PZBuk

Polskie Zakłady Bukmacherskie (w skrócie PZBuk), to marka należąca do pochodzącej ze Szwecji firmy Cherry AB, która działa w branży gier hazardowych od ponad 50 lat. PZBuk jest w pełni legalnie działającą w Polsce firmą bukmacherską, która uzyskała od Ministerstwa Finansów licencję dnia 28 czerwca 2018 roku o numerze: PS4.6831.26.2017 na okres 6 lat.

PZBuk – opinie i recenzja

Mimo iż PZBuk posiada kapitał zagraniczny, aby legalnie rozpocząć działania w Polsce, musiał spełnić szereg lokalnych norm prawnych. Po dokładnym sprawdzeniu przez Ministerstwo Finansów PZBuk otrzymał koncesję na 6 lat. Przed uzyskaniem licencji bukmacher również był obecny na polskim rynku pod markami kasyno.pl oraz ComeOn! Jednak na skutek zaostrzenia przepisów w ramach ustawy hazardowej, bukmacher musiał  na jakiś czas wycofać się z rynku i rozpocząć starania o uzyskanie koncesji.

PZBuk – sprawdź ofertę bukmachera

PZBuk działa jedynie online, gdzie świadczy usługi jako organizator zakładów wzajemnych. Historia oraz doświadczenie firmy i jej pracowników mogą wskazywać na ogromne doświadczenie w branży. Jak to przekłada się na jakość usług oraz ofertę? PZBuk opinie w Internecie ma w większości pozytywne. Wskazuje to na to, że użytkownicy w zdecydowanej większości są zadowoleni z oferty. Jak to wygląda w praktyce, sprawdziliśmy sami. Zapraszamy!

PZBuk – strona internetowa pzbuk.pl

Strona PZBuk znajdująca się pod adresem pzbuk.pl, to minimalistyczna propozycja, skierowana do profesjonalistów i osób szukających praktycznych rozwiązań. Nie ma tu nic więcej niż potrzeba. Strona jest bardzo przejrzysta i wygodna z punktu widzenia użytkownika. Szata graficzna to prostota połączona z funkcjonalnością. Nie ma tu fajerwerków, krzykliwych kolorów czy wielkich banerów reklamowych. Na pierwszy rzut oka strona PZBuk wygląda aż zbyt ascetycznie, ale po chwili okazuje się, że to bardzo dobry kierunek. Sam układ strony jest również dość klasyczny i zachowawczy. Wszystko znajduje się na swoim miejscu i nic nie odwraca uwagi od najważniejszych elementów witryny.

Menu umieszczone po lewej stronie prezentuje polecane przez PZBuk zakłady, ligi oraz turnieje. Poniżej znajduje się typowy dla większości bukmacherów podział na dyscypliny sportowe, a po kliknięciu w konkretny sport menu się rozwija, ukazując poszczególne kraje. Centrum strony to minimalistyczny ekran z aktualnie dostępnymi zakładami. Świetnie sprawdza się górne menu, które pozwala sortować wydarzenia. Nie ma tu zbędnych elementów, białe tło pozwala się skupić, a małe banery reklamowe kierujące do aktualnych promocji zupełnie nie przeszkadzają. Prawa część ekranu to oczywiście podgląd aktualnego kuponu.

Górne menu pozwala szybko dostać się do zakładki z „dzisiejszymi wydarzeniami”, statystyk sportowych czy sklepu, w którym można realizować punkty bonusowe.

Bukmacher PZBuk oferuje również transmisje na żywo z wybranych wydarzeń sportowych. Aby skorzystać z tej opcji, trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem i mieć wpłacony depozyt, nawet o wartości 1 złotego. Niestety aktualnie PZBuk oferuje jedynie transmisje z amerykańskiej ligi koszykówki NBA. Cóż, mamy nadzieję, że z biegiem czasu bukmacher w tej kwestii poszerzy swoją ofertę.

PZBuk aplikacja mobilna

Mobilna aplikacja PZBuk jest świetnym uzupełnieniem serwisu internetowego. Ta sama kolorystyka, wygoda korzystania i czytelność sprawia, że korzystanie z niej to czysta przyjemność. Oczywiście aplikacja pozwala na korzystanie z pełnej oferty bukmachera z poziomu ekranu w telefonie komórkowym. Gracze mają dostęp do zakładów przedmeczowych oraz na żywo, a także transmisji meczów NBA.

W aplikacji nie zabrakło znanej z pełnej wersji serwisu sekcji ze statystykami oraz możliwości dokonywania szybkich wpłat i zlecania wypłat. Dodatkowo PZBuk specjalnie dla graczy na urządzeniach mobilnych przygotował zakłady Kardio oraz specjalne promocje, które są dostępne tylko w aplikacji. Docenić należy również powiadomienia push, które ułatwiają śledzenie na żywo interesujących wydarzeń.

PZBuk udostępnia swoją aplikację bezpłatnie na urządzenia z systemem Android i iOS.

Metody płatności

W pierwszej kolejności należy docenić sekcję płatności w PZBuk, która zawiera wszystkie potrzebne informacje. Znaleźć tam można nie tylko opisy dostępnych form wpłat oraz wypłat, ale również dokładne instrukcje i informacje np. o przewidywanych czasach wypłat.

Im więcej przydatnych informacji tym lepiej, jednak w przypadku dokonywania płatności w PZBuk nikt nie powinien mieć problemów. Cały proces jest bardzo prosty w obsłudze i ogranicza się do kilku kroków. Należy pamiętać, aby przed wypłatą zweryfikować konto. Do wypłaty potrzebne będzie przesłanie dokumentu tożsamości, potwierdzenie numeru telefonu oraz podanie numeru rachunku bankowego.

Wpłat depozytu w PZBuk gracze mogą dokonywać za pośrednictwem BLIK, Tpay, Dotpay, Przelewy 24 oraz bezpośrednio z karty płatniczej. Bukmacher nie pobiera prowizji od wpłat, a minimalna kwota to w każdym z przypadków 5 złotych.

Wypłaty wygranych z PZBuk realizowane są jedynie przez dwa serwisy: Przelewy 24 oraz Dotpay. Obie jednak oferują ekspresowe płatności, zwolnione z prowizji, dostępne po zweryfikowaniu konta 24 godziny na dobę. Minimalna kwota wypłaty to 5 złotych.

PZBuk – kontakt i obsługa klienta

Opcje kontaktu z PZBuk nie odbiegają od rynkowych standardów. Podstawowym kanałem kontaktowym z bukmacherem jest czat na żywo, wyświetlający się w prawym dolnym rogu ekranu. Konsultanci służą pomocą do godziny 17. W przypadku chęci skontaktowania się z konsultantem poza godzinami pracy pozostaje opcja zostawienia wiadomości lub wysłania jej na adres e-mail: [email protected] Czasy reakcji konsultantów są bardzo różne. Raz może to być kilka minut, a czasem nawet godzina. Docenić należy to, że odpowiedzi udzielane są przez kompetentnych pracowników, wykazujących się szczerą chęcią pomocy.

Niezarejestrowany gracz będzie miał jednak problem ze znalezieniem strony z pomocą, a typowe FAQ łatwiej odnaleźć za pośrednictwem wyszukiwarki niż na stronie bukmachera.

Oczywiście istnieje również opcja listownego kontaktu z PZBuk. W tym celu trzeba wysłać pismo na adres Cherry Online Polska sp. z o.o. ul. Gedymina 30, 04-120 Warszawa.

Podsumowując jakość obsługi klienta, informacji dla graczy i formy kontaktu, należy przyznać, że PZBuk trzyma średni poziom. Wszystkie pytania w końcu znajdują swoją wyczerpująca odpowiedź, ale przydałoby się, aby czas reakcji był szybszy, a informacje na stronie lepiej wyeksponowane.

Rejestracja i logowanie w PZBuk

Rejestracja w PZBuk oferuje szybki proces, który ogranicza się do minimum wymaganego przez ustawy oraz zasad odpowiedzialnej gry. Całość zajmuje około 3-4 minuty. Po kliknięciu przycisku „zarejestruj się” wyświetlany zostaje składający się z trzech etapów formularz rejestracyjny.

W pierwszym kroku nowy gracz wybiera login, podaje adres e-mail oraz ustala hasło do swojego konta. Drugi etap to karta danych osobowych gracza. Trzeba tu podać: imię, nazwisko, adres, datę urodzenia, numer telefonu, PESEL oraz rodzaj i numer dokumentu tożsamości. Na tym etapie nie jest konieczne wysyłanie skanów dokumentów. Tu również znajduje się miejsce, aby wpisać kod na bonus w PZBuk.

Ostatni ekran to pola dotyczące zasad odpowiedzialnej gry. Na tym etapie nowy użytkownik musi ustalić limity czasu gry i limity obrotu. W obu przypadkach w ujęciu dziennym oraz miesięcznym.

Na tym etapie konto jest już aktywowane, a pełna weryfikacja będzie wymagana dopiero przy chęci wypłaty środków z konta w PZBuk. Przed wypłatą należy wysłać skany lub zdjęcia dokumentu tożsamości oraz podanie numeru rachunku bankowego, który następnie musi zostać zweryfikowany. W tym celu gracz musi przesłać do bukmachera wyciąg ze swojego konta bankowego. Wyciąg z banku musi zawierać: logo banku, adres zamieszkania, imię i nazwisko oraz datę wyciągu. Dane finansowe mogą być zasłonięte, nie są potrzebne do potwierdzenia tożsamości właściciela rachunku. Tu trzeba przyznać, że metoda weryfikacja rachunku wymagana przez PZBuk jest dość skomplikowana, zwłaszcza dla młodszych graczy. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby wykonanie przelewu weryfikacyjnego, tak jak to ma miejsce u większości bukmacherów.

Logowanie w PZBuk odbywa się przez podanie adresu e-mail lub nazwy użytkownika oraz hasła do konta.

Bonus powitalny w PZBuk – cashback 200 zł

Bonusy na start u bukmacherów to gorący temat, a każda z firm stara się przyciągnąć w ten sposób do siebie jak największa ilość nowych graczy. Co oferuje PZBuk? Bonus bez depozytu nie jest aktualnie oferowany przez bukmachera. Nadrabia to natomiast bonus na start PZBuk w kwocie 200 złotych wypłacanych w formie cashbacku za pierwszy przegrany kupon. Przegrany kupon, który pozwoli uzyskać zwrot środków, musi zawierać minimum dwa zdarzenia z kursem pojedynczym nie mniejszym niż 1.40.

Zwrot następuje dopiero po przegraniu pierwszego kuponu, bez znaczenia ile kuponów wcześniej było wygranych. Gdy zostanie postawionych kilka kuponów jednocześnie, promocyjny zwrot dotyczy kuponu rozliczonego najwcześniej. Otrzymany w ramach promocji darmowy zakład może być wykorzystany dowolnie, jednak z kursem minimum 1.4 na każde wydarzenie.

Warto również poszukać u bukmachera i na stronach partnerskich kodów rabatowych zwiększających bonus PZBuk. Dzięki nim można zwiększyć maksymalną kwotą cashbacku lub uzyskać 20 000 punktów do wykorzystania w programie partnerskim PZBuk. Aby uzyskać bonusowe punkty za kod bonusowy PZBuk, należy postawić zakład wielokrotny w kwocie minimum 50 zł, z kursem 2.0 lub więcej.

PZBuk –  promocje tymczasowe i program lojalnościowy

Bonus początkowy to jednorazowa promocja i z punktu widzenia aktywnego gracza, większe znaczenie powinny mieć promocje stałe, tymczasowe oraz oferujące atrakcyjne nagrody programy lojalnościowe. Co w tej kwestii przygotował dla graczy PZBuk? Promocje mają charakter tymczasowy, jednak zawsze kilka z nich jest aktywnych. Nie są to rewolucyjne pomysły, ale całkiem ciekawa i solidna propozycja. Oto jak prezentuje się aktualna oferta PZBuk:

 • Happy hours — W ramach tej promocji czasowej, gracze uzyskują dwa razy więcej punktów w programie lojalnościowym za wszystkie nagradzane działania.
 • Cashback 12% — To czasowa promocja dotycząca wielokrotnych kuponów z minimalnym kursem 1.4 na zdarzenie. W przypadku przegranej gracz otrzymuje 12% cashbacku stawki. Promocja obejmuje także zakłady na żywo.
 • Cashout — W tej promocji gracze mają możliwość wcześniejszego zamknięcia kuponu i uniknięcia przegrania całej stawki.
 • Zakłady Kardio — Dostępne są jedynie na urządzeniach mobilnych. W promocji biorą udział rozgrywki z regularnym czasem gry. Celem jest tu obstawienie tego, kiedy dokładnie padnie kolejna bramka. Zakład zostaje podzielony na trzy przedziały czasowe, gdzie każdy z nich oferuje coraz większą wygraną. Zakłady Kardio łatwo znaleźć dzięki małej ikonie kardiogramu.
 • Komborakieta — Promocja PZBuk przygotowana specjalnie z myślą o fanach tenisa ziemnego, w ramach której wielokrotne zakłady przedmeczowe umożliwiają wygranie do 30% więcej na jednym kuponie. Zasada jest prosta: im więcej wydarzeń znajdzie się na kuponie, tym większy bonus. Zakład podwójny to dodatkowa wygrana 2%, potrójny już 5%. Maksymalna stawka dostępna wskakuje przy 11 zdarzeniach. Dodatkowe wygrane nie podlegają wymogom obrotowym.
 • Kombodoładowanie — to klasyczna promocja na zakłady wielokrotne zwiększająca wygraną z kuponu. W przypadku PZBuk zgarnąć można do 15% dodatkowych środków. Przy dwóch spotkaniach na kuponie będzie to 1%, a maksymalna wartość bonusu jest możliwa do uzyskania przy 11 spotkaniach. Oferta dotyczy meczów piłki nożnej w ligach: Premier League, Bundesliga, La Liga, Serie A, Ligue 1, Liga Mistrzów, Liga Europy, Ekstraklasa. Dodatkowo Kombodoładowanie obejmuje również mecze reprezentacji Polski podczas rozgrywek towarzyskich i w Lidze Narodów oraz e-sport.

Oferta PZBuk

Oferta bukmacherska PZBuk to kompletna propozycja, która wpływa na solidną pozycję firmy na polskim rynku. Co prawda bukmacher swoje usługi świadczy u nas dopiero od 2018 roku, to oferta jest na tyle rozwinięta, że PZBuk śmiało konkuruje z czołówką bukmacherów online w Polsce.

Wysokość kursów w PZBuk

Przejdźmy do tego, co obok promocji interesuje graczy najczęściej — wysokość kursów. PZBuk tak jak i w wielu pozostałych kwestiach, wypada tu całkiem dobrze, ot solidna oferta bez przesady w żadną ze stron.

Średnia marża bukmachera to ponad 5%, co stawia go pośrodku stawki. Warto sprawdzić kursy i marże na konkretne ligi piłkarskie oraz pojedyncze spotkania. Różnice między samymi ligami mogą być spore i sięgać 2%. Podobnie wygląda kwestia najlepszej ligi piłkarskiej w Polsce. Kursy na te same spotkania mogą się mocno różnić, a PZBuk czasem potrafi zaoferować najkorzystniejszą propozycję. Całkiem dobrze wypadają kursy na koszykówkę (NBA) oraz hokej na lodzie (NHL).

Oferta wydarzeń

Ofertę dostępnych wydarzeń PZBuk potraktował od samego początku bardzo poważnie. Ponad 20 dostępnych dyscyplin sportowych, a do tego e-sport oraz sporty wirtualne, pozwalają każdemu znaleźć ciekawe wydarzenia dla siebie. Czy u konkurencji znajdziemy więcej dyscyplin? W niektórych wypadkach tak, ale czy dodawanie kolejnych absolutnie niszowych dyscyplin faktycznie tworzy lepszą ofertę?

Oczywiście piłka nożna to najbardziej rozbudowana dyscyplina w PZBuk. Podział na kraje i ligi z całego świata daje bardzo dużo możliwości do grania każdego dnia. Poza najpopularniejszymi sportami, których ilość zdarzeń stoi na wysokim poziomie (np. koszykówka czy tenis) dostępne są również sporty absolutnie niszowe. Oferta bukmachera obejmuje między innymi: sporty motorowe, MMA, hurling, rzutki, a nawet netball.

Zakłady poza podziałem na dyscypliny oraz ligi, wyróżnione są w menu na te „polecane”. Dzięki temu, aby sprawdzić wydarzenia z najpopularniejszych lig (np. Premier League czy największe turnieje tenisowe) nie trzeba przekopywać się przez menu. Bardzo wygodne rozwiązanie, zasługujące na sporego plusa. Docenić również należy liczbę zdarzeń na konkretne spotkania. Tu faktycznie PZBuk ma sporą przewagę nad częścią konkurencji.

Również e-sport w PZBuk zagościł na dobre. Początkowa oferta w tej kwestii była delikatnie mówiąc uboga. Na szczęście szybko ten błąd został naprawiony, dzięki czemu teraz ilość dostępnych lig e-sportowych robi wrażenie. Bukmacher oferuje zakłady na: Counter Strike, League of Legends, Dota2, Starcraft oraz Rainbow Six. Z kolei w ramach sportów wirtualnych, na stronie PZBuk gracze mogą oglądać i obstawiać na żywo wyniki w piłce nożnej, koszykówce, wyścigach konnych oraz wyścigach psów.

Zakłady live

Równie solidnie prezentuje się oferta PZBuk w kwestii zakładów na żywo. Duża ilość dostępnych dyscyplin oraz odpowiednie zagospodarowanie najpopularniejszych z nich powoduje, że gracze bez przerwy mają co obstawiać. Zakłady na żywo w PZBuk znajdują się w osobnej zakładce, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Tak samo jak na stronie głównej, zakłady można sortować po dyscyplinach sportowych. Wszystkie wydarzenia i kursy prezentowane są w elegancki i przejrzysty sposób. Poza podstawowymi informacjami gracze otrzymują dostęp do match trackera, pozwalającego w wygodny sposób śledzić zdarzenia w rozgrywkach na bieżąco.

Transmisje na żywo ze spotkań są dostępne, jednak aktualnie dotyczą tylko ligi NBA. Czy to mało? Gdy weźmiemy pod uwagę, to że bukmacher stosunkowo od niedawna świadczy u nas usługi, to i tak sporo. Fanów amerykańskiej ligi w Polsce nie brakuje i z pewnością docenią ten gest.

FAQ

Jaki bonus powitalny oferuje PZBuk?

Bonus na start w PZBuk umożliwia otrzymanie nowym graczom dodatkowych 200 złotych. Bonus wypłacany jest za pierwszy przegrany kupon, w formie cashbacku. Kupon biorący udział w promocji musi spełnić wymagania: minimum dwa zdarzenia, kursy pojedyncze nie mniejsze niż 1.40.

Dodatkowo nowi użytkownicy mogą uzyskać 20 000 punktów lojalnościowych do wykorzystania w sklepie PZBuk. W tym celu należy podać kod bonusowy podczas rejestracji, a następnie postawić zakład wielokrotny na kwotę minimum 50 złotych, z kursem nie mniejszym niż 2.0. Otrzymane punkty można później zamienić w sklepie gracza, na przykład na dodatkowe 200 złotych, które są automatycznie przypisywane do konta.

Co to jest sklep gracza PZBuk?

PZBuk przygotował dla graczy jeden z lepszych programów lojalnościowych w Polsce. Każdy użytkownik otrzymuje punkty lojalnościowe za określone działania, które później dostępne są w sklepie gracza PZBuk. Za zebrane punkty można kupić na przykład bonusy od depozytu, darmowe zakłady czy doładowania środków.

Za co gracz otrzymuje punkty lojalnościowe PZBuk?

Punkty lojalnościowe w PZBuk gracze otrzymują automatycznie za różne czynności wykonywane na stronie bukmachera. Punkty naliczane są na bieżąco i w łatwy sposób można je zdobywać każdego dnia. Oto kilka z czynności premiowanych przez PZBuk:

 • Zarejestrowanie konta w PZBuk — każdy nowy gracz otrzymuje 600 punktów.
 • Codzienne logowanie na stronie PZBuk — pierwsze logowanie każdego dnia nagradzane jest 25 punktami.
 • Zatwierdzone dokumenty — dokumenty weryfikacyjne zatwierdzone przez Dział Wsparcia dają 1000 punktów.
 • Wpłaty — za każde wpłacone 50 złotych gracz otrzymuje 50 punktów.
 • Pierwsza wpłata — pierwsza wpłata środków pozwala uzyskać 100 punktów.
 • Pierwsza wypłata środków — pierwszą wypłatę bukmacher nagradza wartością 100 punktów.
 • Zakłady przedmeczowe i na żywo — zakład pojedynczy 10 punktów, podwójny 20 punktów i tak aż do 10 wydarzeń na kuponie, gdzie bonusem jest 100 punktów.

PZBuk szczegóły