Zakłady bukmacherskie – jak grać i ograć bukmachera?

Obstawianie zakładów bukmacherskich nie jest wcale takim prostym zadaniem, jak niektórym się wydaje. Wiele osób myśli, że wystarczy zarejestrować konto u bukmachera, a następnie wybrać kilka zdarzeń. W rzeczywistości, aby ograć bukmachera, należy bardziej się postarać. Podstawą jest bardzo dobra znajomość danej dyscypliny sportowej oraz systemów bukmacherskich. Czy można jednak obstawiać zakłady bukmacherskie w taki sposób, aby ograć bukmachera? Czy można wykorzystać do tego promocje, które oferowane są przez legalnych bukmacherów? W tym artykule postaramy się przedstawić rozwiązania, dzięki którym ogranie firm bukmacherskich stanie się bardziej realne.

Sprawdź, jakim jesteś typerem!

Nie ma czegoś takiego, jak idealny profil typera. Znamy graczy, którzy potrafią każdego tygodnia oglądać setki spotkań, wiedzą wszystko o zawodnikach, a mimo to ich statystyki w zakładach bukmacherskich są mierne. Są także i tacy typerzy, którzy zdają się na intuicję i długie okresy, co często wychodzi im na dobre, ponieważ regularnie ogrywają zakłady bukmacherskie. Należy jednak pamiętać, że każda dobra passa kiedyś się w kończy zakończy. Dobrego typera poznaje się nie po tym, jak mu idzie, ale jak sobie radzi w przypadku przegranych, presji i spadku statystyk.

Trudno jest znaleźć odpowiedni profil typera. Można spotkać się z przykładami graczy, którzy pierwszy raz odwiedzili punkty stacjonarne firm bukmacherskich i od razu zaczęli wygrywać spore kwoty. Mimo że wcześniej obejrzeli w telewizji raptem kilka spotkań. Niekiedy zdarza się, że są ludzie, którzy po prostu mają dar. Świetnie analizują spotkania, grają z chłodną głową i potrafią obliczyć rachunek prawdopodobieństwa wygranej.

Tajemnica najlepszych typerów sprowadza się do kilku podstawowych składowych. Otóż najważniejsze czynniki w zakładach bukmacherskich to te, które są oczywiste. Jest to więc rzetelna analiza spotkań, brak sympatii do danego zespołu, czy też specjalizacja w jednej dyscyplinie sportowej. Poniżej przyjrzymy się bardziej szczegółowo wszystkim aspektom, które pokażą, że obstawianie meczy w zakładach bukmacherskich może przynieść spore profity. Pamiętaj jednak, aby grać tylko i wyłącznie u legalnych bukmacherów, ponieważ udział w nielegalnych grach hazardowych wiąże się z konsekwencjami prawnymi. Zgodę na urządzanie zakładów wzajemnych mają tylko firmy, które posiadają licencję Ministerstwa Finansów.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie?

Jak obstawiać zakłady

Legalni bukmacherzy zatrudniają w swoich szeregach specjalistów, którzy dokładnie analizują także typy. Dlatego też ogranie bukmachera nie jest takie proste. Jak więc grać zakłady bukmacherskie? Przede wszystkim należy stosować się do kilku żelaznych zasad, dzięki którym obstawianie zakładów bukmacherskich będzie zdecydowanie efektywniejsze.

Specjalizacja

Nie ma typerów, którzy są dobrzy w obstawianiu wszystkiego w świecie zakładów sportowych. Dlaczego? Trudno sobie wyobrazić, aby ktokolwiek był w stanie pojąć wiedzę na temat piłki nożnej, siatkówki, tenisa stołowego i kilku innych dyscyplin sportowych do tego stopnia, aby bez problemu typować. Najlepsi typerzy na świecie skupiają się na jednej dyscyplinie sportowej i maksymalnie dwóch ligach. Dzięki temu mają wystarczającą wiedzę do tego, aby skutecznie typować zakłady bukmacherskie. Wiedzą jak grają dane drużyny, jak sobie radzą na arenie międzynarodowej, a także jakie statystyki mają poszczególni piłkarze.

Wybierając ligi do typowanie warto wziąć pod uwagę to, że im bardziej jest ona egzotyczna, tym większa jest nasza szansa na to, aby osiągnąć sukces. Nie jest sztuką przewidywanie wygranej Barcelony czy Realu u siebie. Nie trzeba być wybitnym ekspertem do tego, aczkolwiek czasami zdarzają się niespodzianki. Kursy bukmacherskie na takie zakłady są bardzo niskie. Na przykład w Superbet Zakłady Bukmacherskie sp. z o.o. na wygraną Realu u siebie z drużyną z ostatniego miejsca oscylują w granicach 1.10. Czy opłacalne jest takie obstawianie meczy? STS czy inne firmy bukmacherskie również mają takie kursy, dlatego lepszym rozwiązaniem jest typowanie zdarzeń, gdzie mecz jest bardziej wyrównany.

Sztuką jest także znalezienie valuebetu na rozgrywki z niższych lig. Należy mieć świadomość tego, że bukmacherzy zatrudniają dziesięciu innych specjalistów, którzy analizują dane mecze i ligi, przez co obstawianie zakładów wzajemnych może być znacznie trudniejsze. Takie firmy, jak Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. mają w swoich szeregach zespoły analityków, którzy dokładnie sprawdzają każdy typ i zakład. Trzeba także pamiętać, że to tylko ludzie, więc i oni mogą się pomylić. Profesjonalni typerzy potrafią wychwycić takki błąd i dzięki temu mogą wygrywać znacznie większe kwoty.

Liczba zakładów

Początkujący typerzy, grając u legalnych polskich bukmacherów najczęściej stawiają długie taśmy, co jest oczywistym błędem. Im więcej spotkań znajduje się na kuponie, tym większe prawdopodobieństwo, że któreś ze zdarzeń nie wejdzie. To oczywiście sprawi, że kupon okaże się nietrafiony. Profesjonalni typerzy w ciągu miesiąca znajdują godnych uwagi maksymalnie 30 typów, ale zdecydowana większość z graczy obstawia maksymalnie 5 kuponów po 3 zdarzenia. Wyszukują oni wysokie kursy, a następnie grają za wysokie stawki. Dzięki temu minimalizują ryzyko, że dany kupon nie wejdzie, a przy okazji maksymalizują zyski. Niekiedy dolicza się do tego jeszcze otrzymany bonus, co znacząco podbija ewentualną wygraną.

Analiza spotkań

Analiza spotkań to najważniejszy elementy zakładów bukmacherskich. Jeśli ktokolwiek myśli o regularnym wygrywaniu wysokich kwot, to musi przede wszystkim zacząć traktować zaklady bukmacherskie na poważnie. Każdy legalny bukmacher zatrudnia analityków, dzięki którym może oszacować szanse danych ekip i na tej podstawie wystawia kursy bukmacherskie. Wprawiony gracz potrafi samodzielnie przeanalizować wybrane spotkania i znaleźć dodatkowo value bet. Większość początkujących graczy uważa, że najlepsze są pewne typy bukmacherskie, które można kupić na wielu stronach internetowych. Sęk w tym, że nie ma czegoś takiego jak pewniaki.

Każdy mecz obarczony jest ryzykiem niepowodzenia, nawet w jednym procencie. Niejednokrotnie zdarzało się, że murowani faworyci do wygrania meczu przegrywani z rywalem ze strefy spadkowej. To pokazuje, że sport jest bardzo nieprzewidywalny, a o wyniku meczu może zadecydować wiele różnych czynników. Ponadto dane rozgrywki charakteryzują się swoją specyfiką, o czym bardzo dobrze wie wielu bukmacherów.

Zapomnij o sympatii

Jest to kolejny i to niełatwy aspekt, który musi być brany podczas typowania zakładów u różnych bukmacherów. Chodzi głównie o to, aby za wszelką cenę nie faworyzować swojego zespołu. Dlaczego? Ponieważ bardzo łatwo stracić pieniądze. Sympatie klubowe powinny ustępować rzetelnej analizie i chłodnej głowie. To jeden z najważniejszych elementów tego, jak grać w zakładach bukmacherskich, aby wygrywać. Zdarza się bowiem, że początkujący typerzy za wszelką cenę chcą faworyzować swoich ulubieńców, mimo że wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na ich porażkę. Przykładem mogą być spotkania faworyzowanej Barcelony, która ulegała takim zespołom jak Malaga czy Eibar.

Okres wyciszenia

Ten czas szczególnie przydatny okazuje się dla nowych graczy. Dlaczego? Nie da się w nieskończoność wygrywać i kiedyś musi przyjść zła passa. Okres wyciszenia jest wtedy bardzo przydatny. Nie powinno się za wszelką cenę odgrywać za każdy przegrany kupon. Warto wtedy dać sobie czas, przeznaczyć go na analizę innych spotkań i znalezienie valuebetu. Granie przy dużych emocjach bardzo często prowadzi do błędnych decyzji, co kończy się przegraną wszystkich pieniędzy.

Kursy bukmacherskie

Jak grać w zakłady bukmacherskie biorąc pod uwagę kursy? Doświadczeni typerzy rzadko kiedy zwracają na nie uwagę. Przyjmuje się, że minimalny kurs bukmacherski dla jednego zdarzenia nie powinien być niższy niż 1.50. W innym przypadku gra staje się mało opłacalna. Dodatkowo wbrew pozorom obstawianie meczy nie jest prostym zadaniem. Wielu początkujących graczy obstawia po stawce zdarzenia zakłady bukmacherskie. Jak grać prawidłowo? W pierwszej kolejności należy przyjąć do wiadomości, że nie ma czegoś takiego jak pewniaki. Po drugie – nie obstawia się typów po kursie 1.10, a tym bardziej długich taśm z takimi pozornie pewnymi typami bukmacherskimi, bo rośnie prawdopodobieństwo przegranej. Nie można więc za wszelką cenę kierować się kursami w zakładach bukmacherskich, a chłodną głową i rzetelną analizą.

Zakłady systemowe w zakładach bukmacherskich

Zakłady systemowe

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie? Jak grać, aby często wygrywać? Jednym z rozwiązań mogą być systemy bukmacherskie. Sztuka typowania na podstawie wybranej strategii gry jest w dużej mierze związana z zarządzaniem dostępnym budżetem. Nie jest to jednak proste zadanie, tym bardziej że zakłady bukmacherskie są dyscypliną, która w graczach budzi bardzo duże i często skrajne emocje. Podczas typowania meczów online główną umiejętnością, która może zapewnić graczowi sukces w obstawianiu systemowym należy uznać zdolność do chłodnych kalkulacji. Jak więc obstawiać mecze systemem? Jakie systemy są godne uwagi?

Progresja

Progresja to jeden z najpopularniejszych systemów bukmacherskich, którymi grają typerzy. Strategia ta polega na typowaniu tego samego wyniku po rosnącej stawce, aby finalnie zapewnić sobie zysk. Istnieje spora ilość kombinacji tego systemu bukmacherskiego, spośród których jedne są bardziej, a inne mniej efektywne oraz ryzykowne. Oczywiście wyższy poziom ryzyka przekłada się na proporcjonalnie wyższe wygrane. Poniżej znajdują się dwa przykłady progresji, które bardzo często wykorzystywane są przez graczy.

System Martingale

System bukmacherski Martingale został zapożyczony z kasyna, a wykorzystywany jest często w przypadku takich gier, jak np. ruletka. Głównym założeniem tej strategii gry jest podwajanie stawki w przypadku przegranego zakładu. Wygrana z kolei sprawia, że wraca się do stawki bazowej. Tym samym grając np. za 10 złotych i stawiając na wygraną czerwonych w ruletce obstawianie wyglądałoby następująco:

  • 1 runda – stawka 10 zł – wypadają czarne, więc jest to przegrana,
  • 2 runda – stawka rośnie podwójnie więc gra się za 20 zł – wypadają czarne, więc po raz kolejny jest to przegrana,
  • 3 runda – stawka wzrasta do 40 zł – wypadają czerwone, więc jest to wygrana,
  • 4 runda – stawka wraca do bazowej, czyli 10 zł.

Dobrą metodą gry może okazać się typowanie remisów, na które kursy bukmacherów wynoszą zazwyczaj 3.00 i więcej. W tym celu warto wybierać ligi, w których notuje się dużą ilość remisów i drużynę ze środka tabeli. Niemniej, mimo iż w teorii remis danej ekipy w końcu musi paść, to nie można uznać tego systemu za doskonały, gdyż może wymagać od gracza dużych nakładów finansowych, nie gwarantując przy tym wysokich wygranych.

System Fibonacciego

Jest to kolejny system progresji na zakłady bukmacherskie. Jak grać nim? W tym przypadku gracz nie podwaja nakładów finansowych z każdym kolejnym kuponem, a zamiast tego korzysta z ciągu Fibonacciego. W ramach tego równania typer rozpoczyna od stawki 1, a każda kolejna stawka jest sumą dwóch poprzednich. Pierwsze liczby ciągu Fibonacciego wyglądają następująco: (0), 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144 itd.

Kryterium Kelly’ego

Ten system bukmacherski został opracowany w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Dzięki jego wykorzystaniu typer jest w stanie określić optymalną wysokość kuponu w oparciu o wartość wybranego zakładu. Korzystanie z tej metody wymaga od raczy pewnego doświadczenia, ponieważ jego głównym zadaniem jest dokładne oszacowanie wartości zakładu oraz prawdopodobieństwa wygranej.  Kryterium Kelly’ego w praktyce jest jednym z najkorzystniejszych systemów stosowanych w grach losowych.

Systemy w sportach wirtualnych

Systemy bukmacherskie stosowane są również w sportach wirtualnych. Faktem jest to, że te rozgrywki w dużej mierze oparte są na losowości. Ponadto w ich przypadku nie może być mowy o zawyżonym lub zaniżonym kursie na wybraną drużynę, czy zawodnika, ponieważ jest on ustalany komputerowo. Owszem, mecze, które są najbardziej opłacalne to te, które mają wysokie kursy, na poziomie 5.00, ale bardzo rzadko się zdarza, aby spotkanie z takim kursem było wygrane. Dlatego też gracze skupiają się raczej na typowaniu według bramek, tym bardziej że maksymalnie może ich być zazwyczaj 5. Sporadycznie zdarza się, że w meczu padnie tyle goli. Najczęściej jest to 1 lub 2, maksymalnie 3 gole. Często zdarzają się również bezbramkowe remisy, dlatego typerzy zwykle obstawiają sporty wirtualne na liczbę bramek lub under /over. Oczywiście ciężko jest to nazwać grą systemową, ale takie jest właśnie efektywne rozwiązanie, jeśli chodzi o sporty wirtualne.

Surebety

Czym są surebety? Na czym polega ta strategia gry? W wolnym tłumaczeniu są to pewne typy bukmacherskie, ale nie można ich zestawiać ze znanymi pewniakami, ponieważ różnica pomiędzy nimi jest bardzo duża. Pewniaki to najczęściej typy, które po swojej analizie możesz uznać doskonałe. Gra się je, bo jedna drużyna jest zdecydowanie mocniejsza od drugiej, albo najlepszy gracz jednej z drużyn nie zagra itp. To tylko i aż nasze przewidywania. Jeśli chcesz wygrywać, to faktycznie powinieneś się na nich opierać, ale skuteczne obstawianie to również zróżnicowane kursy.

Surebety polegają na wykorzystywaniu różnych kursów przez różnych bukmacherów. Najczęściej występują one w sportach i typach dwudrogowych, czyli w takich, gdzie do wyboru jest albo opcja A, albo opcja B. Znalezienie surebetu nie jest wcale takie proste, ale gdy się uda, to może przynieść wysokie zyski. O dokładnie chodzi w surebetach? Powiedzmy, że jeden z polskich legalnych bukmacherów wystawił w danym meczu siatkówki kurs na gospodarzy o wartości 2.25. U innego natomiast taki sam kurs wystawiono na zespół gości.

Taka sytuacja nie zdarza się często, ale może pojawić się, gdy wyniknie jakieś nieprzewidywane zdarzenie zmieniające postrzeganie danego meczu przez zaklady bukmacherskie. Wtedy też jeden z bukmacherów może zmienić diametralnie kurs, zanim nastąpi to w innych zakładach bukmacherskich. Dzięki temu możesz zagrać w jednej firmie na drużynę A, a w drugiej na drużynę B. Surebety mogą więc okazać się skuteczne w strategii ogrania bukmachera.

Najlepsze porady jak ograć bukmachera

Topowi gracze mają wiele strategii na to, jak grać zakłady bukmacherskie. Obstawianie meczy nie jest proste, ale po pewnym czasie regularnej gry można nabrać wprawy i zacząć notować naprawdę wysokie wygrane. Kluczem do sukcesu zawsze jest odpowiednia taktyka i skrupulatna analiza. W przypadku zakładów bukmacherskich istnieje wiele sposobów na to, jak podbić sobie wygrane na kuponie. Niektórzy bukmacherzy oferują liczne bonusy bukmacherskie, które jednak wymagają nie tylko wpłaty depozytu, ale także obrotu nim. Niemniej jest to świetna okazja do tego, aby pojawiły się większe szanse na wyższe wygrane. Gwarantują to przede wszystkim przemyślane typy, ale zanim postawisz kupon, sprawdź jak grać w zakłady bukmacherskie.

Wykorzystaj bonusy

Bonus bez depozytu to jeden z tych, na które początkujący gracze powinni zwrócić szczególną uwagę. Dlaczego? Dzięki nim można zyskać darmowe pieniądze na obstawianie meczy, nie wpłacając przy tym swoich środków na konto depozytowe. Obecnie na polskim rynku bukmacherzy oferują nawet do 200 złotych bonusu bez depozytu. Założenie konta u jednego z legalnych polskich bukmacherów najczęściej wiąże się z aktywacją takiej promocji. Co istotne, w niektórych przypadkach wymagany jest obrót środkami na koncie depozytowym, aby możliwe było ich przelanie na konto główne.

Bonus bez depozytu to jeden z najprostszych bonusów. Charakteryzuje się tym, że pieniądze przyznawane są na konto gracza po rejestracji konta. Klient nie musi dokonywać żadnej wpłaty, a pieniądze od razu znajdują się na jego koncie depozytowym. Promocja bez depozytu jest świetnym rozwiązaniem dla nowych graczy, którzy chcą sprawdzić sobie usługi bukmachera, bez konieczności inwestowania własnych środków.

Bonusy bukmacherskie to także freebet, a więc darmowy zakład. Na pierwszy rzut oka przypomina bonus bez depozytu, ale jest pewien haczyk. Stawka freebetu nie jest zwracana w przypadku wygranego zakładu. To oznacza, że wygrana kwota przy wykorzystaniu bonusu zostanie pomniejszona o kwotę freebetu. Cashback to kolejna opcja, jaką można spotkać na rynku. W tego rodzaju bonusie gracz obstawia pierwszy zakład bez ryzyka, bo nie ryzykuje niczym. W przypadku porażki bukmacher zwraca kwotę stawki, pomniejszoną o VAT. Zakład bez ryzyka spotkać można u każdego bukmachera. Dostępny jest on dla wszystkich, którzy założyli konto i je aktywowali oraz weryfikowali. Ponadto zakład bez ryzyka aktywuje się w momencie, gdy poda się kod rejestracyjny.

Bonus od depozytu, czyli bonus od pierwszej wpłaty. W zależności od jego wysokości bukmacher doda do konta 50%, 100%, a nawet 200% od kwoty depozytu w formie bonusowych środków. Jest to najczęściej oferowana promocja, która dostępna jest u każdego bukmachera. Kwota bonusu może sięgać od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Ponadto zdarza się, że można także dostać bonus od drugiego depozytu, aczkolwiek takiej promocji nie ma wielu buków. Bonus za drugą wpłatę także może być okazały, jak za pierwszy depozyt.

