Fortuna – zakłady bukmacherskie, wyniki, opinie

Aktualnie zakłady bukmacherskie Fortuna to jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych bukmacherów w Polsce. Dość powiedzieć, że firma jest znana nawet tym osobom, które nigdy nie obstawiały meczów. Jak to możliwe? Otóż włodarze Fortuny już od wielu lat stawiają na marketing i budowanie wizerunku marki. Z tego względu bukmacher jest sponsorem wielu klubów piłkarskich, a także sponsorem tytularnym Fortuna I Ligi, czyli piłkarskiej drugiej klasy rozgrywkowej w Polsce. To wszystko powoduje, że logo Fortuny zna praktycznie każdy pasjonat futbolu. Oczywiście skuteczny marketing stanowi tylko jeden z fundamentów sukcesu tej marki. Warto jednak podkreślić, iż Fortuna przede wszystkim cieszy się dużym uznaniem wśród pasjonatów obstawiania. Dlaczego? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, trzeba najpierw dokładnie poznać ofertę tej firmy.

Fortuna – zakłady bukmacherskie

Co ciekawe, firma Fortuna Zakłady Bukmacherskie działa w Polsce już od ponad 20 lat. Pierwsze punkty naziemne tego bukmachera pojawiły się w polskich miastach w 1997 roku. Natomiast w 2009 roku firma uzyskała wymagane zezwolenie na oferowanie zakładów sportowych przez Internet. Obecnie strona internetowa oraz imponująca sieć punktów stacjonarnych to dwa główne ogniwa działalności Fortuny.

Fortuna online – strona efortuna.pl

Obecne szacunki wskazują, że konto na platformie Fortuna Online posiada nawet 300 tysięcy graczy. Niewątpliwie jest to znakomity wynik, jednak duża liczba aktywnych użytkowników oznacza konieczność zadbania o należyte działanie serwisu. Toteż firma Fortuna postawiła na intuicyjny design strony, który znacząco poprawia jej funkcjonalność. Co więcej, czarno-żółta szata graficzna skutecznie przyciąga wzrok graczy. Dzięki temu serwis efortuna.pl stał się rozpoznawalny wśród pasjonatów obstawiania. Jeżeli chodzi o opinie graczy, zazwyczaj są one bardzo pozytywne. Dlatego strona internetowa to z pewnością istotny atut Fortuny.

Punkty stacjonarne Fortuna

Kiedy bukmacher Fortuna rozpoczynał swoją działalność w Polsce, dostęp do Internetu mieli jedynie nieliczni. Z tego powodu obstawianie meczów było wówczas możliwe jedynie w wyznaczonych punktach naziemnych. Firma Fortuna zadbała więc o rozwój posiadanej sieci placówek. Jeszcze w 2000 roku było ich nieco ponad 100, a obecnie bukmacher dysponuje niespełna 600 punktami! To z kolei sprawia, że niemal każdy klient Fortuny może znaleźć taką placówkę w swoim otoczeniu. Jeżeli więc ktoś nie lubi typować spotkań przez Internet, firma Fortuna zapewni mu możliwość obstawiania w punkcie!

Aplikacja Fortuna

Współczesny rynek bukmacherski w większości przeniósł się do Internetu. Trudno więc dziwić się temu, że obecnie najnowszym trendem jest zawieranie zakładów przy pomocy urządzeń mobilnych. To z kolei skłania bukmacherów do tworzenia swoich własnych aplikacji, które umożliwiają łatwiejsze i szybsze typowanie. Aplikacja Fortuna jest dostępna na urządzenia z systemem Android lub iOS. Tym samym każdy klient będzie mógł zainstalować ją na posiadanym smartfonie lub tablecie. Sama aplikacja szybko łączy się z danym kontem, a jej działanie jest naprawdę płynne. Pod tym względem bukmacher stanął na wysokości zadania!

Fortuna – metody płatności

Zdecydowana większość klientów Fortuny obstawia mecze online. Z tego powodu bukmacher musiał zadbać o stworzenie szybkich i praktycznych metod płatności. Obecnie klienci Fortuny mogą zasilić swoje konto przy pomocy:

 • tradycyjnego przelewu bankowego;
 • systemu płatności błyskawicznej;
 • karty kredytowej;
 • internetowych portfeli płatniczych (np. SKRILL);
 • platformy BLIK.

Niestety, wypłata pieniędzy może zostać zlecona jedynie bezpośrednio na konto bankowe. Nie jest to jednak wina bukmachera, ponieważ za taki stan rzeczy odpowiada obowiązująca ustawa hazardowa. Każdy legalny bukmacher musi stosować się do jej zapisów, aby nie utracić przyznanej licencji. Trzeba więc pamiętać o tym, że wypłata gotówki odbywa się tylko na wskazany rachunek bankowy.

Obsługa klienta i pomoc online

Aby zapewnić pomoc swoim klientom, firma Fortuna uruchomiła kilka kanałów kontaktowych. Ich obecność sprawia, że gracze mogą uzyskać pomoc poprzez formularz kontaktowy lub czat Fortuna online. Ponadto wszyscy klienci mają dostęp do zakładki FAQ, gdzie znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Fortuna – rejestracja i logowanie

Jeżeli dany gracz obstawia spotkania jedynie w punktach stacjonarnych, nie musi zakładać własnego konta. Niemniej jest ono niezbędne do typowania meczów przez Internet. Na szczęście założenie własnego konta to nic trudnego. W przeciwieństwie do wielu innych bukmacherów Fortuna dba o to, żeby przebieg tej procedury był naprawdę szybki i prosty. Sam formularz rejestracyjny obejmuje tylko jedną stronę, dzięki czemu wypełnienie wszystkich pól zajmie maksymalnie kilka minut. Po wysłaniu formularza gracz otrzyma link aktywacyjny, który umożliwi mu zalogowanie się do tzw. konta tymczasowego. W ten sposób każdy gracz będzie mógł wpłacić depozyt i obstawiać mecze. Jednak wypłata środków jest możliwa wyłącznie po pełnym odblokowaniu konta. To z kolei wymaga przejścia procedury weryfikacji tożsamości. W tym celu należy wysłać bukmacherowi skan lub fotokopię dowodu osobistego. Jeżeli dokument zostanie zaakceptowany, konto na stałe uzyska pełną funkcjonalność.

Fortuna – bonus powitalny

Istnieje jeszcze jeden ważny argument przemawiający za rejestracją konta. Otóż tylko zarejestrowani użytkownicy będą mogli skorzystać z bonusu powitalnego. Jest to specjalna promocja kierowana wyłącznie do nowych graczy. Co prawda, niemal każdy bukmacher oferuje swoim nowym klientom bonus tego typu. Niemniej jego warunki mogą być naprawdę różne. Firma Fortuna jest chwalona przez graczy między innymi dlatego, że oferowany przez bukmachera bonus powitalny ma bardzo atrakcyjne zasady.

W Fortunie zakład bez ryzyka to aż 200 złotych!

Pasjonaci obstawiania muszą mieć świadomość tego, że typowanie spotkań wiąże się z dużym ryzykiem. Jednakże nowi gracze mogą liczyć na pewien wyjątek od tej reguły. Wszystko za sprawą tzw. zakładu bez ryzyka (cashback). Jest on częstym elementem bonusu powitalnego dla nowych graczy. Taki bonus zapewnia zwrot stawki w razie przegrania kuponu. Niestety, jego wysokość z reguły jest dość niewielka. Dlatego legalny bukmacher Fortuna wnosi tę promocję na zupełnie nowy poziom opłacalności. Każdy nowy gracz może bowiem otrzymać bonus bez ryzyka w wysokości aż 200 złotych!

Fortuna bonus bez depozytu

Trudno byłoby wskazać bonus bukmacherski, który cieszy się wśród graczy większą popularnością niż freebet. Wszakże jest to jedyny w pełni darmowy bonus. Żeby z niego skorzystać, gracz musi jedynie zarejestrować swoje konto. Po zakończeniu rejestracji bonus zostaje od razu przypisany do profilowego salda. Jeżeli chodzi o Fortuna freebet, ma on nieco inną formę. Zamiast standardowych środków na konto gracza trafiają punkty lojalnościowe z programu Fortuna Klub Plus. Na szczęście można je łatwo wymienić na darmowe środki. Ich równowartość wynosi dokładnie 20 złotych.

Bonus od depozytu do 2000 złotych

Najpopularniejszą formą bukmacherskiej promocji startowej jest bonus od depozytu. W jego przypadku środki bonusowe są przyznawane graczowi dopiero po dokonaniu pierwszej wpłaty na założone konto. Tutaj trzeba jednak pamiętać o ważnej zasadzie. Im wyższa będzie wysokość pierwszego depozytu, tym więcej środków bonusowych trafi do gracza. Limit tej promocji w Fortunie wynosił 1000 złotych. Oznaczało to, że gracz po wpłaceniu depozytu o takiej wysokości otrzymywał dodatkowy tysiąc w formie bonusu. Jednak ostatnio bukmacher zaprezentował swoją nową promocję o nazwie „Podwajamy Bonus Powitalny!”. Tym samym gracze mogą obecnie liczyć nawet na 2000 złotych bonusu! Niestety, jeszcze wyższe wpłaty nie zapewnią dodatkowych środków. Niemniej jednak oferta startowa w Fortunie to bez wątpienia jeden z najbardziej opłacalnych bonusów na rynku!

Fortuna oferuje promocje nie tylko nowym graczom!

Rzeczywiście to właśnie nowi gracze często znajdują się w centrum uwagi bukmacherów. Wynika to oczywiście z faktu, że każdej firmie zależy na zdobyciu możliwie najszerszego grona klientów. Z drugiej strony takie podejście okazuje się niekorzystne dla stałych graczy, którzy mają już swoje konto u danego bukmachera. Dlatego Fortuna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich obecnych klientów. W jaki sposób? Mianowicie bukmacher organizuje cykliczne akcje promocyjne kierowane do stałych graczy. Niektóre z nich dotyczą określonych wydarzeń (np. gal KSW), a inne konkretnych zakładów. Ponadto Fortuna uruchomiła akcję Happy Hours, która pozwala graczom na zwiększenie wygranych o całe 14%! Brzmi nieźle, prawda? Ale to jeszcze nie wszystko! Od pewnego czasu w ofercie bukmachera widnieje specjalny bonus AKO Fortuna. Jego zasady są bardzo proste. Gracz uzyskuje dodatkowy bonus do wygranej za obstawianie kuponów akumulowanych. Im więcej zdarzeń znajdzie się na kuponie, tym okazalsze będzie podwyższenie wygranej. Trudno więc nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że w Fortunie nawet stali klienci mogą uzyskać atrakcyjne bonusy!

Fortuna – oferta

Kreatywne akcje marketingowe, duża dostępność metod obstawiania, atrakcyjne bonusy startowe; każdy z tych aspektów ma istotne znaczenie dla graczy. Niemniej to oferta bukmachera stanowi absolutnie najważniejszy czynnik. To od niej zależy, czy dany gracz zostanie z firmą na dłużej. Jeśli oferta zakładów nie będzie spełniać wymagań klientów, większość z nich szybko założy konto u innego bukmachera. Dlatego firma Fortuna robi wszystko, aby zapewnić graczom szeroki asortyment dostępnych zakładów. Przyjrzyjmy mu się nieco bliżej!

Oferta kursowa

Zakłady sportowe stanowią rodzaj gry hazardowej. Oczywiście niektórzy mogą traktować je jako rozrywkę, a na kwestie finansowe patrzeć z lekkim przymrużeniem oka. Natomiast część graczy bardzo poważnie podchodzi do obstawiania spotkań. Koniec końców w społeczności bukmacherskiej można znaleźć ludzi, którzy z typowania meczów uczynili dodatkowe źródło swojego dochodu. Dla takich graczy absolutnie kluczowym czynnikiem przy wyborze bukmachera będzie oferta kursowa. Jak pod tym względem wypada Fortuna? Dobrze, a nawet bardzo dobrze! Kursy w Fortunie są niejednokrotnie wyższe niż u innych bukmacherów. Standardowa marża również stoi na dość przystępnym poziomie. Dzięki temu gracze mają dostęp nie tylko do świetnej zabawy, ale i do wysokich wygranych!

Zakłady sportowe w Fortunie

Branża bukmacherska od zawsze była związana ze światem sportu. Dlatego to zakłady tego typu są głównym elementem w ofercie każdego bukmachera. Firma Fortuna zapewnia swoim klientom bogaty wybór zakładów dotyczących różnych dyscyplin. Rzecz jasna główną rolę w ofercie firmy odgrywają popularne sporty, takie jak:

 • piłka nożna;
 • tenis ziemny;
 • siatkówka;
 • koszykówka.

Jednakże warto pamiętać o tym, że Fortuna posiada liczne grono klientów. Wśród takich osób można znaleźć również pasjonatów bardziej niszowych dyscyplin. Z tego względu oferta Fortuna obejmuje także zakłady dotyczące sportów, takich jak:

 • snooker;
 • lotki (dart);
 • wyścigi konne.

Zakłady live w Fortunie

Szeroka gama dostępnych zakładów stała się standardem w dzisiejszej branży bukmacherskiej. Natomiast Fortuna przez długi czas przodowała na rynku pod względem innej funkcji. Zakłady na żywo (live) od zawsze pełniły szczególnie istotną funkcję w ofercie tego bukmachera. Nie bez powodu gracze preferujący obstawianie w trakcie spotkań korzystali właśnie z usług Fortuny. Co prawda, obecnie inni bukmacherzy również rozszerzyli liczbę relacjonowanych spotkań. Jednak to Fortuna do dzisiaj uchodzi za lidera pod względem oferty live. Bukmacher relacjonuje zarówno te popularne, jak i bardziej niszowe wydarzenia. Dlatego każdy pasjonat zakładów tego typu znajdzie tutaj coś dla siebie.

Statystyki i wyniki na żywo

Dla zdecydowanej większości graczy statystyki są bardzo ważnym rodzajem informacji. To na ich podstawie wiele osób decyduje się na obstawienie wybranego spotkania. Z tego względu miłośnicy zakładów sportowych często szukają informacji na temat konkretnych zdarzeń. Takie zapotrzebowanie skłoniło Fortunę do wdrożenia w życie zupełnie nowej funkcji. Mowa oczywiście o zestawieniu Fortuna Wyniki, gdzie bukmacher publikuje rezultaty wszystkich wydarzeń, które trafiły wcześniej do oferty. Większość wyników jest relacjonowana na żywo. Dzięki temu gracze mogą łatwo sprawdzić rezultat typowanego meczu. Co więcej, niektóre spotkania trafiają do oferty wraz ze szczegółowymi statystykami. To z kolei pozwala graczom na dokładne zapoznanie się z przebiegiem spotkania.

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania

Przy omawianiu oferty każdego bukmachera należy poruszyć wiele istotnych kwestii. Bez tego nie da się stworzyć obiektywnej oceny danej firmy. Niemniej mnogość przytoczonych informacji może zakłopotać niektórych graczy. Warto więc jeszcze raz odpowiedzieć na kilka najważniejszych pytań dotyczących oferty tego bukmachera. Co więc trzeba wiedzieć o firmie Fortuna?

Jak grać w Fortunie?

Obstawianie zakładów w Fortunie jest możliwe na dwa sposoby. Pierwszym z nich będzie typowanie w punkcie stacjonarnym. Z takiej usługi mogą skorzystać wszyscy pełnoletni klienci. Natomiast drugim rozwiązaniem jest zawieranie zakładów poprzez stronę efortuna.pl lub aplikację Fortuna Mobile. Jednak w tym przypadku gracz musi najpierw zarejestrować swoje konto i zweryfikować tożsamość. Dopiero wtedy uzyska możliwość wpłacenia depozytu oraz typowania meczów przez Internet.

Fortuna Maxikombi – o co chodzi?

Od dawna w ofercie bukmachera widnieją zakłady określane jako Maxikombi. Jest to po prostu zaawansowany rodzaj zakładu akumulowanego. Maxikombi Fortuna umożliwia graczom tworzenie kilku oddzielnych „bloków” na jednym kuponie. Następnie wygrane z poszczególnych „bloków” są przeliczane według specjalnego współczynnika. Dzięki takiemu rozwiązaniu gracze mogą wygrać pieniądze nawet wtedy, gdy nie wszystkie typy widniejące na kuponie będą trafione.

Czym są punkty Fortuna Klub Plus?

Legalny bukmacher Fortuna prowadzi swój własny program lojalnościowy. Jego celem jest zapewnienie dodatkowych nagród graczom, którzy regularnie obstawiają spotkania. W ramach tego programu gracze uzyskują punkty bonusowe określane jako Punkty FKP (Fortuna Klub Plus). Są one przyznawane właściwie po każdym zawartym kuponie, a ich dokładna liczba zależy od postawionej stawki. Punkty FKP można wymieniać na nagrody rzeczowe lub dodatkowe bonusy bukmacherskie.

Jak sprawdzić kupon w Fortunie?

Fortuna to jeden z bukmacherów, który wprowadził do swojej oferty usługę „Kontroli Kuponów”. Jej obecność umożliwia każdemu graczowi sprawdzenie tego, czy zawarty kupon okazał się wygrany. Co istotne, jest to możliwe również w przypadku kuponów zawartych przez innych graczy. Wystarczy tylko uzyskać dostęp do dwóch informacji:

 • ID lub numeru kuponu;
 • Kodu kontrolnego kuponu.

Następnie trzeba tylko wprowadzić te dane do tabelki, po czym algorytm wyświetli dany zakład wraz z jego rozliczeniem. Dzięki takiej funkcji gracze mogą wzajemnie dzielić się kuponami i sprawdzać ich wyniki. Taka zabawa odbywa się choćby na platformie Fortuna Strefa Typera. 

Fortuna – zakłady bukmacherskie, wyniki, opinie szczegóły