Obstawianie meczy cs go – gdzie i jak?

E-sport to najprężniej rozwijająca się kategoria dyscyplin dostępnych u legalnych bukmacherów. Cała branża sportu komputerowego ciągle się profesjonalizuje i gromadzi coraz większe rzesze fanów – zarówno przed ekranami komputerów, jak i na trybunach podczas organizowanych turniejów. Przykładów nie trzeba szukać daleko. Seria turniejów Intel Extreme Masters Katowice, a dokładniej edycja z 2019 roku pobiła rekord frekwencji. Łączna ilość odwiedzających katowicki Spodek przekroczyła wtedy 170 tysięcy osób! Co najczęściej fani e-sportu oglądają i jakie typują zakłady bukmacherskie? Zdecydowanie jedną z najpopularniejszych gier jest CS:GO, czyli Counter Strike: Global Offensive. Co to za gra, jakie typy znajdziemy w zakładach bukmacherskich i na co zwracać uwagę, aby obstawianie meczy CS GO przynosiło nam regularne wygrane? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule. Zapraszamy!

Counter Strike: Global Offensive – prawdziwy fenomen

Counter Strike Global Offensive typy

CS:GO to prawdziwy fenomen wśród gier komputerowych. Mimo iż tytuł ten został wydany 10 lat temu, wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Dowody? W zeszłym roku gracze CS:GO pobili rekord pod względem ilości osób jednocześnie zalogowanych na serwerach gry. Dokładnie 14 marca 2020 roku w tej samej chwili zalogowanych było ponad milion graczy z całego świata! Co więcej, to właśnie Counter Strike był jedną z gier, które przyczyniły się do rozwoju całej branży e-sportu.

Rozwój świata gier online widać także po stale rozwijającej się ofercie bukmacherskiej na obstawianie meczy CS. Praktycznie każdy legalny bukmacher w Polsce posiada w swojej ofercie zakłady wzajemne na gry takie jak CS:GO, Dota 2, League of Legends, Rainbow Six czy Warcraft 3.

Czy e-sport to prawdziwy sport?

To spór, który toczy się już od wielu lat. Prawda jest taka, że na ten temat można dyskutować godzinami i przerzucać się wzajemnie argumentami bez końca. Owszem, e-sport w porównaniu do klasycznych dyscyplin sportowych nie wiąże się z aktywnością fizyczną, jednak nie brakuje tam emocjonujących pojedynków, przyciągających tłumy widzów turniejów i wysokich nagród. Warto też podkreślić, że zawodnicy e-sportowi podobnie jak piłkarze czy siatkarze poświęcają każdego dnia długie godziny na treningi, zyskują sponsorów i stają się prawdziwymi gwiazdami.

Counter Strike: Global Offensive – o co chodzi w tej grze?

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) to gra komputerowa z rodzaju first-person shooter, czyli FPS. Strzelanki pierwszoosobowe pozwalają wcielić się graczom w postać i obserwować otoczenie z ich punktu widzenia. Sama gra oferuje kilka rodzajów rozgrywki, a w tym jeden najważniejszy – tryb turniejowy. Na czym polega?

CS:GO w trybie turniejowym to mecz pomiędzy dwiema pięcioosobowymi drużynami – terrorystami i antyterrorystami. Wybór strony jest losowy, a dla zrównoważenia szans obu drużyn, zmieniają się one stronami w połowie rozgrywki. Cały mecz składa się aż z 30 rund, a zwycięzcą zostaje ekipa z większą ilością wygranych.

Celem terrorystów w CS:GO będzie podłożenie ładunku wybuchowego i zniszczenie oznaczonego na mapie punktu strategicznego. Jak łatwo się domyślić, antyterroryści muszą temu zapobiec, odpowiednio szybko eliminując przeciwników. W CS:GO nie brakuje jednak też innych zadań, a jednym z najciekawszych jest uratowanie przetrzymywanych zakładników.

Aspekt ekonomiczny w CS:GO

Warto też wspomnieć, że podczas meczy CS:GO niezwykle ważną rolę odgrywa aspekt ekonomiczny. Po każdej rundzie zawodnicy otrzymują nagrody finansowe w wirtualnej walucie, które mogą przeznaczyć na zakup lepszego wyposażenia. Co ważne, nagrody otrzymują obie drużyny, ale to zwycięzcy zgarniają więcej środków.

Oczywiście w Counter-Strike: Global Offensive możemy także zagrać w trybie pojedynczym. Wtedy naszymi przeciwnikami będą boty, czyli przeciwnicy generowani komputerowo. Należy jednak pamiętać o tym, że CS:GO to przede wszystkim gra online i to właśnie tryb multiplayer cieszy się największą popularnością.

Turnieje w CS:GO

Popularność meczy w CS:GO widać między innymi po ilości rozgrywanych na całym świecie turniejów. Co więcej, najważniejsze z nich transmitowane są nie tylko w internecie, ale i w telewizji! Uwagę z pewnością przykuwają również wysokie nagrody pieniężne, o jakie walczą profesjonalni gracze. Póle nagród na turniejach Counter Strike’a nieraz sięgały już ponad 1,000,000 dolarów!

Jakie rozgrywki Counter Strike’u cieszą się największą renomą? Przede wszystkim jest to cykl ESL PRO LEAGUE, gdzie 24 najlepsze drużyny z całego świata walczą on nagrody z puli wynoszącej aż 750,000 dolarów.

Jakie zakłady oferują bukmacherzy do obstawiania meczy CS:GO?

Skoro już wiemy, na czym polega gra w CS:GO, czas przyglądnąć się ofercie legalnych bukmacherów. Co da się typować podczas obstawiania meczy CS:GO? Możliwości mamy naprawdę duże, a na niektóre rozgrywki bukmacherzy oferują nawet kilkadziesiąt zdarzeń!

Podstawowe rynki zdarzeń w CS:GO

Podstawowymi zakładami są oczywiście te dotyczące typowania zwycięzcy meczu CS:GO. Tutaj do wyboru mamy:

 • Klasyczny zakład 12 na wynik meczu,
 • Wynik meczu z handicapem,
 • Dokładny wynik meczu.

Wynik meczu CS:GO

Najprostszy z zakładów, dobrze znany z tradycyjnych dyscyplin sportowych. Tutaj mamy tylko dwie możliwości – zwycięstwo drużyny 1 lub 2.

Wynik meczu z handicapem

Ponieważ w turniejach często dochodzi do sytuacji, gdy jedna z drużyn biorących udział w meczu CS:GO jest zdecydowanym faworytem, ciekawą opcją są handicapy. To dzięki nim możemy znacząco zwiększyć kurs bukmacherski i wciąż obstawiać mocniejszą drużynę.

Jak działają handicapy na mecze e-sportowe w CS:GO? Tak samo, jak w innych dyscyplinach dostępnych u bukmacherów, handicap oznacza przewagę dla jednej z drużyn naliczaną jeszcze przed rozpoczęciem meczu. Przewaga w Counter Strike: Global Offensive w przypadku meczu na różnych mapach polega na odjęciu 1.5 rundy od dorobku faworyta. Oznacza to, że taka drużyna podczas rozliczania naszego kuponu rozpocznie mecz z wynikiem -1.5.

Dokładny wynik meczu CS:GO

Dużo większe kursy oferuje zawieranie zakładów wzajemnych na dokładny wynik. W przypadku meczu rozgrywanego na jednej mapie możliwości będą dość rozbudowane, gdyż wskazujemy ilość wygranych rund przez obie drużyny, a jak wiemy, może ich być dość dużo. Przykładowe wyniki takiego meczu to 16:13 lub 6:16.

Jednak najczęściej mecze rozgrywane są na większej ilości map (np. w formule best of 3). Wtedy wyniki ograniczają się do mniejszych wartości – na przykład 2:1 lub 2:3.

Pozostałe zakłady na mecze CS:GO

zakłady na CS:GO

Mimo iż opisane wyżej rodzaje zakładów najczęściej wybierane opcje, to nie można zapominać o bardziej szczegółowych typach, które często oferują bardzo atrakcyjne kursy.

Suma map meczy CS:GP

Jednym z ciekawszych zakładów jest betowanie CS na sumę map. Tutaj naszym zadaniem będzie poprawne wytypowanie rozegranych map – poniżej lub powyżej 2.5. Połówka, tak samo, jak w przypadku handicapów ma wykluczyć możliwość wystąpienia remisu. Dlatego, jeśli zakładamy, że mecz zostanie rozegrany na dwóch mapach, obstawiamy poniżej 2.5, a jeśli celujemy w trzy mapy, to obstawiamy powyżej 2.5.

Wytypowanie zwycięzcy konkretnej mapy

W przypadku meczów na większej ilości map, mamy też dostępne bardziej szczegółowe typy. Zakład na zwycięzcę danej mapy możemy porównać do typu na konkretne połowy w piłce nożnej, czy kwarty w koszykówce. Kiedy warto wybrać taki zakład? Przede wszystkim wtedy, gdy wiemy, że dana drużyna wyjątkowo dobrze radzi sobie na wskazanej mapie.

Wygra chociaż jedną mapę

Analogii do piłki nożnej w zawieraniu zakładów wzajemnych CS:GO możemy znaleźć wiele. Kolejnym przykładem będzie typowanie tego, czy dana drużyna wygra przynajmniej jedną mapę. Działa to podobnie jak zakład w piłce nożnej na to, czy dana drużyna strzeli przynajmniej jedną bramkę. Pozostałe statystyki meczu oraz jego wynik nie ma tutaj już znaczenia i nie wpływa na rozliczenie naszego kuponu.

Podstawy skutecznego obstawiania meczów CS:GO

Wiemy już, na czym polega rozgrywka Couter Strike’a i poznaliśmy najpopularniejsze zakłady bukmacherskie. Co zatem zrobić, aby skutecznie obstawiać mecze CS? Tutaj trzeba pamiętać o tym, że tak samo, jak w przypadku każdych innych zakładów u bukmachera nie istnieje jeden sprawdzony sposób na wygraną. Natomiast przygotowaliśmy garść porad ułatwiających regularne wygrywanie podczas obstawiania wydarzeń e-sportowych.

Sprawdzamy statystyki najlepszych graczy w CS:GO

Ponieważ mecze ze świata esportu cieszą się niesłabnącą popularnością, nie brakuje profesjonalnych portali ze statystykami, które ułatwiają śledzenie poczynań najlepszych graczy na świecie. Czy statystyki w CS:GO mają znaczenie? Zdecydowanie tak! Podobnie jak w przypadku tradycyjnych dyscyplin sportowych, tak samo tutaj, skutecznie obstawianie meczy opiera się na dokładnej analizie przedmeczowej. Co więcej, uważamy, że każdorazowe wzięcie udziału w zakładach bukmacherskich powinno być poparte przynajmniej krótką analizą statysty.

Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim warto przeanalizować aktualną formę drużyny oraz poszczególnych zawodników, ewentualne absencje oraz zmiany w składzie.

 • Historia bezpośrednich meczów w CS:GO – Przede wszystkim analizę statystyk należy zacząć od sprawdzenia historii rozegranych już meczów. Jeśli zauważymy wyraźną przewagę jednej z drużyn, z dużym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że tak będzie i tym razem. Warto też pamiętać o tym, że tak jak w każdym innym sporcie, zdarzają się pary, w których potencjalny faworyt regularnie gorzej radzi sobie z niewygodnym dla niego przeciwnikiem.
 • Forma zawodników – Wyniki danej drużyny mają duże znaczenie, ale o skuteczności decydują poszczególni zawodnicy. Dlatego przed obstawieniem zakładów bukmacherskich warto przyjrzeć się temu, jak sobie radzą w ostatnim czasie. To szczególnie ważne, aby sprawdzić skuteczność liderów drużyn, gdyż ich gorsza dyspozycja może znacząco wpłynąć na wynik meczu.
 • Ostatnie wyniki – Kolejna kwestia to wyniki ostatnich spotkań. Dobrze wiemy, że zwycięska passa dodaje drużynom skrzydeł w każdej dyscyplinie i nie inaczej jest w przypadku meczów Couter Strike’a.
 • Zmiany w składzie – Roszady w składach drużyn to kolejny aspekt, który trzeba wziąć pod uwagę podczas obstawiania meczów CS. Ponieważ to gra zespołowa, wszelkie transfery mogą znacząco wpływać na skuteczność danej ekipy. Należy też pamiętać o tym, że ewentualne zmiany w drużynie mogą wpływać także na zgranie zawodników, a to może oznaczać, że najbliższe mecze CS będą dla graczy dość wymagające.
 • Skuteczność na danej mapie – Podobnie jak w tenisie, gdzie duże znaczenie ma rodzaj podłoża i preferencje danego zawodnika, tak samo gracze w Counter Strike’a mają swoje ulubione mapy. W praktyce okazuje się, że różnice w skuteczności na poszczególnych mapach mogą sięgać nawet kilkunastu procent!

Gdzie szukać szczegółowych statystyk CS:GO?

Gdzie szukać tak szczegółowych statystyk? Profesjonalni typerzy korzystają przede wszystkim ze statystyk HLTV, oferujących rozbudowaną analitykę zarówno całych drużyn, jak i poszczególnych zawodników. Nie brakuje tam informacji o historii wygranych i przegranych meczów, skuteczności na danych mapach, czy analizy bezpośrednich potyczek danych drużyn.

Ranga meczy CS:GO

Statystyki i dokładne przeanalizowanie dyspozycji drużyny i zawodników to jednak niejedyne kwestie, jakie należy wziąć pod uwagę podczas obstawiania meczy CS. Duże znaczenie ma również sama ranga zawodów. Zasada jest tutaj prosta – im większe znaczenie danego meczu, tym zawodnicy przystąpią do niego bardziej zmobilizowani. Oczywiście przekładają się na to także duże pule nagród wynoszące często ponad milion dolarów!

Rozsądne betowanie CS GO – czyli zarządzanie budżetem

Każdy fan zakładów bukmacherskich nieraz już widział informacje w stylu „graj odpowiedzialnie”. Właśnie taką zasadą musi kierować się każdy początkujący typer. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim dotyczy to rozsądnego zarządzania stawkami, tak aby ewentualne nietrafione typy nie stanowiły dla nas większego problemu. Dużo lepiej zacząć od udziału w zakładach bukmacherskich przy regularnym obstawianiu meczów za niewielkie stawki. Emocje są w tym wypadku najgorszym doradcą, a obstawianie meczy CS powinno opierać się na solidnej analizie statystyk. Próby szybkiego odegrania przegranego kuponu najczęściej kończą się poniesieniem kolejnej porażki. Obstawianie zakładów za wszelką cenę w myśl zasady, że tym razem musi się już udać, to jedna z najgorszych strategii – niezależnie od tego, czy będzie to piłka nożna, siatkówka, tenis, czy sporty elektroniczne.

Legalni bukmacherzy umożliwiający obstawianie meczów CS GO

Ogromna popularność, jaką cieszą się mecze esportowe sprawia, że zakłady na nie oferują praktycznie wszyscy legalni bukmacherzy. Należy jednak pamiętać, że poszczególne oferty różnić będą się pod względem wysokości kursów, ilości dostępnych rynków zdarzeń, a także znajdujących się w ofercie lig i turniejów. Zatem jakiego bukmachera najlepiej wybrać, aby obstawiać mecze Counter Strike: Global Offensive?

Wybierz legalnego bukmachera do obstawiania meczy CS

Absolutna podstawa to wybór bukmachera posiadającego aktualną licencję uprawniającą do organizowania zakładów wzajemnych w internecie. Takie pozwolenie wydaje Ministerstwo Finansów i jest ono niezbędne do tego, aby dana firma mogła w pełni legalnie prowadzić działalność w zakresie zakładów bukmacherskich. Dlaczego to aż tak ważne? Pomijając ryzyko, na jakie naraża się sam bukmacher działający bez licencji, trzeba pamiętać o tym, że jako przestępstwo skarbowe uznaje się samą grę na takiej platformie. Korzystanie z usług nielegalnego bukmachera grozi utraceniem stawek oraz wygranych, a także wysokimi karami finansowymi. W przypadku, gdy do postępowania wkracza Urząd Skarbowy oraz Izba Celna kary mogą sięgać nawet ponad 100,000 złotych!

Jak rozpoznać legalnego bukmachera?

 • Sprawdź na stronie bukmachera, czy posiada ważną licencję. Ewentualnie wystarczy zerknąć na wykaz legalnych bukmacherów znajdujący się na stronie Ministerstwa Finansów.
 • Potwierdź czy adres bukmachera nie znajduje się w rejestrze zakazanych domen.
 • Korzystaj tylko ze stron kończących się polskim rozszerzeniem domeny – .pl.

Gdzie obstawiać mecze Counter Strike? Lista najlepszych bukmacherów

Gdzie obstawiać mecze Counter Strike

Spośród dostępnych w Polsce legalnych bukmacherów polecamy przede wszystkim branżowych liderów, którzy mimo zajmowania topowych miejsc we wszelkich rankingach nie spoczywają na laurach i na bieżąco dopieszczają swoją ofertę. To właśnie tacy legalni bukmacherzy jak STS, Fortuna, czy Betclic oferują najwyższe kursy, najnowocześniejsze platformy i to, co dla wielu graczy najważniejsze, najatrakcyjniejsze bonusy powitalne. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje kwestia bezpieczeństwa – danych osobowych, wpłacanych środków oraz wypłat wygranych.

Obstawianie meczy CS GO w STS

STS, czyli dobrze wszystkim znany pomarańczowo-niebieski bukmacher to marka w sama w sobie. Nie bez powodu od lat zajmuje najwyższe miejsca w rankingach popularności, a co najważniejsze wciąż pozytywnie zaskakuje swoich graczy. To właśnie STS oferuje jedne z najwyższych kursów bukmacherskich w Polsce i najnowocześniejszą platformę do zawierania zakładów wzajemnych. W ofercie bukmachera oczywiście nie mogło zabraknąć zakładów na CS:GO – tytułu od lat znajdującego się w czołówce najpopularniejszych gier esportowych.

W STS znajdziemy zakłady na wszystkie najważniejsze rozgrywki CS:GO, a w tym ESL PRO LEAGUE czy Polską Ligę Esportową. Profesjonalnych typerów z pewnością ucieszą bogaty rynki zdarzeń pozwalające stawiać bardzo szczegółowe kupony. Na pochwałę zasługuje także usługa STS TV, w ramach której gracze mogą na bieżąco oglądać transmisje z najlepszych meczy CS na świecie.

Bonus powitalny na esport w STS

Co prawda aktualnie w ofercie STS nie znajdziemy żadnej promocji dedykowanej fanom meczów esportowych, to bez problemu wykorzystamy do typowania CS:GO standardowe bonusy. W tej kwestii STS od dawna nie ma sobie równych, a jego bonus powitalny został wielokrotnie uznany za najlepszą propozycję na rynku.

Zakłady na Counter Strike’a w Fortuna

Zainteresowanie graczy obstawianiem meczów CS doceniła także Fortuna. Ten legalny bukmacher w swojej ofercie udostępnia zakłady bukmacherskie na najważniejsze turnieje oraz ligi Counter Strike’a, jednak w porównaniu z wyżej opisanym STS oferta jest znacznie uboższa. Przykładowo na mecze BLAST PREMIER: FALL oferuje tylko najprostszy rodzaj zakładu – 12. STS natomiast na ten sam mecz przygotował aż 40 różnych zdarzeń!

Na pochwałę zasługuje natomiast świetny program partnerski Fortuna Klub. Dzięki niemu gracze zdobywają za swoją aktywność punkty umożliwiające odbiór atrakcyjnych nagród w specjalnym e-shopie.

Bukmacher Betclic – oferta esportowa

Betclic to stosunkowo nowy bukmacher, który bez większych skrupułów depcze po piętach rynkowym liderom. Co prawda na pierwszy rzut oka oferta wydaje się mniej przejrzysta, to każdy fan obstawiania meczy CS znajdzie tam coś dla siebie. W ofercie nie zabrakło rozgrywek CS:GO ESEA, ESL Pro League czy Blast Premier Series. Cieszą wysokie kursy, wygodne metody płatności oraz duże ilości rynków zdarzeń na poszczególne mecze.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania o betowanie CS GO

Czy obstawianie meczy CS GO jest trudne?

Ciężko powiedzieć, jaka dyscyplin jest najłatwiejsza do obstawiania w zakładach bukmacherskich. Każda z nich wymaga, chociaż minimalnej znajomości specyfiki danego sportu oraz śledzenia poczynań najlepszych zawodników, oraz drużyn. Obstawianie meczy CS GO z pewnością jest o tyle łatwiejsze niż w przypadku tradycyjnego sportu, że gracze mają do dyspozycji prostsze i bardziej ograniczone rynki zdarzeń.

Jak skutecznie obstawiać mecze CS GO?

Każdy, kto miał styczność z oglądaniem i obstawianiem meczy CS GO wie, że absolutną podstawą jest tutaj zaznajomienie się z aktualnymi statystykami. Jeśli zależy nam na skutecznym obstawianiu, które będzie przynosiło regularne wygrane, przed każdym postawieniem kuponu należy sprawdzić aktualną formę zawodników, passę drużyny oraz historię bezpośrednich meczy CS GO.

Czy każdy legalny bukmacher umożliwia obstawianie meczy CS GO?

Zdecydowana większość bukmacherów wprowadziła już do swojej oferty mecze esportowe. Nie brakuje tam zakładów na Rainbow Six, League of Legends, czy właśnie Counter Strike’a. Gdzie znajdziemy najlepszą ofertę? Bukmacherem, który najmocniej przyłożył się do zadowolenia fanów esportu jest bez wątpienia STS, gdzie nawet na stronie głównej znajdziemy odnośnik do specjalnej zakładki z grami komputerowymi.

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Teraz e-sporty – to zupełnie inny poziom. Zwłaszcza gdy chodzi o cs-go. Napewno wszyscy raz w życiu grali w CS, więc problemów z obstawieniem nie będzie. Ostatnio lubię oglądać turnieje cs-go. Wydaje mi się że w krótce możliwość obstawienia na esporty będą mieli wszystkie bukmacherzy.

Traf nie będzie miał. Tam tylko możesz koni obserwować xD
Co do CS, to jest wszystkim znana gra. Nigdy nie obstawiałem cs, ale mi się wydaje że w najbliższym czasie to naprawię 🙂