W ofercie praktycznie każdego bukmachera widnieje jeszcze kod promocyjny, który pozwala skorzystać z wielu różnych benefitów. Nie tylko na pierwsze, ale także na kolejne zakłady. Wiele zależy od tego, czego dotyczy dana promocja. A patrząc na to, co oferują bukmacherzy to mogą one być różne. Kod promocyjny najczęściej zmienia się co miesiąc, ale pojawiają się także takie, które pozwalają obstawić darmowy zakład w przypadku ważnego wydarzenia sportowego.

Warunki obrotu bonusem

Zdecydowałeś, u którego bukmachera chcesz obstawiać mecze? Spodobały Ci się jego bonusy na sporty wirtualne i tradycyjne? Pamiętaj, że w przypadku części z nich niezbędne jest spełnienie odpowiednich warunków. W przypadku bonusu od pierwszej wpłaty trzeba nim kilkukrotnie obrócić, zanim przejdzie na konto główne gracza. Warunki obrotu można zawsze sprawdzić w regulaminie, na stronie bukmachera. Jeśli pojawią się pewne wątpliwości, można skorzystać z kontaktu z biurem obsługi klienta i dopytać o problematyczne kwestie.

Wyszukuj value bet

Wyszukiwanie valuebet zajmuje niekiedy naprawdę dużo czasu i wymaga czujności. Do tego niezbędna jest umiejętność analitycznego myślenia. Bukmacherzy niekiedy wystawiają kursy, które są po prostu zawyżone, a profesjonaliści potrafią to wykorzystać i czerpać z tego korzyści. Warto więc śledzić na bieżąco oferty bukmacherów czy to na tradycyjne dyscypliny sportowe, czy sporty wirtualne i sprawdzać kursy, które mogą być za wysokie na dane spotkanie. Trzeba jednak pamiętać, aby obstawiać mecze ekip, które się zna. Grać w zakładach bukmacherskich nie jest łatwo, a tym bardziej wynajdywać value bety.

Czy warto grać zakłady live?

Zasady gry w zakładach live są proste. Trzeba być na bieżąco z przebiegiem spotkania, które chce się typować i mieć dobre przeczucie. Znalezienie wartościowych zakładów wcale nie jest takie łatwe. Niekiedy nawet kilka sekund może sprawić, że stracisz szansę na to, aby zgarnąć pokaźną sumę pieniędzy za typ, który miałeś w głowie. Ogólnie rzecz biorąc w bukmacherce warto grać systemami, ale sprawa ma się nieco inaczej jeśli chodzi o zakłady live. W dużych firmach każdego miesiąca odbywa się analiza rynków, które przynoszą straty z zakładów „na żywo”. To pokazuje, jak poważnie są traktowane tego rodzaju zakłady.

W obstawianiu na żywo istotnych jest kilka elementów. Pierwszą zasadą, jakiej trzeba przestrzegać, to nieprzywiązywanie się tylko do jednej strategii gry. Zakłady na żywo oferują najczęściej zdecydowanie więcej możliwości niż standardowe warianty gry u bukmachera. Kluczowymi aspektami podczas gry live są: czas, zmiany warunków i początkowe kursy. Aby opanować pierwszy z nich, niezbędne jest doświadczenie, które zdobywa się regularnie obstawiając. Dodatkowo przyda się dobra umiejętność oceny wartościowego zakładu. Czy akcja rozgrywa się pod bramką? Która jest minuta meczu?

Gracz musi mieć świadomość tego, dlaczego niektóre kursy w danym momencie nie są prawidłowe, a w innym są. W teorii wydaje się to proste, ale grając u bukmachera jest zgoła odmiennie. Ponadto trzeba znać także drużyny. Jaka jest ich motywacja? Czy wyrzucenie jednego zawodnika z boiska nie oznacza, że automatycznie zespół straci bramkę? Oznacza to po prostu, że w ciągu kilku minut po tym, okoliczności i szanse zostają zmienione, a typer musi się zorientować, czy zmiana kursów odzwierciedla rzeczywistą sytuację na boisku, czy też nie. Gdyby wziąć pod uwagę kursy początkowe, to nie można skupiać się tylko i wyłącznie na samych cyfrach. Trzeba także pamiętać o planie na grę danej drużyny. Oczywiście takich aspektów jest mnóstwo i zmieniają się one w zależności od dyscypliny sportu. Niemniej u każdego bukmachera można zagrać zakład bez ryzyka, jeśli chce się pierwszy raz obstawić zakład live.

Co jeszcze jest ważne, aby ograć bukmachera?

Wielu profesjonalnym typerom nie wystarczą już tylko suche statystyki drużyn. Większość z tych, którzy obstawiają regularnie i się z tego utrzymują, analizują formę poszczególnych zawodników, czy też miejsce rozgrywania spotkania. Sami typerzy przekonują, że na boisku nie grają statystyki, tylko poszczególni zawodnicy. Przykład? Finał Ligi Mistrzów z koszmarnymi błędami Lorisa Kariusa z Liverpoolu.

Trzeba przyznać, że ciężko jest jednak analizować formę piłkarza. Faktem jest, że dużo informacji znajdziemy w Internecie, a mowa tu głównie o serwisach sportowych, w których to znajdziemy aktualne wiadomości na temat niektórych zawodników. Nie zmienia to jednak sprawy, że przed meczem nigdy typer nie ma 100 procent pewności co do dyspozycji danego zawodnika. Wydaje się, że najłatwiej jest typować mecze ważne, a więc te, które odbywają się w ramach ważnych imprez, jak Euro 2020 czy derby kraju. To w takich meczach zawodnicy potrafią dać z siebie o wiele więcej, niż w spotkaniu z niżej notowanym rywalem.

W tym przypadku najważniejsze informacje często pojawiają się na stronach internetowych poszczególnych zespołów, czy reprezentacji. Można z nich wyczytać o urazach, kontuzjach, czy wydarzeniach wewnątrz zespołu, które będą rzutować na ogólną dyspozycję zawodników. Jeśli nie ma żadnych niepokojących wiadomości, to można być pewnym, że każdy z zawodników pokaże pełnię swoich możliwości. Szacowanie formy piłkarzy jest z pewnością ważnych czynnikiem podczas analizy meczu piłki nożnej. Nie można jednak rozdzielać zespołu na poszczególne sekcje. Chodzi tutaj głównie o to, aby nie patrzeć tylko i wyłącznie na formę napastnika. Może on strzelać bramki, jak na zawołanie, ale co z tego, jeśli jego zespół gra fatalnie w obronie i traci jeszcze więcej goli? O ile jest to przydatna informacja w przypadku typowania strzelców bramek, to już w przypadku wyniku końcowego niekoniecznie. To pokazuje, że analizować trzeba mnóstwo czynników, nie tylko samych zawodników.

Jak ograć bukmachera? Da się, czy nie da wygrać z bukmacherem?

Jak ograć bukmachera

W zakładach bukmacherskich chodzi o to, aby to właśnie firmy zarabiały na graczach, a nie odwrotnie. Nie oznacza to jednak, że nie da się wygrać z bukmacherem. Bukmacherzy mają w swoich zespołach analityków, którzy są tylko ludźmi. Każdemu z nich może przytrafić się błąd, a profesjonalnie typerzy potrafią go skrzętnie wykorzystać. Kursy u różnych bukmacherów mogą się nieznacznie różnić od siebie. Zdarza się, że u jednego z nich, kurs nawet po uwzględnieniu marży będzie wyższy niż rzeczywiste prawdopodobieństwo wystąpienia danego rozstrzygnięcia. Na obstawianiu takich zakładów przez sieć Internet trzeba się znać, ale można także sporo zarobić, czy to w przypadku piłki nożnej, czy innej dyscypliny sportowej.

