Szanse Polaków na Euro 2024 – co warto obstawiać?

Na przełomie czerwca i lipca odbędzie się największa impreza piłkarska na Starym Kontynencie w 2024 roku. Dokładnie 14 czerwca zainaugurowane zostaną mistrzostwa Europy 2024 w piłce nożnej mężczyzn, w których wezmą udział najlepsze reprezentacje narodowe. Łącznie 24 zespoły rozegrają 51 meczów piłki nożnej i powalczą o prestiżowy puchar. W tym elitarnym gronie znalazło się miejsce dla reprezentacji Polski, która po nieudanych eliminacjach, ostatecznie przez zwycięstwo w barażach zapewniła sobie udział w niemieckim turnieju finałowym EURO 2024. Jakie są szanse Polaków na ME 2024? Z kim biało-czerwoni zmierzą się w fazie grupowej? Kiedy odbędą się mecze z udziałem reprezentacji Polski? Co warto typować na EURO 2024? Zostań z nami, a dowiesz się wszystkiego!

Szanse Polaków na Euro 2024
Szanse Polaków na Euro 2024

Szanse Polski na Euro 2024

Reprezentacja Polski w piłce nożnej eliminacje do EURO 2024 zakończyła zdecydowanie poniżej oczekiwań, a forma piłkarzy na przestrzeni roku była strasznie nierówna. Podczas eliminacji biało-czerwoni rywalizowali w grupie E, gdzie ich rywalami były następujące drużyny: Czechy, Albania, Mołdawia, Wyspy Owcze. Każdy z kibiców początkowo myślał, że Polska bez problemu uzyska bezpośredni awans, lecz jak pokazały piłkarskie pojedynki, tak nie było. Polacy przegrywali spotkania, a kwalifikacja na EURO 2024 stanęła pod dużym znakiem zapytania. Z posadą selekcjonera pożegnał się Fernando Santos, którego zastąpił Michał Probierz. Ostatecznie bezpośredni awans uzyskali Czesi i Albańczycy, natomiast Polakom przypadł udział w barażach. Te zakończyły się sukcesem, ponieważ biało-czerwoni pokonali Estonię 5:1, natomiast w finale po rzutach karnych okazali się lepsi od Walii i zapewnili sobie udział w turnieju finałowym EURO 2024. Polska została zwycięzcą ścieżki barażowej A.

Awans na tak dużą imprezę piłkarską, jaką niewątpliwie są mistrzostw Europy, generuje olbrzymie emocje wśród kibiców, a także osób, które na co dzień nie interesują się futbolem. Ze względu na udział Polski na ME 2024 zainteresowanie piłką nożną w czerwcu w naszym kraju na pewno wzrośnie!

Pod koniec 2023 roku w Hamburgu odbyło się losowanie fazy grupowej mistrzostw Europy 2024. Wszystkie drużyny poznały swoich rywali. W efekcie na tej podstawie można przeanalizować poszczególne zespoły i wskazać kto jest faworytem danej grupy, kto ma największe szanse na awans do fazy pucharowej, a kto prawdopodobnie pożegna się z turniejem finałowym po trzech rozegranych spotkaniach w ramach fazy grupowej.

Bonus nawet do 333 PLN
4.5

Reprezentacja Polski znalazła się w grupie D, gdzie zmierzy się z Holandią, Austrią i Francją. Wielu ekspertów piłki nożnej podkreśla, że grupa D to jedna z najsilniejszych na całym EURO 2024. Nic więc dziwnego, skoro znajdują się w niej mistrzowie świata z 2018 roku i wicemistrzowie świata z 2022, czyli Francja. Holandia, która uznawana jest za bardzo solidną markę i posiada w swojej kadrze wielu utalentowanych zawodników. Z kolei Austria w ostatnich latach zanotowała progres sportowy i z pewnością będzie chciała namieszać na najbliższym EURO. Nieudane eliminacje i nierówna forma reprezentacji Polski sprawia, że kibice, eksperci i obserwatorzy futbolu nie przyznają wielkich szans biało-czerwonym na awans do fazy pucharowej. Ponadto wielu z nich twierdzi, że Polska w grupie D jest aktualnie najsłabszą drużyną.

Oczywiście to tylko spekulacje, a piłka nożna jest bardzo nieobliczalną dyscypliną sportową, gdzie niespodzianki potrafią mieć miejsce. W efekcie nie powinno się skreślać żadnej drużyny przed rozpoczęciem zmagań na EURO 2024. Tym bardziej że niemiecki turniej finałowy będzie rozgrywany według zasad, które zostały wprowadzone na EURO 2016 i obowiązują do dziś. O czym mowa? W turnieju finałowym wezmą udział 24 reprezentacje narodowe, a do fazy pucharowej awansuje 16 drużyn. Tylko osiem zespołów pożegna się z turniejem po trzech rozegranych spotkaniach. Warto podkreślić, że bezpośredni awans do fazy pucharowej mają zapewnione zespoły, które uplasują się na pierwszej i drugiej pozycji w swoich grupach. Ponadto przepustkę do dalszego etapu rozgrywek otrzymają cztery reprezentacje narodowe z trzecich miejsc, które będą mogły pochwalić się najlepszym bilansem. Tak więc jest o co walczyć!

W dniach 14 czerwca – 14 lipca rozegrane zostaną mistrzostwa Europy 2024. Jest to znakomita szansa dla legalnych bukmacherów, którzy od wielu miesięcy przygotowywali się do tej wielkiej imprezy piłkarskiej. W efekcie oferta bukmacherska będzie rozbudowana do granic możliwości, a klienci będą mogli typować tradycyjne zakłady krótkoterminowe, ale również zakłady długoterminowe. Ponadto EURO 2024 to znakomita okazja, aby skorzystać z bogatego pakietu powitalnego, promocji i bonusów, które są wizytówką legalnych bukmacherów.

Szanse Polaków w fazie grupowej na Euro 2024

Podopieczni trenera Michała Probierza nie mają łatwego zadania w fazie grupowej EURO 2024, ponieważ trafili do bardzo silnej grupy D, gdzie będą rywalizować z Holandią, Francją i Austrią. Aktualnie reprezentacja Polski wypada najgorzej z całej czwórki, a piłkarscy eksperci są zgodni, że biało-czerwoni traktowani są w kategorii drużyny teoretycznie najsłabszej. W efekcie Polska na turnieju finałowym EURO 2024 będzie tak zwanym underdogiem, który może sprawić niespodziankę. Oczywiście obowiązujący system rozgrywek na mistrzostwach Europy 2024 sprawia, że Polacy mają większe szanse na awans, niż miało to miejsce na wcześniejszych turniejach, gdzie awans do fazy pucharowej był możliwy wyłącznie po zajęciu pierwszego lub drugiego miejsca. Na EURO 2024 promocję do 1/8 finału uzyskają także cztery drużyny, które uplasują się na trzecich lokatach i będą mogły pochwalić się najlepszym bilansem.

Patrząc na analizy, zapowiedzi przed rozpoczęciem EURO 2024 oraz kursy bukmacherskie wystawione przez legalnych bukmacherów, należy stwierdzić, że faworytami do awansu z grupy D do 1/8 finału są Francuzi i Holendrzy. Eksperci piłki nożnej są zdania, że Austria i Polska rywalizować będą o trzecią pozycję, lecz na tę chwilę większe szanse na zajęcie tej lokaty ma Austria, która w ostatnim czasie prezentowała się lepiej od biało-czerwonych.

Betomania - STS kod promocyjny

Czy Polska wygra z Holandią w meczu otwarcia ME 2024?

Mistrzostwa Europy 2024 w piłce nożnej rozpoczną się 14 czerwca, gdy w meczu otwarcia Niemcy zmierzą się ze Szkocją. Polacy do rywalizacji na EURO przystąpią dwa dni później, a więc 16 czerwca. Wówczas biało-czerwoni w Hamburgu o godzinie 15:00 rozegrają swój pierwszy mecz w fazie grupowej. Rywalem podopiecznych trenera Michała Probierza będzie Holandia. Jakie są przewidywania przed tym pojedynkiem? Patrząc na kursy bukmacherskie, szybko zauważymy, że faworytem spotkania jest Holandia. Z kolei zwycięstwo Polski i remis są mało prawdopodobne. Trzeba jednak podkreślić, że pierwsze mecze na wielkich imprezach piłkarskich rządzą się swoimi prawami, a obie drużyny dążą do tego, aby go nie przegrać. Porażka już na starcie może sprawić, że szanse na awans do 1/8 finału będą już tylko iluzoryczne. Kurs na zwycięstwo Polski wynosi 4,75, remis – 4,00, zwycięstwo Holandii – 1.70.

Polska wygra z Austrią?

W drugim pojedynku w fazie grupowej podopieczni trenera Michała Probierza zmierzą się z Austrią. Kibice reprezentacji Polski najbardziej wyczekują na ten pojedynek, ponieważ Austria to zespół w zasięgu biało-czerwonych. Każdy kibic w naszym kraju liczy na to, że zwycięstwo z Austrią sprawi, iż Polska ostatecznie uplasuje się na trzeciej pozycji w grupie D i wywalczy upragniony awans do fazy pucharowej. Kursy bukmacherskie na spotkanie, które odbędzie się w piątek 21 czerwca o godzinie 18:00 na Stadionie Olimpijskim w Berlinie, są bardziej wyrównane, niż podczas rywalizacji z Holandią, lecz w dalszym ciągu analitycy przyznają większe szanse na zwycięstwo reprezentantom Austrii. Kurs na zwycięstwo Polaków to 3.45, remis – 3.35, zwycięstwo Austrii – 2.09.

Wygrana Polski z Francją według bukmachera STS

Na ostatnich mistrzostwach świata Polacy mieli okazję zmierzyć się z Francją, która została wicemistrzem świata. Biało-czerwoni ulegli rywalom, lecz szanse na rewanż będą mieli podczas grupowych zmagań na EURO 2024. Francja to faworyt do zwycięstwa w grupie D, ale również całego turnieju. Nic więc dziwnego, że każdy inny wynik, niż zwycięstwo Francji z Polską będzie traktowane w kategorii niespodzianki. Jak prezentują się kursy w STS na spotkanie Francja – Polska, które odbędzie się 25 czerwca? Zwycięstwo Francji – 1.35, remis – 5.00, zwycięstwo Polski – 9.00.

Polska awansuje do ćwierćfinału?

Każdy kibic w Polsce marzy o tym, aby Polska godnie zaprezentowała się na EURO 2024 i wywalczyła awans do fazy pucharowej. Polacy wierzą, że biało-czerwoni są w stanie powtórzyć przynajmniej sukces z turnieju, który odbył się w 2016 roku. Ze względu na gorszą dyspozycję biało-czerwonych w ostatnich miesiącach nie są oni uznawani za drużynę, która może odnieść sukces na EURO 2024. Szanse na awans Polaków do ćwierćfinału zdaniem bukmacherów też są niewielkie. Kurs bukmacherski na takie zdarzenie wynosi 5.50.

Polska wygra EURO 2024 - szanse polaków
Polska wygra EURO 2024 – szanse polaków

Polska wygra EURO 2024 – szanse polaków

Klienci STS mogą typować zakłady długoterminowe na EURO 2024. W efekcie mają szansę na wiele kombinacji z udziałem Polaków. W ofercie pojawił się zakład na to, czy Polska wygra EURO 2024. Niestety szanse na taki wynik są bardzo małe. Świadczy o tym kurs, ponieważ wynosi on 175.

Co musi się stać, żeby Polska wyszła z grupy na Euro 2024?

Celem minimum, który zakładają kibice reprezentacji Polski przed startem EURO 2024, jest awans do fazy pucharowej, a więc zajęcie miejsc, które sprawią, że Polska zagra w 1/8 finału. Aby tego dokonać biało-czerwoni musieliby się uplasować na miejscach 1-3, ponieważ trzecie miejsce w fazie grupowej z bardzo dobrym bilansem również da awans do kolejnego etapu. Aby to osiągnąć, konieczne wydaje się zwycięstwo z Austrią, ponieważ będzie ona drugą drużyną grupy, która ma taki sam cel jak Polska.

Betomania - STS kod promocyjny

Gdzie obstawiać szanse Polaków na EURO 2024?

Kibice, którzy zamierzają typować wyniki meczów oraz sam turniej EURO 2024 powinni korzystać wyłącznie z usług legalnych bukmacherów, posiadających stosowne licencje i prowadzącymi działalność zgodnie z polskim prawem. Jednym z nich jest największy polski bukmacher STS, który zadedykował swoim klientom bogatą ofertę bukmacherską na EURO 2024, pakiet powitalny, bonusy i mnóstwo promocji. Co więcej, w STS funkcjonuje Game Changer, a więc jeśli drużyna prowadzi dwoma bramkami, to zakład jest rozstrzygany jako wygrany, bez względu na końcowy wynik spotkania. W STS gracze znajdą mnóstwo zakładów poświęconych reprezentacji Polski. W ofercie znajdują się zarówno zakłady długoterminowe, jak i krótkoterminowe.

FAQ

Powyżej przedstawiliśmy najważniejsze informacje dotyczące szans Polaków na EURO 2024. Pora odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.  

Jakie są szanse Polaków na wyjście z grupy EURO 2024 według bukmacherów?

Zdaniem bukmacherów Polska ma najmniejsze szanse ze wszystkich drużyn w grupie D na wyjście z grupy i grę w fazie pucharowej EURO 2024. Kurs na awans Polaków do 1/8 finału wynosi 2.40.

Gdzie można obstawiać mecze Polski na Euro 2024?

Mecze Polski na EURO 2024, a także pozostałe spotkania w ramach ME 2024 gracze mogą obstawiać u legalnych bukmacherów. Jednym z nich jest STS, który jako największy polski bukmacher przygotował dedykowane zakłady na mecze biało-czerwonych.

Ocena
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments