Typy na EURO 2020 – obstawianie mistrzostwa Europy w piłce nożnej

Typy na EURO 2020 zaczynają się pojawiać na tablicach legalnych bukmacherów oraz w głowach prawie wszystkich graczy. I nikogo to nie powinno dziwić, ponieważ już niedługo stadiony przejmą najważniejsze rozgrywki sportowe w piłce nożnej na Starym Kontynencie. Zbliżają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

Formalna część, w której przeprowadzono losowanie grup, odbyła się 30 grudnia 2019 roku w Bukareszcie. Pierwotnie EURO 2020 miało się odbyć w terminie od 12 czerwca do 12 lipca 2020 roku, jednak ze względu na pandemię COVID-19 turniej przeniesiono na 2021 rok. Informacja o przełożeniu terminu imprezy została podana w marcu 2020 roku. Miesiąc później UEFA zdecydowała o zachowaniu bieżącej nazwy turnieju. Rozgrywki rozpoczną się 11 czerwca i potrwają do 11 lipca, kiedy to odbędzie się wielki finał. Aktualnym Mistrzem Europy jest Portugalia, która będzie bronić tytułu.

W pierwszej części niniejszego tekstu zamieszczone zostały wszystkie informacje, jakie gracz powinien poznać na temat rozgrywek w ramach EURO 2020 z punktu widzenia organizacyjnego. W drugiej części opisano bukmacherskie aspekty turnieju – jakie typy i gdzie są dostępne obecnie oraz czego można się spodziewać już w trakcie trwania konkursu.

Typy na EURO 2020

EURO 2020 – gdzie odbędą się spotkania?

Mistrzostwa Europy w ramach EURO 2020 będą się odbywać na dwunastu stadionach na terenie dwunastu państw. W każdym obiekcie rozegrane zostaną trzy spotkania z etapu grupowego oraz przynajmniej jeden mecz z fazy pucharowej. Taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy w historii tego turnieju. Poniżej zestawienie lokacji, na których będą rozgrywane mecze:

 • Dania, Parken w Kopenhadze – stadion może pomieścić ponad 38 tys. ludzi. Na obiekcie rozegrane zostaną trzy spotkania grupowe oraz jeden mecz z 1/8 finału.
 • Niderlandy, Johan Cruyff ArenA w Amsterdamie – tutaj mecze może oglądać około 56 tys. fanów. Podobnie jak wyżej, na terenie stadionu odbędą się trzy wydarzenia z etapu grupowego i jeden pojedynek z 1/8 finału.
 • Rumunia, Stadionul Național w Bukareszcie – stadion pomieści około 55 tys. widzów. Będą tutaj rozgrywane trzy spotkania grupowe oraz jeden mecz z 1/8 finału.
 • Irlandia, Aviva Stadium w Dublinie – pojemność stadionu to prawie 52 tys. ludzi. Odbędą się tutaj trzy mecze z grupowe oraz jedno spotkanie 1/8 finału.
 • Hiszpania, San Mamés w Bilbao – ponad 53 tys. miejsc przygotowanych na trzy grupowe spotkania oraz jedno wydarzenie z 1/8 finału.
 • Węgry, Puskás Aréna w Budapeszcie – stadion pomieści 67 tys. widzów. Odbędą się na jego terenie trzy mecze z etapu grupowego oraz jeden z 1/8 finału.
 • Szkocja, Hampden Park w Glasgow – obiekt posiada ponad 52 tys. miejsc i jest gotów na trzy spotkania grupowe oraz jedno z 1/8 finału.
 • Niemcy, Allianz Arena w Monachium – pojemność obiektu wynosi 75 tys. Odbędą się tutaj trzy mecze grupowe oraz jeden ćwierćfinał.
 • Azerbejdżan, Stadion Olimpijski w Baku – obiekt może pomieścić 68 tys. widzów i jest gotowy na trzy spotkania grupowe oraz jeden ćwierćfinał.
 • Rosja, Stadion Kriestowskij w Sankt Petersburgu – pojemność to 67 tys. miejsc. Będą tutaj miały miejsce trzy mecze grupowe i jeden ćwierćfinał.
 • Włochy, Stadio Olimpico w Rzymie – prawie 73 tys. miejsc. Odbędą się trzy mecze etapu grupowego oraz ćwierćfinał.
 • Anglia, Stadion Wembley w Londynie – to obiekt największy, mogący pomieścić 90 tys. widzów. Miejsce to będzie świadkiem trzech meczy fazy grupowej, jednego spotkania z 1/8 finału, dwóch półfinałów oraz finału.

Rozgrywki w ramach EURO 2020 będą prowadzone na terenie całej Europy, co niewątpliwie stanowi dodatkową atrakcję wydarzenia. Warto odnotować, że pierwszy raz w historii tej imprezy sędziowie będą „wspomagani” przez system wideoweryfikacji VAR. Prawa transmisyjne na terenie Polski uzyskał TVP, dzięki czemu wszystkie spotkania będzie można obejrzeć na tej platformie.

Grupy EURO 2020 i terminarz rozgrywek

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej zostały podzielone na dwie fazy: grupową oraz pucharową. W fazie grupowej będą rozgrywane spotkania typu „każdy z każdym” (zwycięstwo 3 punkty, przegrana 0 punktów), ponadto mecze mogą zakończyć się remisem (1 punkt). Łącznie dany zespół ma szansę na zdobycie maksymalnie 9 punktów. Mecze w fazie pucharowej będą rozgrywane do momentu wyłonienia zwycięzcy – włącznie z rzutami karnymi czy „złotą bramką”. Wygrany przechodzi dalej, natomiast przegrany kończy na tym etapie mistrzostwa.

Do właściwego turnieju EURO 2020 zakwalifikowały się 24 reprezentacje, które zostały przydzielone do sześciu grup (każda po cztery zespoły).

Grupa A

EURO 2020 - Grupa A

W tej grupie znajdują się Szwajcaria, Turcja, Włochy oraz Walia. Swoje mecze zespoły rozegrają na stadionach w Rzymie oraz Baku. Najbardziej utytułowaną drużyną tej grupy są oczywiście Włosi (dziewięć razy w finałach EURO oraz tytuł Mistrza Europy z 1968 roku), przez co typy bukmacherskie na nich są najsilniejsze. Kwestia dalszych miejsc w klasyfikacji końcowej etapu grupoweo jest otwarta. Niespodziankę może sprawić zespół z Walii – tegoroczne rozgrywki to jej drugie mistrzostwa, a w ostatnich udało jej się dotrzeć do półfinałów.

Grupa B

EURO - Grupa B

Reprezentacje, które weszły do tej grupy, to Finlandia, Belgia, Rosja oraz Dania. Ciekawostkę stanowi tutaj Finlandia, która po raz pierwszy zakwalifikowała się do mistrzostw tej rangi. Spotkania drużyn będą miały miejsce na stadionach w Sankt Petersburgu i Kopenhadze. Typy bukmacherskie jednoznacznie wskazują na Belgię jako najlepszy zespół tej grupy. Belgijska drużyna w eliminacjach do EURO 2020 nie oddała żadnego meczu.

Grupa C

EURO 2020 - Grupa C

Drużyny, które weszły w skład grupy C: Holandia, Ukraina, Austria oraz Macedonia Północna. Ostatnia reprezentacja debiutuje w rozgrywkach tej rangi. Mecze będą rozgrywane na stadionach w Bukareszcie i Amsterdamie. Według bukmacherów w tej grupie największe szanse na grę w fazie pucharowej mają Niderlandczycy. O drugą lokatę powalczy Ukraina z Austrią. Macedonia Północna plasuje się w praktycznie każdym rankingu bukmacherskim na ostatnim miejscu.

Grupa D

Grupa D

Reprezentacje, które wylosowały grupę D: Anglia, Chorwacja, Czechy oraz Szkocja. W koszyku znalazły się dwa zespoły, które na ostatnich Mistrzostwach Europy zajęły wysokie lokaty: Chorwacja drugie oraz Anglia czwarte miejsce. Wiele zatem wskazuje, że walka może być naprawdę zacięta. Wszystkie spotkania w obrębie tej grupy będą rozgrywane w obiektach w Londynie oraz Dublinie. Bukmacherzy stawiają na Anglię, a kursy są wysokie.

Grupa E

EURO 2020 - Grupa E

W grupie E swoje mecze rozegra Hiszpania, Polska, Słowacja oraz Szwecja. Rozgrywki będą prowadzone na stadionach w Dublinie i Bilbao. Reprezentacja Polski ma twardy orzech do zgryzienia: reprezentacje Hiszpanii i Szwecji wydają się poza zasięgiem biało-czerwonych. Ponadto nie można lekceważyć drużyny Słowacji, która może sprawić wszystkim dużą niespodziankę. Niewątpliwie liderem tej grupy wydaje się zespół hiszpański, któremu bukmacherzy przypisują największe szanse na wejście do kolejnej fazy mistrzostw EURO 2020.

Grupa F

Grupa F

W ostatniej grupie znalazły się Francja, Niemcy, Węgry oraz Portugalia. Nie da się nie zauważyć, że jest to najciekawsze zestawienie: aktualni mistrzowie świata (Francja), aktualni mistrzowie Europy (Portugalia) oraz zawsze mocni Niemcy. Wydawać by się mogło, że reprezentacja Węgier znajduje się na straconej pozycji, jednak to piłka nożna i wszystko jest możliwe. Mecze w ramach tej grupy będą rozgrywane na stadionach w Monachium i Budapeszcie.

Faza grupowa EURO 2020 rozpocznie się 11 czerwca 2021 roku od meczu pomiędzy reprezentacjami Turcji i Włoch. Spotkanie będzie miało miejsce na stadionie w Rzymie (grupa A). Zakończy się zaś 23 czerwca 2021 roku, kiedy na murawę wyjdą Niemcy i Węgry (Monachium, grupa F) oraz Portugalia i Francja (Budapeszt, grupa F). Oba ostatnie wydarzenia rozpoczną się o 21:00 CEST.

Terminarz EURO 2020 – część pucharowa

Pomiędzy fazą grupową a pucharową podczas EURO 2020 planowane są trzy dni przerwy w rozgrywkach. Ta część mistrzostw zostanie wznowiona 26 czerwca od spotkania pomiędzy drużynami, które zajęły drugie miejsca odpowiednio w grupach A i B. Mecz odbędzie się na stadionie w Amsterdamie. Ostatnimi spotkaniami w ramach 1/8 finału będą wydarzenia, które zaplanowano na 29 czerwca. Drużyny spotkają się w obiektach w Dublinie oraz Glasgow.

Do fazy pucharowej awansują zespoły, które zajęły pierwsze dwa miejsca w każdej grupie oraz cztery najlepsze drużyny (bilans bramek i punktów), które zakończyły etap grupowy na trzeciej pozycji.

Ćwierćfinały będą miały miejsce 2 i 3 lipca na stadionach w Sankt Petersburgu, Monachium, Rzymie oraz Baku. Półfinały odbędą się 6 i 7 lipca w Londynie. Na wielki finał mistrzostw na Starym Kontynencie przyjdzie poczekać do 11 lipca, do godziny 21:00 CEST. Miejscem tego meczu będzie stadion na Wembley. Po zakończeniu spotkania nastąpi część oficjalna, czyli nagrodzenie najlepszego zespołu na EURO 2020 oraz króla strzelców. W ramach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej nie ma meczu o trzecią lokatę.

Mecze EURO 2020 – polska reprezentacja

Reprezentacja Polski rozegra swoje spotkania w obrębie grupy E. W pierwszym meczu, który będzie miał miejsce na stadionie w Dublinie 14 czerwca, biało-czerwoni zmierzą się ze Słowacją. Kolejne spotkanie odbędzie się 19 czerwca w Bilbao, gdzie Polska zagra z Hiszpanią. Termin ostatniego meczu etapu grupowego wyznaczono na 23 czerwca. Zespoły spotkają się w obiekcie w Dublinie, a rywalami Polaków będą Szwedzi.

Typy bukmacherskie plasują reprezentację Polski na trzecim miejscu w grupie. W przypadku bardzo dobrych statystyk jest szansa na rozegranie meczu w ramach 1/8 finału już 27 czerwca.

EURO 2020 – bilety

Oficjalnie odbyły się już dwie tury sprzedaży biletów. Pierwsza trwała od 12 czerwca do 12 lipca 2019 roku, z kolei druga – w terminie 4 grudnia do 14 grudnia 2019 roku. Wejściówki na mecze w ramach EURO 2020 można było nabyć jedynie za pośrednictwem oficjalnej strony UEFA.

Cena zależała od dwóch rzeczy: kategorii miejsc oraz etapu rozgrywek. Np. za mecze w części grupowej na stadionach w Kopenhadze, Londynie, Monachium, Rzymie, Amsterdamie, Dublinie, Glasgow, Bilbao i Sankt Petersburgu trzeba było zapłacić odpowiednio 50 euro (III kategoria), 125 euro (II kategoria) oraz 185 euro (I kategoria). Aby wejść na spotkanie w Baku, Bukareszcie i Budapeszcie, należało uiścić opłatę 30 euro (III kategoria), 75 euro (II kategoria) i 125 euro (I kategoria). Nieco droższy jest mecz otwarcia: tutaj kibicom przyszło zapłacić odpowiednio 75 euro, 145 euro bądź 225 euro (w zależności od kategorii). W fazie pucharowej EURO 2020 odpowiednie kwoty wyglądały następująco:

 • 1/8 finału – koszt najtańszego biletu wynosi 50 euro (III kategoria), 125 euro (II kategoria) oraz 185 euro (I kategoria),
 • ćwierćfinały – 75 euro (III kategoria), 145 euro (II kategoria) i 225 euro (I kategoria),
 • półfinały – odpowiednio195 euro (III kategoria), 345 euro (II kategoria) oraz 595 euro (III kategoria),
 • finał – 295 euro (III kategoria), 595 euro (II kategoria) oraz 945 euro (I kategoria).

Każdy bilet jest imienny i dostępny tylko poprzez stronę UEFA (po wcześniejszym utworzeniu profilu). W przypadku dużego zainteresowania kupujących, przewyższającego liczbę dostępnych wejściówek, organizator przewidział losowanie biletów.

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej – typy na EURO 2020, gdzie będzie można zawierać zakłady?

Typy na EURO 2020 są już dostępne praktycznie na tablicach każdego legalnego bukmachera w Polsce. Lista spółek, które posiadają licencję Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów wzajemnych, znajduje się na stronie gov. Obecnie ta lista zawiera się dwadzieścia podmiotów, jednak tylko w obrębie osiemnastu można spodziewać się zapełniania kuponów. Spółka Traf Sp. z o.o. zajmuje się wyłącznie wyścigami konnymi, natomiast GO BET Sp. z o.o. nie posiada strony internetowej.

Liczba podmiotów, które funkcjonują na polskim rynku zakładów bukmacherskich, jest dość duża. Pozwala to graczom na wyszukiwanie bardzo dobrych kursów na konkretne zdarzenia.

Ponieważ rok 2020 był pod względem sportowym wyjątkowo ubogi, legalne spółki kładą bardzo duży nacisk na EURO 2020.

Typy na EURO 2020 – jakie zakłady bukmacherskie będą dostępne?

Turniej EURO 2020 potrwa miesiąc (od 11 czerwca do 11 lipca 2021 roku), łącznie zostanie rozegranych 51 spotkań, którym towarzyszyć będzie multum zdarzeń głównych i pobocznych. Na tablicach legalnych bukmacherów nie zabraknie zakładów na praktycznie każdy aspekt danego wydarzenia. Wśród najpopularniejszych będzie można zobaczyć, między innymi:

 • typ na zwycięzcę spotkania – określenie drużyny, która w regulaminowym czasie zdobędzie więcej bramek,
 • typy z podpórką – oznaczane 1X lub X2. Gracz zabezpiecza się na przypadek remisu. Owe zakłady będą miały miejsce tylko w fazie grupowej, kiedy dopuszczalny będzie remis,
 • typ na dokładny wynik – próba określenia dokładnego rezultatu spotkania. To zakłady przeznaczone dla bardzo dobrych graczy, którzy dysponują dużą wiedzą sportową, a także pewną dozą szczęścia,
 • typy na rezultat danej części spotkania – zakłady tego rodzaju pozwalają graczowi na określenie wyniku pierwszej lub drugiej połowy meczu,
 • typy na liczbę bramek – tutaj przede wszystkim gracz określa liczbę goli powyżej/poniżej (Under/Over) pewnej wartości,
 • handicapy – polegają na określeniu, jaką przewagą/różnicą goli zakończy się dane wydarzenie. Ten rodzaj zakładów występuje w przypadku wyraźnego faworyta spotkania,
 • typy na strzelenie bramki w danym przedziale czasu – gracz próbuje ustalić, czy w danym odcinku czasu padnie gol.

Gracze mogą liczyć również na ofertę typu LIVE. Wszystkie mecze mogą być obstawiane w czasie rzeczywistym na EURO 2020. Typy na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej będą szeroko omawiane i analizowane przez każdego gracza, który aktywnie uczestniczy w zakładach. Wydarzenie tej rangi to znakomita okazja, by spróbować swoich sił w zakładach bukmacherskich. Warto jednak pamiętać, a przede wszystkim stosować się do zasady „Graj odpowiedzialnie”, która powinna być znana każdemu typerowi. Tylko rozsądne podejście do gry pozwoli osiągnąć sukces.

12 dni po zakończeniu EURO 2020 rozpocznie się kolejne wielkie święto sportowe – Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Obecne typy na tablicach legalnych spółek dotyczące EURO 2020

Od początku kwietnia 2021 roku na tablicach legalnych bukmacherów w Polsce zaczęły się pojawiać zakłady długoterminowe odnoszące się do EURO 2020. Typy obejmują przede wszystkim klasyfikację końcową oraz wyniki spotkań z etapu grupowego.

Według zakładów wzajemnych faworytami do tytułu Mistrza Europy są reprezentacje Belgii, Francji oraz Anglii. Kursy na to, że EURO 2020 wygra któraś z przytoczonych reprezentacji i które gracze znajdą na tablicach legalnych spółek, oscylują w przedziale 6.00-7.00. Wysoko w klasyfikacji znajdują się również zespoły Niemiec, Hiszpanii i Portugalii. Tutaj kursy na poziomie 8.00-10.00. Drużynie biało-czerwonych legalne spółki dają szanse na poziomie jeden do stu. Najwięcej gracze mogą zyskać, typując zespół z Macedonii Północnej – średni kurs na poziomie 700.00-800.00. Jeżeli więc typer postawi złotówkę na tę drużynę, a ona sięgnie po tytuł, to jego konto zasili kwota rzędu 620-700 zł (przy wspomnianym przedziale kursowym oraz uwzględnieniu podatku).

Zakłady na zwycięzcę całego EURO 2020 to zaledwie mały ułamek obecnego pakietu zakładów. Prócz tego na tablicach legalnych bukmacherów można znaleźć zdarzenia polegające na określeniu najlepszego w danej grupie oraz zwycięzcę danego spotkania w fazie grupowej. Ponadto zakłady bukmacherskie zapewniają typerom możliwość określania dodatkowych parametrów. Gracze mogą spróbować ustalić liczbę bramek w konkretnym meczu na EURO 2020 (Under/Over, dokładny wynik oraz handicapy) lub skorzystać z mnóstwa innych opcji. W przypadku konkretnych zawodników dostępne są zakłady na króla strzelców. Między innymi, ETOTO największe szanse daje Harry’emu Edwardowi Kane (kurs 7.50). Podobnie prognozuje bukmacher TOTALbet (kurs 7.60).

Od Mistrzostw Europy EURO 2020 dzieli nas jeszcze kilka tygodni. Bukmacherzy na bieżąco będą uzupełniać swoją ofertę zakładową. Gracze mogą liczyć na setki zdarzeń towarzyszących każdemu spotkaniu.

EURO 2020 – szczegółowe zakłady dotyczące reprezentacji Polski

Na tablicach legalnych spółek szczególne miejsce będą zajmować spotkania, w których weźmie udział reprezentacja Polski. Grupa E ma swojego faworyta, jednak każdy mecz biało-czerwonych na Mistrzostwach Europy to okazja do tego, aby bukmacher stworzył specjalne dedykowane zakłady. Oznacza to, że gracze mogą się spodziewać typów takich jak:

 • typy na końcową liczbę punktów w tabeli,
 • typy na ilość wygranych/zremisowanych/ przegranych meczy,
 • typy na liczbę uzyskanych i straconych bramek,
 • typy na liczbę strzelonych goli przez konkretnego piłkarza, np. przez Roberta Lewandowskiego,
 • zakłady na ostateczną lokatę, którą uzyskają biało-czerwoni.

Im bliżej mistrzostw EURO 2020, tym więcej możliwości zapełniania kuponów przygotują zakłady wzajemne. Należy więc oczekiwać większej liczby specjalnych zakładów z udziałem polskiej kadry.

Typy na EURO 2020 – prognozy, gdzie ich szukać?

Mimo iż do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2020 pozostało jeszcze trochę czasu, w sieci nie brak szeroko omawianych wydarzeń. Na wielu forach poświęconych tematyce zakładów bukmacherskich można znaleźć szeroką gamę prognoz dotyczących konkretnych spotkań z fazy grupowej. Są podparte szczegółowymi analizami historycznymi oraz bieżącą sytuacją w kadrze danej reprezentacji. Typy na mistrzostwa mieszczące się na zaufanych stronach to znakomita okazja, aby już teraz pokusić się o określenie wyniku danego wydarzenia. Termin mistrzostw się zbliża, a to znaczy, że w miarę upływu czasu bukmacherzy będą korygować swoje kursy. Być może zostaną zmniejszone i gracz straci szansę na dużą wygraną. Obecnie jest mnóstwo zakładów, być może nie warto czekać do samego końca.

Co należy podkreślić, początkujący gracze powinni wystrzegać się płatnych typów. W sporcie nie ma miejsca na 100% pewności. Wynik każdego spotkania zawsze może zawsze ulec zmianie – nawet najwięksi faworyci czasem przegrywali.

Wartościowe prognozy można wyszukać tylko na czołowych forach bukmacherskich. Tysiące graczy codziennie wymienia się informacjami całkowicie za darmo.

Promocje bukmacherskie związane z EURO 2020

Ranga Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2020 ustępuje tylko Mundialowi. Z tego względu gracze mogą mieć pewność, że bukmacherzy zaproponują im mnóstwo dodatków związanych z typowaniem podczas turnieju.

Wnioskując po ofercie bonusowej z poprzednich imprez tego typu, typerzy mogą oczekiwać na liczne dedykowane bonusy. Osoby, które będą tworzyły indywidualny profil na stronie bukmachera, zapewne otrzymają zwiększony pakiet powitalny. Stali klienci będą mieć szansę na wartościowe profity, takie jak:

Darmowy zakład Podczas typowania gracz niczym nie ryzykuje, ponieważ gra za środki, które udostępnia legalna spółka. Ta forma jest najbardziej wyszukiwanym i oczekiwanym dodatkiem.
Zakład bez ryzyka Typer „ryzykuje”, opłacając kupon swoimi środkami, jednak w przypadku błędnej prognozy bukmacher zwraca mu wyłożoną kwotę pomniejszoną o podatek.
Kod promocyjny Specjalny ciąg znaków, który należy wprowadzić podczas tworzenia indywidualnego profilu lub w wyznaczonym miejscu na stronie spółki (dla graczy posiadających konto). Kod może wiązać się z wymienionymi wyżej nagrodami lub całkiem innymi korzyściami przewidzianymi przez promocję.
Zwiększone kursy W przypadku ważnych wydarzeń sportowych legalni bukmacherzy powiększają potencjalne wygrane poprzez zwiększenie kursu danego zdarzenia. EURO 2020 to bez wątpienia duży turniej, więc gracze mogą liczyć na wyższe mnożniki.
Cash-out Forma zabezpieczenia, która pozwala na wcześniejsze zamknięcie kuponu z możliwością uzyskania mniejszej niż przewidziana przez kupon wygrana.

Warto na bieżąco przeglądać działy promocji legalnych spółek, aby nie stracić szansy na zdobycie dedykowanego bonusu na Mistrzostwach Europy.

Nasze typy na EURO 2020

Nasze prognozy na nadchodzące Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2020 mogą obecnie dotyczyć wyłącznie klasyfikacji końcowej oraz ewentualnej sytuacji na koniec rozgrywek grupowych.

Wydaje się, że drużyny, które dojdą do półfinałów, powinny już teraz prezentować dość wysoki poziom. Bez wątpienia zespoły Anglii, Francji, Belgii oraz Niemiec mają ogromne szanse, aby zakończyć turniej na najwyższych pozycjach. Co do pierwszego miejsca, są dość duże wątpliwości, jednak Francja oraz Belgia wydają się najbardziej rokującymi kandydatami.

Nasze typy bukmacherskie na zwycięzców kolejnych grup prezentują się następująco:

 • Grupa A (Włochy, Szwajcaria, Turcja, Walia)– oczywiście Włosi, którzy są najmocniejsi w tym koszyku,
 • Grupa B (Belgia, Dania, Finlandia, Rosja)– Belgia wyrasta na zdecydowanego faworyta,
 • Grupa C (Holandia, Ukraina, Austria, Macedonia Północna) – obecnie Niderlandczycy prezentują najwyższy poziom i to oni zapewne zajmą najwyższą pozycję,
 • Grupa D (Anglia, Chorwacja, Czechy, Szkocja) – zespół angielski,
 • Grupa E (Słowacja, Hiszpania, Szwecja, Polska) – przy całej sympatii do reprezentacji Polski wyraźniejszym faworytem jest jednak zespół z Hiszpanii,
 • Grupa F (Niemcy, Francja, Węgry, Portugalia)– grupa śmierci, jednak mistrzowie świata, czyli Francja zapewne osiągnie swój cel i wyjdzie zwycięsko z grupy.

Powyżej zebrano subiektywne typy bukmacherskie na EURO 2020, które zweryfikuje przyszłość. Każdy gracz powinien samodzielnie określić wyniki powyższych zdarzeń.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Poniżej zebrano najważniejsze informacje na temat zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2020.

Gdzie i kiedy odbędą się mecze w ramach EURO 2020?

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2020 rozpoczną się 11 czerwca 2021 roku. Pierwszy mecz zostanie rozegrany na stadionie w Rzymie o godzinie 21:00 CEST. W spotkaniu inauguracyjnym wystąpią reprezentacje Turcji i Włoch. Wszystkie spotkania w ramach turnieju będą miały miejsce na jednym z dwunastu stadionów na terenie dwunastu państw. Impreza potrwa do 11 lipca 2021 roku. W tym dniu odbędzie się wielki finał, który zostanie rozegrany w Anglii, na stadionie Wembley.

Gdzie będzie można obejrzeć spotkania?

Prawa do transmisji EURO 2020 na terenie Polski uzyskała TVP. Wszystkie mecze będą dostępne w telewizji publicznej – będą transmitowane na bieżąco lub w formie powtórki (w przypadku dwóch spotkań odbywających się w tym samym czasie). TVP udostępni wszystkie spotkania darmowo, nadając je na TVP1, TVP2 oraz na TVP SPORT.

Gdzie będzie można typować?

Wszystkie spotkania w na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej oraz wszystkie towarzyszące im zdarzenia dostępne będą na tablicach legalnych bukmacherów, którzy posiadają licencję otrzymaną od Ministerstwa Finansów. Aktualnie takim pozwoleniem dysponuje dwadzieścia podmiotów.

Jakie zakłady są dostępne obecnie?

Obecnie na tablicach legalnych bukmacherów znajdują się przede wszystkim zakłady długoterminowe na EURO 2020. Nie brak również zdarzeń w obrębie danego spotkania czy grupy. Zbiór dostępnych wydarzeń będzie systematycznie poszerzany już w trakcie trwania turnieju.

EURO 2020 – najlepsze kursy, gdzie?

Na rynku legalnych zakładów bukmacherskich w Polsce funkcjonuje dziś kilkanaście podmiotów, które oferują zakłady na EURO 2020. Analiza kursów istniejących zdarzeń nie wykazała znaczących rozbieżności. Warto na bieżąco obserwować tablice jak największej liczby podmiotów, gdyż zwiększa to szansę graczy na znalezienie bardzo dobrej oferty. Kursy są systematycznie weryfikowane i z czasem mogą ulec znaczącej zmianie.

Czy będą jakieś bonusy bukmacherskie związane z EURO 2020?

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2020 to wielkie święto sportowe, z tego względu nie zabraknie dedykowanych bonusów. Zapewne nowi gracze, zakładający konto podczas trwania rozgrywek, będą mogli liczyć na powiększony dodatek powitalny. Z kolei wierni klienci – na ekstra nagrody.

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Grupa F – wygląda odstraszające. Możliwe że meczy w tej grupie będą wyglądali lepiej niż sam final euro. A co do grupy C, to mi się wydaje że Ukraina będzie na pierwszym miejscu. Widziałam jak oni zagrali z Francuzami (1:1).

Turcja jest w porządku. Włochom będzie ciężko z nimi. W grupie C faworytem jest Ukraina. Mają dobrych zawodników i trenera wszystkim znanego (Shevchenko). No a grupa F to już koło fortuny…