Fortuna zakłady bukmacherskie, wyniki, opinie

Zaktualizowano 27 lipca 2021

Aktualnie zakłady bukmacherskie Fortuna to jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych bukmacherów w Polsce. Dość powiedzieć, że firma jest znana nawet tym osobom, które nigdy nie obstawiały meczów. Jak to możliwe? Otóż włodarze Fortuny już od wielu lat stawiają na marketing i budowanie wizerunku marki. Z tego względu bukmacher jest sponsorem wielu klubów piłkarskich, a także sponsorem tytularnym I Ligi, czyli piłkarskiej drugiej klasy rozgrywkowej w Polsce. To wszystko powoduje, że logo Fortuny zna praktycznie każdy pasjonat futbolu. Oczywiście skuteczny marketing stanowi tylko jeden z fundamentów sukcesu tej marki. Warto jednak podkreślić, iż Fortuna zaklady przede wszystkim cieszy się dużym uznaniem wśród pasjonatów obstawiania. Dlaczego? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, trzeba najpierw dokładnie poznać ofertę tej firmy. Legalny i wiarygodny bukmacher organizator zakładów sportowych przygotował bardzo ciekawą ofertę dla swoich klientów. Na uwagę zasługuje między innymi szeroka oferta i wyniki podawane na bieżąco. Wybierz swój typ ze świata sportu i śledź wyniki na żywo!

Zalety

Wady

Metody płatności

Rzadko zmieniają promocje online

Obsługa klienta

Live score na srednim poziomie

Oferty zakładów

Sortowanie rozgrywek sportowych

Aplikacja mobilna

Aktualizacje typów tylko przed meczem

Fortuna – zakłady bukmacherskie

Co ciekawe, firma Fortuna Zakłady Bukmacherskie działa w Polsce już od ponad 20 lat. Pierwsze punkty naziemne tego bukmachera pojawiły się w polskich miastach w 1997 roku. Natomiast w 2009 roku firma uzyskała wymagane zezwolenie na oferowanie zakładów sportowych przez Internet. Obecnie strona internetowa oraz imponująca sieć punktów stacjonarnych to dwa główne ogniwa działalności Fortuna bukmacher. Oferta bukmachera została przygotowana na ponad 30 dyscyplin sportowych, w których góruje rzecz jasna piłka nożna, ale to nie wszystko. Dostępne są także sporty wirtualne i e-sport, który podbija coraz więcej rynków i cieszy się coraz większą popularnością.

Dostępna jest między innymi liga polska, premier league, czy też inne rozgrywki najlepszych lig europejskich i nie tylko. Bukmacher mocno stawia na rozbudowaną ofertę, a dzięki swojej współpracy z klubami sportowymi zdobywa szersze grono klientów. Renoma, jaką sobie wypracował sprawiła, że jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych buków na polskim rynku w 2021 roku. Poniżej znajdziesz wszystkie informacje na temat tego, co może Ci zaoferować Fortuna. Na szczególną uwagę zasługuje to, że u operatora dostępna jest oferta na dzisiaj i na jutro, która jest bardzo dobrze zaprezentowana na stronie internetowej. Ponadto cyklicznie dodawane są nowe sekcje z bardziej szczegółowymi typami wydarzeń sportowych. Można więc obstawiać typy np. na rzuty rożne w meczy Union Berlin – Bayern Monachium, czy też liczbę rzutów karnych. W ten sposób możesz znacząco podwyższyć swoją wygraną, ponieważ kursy na te opcje są z reguły wyższe.

Fortuna typy umożliwia zawężanie poszukiwań kolejnych sekcji na swój kupon na konkretny dzień. Możesz wybrać ofertę online tylko na sobotę i wtedy będą wyświetlać Ci się Fortuna wyniki z tego dnia. Menu zarówno w aplikacji, jak i na stronie internetowej jest bardzo przejrzyste, co ułatwia poruszanie się w nich. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ pokazuje to, że platformy zostały stworzone z myślą o użytkownikach. Kliknij na wybrane zdarzenie i śledź wyniki na żywo z obstawionych wydarzeń sportowych na swoim kuponie.

Fortuna online – strona efortuna.pl

Adres www

efortuna.pl

Rok powstania

1997

Miejsce siedziby

Polska

Kupony

AKO, SYSTEMOWY, SINGIEL

Minimalna wysokość wpłaty

1 PLN

Dostępne metody wpłaty

BLIK, Karta płatnicza. PayU, Tpay (Transferuj), Skrill, Przelew bankowy, Masterpass

Udogodnienia

Strefa Kibica
Program Lojalnościowy
Mistrzostwa Typerów
Transmisje wydarzeń - Fortuna TV
Sporty wirtualne 
Early cash-out
Bezpieczny Kupon

Maksymalna wysokość wypłaty

601 000 PLN brutto (1 kupon)

E-sport

Tak - Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, DOTA 2

Aplikacja mobilna

Tak, iOS oraz Android

Obecne szacunki wskazują, że konto na platformie Fortuna Online posiada nawet 300 tysięcy graczy. Niewątpliwie jest to znakomity wynik, jednak duża liczba aktywnych użytkowników oznacza konieczność zadbania o należyte działanie serwisu. Toteż zaklady Fortuna postawiła na intuicyjny design strony, który znacząco poprawia jej funkcjonalność. Co więcej, czarno-żółta szata graficzna skutecznie przyciąga wzrok graczy. Dzięki temu serwis efortuna.pl stał się rozpoznawalny wśród pasjonatów obstawiania. Jeżeli chodzi o opinie graczy, zazwyczaj są one bardzo pozytywne. Dlatego strona internetowa to z pewnością istotny atut Fortuny.

Ocena graczy: 4.5/5 – Lipiec 2021

Serwis swoim wyglądem przypomina layout LV BET. Dominują w nim szarości i biało-żółte elementy. Podobny jest także podział strony, który stosowany jest przez większość bukmacherów na rynku. Po lewej stronie można zobaczyć okienko czatu i listę dostępnych dyscyplin sportowych, a także informacje na temat promocji, nowości i ofert. W centralnej części strony internetowej znajduje się slajder z ciekawostkami oraz zestawieniami meczów. Na dole strony internetowej znajduje się informacja o partnerach fortuny, a także najmniejsza zakładka copyright. W witrynie nie zabrakło także zgody RODO, a więc popularnych cookies. Ocena serwisu jest bardzo dobra, ponieważ jest on przejrzysty i udostępnia najważniejsze informacje, jak wyniki na żywo oraz tych zdarzeń, które już się zakończyły.

Punkty stacjonarne Fortuna

Kiedy bukmacher rozpoczynał swoją działalność w Polsce, dostęp do Internetu mieli jedynie nieliczni. Z tego powodu obstawianie meczów było wówczas możliwe jedynie w wyznaczonych punktach naziemnych. Firma zadbała więc o rozwój posiadanej sieci placówek. Jeszcze w 2000 roku było ich nieco ponad 100, a obecnie bukmacher dysponuje niespełna 600 punktami! To z kolei sprawia, że niemal każdy klient Fortuny może znaleźć taką placówkę w swoim otoczeniu. Jeżeli więc ktoś nie lubi typować spotkań przez Internet, firma zapewni mu możliwość obstawiania w punkcie!

Punkty naziemne Fortuny to idealne rozwiązanie dla tradycjonalistów, którzy cenią sobie tradycyjne zawieranie zakładów. Znajdziesz je praktycznie w każdym większym mieście, co sprawia, że możesz w dowolnym dniu tygodnia wybrać się do punktu stacjonarnego i wytypować spotkania lub wydarzenia sportowe, które Cię interesują. Możliwość obstawiania kuponów wraz ze znajomymi to fajna sprawa, bo można jednocześnie sprawdzić kto z typerów jest najlepszy. W punktach stacjonarnych dostępna jest między innymi najlepsza liga piłkarska – Premier League. Gracze mają możliwość śledzenia wyników live z transmitowanych spotkań na specjalnie przygotowanych telewizorach w salonach. Fortuny. Co istotne, punkty naziemne mają z góry określone godziny otwarcia, jednak każda siedziba może je zmieniać. Z reguły salony otwarte są od 9:00 do 19:30. Z pewnością w 2021 roku firma postawi kolejne punkty naziemne, aby oferta docierała do szerszej rzeszy klientów.

Aplikacja Fortuna

Fortuna Aplikacja

Współczesny rynek bukmacherski w większości przeniósł się do Internetu. Trudno więc dziwić się temu, że obecnie najnowszym trendem jest zawieranie zakładów przy pomocy urządzeń mobilnych. To z kolei skłania bukmacherów do tworzenia swoich własnych aplikacji, które umożliwiają łatwiejsze i szybsze typowanie. Aplikacja Fortuna jest dostępna na urządzenia z systemem Android lub iOS. Tym samym każdy klient będzie mógł zainstalować ją na posiadanym smartfonie lub tablecie. Sama aplikacja szybko łączy się z danym kontem, a jej działanie jest naprawdę płynne. Pod tym względem bukmacher stanął na wysokości zadania!

Fortuna – metody płatności

Zdecydowana większość klientów Fortuny obstawia mecze online. Z tego powodu bukmacher musiał zadbać o stworzenie szybkich i praktycznych metod płatności. Obecnie klienci Fortuny mogą zasilić swoje konto przy pomocy:

 • tradycyjnego przelewu bankowego;
 • systemu płatności błyskawicznej;
 • karty kredytowej;
 • internetowych portfeli płatniczych (np. SKRILL);
 • platformy BLIK.

Niestety, wypłata pieniędzy może zostać zlecona jedynie bezpośrednio na konto bankowe. Nie jest to jednak wina bukmachera, ponieważ za taki stan rzeczy odpowiada obowiązująca ustawa hazardowa. Każdy legalny bukmacher musi stosować się do jej zapisów, aby nie utracić przyznanej licencji. Trzeba więc pamiętać o tym, że wypłata gotówki odbywa się tylko na wskazany rachunek bankowy.

Legalni bukmacherzy zdecydowanie powinni brać przykład z Fortuny, której aplikacja mobilna jest najlepszą dostępną na rynku. Użytkownicy urządzeń mobilnych z Android i iOS mogą zainstalować na swoich smartfonach apkę, która posiada wszystkie niezbędne funkcje, od wyników zdarzeń po aktualnie toczące się mecze. Już na pierwszy rzut oka widać, że specjaliści z Fortuny przyłożyli bardzo dużo uwagi do nawigacji, aby ta nie sprawiała problemu klientom. Live Match Tracker pozwala śledzić wyniki spotkań wraz z dostępem do zaawansowanych statystyk, które uwzględniają asy serwisowe, czy też rzuty rożne.

W apce dostępne są również transmisje na żywo, które można oglądać na pełnym ekranie. Ponadto można skorzystać z Touch ID, early cash out, czy też skanera do sprawdzania kuponu. Wpłata pieniędzy jest bardzo szybka, jednak przy posiadaniu jedynie konta tymczasowego możliwe są opcje wpłaty przez PayU i TPay. Aplikacja jest kompatybilna nawet ze smartwatchami więc powiadomienia mogą pojawiać się także na zegarku bez konieczności wchodzenia do aplikacji. Zawarcie zakładu jest możliwe poprzez przytrzymanie interesującego nas kursu. Strona mobilna także jest intuicyjna i prosta w obsłudze. Już na samym starcie widać ikonkę czatu, dzięki czemu od razu można uzyskać pomoc w kłopotliwych sytuacjach. Duży plus należy się Fortunie za to, że dostępne są transmisje na żywo, gdzie można śledzić wyniki. Jedynym legalnym bukmacherem, który oferuje jeszcze transmisje live, to STS, jednak na jego stronie są one niedostępne.

Obsługa klienta i pomoc online

Aby zapewnić pomoc swoim klientom, firma Fortuna uruchomiła kilka kanałów kontaktowych. Ich obecność sprawia, że gracze mogą uzyskać pomoc poprzez formularz kontaktowy lub czat Fortuna online. Ponadto wszyscy klienci mają dostęp do zakładki FAQ, gdzie znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Support w Fortunie działa bardzo dobrze. Użytkownicy mogą kontaktować się z obsługą klienta mailowo lub na czacie, co jest dużym ułatwieniem. Należy jednak pamiętać, że zespół doradców pracuje w określonych godzinach, więc pytania wysyłane w nocy są przetwarzane kolejnego dnia. W Fortuna wyniki takich rozmów są bardzo zadowalające, ponieważ użytkownicy z reguły szybko dostają rozwiązanie swojej sprawy. Wpływ na to ma przede wszystkim wykwalifikowana kadra pracowników, którzy sprawnie odpowiadają. Wysyłając wiadomość e-mail należy pamiętać o tym, że odpowiedź przyjdzie zazwyczaj w ciągu kilku dni. Dla niektórych minusem może być brak kontaktu telefonicznego. Taka opcja jest na ogół standardem wśród zagranicznych bukmacherów, więc tym bardziej szkoda, że w tym zakresie Fortuna jeszcze nieco odstaje od konkurencji. Na uwagę zasługuje jednak mocno rozbudowany dział FAQ, w którym można znaleźć odpowiedzi na większość pytań. Dzieli się on na zakładki dotyczące zakładów, sportów wirtualnych, oferty live, bonusów, obstawiania i mobile. Obsługa klienta w Fortunie jest bardzo pomocna, a użytkownicy otrzymują odpowiedzi na zadane pytania nawet po kilku sekundach.

Fortuna – rejestracja i logowanie

rejestracja w fortuna

Jeżeli dany gracz obstawia spotkania jedynie w punktach stacjonarnych, nie musi zakładać własnego konta. Niemniej jest ono niezbędne do typowania meczów przez Internet. Na szczęście założenie własnego konta to nic trudnego. W przeciwieństwie do wielu innych bukmacherów Fortuna dba o to, żeby przebieg tej procedury był naprawdę szybki i prosty. Sam formularz rejestracyjny obejmuje tylko jedną stronę, dzięki czemu wypełnienie wszystkich pól zajmie maksymalnie kilka minut. Po wysłaniu formularza gracz otrzyma link aktywacyjny, który umożliwi mu zalogowanie się do tzw. konta tymczasowego. W ten sposób każdy gracz będzie mógł wpłacić depozyt i obstawiać mecze. Jednak wypłata środków jest możliwa wyłącznie po pełnym odblokowaniu konta. To z kolei wymaga przejścia procedury weryfikacji tożsamości. W tym celu należy wysłać bukmacherowi skan lub fotokopię dowodu osobistego. Jeżeli dokument zostanie zaakceptowany, konto na stałe uzyska pełną funkcjonalność.

Logowanie do Fortuny jest banalnie proste. Przejrzyste menu sprawia, że każdy gracz bez najmniejszego problemu dostanie się na swoje konto. Kliknij w odpowiedni baner, wybierz swój nick i hasło, a następnie się zaloguj. Logowanie w Fortuna jest niezwykle proste i szybkie. Rejestracja rzecz jasna wymaga nieco więcej czasu, ale to z tego względu, że niezbędne jest uzupełnienie wszystkich danych. Ponadto na samym początku jest to konto tymczasowe i trzeba je potwierdzić poprzez przesłanie dokumentów weryfikacyjnych. Niemniej korzystanie z serwisu na stronie internetowej na komputer i w wersji mobilnej jest przyjemne i wszystkie procesy przebiegają stosunkowo szybko. Oznacza to, że gracz w ciągu kilku chwil może zacząć obstawiać interesujące go zdarzenia.

Fortuna – bonus powitalny

Istnieje jeszcze jeden ważny argument przemawiający za rejestracją konta. Otóż tylko zarejestrowani użytkownicy będą mogli skorzystać z bonusu powitalnego. Jest to specjalna promocja kierowana wyłącznie do nowych graczy. Co prawda, niemal każdy bukmacher oferuje swoim nowym klientom bonus tego typu. Niemniej jego warunki mogą być naprawdę różne. Firma Fortuna jest chwalona przez graczy między innymi dlatego, że oferowany przez bukmachera bonus powitalny ma bardzo atrakcyjne zasady.

W Fortunie zakład bez ryzyka to aż 200 złotych!

Pasjonaci obstawiania muszą mieć świadomość tego, że typowanie spotkań wiąże się z dużym ryzykiem. Jednakże nowi gracze mogą liczyć na pewien wyjątek od tej reguły. Wszystko za sprawą tzw. zakładu bez ryzyka (cashback). Jest on częstym elementem bonusu powitalnego dla nowych graczy. Taki bonus zapewnia zwrot stawki w razie przegrania kuponu. Niestety, jego wysokość z reguły jest dość niewielka. Dlatego Fortuna legalny bukmacher wnosi tę promocję na zupełnie nowy poziom opłacalności. Każdy nowy gracz może bowiem otrzymać bonus bez ryzyka w wysokości aż 200 złotych!

Fortuna bonus bez depozytu

Trudno byłoby wskazać bonus bukmacherski, który cieszy się wśród graczy większą popularnością niż freebet. Wszakże jest to jedyny w pełni darmowy bonus. Żeby z niego skorzystać, gracz musi jedynie zarejestrować swoje konto. Po zakończeniu rejestracji bonus zostaje od razu przypisany do profilowego salda. Jeżeli chodzi o Fortuna freebet, ma on nieco inną formę. Zamiast standardowych środków na konto gracza trafiają punkty lojalnościowe z programu Fortuna Klub Plus. Na szczęście można je łatwo wymienić na darmowe środki. Ich równowartość wynosi dokładnie 20 złotych.

Bonus od depozytu do 2000 złotych

Najpopularniejszą formą bukmacherskiej promocji startowej jest bonus od depozytu. W jego przypadku środki bonusowe są przyznawane graczowi dopiero po dokonaniu pierwszej wpłaty na założone konto. Tutaj trzeba jednak pamiętać o ważnej zasadzie. Im wyższa będzie wysokość pierwszego depozytu, tym więcej środków bonusowych trafi do gracza. Limit tej promocji w Fortunie wynosił 1000 złotych. Oznaczało to, że gracz po wpłaceniu depozytu o takiej wysokości otrzymywał dodatkowy tysiąc w formie bonusu. Jednak ostatnio bukmacher zaprezentował swoją nową promocję o nazwie „Podwajamy Bonus Powitalny!”. Tym samym gracze mogą obecnie liczyć nawet na 2000 złotych bonusu! Niestety, jeszcze wyższe wpłaty nie zapewnią dodatkowych środków. Niemniej jednak oferta startowa w Fortunie to bez wątpienia jeden z najbardziej opłacalnych bonusów na rynku!

Fortuna oferuje promocje nie tylko nowym graczom!

Rzeczywiście to właśnie nowi gracze często znajdują się w centrum uwagi bukmacherów. Wynika to oczywiście z faktu, że każdej firmie zależy na zdobyciu możliwie najszerszego grona klientów. Z drugiej strony takie podejście okazuje się niekorzystne dla stałych graczy, którzy mają już swoje konto u danego bukmachera. Dlatego Fortuna zakłady internetowe wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich obecnych klientów. W jaki sposób? Mianowicie bukmacher organizuje cykliczne akcje promocyjne kierowane do stałych graczy. Niektóre z nich dotyczą określonych wydarzeń (np. gal KSW), a inne konkretnych zakładów. Ponadto Fortuna uruchomiła akcję Happy Hours, która pozwala graczom na zwiększenie wygranych o całe 14%! Brzmi nieźle, prawda? Ale to jeszcze nie wszystko! Od pewnego czasu w ofercie bukmachera widnieje specjalny bonus AKO Fortuna. Jego zasady są bardzo proste. Gracz uzyskuje dodatkowy bonus do wygranej za obstawianie kuponów akumulowanych. Im więcej zdarzeń znajdzie się na kuponie, tym okazalsze będzie podwyższenie wygranej. Trudno więc nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że w Fortunie nawet stali klienci mogą uzyskać atrakcyjne bonusy!

Warto także dodać, że bukmacher co jakiś czas przygotowuje specjalne promocje dla wszystkich. Są to promocje tymczasowe, z których skorzystanie może przynieść wysokie profity w postaci podwyższonych wygranych. Warunek? Dobrze wytypować wyniki spotkań na kuponie. Gdzie można znaleźć takie okazyjne oferty? W pierwszej kolejności należy wejść w zakładkę “Promocje”, gdzie można znaleźć cztery kategorie: Bonusy FKP, Mistrzostwa Typerów, Promocje w punktach i Promocje online. Skupiając się na ofercie internetowej, czyli dostępnej tylko i wyłącznie dla zarejestrowanych graczy, najczęściej można wymieniać okazje w postaci Happy Hours +14 procent do wygranych kuponów. Po zsumowaniu wygranej wychodzi więc na to, że gracz nie odprowadza podatku od wygranej. Jest to szczególnie istotne w przypadku wyższych wygranych, bo jak wiadomo, im więcej do zgarnięcia na kuponie, tym więcej pieniędzy jest pobieranych na rzecz podatku VAT.

Fortuna – oferta

Oferta Fortuna to kreatywne akcje marketingowe, duża dostępność metod obstawiania, atrakcyjne bonusy startowe; każdy z tych aspektów ma istotne znaczenie dla graczy. Niemniej to oferta bukmachera stanowi absolutnie najważniejszy czynnik. To od niej zależy, czy dany gracz zostanie z firmą na dłużej. Jeśli oferta zakładów nie będzie spełniać wymagań klientów, większość z nich szybko założy konto u innego bukmachera. Dlatego bukmacher robi wszystko, aby zapewnić graczom szeroki asortyment dostępnych zakładów. Przyjrzyjmy mu się nieco bliżej!

Oferta kursowa

Zakłady sportowe stanowią rodzaj gry hazardowej. Oczywiście niektórzy mogą traktować je jako rozrywkę, a na kwestie finansowe patrzeć z lekkim przymrużeniem oka. Natomiast część graczy bardzo poważnie podchodzi do obstawiania spotkań. Koniec końców w społeczności bukmacherskiej można znaleźć ludzi, którzy z typowania meczów uczynili dodatkowe źródło swojego dochodu. Dla takich graczy absolutnie kluczowym czynnikiem przy wyborze bukmachera będzie oferta kursowa. Jak pod tym względem wypada Fortuna? Dobrze, a nawet bardzo dobrze! Kursy w Fortunie są niejednokrotnie wyższe niż u innych bukmacherów. Standardowa marża również stoi na dość przystępnym poziomie. Dzięki temu gracze mają dostęp nie tylko do świetnej zabawy, ale i do wysokich wygranych!

Oferta Fortuny, jeśli chodzi o kursy jest jedną z najwyższych i najlepszych na polskim rynku. Na samym początku działalność online miała dość małą konkurencję, jednak od 2018 roku grono legalnych bukmacherów mocno się rozrosło. Pojawiły się marki takie jak STS, ForBET, czy LV BET, które zaczęły coraz bardziej liczyć się na rynku. To oczywiście spowodowało, że kursy zaczęły iść w dół. Marże bukmachera Fortuny na piłkę nożną i inne dyscypliny sportu nie są wysokie. Warto także nadmienić, że wprowadza ona do swojej oferty promocje, które związane są ważnymi wydarzeniami sportowymi. Kursy w Fortunie są więc bardzo wysokie w porównaniu do konkurencyjnych zakładów bukmacherskich na polskiej arenie gier hazardowych. Bukmacher posiada bardzo atrakcyjną ofertę kursową zwłaszcza na piłkę nożna i Ekstraklasę.

Zakłady sportowe w Fortunie

Branża bukmacherska od zawsze była związana ze światem sportu. Dlatego to zakłady tego typu są głównym elementem w ofercie każdego bukmachera. Firma Fortuna zapewnia swoim klientom bogaty wybór zakładów dotyczących różnych dyscyplin. Rzecz jasna główną rolę w ofercie firmy odgrywają popularne sporty, takie jak:

 • piłka nożna;
 • tenis ziemny;
 • siatkówka;
 • koszykówka.

Jednakże warto pamiętać o tym, że Fortuna posiada liczne grono klientów. Wśród takich osób można znaleźć również pasjonatów bardziej niszowych dyscyplin. Z tego względu oferta Fortuna obejmuje także zakłady dotyczące sportów, takich jak:

 • snooker;
 • lotki (dart);
 • wyścigi konne.

Oferta na Bet on Games – zakłady karciane w Fortunie

Od pewnego czasu można zauważyć, że bukmacherzy coraz chętniej wprowadzają do swojej oferty gry karciane. Na razie jest to tylko kilku bukmacherów, w których gronie można znaleźć również Fortunę. W specjalnie przygotowanej zakładce Bet On Games znaleźć można zakłady na bakarata. Na chwilę obecną jest to jedyna gra karciana dostępna na Fortunie, jednak z pewnością w niedalekiej przyszłości pojawią się kolejne, które uatrakcyjnia typowanie wyników gier karcianych. Rozgrywki prowadzone w bakarata są przez krupierki w języku angielskim, ale sama gra i jej interfejs jest niezwykle przejrzysty i intuicyjny. W tej rozgrywce każda strona dostaje po dwie karty. Ich wartość jest sumowana i wygrywa zawsze ta strona, która osiąga wynik zbliżony do liczby 9.

Zakłady live w Fortunie

Fortuna zakłady na żywo

Szeroka gama dostępnych zakładów stała się standardem w dzisiejszej branży bukmacherskiej. Natomiast Fortuna przez długi czas przodowała na rynku pod względem innej funkcji. Zakłady na żywo (live) od zawsze pełniły szczególnie istotną funkcję w ofercie tego bukmachera. Nie bez powodu gracze preferujący obstawianie w trakcie spotkań korzystali właśnie z usług Fortuny. Co prawda, obecnie inni bukmacherzy również rozszerzyli liczbę relacjonowanych spotkań. Jednak to Fortuna do dzisiaj uchodzi za lidera pod względem oferty live. Bukmacher relacjonuje zarówno te popularne, jak i bardziej niszowe wydarzenia. Dlatego każdy pasjonat zakładów tego typu znajdzie tutaj coś dla siebie.

Statystyki i wyniki na żywo

Dla zdecydowanej większości graczy statystyki są bardzo ważnym rodzajem informacji. To na ich podstawie wiele osób decyduje się na obstawienie wybranego spotkania. Z tego względu miłośnicy zakładów sportowych często szukają informacji na temat konkretnych zdarzeń. Takie zapotrzebowanie skłoniło Fortunę do wdrożenia w życie zupełnie nowej funkcji. Mowa oczywiście o zestawieniu Fortuna Wyniki, gdzie bukmacher publikuje rezultaty wszystkich wydarzeń, które trafiły wcześniej do oferty. Większość wyników jest relacjonowana na żywo. Dzięki temu gracze mogą łatwo sprawdzić rezultat typowanego meczu. Co więcej, niektóre spotkania trafiają do oferty wraz ze szczegółowymi statystykami. To z kolei pozwala graczom na dokładne zapoznanie się z przebiegiem spotkania. Fortuna wyniki można sprawdzić między innymi w aplikacja Fortuna i na stronie internetowej.

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania

Przy omawianiu oferty każdego bukmachera należy poruszyć wiele istotnych kwestii. Bez tego nie da się stworzyć obiektywnej oceny danej firmy. Niemniej mnogość przytoczonych informacji może zakłopotać niektórych graczy. Warto więc jeszcze raz odpowiedzieć na kilka najważniejszych pytań dotyczących oferty tego bukmachera. Co więc trzeba wiedzieć o firmie Fortuna?

Jak grać w Fortunie?

Obstawianie zakładów w Fortunie jest możliwe na dwa sposoby. Pierwszym z nich będzie typowanie w punkcie stacjonarnym. Z takiej usługi mogą skorzystać wszyscy pełnoletni klienci. Natomiast drugim rozwiązaniem jest zawieranie zakładów poprzez stronę efortuna.pl lub aplikację Fortuna Mobile. Jednak w tym przypadku gracz musi najpierw zarejestrować swoje konto i zweryfikować tożsamość. Dopiero wtedy uzyska możliwość wpłacenia depozytu oraz typowania meczów przez Internet.

Fortuna Maxikombi – o co chodzi?

Od dawna w ofercie bukmachera widnieją zakłady określane jako Maxikombi. Jest to po prostu zaawansowany rodzaj zakładu akumulowanego. Maxikombi Fortuna umożliwia graczom tworzenie kilku oddzielnych „bloków” na jednym kuponie. Następnie wygrane z poszczególnych „bloków” są przeliczane według specjalnego współczynnika. Dzięki takiemu rozwiązaniu gracze mogą wygrać pieniądze nawet wtedy, gdy nie wszystkie typy widniejące na kuponie będą trafione.

Czym są punkty Fortuna Klub Plus?

Legalny bukmacher Fortuna prowadzi swój własny program lojalnościowy. Jego celem jest zapewnienie dodatkowych nagród graczom, którzy regularnie obstawiają spotkania. W ramach tego programu gracze uzyskują punkty bonusowe określane jako Punkty FKP (Fortuna Klub Plus). Są one przyznawane właściwie po każdym zawartym kuponie, a ich dokładna liczba zależy od postawionej stawki. Punkty FKP można wymieniać na nagrody rzeczowe lub dodatkowe bonusy bukmacherskie.

Jak sprawdzić kupon w Fortunie?

Fortuna to jeden z bukmacherów, który wprowadził do swojej oferty usługę „Kontroli Kuponów”. Jej obecność umożliwia każdemu graczowi sprawdzenie tego, czy zawarty kupon okazał się wygrany. Co istotne, jest to możliwe również w przypadku kuponów zawartych przez innych graczy. Wystarczy tylko uzyskać dostęp do dwóch informacji:

 • ID lub numeru kuponu;
 • Kodu kontrolnego kuponu.

Następnie trzeba tylko wprowadzić te dane do tabelki, po czym algorytm wyświetli dany zakład wraz z jego rozliczeniem. Dzięki takiej funkcji gracze mogą wzajemnie dzielić się kuponami i sprawdzać ich wyniki. Taka zabawa odbywa się choćby na platformie Fortuna Strefa Typera. 

Jak założyć konto?

Założenie konta w Fortunie jest bardzo proste, ponieważ proces rejestracji został ograniczony do formalnego minimum. Należy jednak pamiętać, że bez weryfikacji gracz otrzymuje dostęp do konta tymczasowego. Dopiero po jej przeprowadzeniu i akceptacji przez dział obsługi klienta, konto jest już w standardowym wydaniu. Oznacza to, że można dokonywać w końcu wypłat, co nie jest możliwe na koncie tymczasowym. Aby zarejestrować się w serwisie Fortuny, wystarczy podanie podstawowych danych i można zacząć grać. Ważne są także ograniczenia konta tymczasowego. Maksymalna wygrana może wynieść 2279,99 zł, a maksymalny depozyt 5000 złotych. Ponadto na pełną aktywację konta użytkownik ma dokładnie 28 dni. Jeśli w tym czasie nie zweryfikuje go, to profil przepadnie i będzie trzeba zakładać konto od nowa. Fortuna wyniki weryfikacji przedstawia poprzez e-mail, w którym zawarte jest potwierdzenie aktywacji pełnego profilu o standardowych możliwościach.

Co ciekawe, bukmacher jako pierwszy wprowadził weryfikację przy pomocy systemu mojeID. Dzięki temu nie trzeba wysyłać skanu dowodu osobistego lub wyciągu z rachunku bankowego. Usługa dostępna jest tylko i wyłącznie w kilku bankach – PKO BP, ING, Inteligo, Pekao S.A., Getin Bank, czy też w Bankach Spółdzielczych grupy BPS. Proces uwierzytelniania polega na zalogowaniu się do swojego banku, za pomocą podstawowych danych do logowania do bankowości internetowej. Rejestracja u bukmachera jest więc prosta i szybka. Ponadto można jej dokonać zarówno przez komputer, jak i przez wersję mobilną strony internetowej. Mało tego, konto można założyć także przez aplikację mobilną. Jeśli ktoś nie wie, jak przejść proces rejestracji, może skorzystać z tutoriala, który znajduje się na stronie i przedstawia najważniejsze funkcje po rejestracji.

Fortuna – opinie o topowym bukmacherze

Bukmacher jako pierwszy w Polsce zaoferował możliwość zawierania zakładów online. Jest więc nie tylko pionierem, ale także dobrym przykładem dla innych zakładów bukmacherskich. Jak w przypadku każdej firmy – drobne niedociągnięcia się zdarzają, co jest normalne. Każdy się rozwija, opracowuje nowe oferty i dostosowuje swoje systemy, aby użytkownicy byli w pełni zadowoleni. Śmiało można jednak powiedzieć, że ten bukmacher jest liderem na rynku w branży zakładów wzajemnych w Polsce.

Szeroka oferta, w której jest polska liga, Premier League, żużel oraz wiele innych dyscyplin sportowych zachęca do tego, aby obstawiać kupony i śledzić wyniki na bieżąco. Ponadto bukmacher współpracuje z najlepszymi klubami w Polsce, jako ich sponsor strategiczny (Legia Warszawa, Stomil Olsztyn, Polski Związek Narciarski), a także jest sponsorem Fortuna I Liga. Firma posiada tytuł Mecenasa Polskiego Sportu, który otrzymała podczas 84 Gali Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat. Ogólne opinie o buku sa bardzo dobre, co może świadczyć o profesjonalizmie i zaangażowaniu firmy w rozwój i chęć spełnienia wymagań klientów.

Fortuna zakłady bukmacherskie, wyniki, opinie szczegóły

Wypłaty:

0 0 votes
Ocena artykułu
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dobry bukmacher, ma dobre kursy no i sporo dyscyplin sportowych. W sumie mam dość dobre wrażenie o fortunie za wyjątkiem często padającej aplikacji. Zauważyłem, że zazwyczaj to zdarza się w weekendy. Parę lat temu było dużo lepiej. Ale ogólnie jest OK.

Nie można narzekać na fortunę bo i tak mamy bardzo mało dobrych bukmacherów xd
Jeśli chcecie mieć kilka kont, to wystarczy STSu i fortuny. Reszta jest zbiorem parodii.
Bez przesady ale tamte dwa maja to, czego inni nie mogą nam zaoferować 🙁

Jestem fanem STS, ale muszę przyznać, iż fortuna ma bardzo dobrą ofertę. Sprawna równa aplikacja i dobre kursy – co jeszcze trzeba? Chyba nic. Jest to połączenie dwóch najważniejszych kryteriów dla graczy..

Nie uwierzę że wszystkim ten buk tak się spodobał. Chyba jestem nie ogarniętym jakimś. Ale w porównaniu do STS ten buk zasługuje maks 2 z 5. Wyniki live często są opóźnione bo wiele spotkań po prostu zablokowane -tragedia. Nie polecam

Podobnie miałem z livem. Mnie to strasznie denerwuje i jestem pewien że nie tylko mnie. Nie wolno tak robić bukmacherowi, który liczy się jednym z najlepszych w Polsce. Bałagan. Jeśli to naprawią to można śmiało stawić 5 i polecać znajomym, a na razie 3.5

Stary znany bukmacher, który jest na tym rynku dość dawno. Czasami ma atrakcyjne oferty, czasami – słabe. Parę razy miałam opóźnienie w wynikach na żywo. Są lepsze bukmachery na rynku polskim.

Ulubiony buk. Kursy są zawsze dobre. Transmisje w porządku. Zakłady live też działają. Nie mam nic na co mogę narzekać.

Lubię Fortunę za dobre promocje. Ponadto mają wygodną aplikację. Wszystkiego starczy dla dobrej gry i szybkich wypłat.

Szkoda że rzadko zmieniają swoje promocje. Sam buk oczywiście jest ok, ale konkurenci robią niektóre rzeczy dużo lepiej. Dobre kursy, w miarę szybkie wypłaty.