher oferuje graczom dostęp zarówno do zakładów jednogonitwowych (np. zwyczajnych, porządkowych, dwójek, trójek itd.), jak i typów wielogonitwowych (np. dubli, tripli, kwint itd.). Szczegółowy opis każdego zakładu można znaleźć w zakładce „Jak Grać?” na stronie trafonline.pl.

Opinie o Traf Zakłady Bukmacherskie

Ciężko w jakikolwiek sposób porównać Traf do STS czy LV BET, ponieważ jest to spółka wchodząca w skład Skarbu Państwa. Na dodatek jest to monopolista na zakłady na wyścigi koni w Polsce. Z pewnością na minus jest to, że istnieje żaden kod promocyjny dodający więcej środków do depozytu. Nie znajdziemy także innych promocji jak bonusy od depozytu znany z STS czy też Fortuna i wielu innych bukmacherów. Niemniej gracze, którzy lubią obstawiać wyścigi koni z pewnością będą chętnie typować wyniki zdarzeń. Oferta Traf nie jest także mocno rozbudowana, jeśli weźmie się pod uwagę możliwości płatności, a należy również tutaj dodać, że w niektórych przypadkach za wypłatą środków trzeba czekać do siedmiu dni roboczych.

Niestety Traf nie posiada aplikacji mobilnej, która pozwoliłaby obstawiać i typować wyścigi na żywo za pomocą telefonu komórkowego. Na plus za to zasługuje to, że bukmacher posiada zakład na żywo z każdego toru w Polsce (Służewiec, Sopot, Partynice). Z pewnością strona internetowa jest świetną alternatywą dla stacjonarnych punktów, ponieważ oferuje wiele dogodności i znajdziemy tu także wszystkie niezbędne informacje. Jeśli gracz nie wie, jak wpłacić pierwsze pieniądze do depozytu, lub jak obstawić pierwsze wyścigi, to przy pomocy zakładki “Jak grać” bez najmniejszego problemu sobie z tym wszystkim poradzi.

Ogólne opinie na temat bukmachera są jednak pozytywne. Mimo że nie są dostępne żadne bonusy w pln jak w STS, czy też gdzie indziej, Traf buduje swoją markę jako specjalista od zdarzeń związanych z wyścigami konnymi. Mnogość ofert, atrakcyjne kursy i zakłady na żywo z wielu torów wyścigowych to z pewnością duży atut tego bukmachera. Miejmy nadzieję, że niebawem pojawią się jeszcze bonusy i kody promocyjne, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią ofertę Traf Zakłady Bukmacherskie.

Traf online – zakłady bukmacherskie. Opinie i recenzja szczegóły

5 1 vote
Ocena artykułu
11 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ja to od razu zaznaczę wady. Chyba stronę internetową budował Janusz, bo nie jest ona funkcjonalna. W 21 wieku można zastanowić się nad posiadaniem aplikacji mobilnej. Wyścigi konne i koniec – o pozostałych dyscyplinach sportowych zapomnieliście??? Jak nie mają aplikacji to czy możemy rozmawiać o zakładach live? – oczywiście że nie. Ale artykuł jest dobry, bo nie wiedziałem że ten buk jest częścią SP.

Oferta Traf’a skierowana wyłącznie dla graczy zainteresowanych wyścigami konnymi, więc głupie pisać o tym, że brakuje tutaj dyscyplin sportowych itd. Jeśli szukasz buka dla obstawienia piłki nożnej, to wejdź na STS i załóż tam konto i nie pisz tu, że czegoś ci zabrakło. Bez przesady ale przynajmniej logo wskazuje na to, że bukmacher skupił się na „koniach”.

Mi się nie spodobał ten bukmacher. Rozumiem, że jest to buk, który się skupił na wyścigach konnych, ale poza tym trzeba było jeszcze się zastanowić i nad aplikacją i metodach płatności. Przelew na rachunek bankowy brzmi słabo.
p.s. Skarb Państwa postarał się aby nowe klienci nie uzyskali żadnych bonusów…

A tak zawsze było w naszym kraju.. I wydaje się że w najbliższym czasie nic się nie zmieni. Wracając do bukmachera, to tutaj warto pisać grubą czcionką iż oferta jest skierowana tylko dla graczy interesujących się wyścigami konnymi. Bo sam widzisz, że ktoś uważa iż bukmacher to koniecznie jest coś, co związane jest z piłką albo siatkówką…

Jestem pewien że ten buk ma swojego klienta. I zakładam że tamci klienci nie potrzebują żadnych aplikacji. Młodzież tego nie ogarnie. Wyścigów konnych nie znajdziesz na TVP, dlatego mają swoje punkty naziemnie z ich transmisją. Jest to specyficzny, ale dobry buk.

Nie wiem co im przeszkadza dodać inne dyscypliny? Mieli by dużo więcej klientów. Mi się wydaje, jeśli nie są w stanie tego zrobić, to znaczy że i obecna oferta nie wyróżnia się dobrymi promocjami i warunkami. Dziwny bukmacher.

Specyficzny bukmacher. Dlatego ma specyficzną ofertę. Na pewno nie jest dla wszystkich.
Obsługa klienta jest ok. Dodałam by jeszcze aplikację, a reszta jest w miarę dobra.

Specyficzny bukmacher ze specyficzną ofertą. Jak coś, to tutaj można obstawiać tylko wyścigi konne. Jeśli ktoś szukał dobrego buka zwłaszcza dla zakładów “konnych”, no to mogę śmiało polecać traf. Dla fanów piłki tutaj nie ma zakładów.

Dla ogarniętych w tej dziedzinie jest to wspaniały bukmacher. Poza tym że oferta na wyścigi konne jest niesamowita, mają jeszcze niski podatek. Parę razy grałem i mi się spodobało. Szkoda że nie mają innych wydarzeń, myślę że zrobili by to na wysokim poziomie.

Haha, państwowy bukmacher to już coś. Nie dziwię się że nic nie ma w swojej ofercie powitalnej. Cholera, akurat jak w życiu! Oczywiście stawię 1.

Ja bym tak się nie śmiał. Wiadomo dlaczego to było zrobione. Ale jak już poszła mowa, to powiem że buk jest mega słaby. W supporcie pracują te same osoby co i w urzędach, czyli tamci, co udzielają odpowiedzi raz w roku.