Innym sposobem może być wyszukiwanie surebetów, ale jak już to zostało opisane, może to być bardzo trudne zadanie, w szczególności dla nowych graczy. Profesjonalni typerzy potrafią od razu zauważyć, że jeden bukmacher ma na dane spotkanie odmienny kurs, niż drugi i starają się od razu reagować. Dzięki temu są w stanie ograć bukmachera i wygrać sporą kwotę pieniędzy. Wymaga to jednak wprawy i bacznej obserwacji rynku polskich bukmacherów. Znalezienie zakładu z większą stawką, niż powinna być to także bardzo dobre rozwiązanie na podnoszenie swoich wygranych. Niekiedy analitycy po prostu się mylą i mimo oczywistego faworyta, dają wyższy kurs na drużynę przeciwną, a w statystykach zauważyć można co innego.

Także korzystanie z takich promocji, jak bonus powitalny, czy pierwszy zakład bez ryzyka, to opcje na to, aby zacząć wygrywać więcej u bukmachera. Praktycznie każdy bukmacher ma szeroką ofertę promocji, a wykorzystanie całego pakietu znacznie wpływa na wysokość wygranych. Łączna kwota bonusu może dochodzić nawet do kilku tysięcy złotych, ale im więcej do zgarnięcia, tym trudniejsze warunki do spełnienia. Nie zmienia to jednak faktu, że można ograć bukmachera. Trzeba jedynie się do tego przyłożyć i postępować zgodnie z kanonem profesjonalnego typera.

Jak zacząć obstawiać u bukmachera?

To pytanie zadaje sobie wielu nowych typerów. Przede wszystkim niezbędne jest założenie konta. Niektórzy bukmacherzy dają możliwość gry na koncie tymczasowym, ale trzeba mieć świadomość tego, że wypłata wygranych nie będzie możliwa. Warto także podczas zakładania konta wpisać kod rejestracyjny, o ile taki jest dostępny. Rejestracja u bukmachera nie jest skomplikowana. Najczęściej polega ona na podaniu podstawowych danych, jak imię nazwisko, data urodzenia, numer PESEL, czy numer i seria dowodu osobistego. Oczywiście, te dane trzeba następnie potwierdzić, w celu pełnej aktywacji profilu gracza.

Jeśli już zostanie wpisany kod promocyjny na darmowy zakład, czy też inną opcję bonusową, to można powoli zacząć przechodzić do typowania. Możliwości zawarcia zakładów jest mnóstwo. Początkujący gracze powinni w pierwszej kolejności zapoznać się z serwisem, zobaczyć gdzie co jest, a następnie sprawdzić ofertę. Co istotne, lepiej u bukmachera obstawić trzy spotkania za większą stawkę, niż dziesięć za mniejszą. Niestety, ale nowi gracze popełniają ten błąd, że od razu stawiają długie taśmy, co sprawia, że szansa na wygranie momentalnie maleje.

Obstawianie kuponów jest proste, ale zanim zacznie się to robić warto zapoznać się z podstawowymi zasadami typowania. Dzięki temu zminimalizuje się ryzyko przegranych pieniędzy, a zwiększy szanse na wygraną. Typowanie u każdego bukmachera może wyglądać inaczej ze względu na to, że posiada on inną ofertę. Na początku lepiej skupić się na znanych ligach i zespołach, a w międzyczasie analizować inne rozgrywki. Nie ma sensu skupiać się na wszystkich ligach jednocześnie. Nikt nie jest przecież ekspertem od dziesięciu dyscyplin sportowych. Obstawianie u bukmachera nie jest proste, ale przy odrobinie czasu i chęci można zacząć wygrywać spore kwoty. Jeśli nie wiesz, czy chcesz grać u danego bukmachera, może wykorzystać zakład bez ryzyka lub darmowy zakład i sprawdzić, czy odpowiada Ci jego oferta.

Pamiętaj – graj odpowiedzialnie! Osoby, które nie ukończyły 18. roku życia nie mają prawa do uprawiania hazardu, a świetle obowiązujących regulacji zakłady bukmacherskie zawierają się w Ustawie Hazardowej. Ponadto udział w nielegalnych zakładach bukmacherskich, a więc w gra u bukmachera bez licencji Ministerstwa Finansów wywołuje konsekwencje prawne, które mogą być dotkliwe w skutkach. Podana notka ma charakter informacyjny.

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments