Zbigniew Boniek skrytykował przegraną Głowackiego i został patronem Golden Boy Trophy

W weekend swój bój toczył Krzysztof „Główka” Głowacki z Lawrence’em Okolie, ale nie może zaliczyć go do udanych, ponieważ już w szóstej rundzie po mocnym prawym Polak osunął się na deski. Werdykt? Knock Out. Główka poza ogromnym sercem do walki i charakterem nie miał żadnych innych argumentów, które pozwoliłyby mu myśleć o wygranej. Wielu ekspertów po walce wypowiedziało się o Polaku krytycznie. Wpływ na taki przebieg zdarzeń w ringu mógł mieć jednak fakt, że Głowacki miał bardzo długą przerwę związaną z boksowaniem, na który wpływ miała pandemia koronawirusa. Po walce swoje trzy grosze dorzucił również Zbigniew Boniek – Prezes PZPN i jeden z najlepszych piłkarzy w dziejach polskiego futbolu.

O co chodzi?

Popularny Zibi dosyć mocno i dosadnie wypowiedział się o boju Główka – Okolie. Według niego był to dla Polaka po prostu „wyjazd po kasę”. Taka wypowiedź nie spodobała się między innymi Arturowi Szpilce, który w mało parlamentarnych, jak to zresztą ma w zwyczaju, odpowiedział na Twit Zbigniewa Bońka.

Zbigniew Boniek zasłynął w ostatnim czasie również z tego, że podjął się patronatu Golden Boy Trophy. Mimo że nazwa nawiązuje nieco do boksu, to jednak chodzi o dyscyplinę sportu zgoła odmienną. Całe wydarzenie poświęcone jest ze względu na Zenona Plechę, który był wybitnym żużlowcem i zawsze nawiązywał walkę na torze z legendami żużlu. Zbigniew Boniek tym razem wypowiadał się w samych superlatywach: Zenon był wielkim sportowcem, który w ciężkich czasach nawiązywał walkę na arenie międzynarodowej z legendami sportu żużlowego. Pomimo gorszego dostępu do części i motocykli, potrafił odnieść sukcesy, z których wszyscy kibice w Polsce byli dumni”.

Golden Boy Trophy – kto jeszcze został patronem?

Patronatem honorowym Golden Boy Trophy im. Zenona Plechy objęli także Bartosz Zmarzlik i Tomasz Gollob – dwaj Indywidualni Mistrzowie Świata na Żużlu. Z pewnością będzie to ciekawe wydarzenie, na którym będzie można zobaczyć w akcji świetnych sportowców, a także inne osobistości, które od lat interesują się tym sportem. Golden Boy Trophy im. Zenona Plechy pod patronatem Zbigniewa Bońka odbędzie się w środę, 23 czerwca 2021 roku o godzinie 15:00.

5/5 - (1 vote)

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments