Jak obstawiać mecze na żywo?

Użytkownicy zakładów bukmacherskich dzielą się na dwie grupy graczy. Jedni wyspecjalizowali się w typowaniu tradycyjnych zakładów przedmeczowych, natomiast drudzy upatrują swojej szansy, obstawiając wyłącznie zakłady sportowe live. Zakłady na żywo z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników, a sam segment rynku bukmacherskiego stale się rozwija. Zawieranie zakładów live jest bardzo emocjonujące, bowiem typowanie zdarzeń bukmacherskich można łączyć z oglądaniem meczów i tym samym w zależności od sytuacji boiskowej podejmować decyzje. Co więcej, firmy bukmacherskie prześcigają się w nowościach i udogodnieniach wprowadzanych podczas zawierania zakładów live. 

Obstawianie na żywo
Obstawianie na żywo

Czym są zakłady na żywo i jakie wydarzenia sportowe można typować, korzystając z zakładów live? Jakie są rodzaje zakładów na żywo oraz jakie dyscypliny sportowe znajdziemy w ofercie bukmacherów? Sprawdź zestawienie dotyczące firm bukmacherskich i wybierz odpowiednią, dopasowaną do Twoich potrzeb, która pozwoli Ci obstawiać zakłady live. Zostań z nami i poznaj szczegóły dotyczące typowania meczów na żywo.

Czym są zakłady na żywo?

Jeszcze kilkanaście lat temu klienci zakładów bukmacherskich obstawiali tylko tradycyjne zakłady przedmeczowe, często zawierając je wyłącznie w punktach stacjonarnych. Korzystali z najbardziej popularnych zakładów, do których należało: wytypowanie zwycięzcy danego meczu, liczby bramek, czy kartek. Oferty firm bukmacherskich nie były tak rozbudowane, więc gracze musieli zadowolić się podstawową ofertą. Rozwój technologii, a także firm bukmacherskich sprawił, że zaczęły rozszerzać swoje usługi. Przede wszystkim głównym czynnikiem, który otworzył bukmacherom wiele nowych możliwości, był Internet. To spowodowało przeniesienie rynku zakładów bukmacherskich do sieci. Początkowo gracze zawierali tam podstawowe zakłady, lecz z czasem w swoich ofertach bukmacherzy zaczęli prezentować zakłady live. Czym są zakłady na żywo? To jedna z form wnoszenia zakładów u bukmacherów. Polega ona na tym, że użytkownik obstawia zdarzenie w trakcie trwającego meczu piłkarskiego lub innego wydarzenia sportowego. 

Zakłady live charakteryzują się tym, że w zależności od sytuacji boiskowej zmieniają się kursy na dane zdarzenie. Czasem w bardzo szybkim tempie kursy mogą się zmienić o 180 stopni, a wpływ na zmiany mają kluczowe dla meczu sytuacje, a więc zdobycie bramki, czy pokazanie przez sędziego czerwonej kartki. Ponadto w momencie podyktowania rzutu karnego bukmacherzy natychmiast blokują kursy na zakłady live. Są one dostępne chwilę po wykonaniu jedenastki i zaktualizowaniu wyniku. 

Aby zobrazować, czym są zakłady na żywo, najlepiej będzie posłużyć się przykładem z piłkarskich boisk. Weźmy pod uwagę mecz hiszpańskiej La Liga, w którym Real Madryt rywalizuje ze zdecydowanie niżej notowaną Sevillą. Przed rozpoczęciem pojedynku wszyscy bukmacherzy byli zgodni i przyznali dużo mniejszy kurs na „Królewskich” – 1,30, natomiast na Sevillę 6,40. W pierwszych minutach dość zaskakująco słabo prezentuje się zespół z Madrytu, co skrzętnie wykorzystują rywale, którzy od początku stwarzają zagrożenie. Wreszcie Sevilla osiąga swój cel i obejmuje prowadzenie w 30. minucie spotkania. W tym momencie bukmacherzy wstrzymują możliwość obstawiania zakładów na żywo i aktualizują ofertę na zakłady live. Chwilę po rozpoczęciu gry ze środka boiska pojawiły się nowe kursy, które uwzględniają prowadzenie gości. Aktualny kurs na zwycięstwo Realu Madryt jest nieco wyższy – bukmacher przyznaje mniejsze prawdopodobieństwo na zwycięstwo „Królewskich”, natomiast kurs na zwycięstwo Sevilli spadł – zdarzenie jest bardziej prawdopodobne, niż przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Klienci na bieżąco śledzą transmisję i obserwują sytuację boiskową. 

Na tej podstawie mogą podejmować decyzje dotyczące kolejnych zakładów live. Wraz z utrzymującym się wynikiem i upływającym czasem kurs na wygraną Realu będzie wzrastał, natomiast na zwycięstwo Sevilli malał. Z kolei ewentualna bramka „Królewskich” spowoduje, że kursy ponownie będą zbliżone do tych wystawionych przed meczem. Wyjątkiem będzie sytuacja, gdy do końca regulaminowego czasu gry pozostanie niewiele czasu, a na tablicy wyników w dalszym ciągu będzie utrzymywał się remis. Wtedy kurs na podzielenie się przez oba zespoły punktami będzie najniższy, a zakład najbardziej prawdopodobny.

Jak obstawiać zakłady live?
Jak obstawiać zakłady live?

Jak obstawiać mecze na żywo?

Powyżej dość wyczerpująco na bazie przykładu wyjaśniliśmy, czym są zakłady na żywo. Pora przejść do kolejnego zagadnienia, w którym wytłumaczymy jak obstawiać zakłady live. Warunkiem koniecznym do spełnienia jest zarejestrowanie konta gracza na stronie jednego z legalnych bukmacherów. W Polsce jest ich mnóstwo, więc tak naprawdę od typera zależy, którą firmę wybierze. Następnie musi on dokonać wpłaty, aby posiadać na swoim koncie odpowiednie środki do zawierania zakładów na żywo, a później już tylko wybrać interesujące zdarzenia z oferty i obstawić kupon. 


Czym powinniśmy się kierować przy doborze meczów? Przede wszystkim nie możemy porzucać nawyków, które wypracowaliśmy, typując tradycyjne zakłady przedmeczowe. Wobec tego w dalszym ciągu powinniśmy dokonać solidnej analizy przed pierwszym gwizdkiem sędziego, a także monitorować sytuację w trakcie trwającego meczu za pomocą transmisji, którą zazwyczaj oferują firmy. 

Ponadto do typowania zakładów live gracze powinni podejść ze swoim indywidualnym planem, a co więcej pomysłem na grę, tak aby swobodnie i z głową dysponować budżetem. Postawienie wszystkich pieniędzy na jeden zakład jest złym rozwiązaniem, nawet gdy jesteś bardzo pewny ewentualnego rozstrzygnięcia. Kluczem do zwycięstwa jest chłodna kalkulacja wraz z monitorowaniem boiskowych wydarzeń, a także szybka reakcja na zmieniające się kursy. 


Tak naprawdę nie warto sugerować się kursami. Przed rozpoczęciem meczu wskazują one faworyta, lecz nie mówią wiele o końcowym rozstrzygnięciu. Typerzy powinni skupić się na wydarzeniach w trakcie spotkania i na tej podstawie podejmować decyzje dotyczące zakładów live. Należy pamiętać, że nawet najlepsze drużyny potrafią przegrać mecz z outsiderem.


Chwilę temu wspomnieliśmy o transmisjach oferowanych przez bukmacherów, ułatwiających graczom obstawianie zakładów na żywo. Trzeba pamiętać, że mają one lekkie opóźnienie, a więc klienci nie mają najmniejszych szans, aby przechytrzyć firmę i postawić zakład na zdarzenie, które miało miejsce przed aktualizacją wyniku i kursów. Oglądanie meczu ułatwia obstawianie zakładów na żywo, bowiem daje realny obraz przebiegu wydarzeń na boisku, czy oceny aktualnej dyspozycji poszczególnych zawodników

Ważnym czynnikiem, który ma wpływ na jakość doboru zakładów live przez typera jest obecność livetrackera. W trakcie trwającego pojedynku i przyglądania się ofercie zakładów live na dane wydarzenie możemy zauważyć przejrzyste i zaawansowane statystyki. Są one niezwykle pomocne przy dobrze typów. 

Obstawianie wyników na żywo oferuje także ciekawą strategię zawierania zakładów bukmacherskich. W przypadku, gdy obstawiliśmy kupon na danego zwycięzcę meczu, a pierwsze minuty spotkania wskazują na to, że zakład nie zakończy się po naszej myśli, zawsze możemy zareagować, korzystając z oferty zakładów live. Typujemy wówczas wynik odwrotny do wcześniej obstawionego, czyli stawiamy na popularną kontrę. Tym samym próbujemy minimalizować straty, a nawet wygenerować zysk. 

Rodzaje zakładów na żywo
Rodzaje zakładów na żywo

Rodzaje zakładów na żywo

Powyżej dość szczegółowo wytłumaczyliśmy, że zakłady na żywo polegają na obstawianiu wydarzeń sportowych w trakcie ich trwania. W efekcie klienci podczas oglądania meczów w szybki sposób mogą zdecydować się na wysłanie kuponu. Potrzebują do tego zaledwie kilku sekund! 

Zakłady na żywo nie różnią się diametralnie od oferty przygotowanej na zakłady przedmeczowe. Gracze mogą wytypować dokładnie te same zdarzenia podczas toczącego się pojedynku. W tym czasie typerzy na podstawie zakładów live mogą zawierać kupony pojedyncze i akumulowane. Warto jednak zwrócić uwagę na jeszcze bardziej rozbudowaną ofertę zakładów na żywo. W tym segmencie typów bukmacherskich firmy oferują dedykowane typy, które są możliwe do obstawienia wyłącznie w trakcie trwającego spotkania. Możemy tutaj wymienić zakład na wytypowanie, co jako kolejne wydarzy się boisku. Na przykład czy padnie gol dla gości lub gospodarzy, zawodnik otrzyma żółtą bądź czerwoną kartkę. W dalszej części tego tekstu omówimy rodzaje zakładów live dedykowane poszczególnym dyscyplinom sportowym. 

Dyscypliny do obstawiania na żywo

Tak samo jak w przypadku zakładów przedmeczowych równie bogatą ofertę firmy bukmacherskie prezentują na zakłady na żywo. Klienci mogą wybierać z szerokiego wachlarza dyscyplin zaproponowanych przez bukmacherów. Oczywiście niektóre z nich cieszą się dużą popularnością, dlatego liczba zdarzeń możliwych do obstawienia jest większa. Wśród proponowanych sportów największym zainteresowaniem zakładów live cieszą się: piłka nożna, koszykówka, tenis, siatkówka, hokej na lodzie oraz żużel. 

Piłka nożna – zakłady na żywo

Niewątpliwie wśród zakładów na żywo największą popularnością cieszy się piłka nożna. Futbolem interesuje się znacząca część społeczeństwa, a kibice chętnie śledzą i oglądają z perspektywy stadionów meczów piłkarskie. Ponadto kalendarz rozgrywek jest tak zaplanowany, że praktycznie codziennie odbywają się mecze piłki nożnej. To przekłada się na bogatą ofertę bukmacherską, z której chętnie korzystają typerzy, również w zakładach live. Jakie zakłady należą do najczęściej wybieranych przez użytkowników typujących piłkę nożną na żywo? Możemy tutaj wymienić następujące zdarzenia: Kto strzeli następnego gola? Kiedy padnie następna bramka? (gracz wybiera przedziały czasowe), Kto wygra pozostałą część meczu? Ile goli padnie do końca meczu? Która drużyna będzie wykonywać najbliższy rzut rożny? Która drużyna będzie wykonywać najbliższy rzut wolny? 

Powyżej wskazane zdarzenia to zakłady poświęcone wyłącznie obstawianiu meczów na żywo. Oczywiście dostępne są także tradycyjne zakłady, które znajdują się w ofercie przedmeczowej. W efekcie w zakładach live masz możliwość postawić kupon na dokładny wynik meczu, wynik pierwszej połowy, liczbę bramek, rzutów rożnych, czy żółtych kartek.

Koszykówka – zakłady live

Z pełnym przekonaniem należy stwierdzić, że NBA jest najpopularniejszą ligą koszykówki, którą gracze najchętniej obstawiają. Amerykańskie rozgrywki generują spory ruch u bukmacherów, w tym także dzięki zakładom live. Użytkownicy typujący koszykówkę równie często wybierają europejskie i azjatyckie rozgrywki, ligę polską, czy europejskie puchary. Oczywiście podczas obstawiania zakładów na żywo klienci mogą zawierać tradycyjne zakłady na zwycięstwo, liczbę punktów w meczu oraz kwarcie. Ponadto można korzystać z handicapów, po które często sięgają użytkownicy legalnych bukmacherów. A jakie są spersonalizowane zdarzenia na mecze koszykówki dostępne wyłącznie na żywo? Można wymienić tutaj choćby: Czy w trzeciej kwarcie będzie więcej punktów niż w drugiej? Wynik meczu od trzeciej kwarty – kto lepszy? Która drużyna trafi następna za trzy punkty?

Tenis – zakłady na żywo

Kolejną dyscypliną sportu, która cieszy się sporą popularnością w zakładach live, jest tenis. Charakteryzuje się on dużą zmiennością i tak naprawdę nieraz przed meczami ciężko wytypować zwycięzcę. Tenis jako sport indywidualny zależy wyłącznie od dyspozycji danego zawodnika, którą możemy sprawdzić po pierwszych fragmentach meczu, oglądając go na żywo. Wówczas dzięki zakładom live możemy zdecydować się na obstawienie kuponu, korzystając z tradycyjnych zdarzeń, ale także tych poświęconych wyłącznie zakładom na żywo. Co do nich zaliczymy? Przede wszystkim: czy będzie gem do zera? Czy będzie set do zera? Kto następny zagra asa? Zwycięzca następnego gema bądź seta, pierwszy set – liczba gemów, pierwszy set drugim gem – zwycięzca itd. 

Siatkówka – zakłady live

Oferta zakładów live obowiązuje także na mecze siatkówki, która jest niezwykle popularnym sportem w Polsce. Zazwyczaj pojedynki siatkarskie toczą się punkt za punkt, lecz w trakcie spotkania możemy wyróżnić kilka momentów, gdy nastąpi przełamanie i zespół zacznie seryjnie zdobywać punkty. Przede wszystkim należy wskazać serwis zawodnika, który słynie z potężnego uderzenia, a także zwrócić uwagę na ustawienie drużyny odbierającej zagrywkę. Dzięki transmisjom oferowanym przez bukmacherów możemy dostrzec te szczegóły i w efekcie pokusić się o skutecznie obstawianie meczów na żywo. Przy dedykowanych zakładach na żywo poświęconych siatkówce musimy zwrócić uwagę na następujące zdarzenia: Kto zdobędzie następny punkt? Kto następny zagra asa? Pierwszy set – liczba punktów itd.

Żużel – zakłady na żywo

Zakłady na żużel znajdują się w czołówce najchętniej typowanych wyników, a oferty firm bukmacherskich są naprawdę bogate. Fani czarnego sportu naprawdę mają w czym wybierać i również mogą zawierać zakłady live. Do najpopularniejszych typów zaliczamy zakład na zwycięstwo danej drużyny, dokładny wynik meczu, under/over punktowy danej drużyny. Niezwykle ciekawą formą obstawiania zakładów na żywo poświęconych żużlowi jest typowanie pojedynczego wyścigu. Nie ma co ukrywać, że żużel jest sportem, gdzie duży wpływ na wynik ma dyspozycja danego zawodnika, przygotowanie toru oraz warunki atmosferyczne. Osoba, która śledzi na żywo transmisję, ma przewagę i może oszacować zwycięstwo danego żużlowca. Warto zaznaczyć, że typy na wspomniane zdarzenia zazwyczaj mają atrakcyjne kursy, a więc wygrana może być wysoka.

Hokej – zakłady na żywo

Hokej na lodzie jest nieco mniej popularnym sportem w Polsce, lecz oferta bukmacherów jest mocno rozbudowana. Dokładnie to samo dotyczy zakładów live. Klienci korzystający z usług legalnych bukmacherów oprócz tradycyjnych zakładów przedmeczowych mogą korzystać z dedykowanych zdarzeń podczas obstawiania meczów na żywo. W spotkaniach hokeja na lodzie można wyróżnić zakłady live: kto strzeli następnego gola, kto wygra pozostałą część spotkania, kto wygra pozostałą część tercji, dana drużyna zachowa czyste konto w danej tercji – zakład tak lub nie.

Gdzie obstawiać na żywo?
Gdzie obstawiać na żywo?

Gdzie obstawiać na żywo?

Obstawianie zakładów live jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się segmentem w świecie zakładów bukmacherskich. Z dnia na dzień stają się one coraz powszechniejsze i z chęcią sięgają po nie typerzy. Aktualnie ciężko wyobrazić sobie bukmachera internetowego, który nie rozszerzy swojej oferty o zakłady na żywo. W takiej sytuacji z góry stałby na straconej pozycji i naraziłby się na utratę znaczącej liczby klientów. Wybierając firmę, u której będziemy obstawiać zakłady na żywo, powinniśmy zwrócić uwagę na szczegóły. Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę dostęp do transmisji wydarzeń sportowych, a także bogatą ofertę. Ważne jest to, abyśmy mogli typować najróżniejsze zdarzenia sportowe, charakterystyczne dla poszczególnych dyscyplin sportowych. Ponadto ważnym czynnikiem, który przekona graczy, aby skorzystać z usług danej firmy, jest dostęp do statystyk, które umożliwią przeprowadzenie skutecznej analizy.

STS – zakłady na żywo

Największy polski bukmacher oferuje swoim graczom bardzo bogatą ofertę poświęconą zakładom live. STS oprócz możliwości obstawiania tradycyjnych zakładów przedmeczowych oraz meczów na żywo oferuje klientom także darmowy dostęp do dedykowanej platformy streamingowej STS TV. Podczas przyglądania się wahającym kursom w zakładach live, gracz ma możliwość oglądać transmisję danego pojedynku. Warto zaznaczyć, że legalny bukmacher ma dostęp do kilku najpopularniejszych lig piłkarskich np. hiszpańskiej La Liga, włoskiej Serie A, czy niemieckiej Bundesligi. Ponadto transmituje prestiżowe turnieje tenisowe, rywalizacje w Lidze Mistrzów piłki ręcznej, koszykarskiej Euroligi, czy NBA. Jak widać, wachlarz wydarzeń jest naprawdę szeroki, a fan każdej dyscypliny sportowej znajdzie coś dla siebie. Warto dodać, że STS przygotował dla swoich nowych użytkowników bogaty pakiet powitalny, z którego można skorzystać w oparciu o zakłady live. Co na start nowym użytkownikom oferuje STS? Zakład bez ryzyka (cashback) do 100 zł, bonus od depozytu od trzech pierwszych wpłat do 1500 zł oraz bonus za wykonanie zadań o wartości 60 zł. 

Betomania - STS

Zakłady live w Fortuna

Kolejnym bukmacherem, który stworzył dla swoich klientów duże możliwości związane z obstawianiem zakładów live, jest Fortuna. Firma oferuje graczom typowanie zakładów na żywo na praktycznie wszystkie mecze, które są dostępne w tradycyjnej ofercie przedmeczowej. Fortuna gwarantuje użytkownikom transmisje z poszczególnych wydarzeń sportowych. Klienci mogą je śledzić na bieżąco podczas typowania zakładów live. Podobnie jak w STS, dostęp do transmisji w Fortunie jest darmowy, a konieczne jest tylko posiadanie konta. Dzięki transmisjom klienci mogą oglądać mecze piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, czy piłki ręcznej. Fortuna zadedykowała swoim nowym klientom pakiet powitalny w wysokości 835 zł. Do promocji, którą można wykorzystać na zakłady na żywo, zaliczają się darmowe zakłady (freebety), zakład bez ryzyka do 600 zł oraz bonus 50% od drugiej wpłaty na konto, nawet do 200 zł. 

Najlepszy bukmacher do obstawiania live

Zawieranie zakładów na żywo jest możliwie u wszystkich bukmacherów, którzy posiadają własne strony internetowe. Na polskim rynku zakładów bukmacherskich działa mnóstwo firm, które mogą pochwalić się ofertą na zakłady live. Warto zastanowić się kto jest najlepszym bukmacherem do obstawiania meczów live oraz co go wyróżnia spośród bogatej konkurencji. STS, który jest największym polskim bukmacherem, oferuje swoim klientom dostęp do rozbudowanego panelu ze statystykami, a także bogaty pakiet powitalny, który można wykorzystać do obstawiania meczów na żywo. Podczas zawierania zakładów live gracze mają możliwość śledzenia transmisji, dzięki platformie streamingowej STS TV, zupełnie za darmo. Ponadto firma oferuje dostęp do livetrackera. Co więcej, na swoją stronę internetową STS wprowadził BetBooster, czyli specjalny widżet, który pokazuje najciekawsze typy na dane spotkanie, które są poparte statystykami. Biorąc pod uwagę powyższe udogodnienia, zawierania zakładów na żywo i typowanie zdarzeń stało się jeszcze prostsze i przyjemniejsze. Niewątpliwie STS jest najlepszym bukmacherem do obstawiania live.

Bonus 1640 PLN z kodem BETOMANIA
5.0
Bonus nawet do 5000 PLN
4.5

Aplikacja mobilna na zakłady na żywo

Konto u legalnego bukmachera i korzystanie z zakładów bukmacherskich online to podstawa. Klienci nie muszą tego robić wyłącznie przez stronę internetową, bowiem firmy wyciągnęły do nich pomocną dłoń i stworzyły aplikacje mobilne. Od teraz wszyscy gracze zakładów bukmacherskich w szybki sposób mogą obstawić kupon za pomocą telefonu komórkowego lub innego urządzenia mobilnego. Ponadto mogą oglądać transmisje na żywo, a co ważniejsze zawierać zakłady live!

Wady i zalety obstawiania na żywo

Do słabych stron zakładów na żywo trzeba zaliczyć, iż nie są polecane początkującym użytkownikom. Po prostu na początku powinni dogłębnie poznać podstawowe możliwości oferowane przez bukmacherów. Trzeba wziąć pod uwagę, że typując live, musimy przeprowadzić dokładną analizę, na którą rozpoczynający przygodę z bukmacherem typerzy mogą nie być jeszcze gotowi. Ponadto będąc nie do końca zorientowanym w temacie zakładów na żywo, są oni skłonni do wydawania większej ilości pieniędzy.

Wśród zalet obstawiania meczów na żywo pojawia się zwiększenie emocji, które towarzyszą nam, gdy oglądamy dany mecz. W sytuacji, gdy obstawiamy zakłady live, będą one jeszcze większe. Co więcej, typując na żywo, mamy większą kontrolę nad budżetem i zakładami, bowiem możemy na bieżąco kontrolować boiskowe poczynania zawodników. Ponadto zawieranie zakładów bukmacherskich live otwiera przed typerami nowe zdarzenia, które w przedmeczowej ofercie nie są dostępne.

Najczęstsze pytania – zakłady na żywo

1️⃣ Co to są zakłady live?

Zakłady na żywo to jedna z form zawierania zakładów u bukmacherów. Polega ona na tym, że użytkownik obstawia zdarzenie w trakcie trwającego meczu piłkarskiego lub innego wydarzenia sportowego.

2️⃣ Jak skutecznie obstawiać mecze na żywo?

Należy dokonać analizy danego spotkania, wziąć pod uwagę statystyki obu zespołów, a także śledzić transmisję trwającego meczu.

3️⃣ Jaki jest najlepszy bukmacher do obstawiania na żywo?

Najlepszym bukmacherem do obstawiania zakładów live jest STS, który oferuje klientom bogatą ofertę, atrakcyjny pakiet powitalny, dostęp do transmisji na żywo oraz BetBooster.

Ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments