Katarzyna Skowrońska-Dolata i Magdalena Fularczyk łączą sport z ekologią

Katarzyna Skowrońska-Dolata to wybitna polska siatkarka, która ma na swoim koncie wiele trofeów klubowych i w barwach reprezentacji Polski. Ostatnimi czasy gruchnęła wiadomość, że zaczęła aktywniej angażować się na rzecz ekologii. Projekt, który współtworzy z dziennikarzem sportowym Hubertem Malinowskim i mistrzynią olimpijską Magdaleną Fularczyk-Kozłowską w wioślarstwie, właśnie zaczyna nabierać rozpędu. Fundacja Aktywnego Rozwoju to połączenie trzech różnych światów i żywiołów, jak to opisują sami zaangażowani.

Założenie Fundacji Aktywnego Rozwoju

Założenie Fundacji Aktywnego Rozwoju ma na celu popularyzację sportu wśród dzieci i młodzieży, co połączone dodatkowo będzie z edukacją na temat ekologii i dbania o nasze naturalne środowisko, które z roku na rok cierpi coraz bardziej. Działania ludzi powodują, że jest ono degradowane w zastraszającym tempie. Na dodatek dzisiejsza młodzież nie jest tak aktywna, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Laptopy, telefony, e-sport, to wszystko sprawia, że ich zapał do uprawiania sportu diametralnie się zmienił.

Polecamy sprawdzić również ten artykuł – Dlaczego Domi Kumbela opuścił Brunszwik?

Tak mówi o projekcie Magdalena Fularczyk-Kozłowska: „Nasze kariery sportowe się zakończyły. Nieskromnie mówiąc – zakończyły się ogromnymi sukcesami. Szkoda byłoby zaprzepaścić te sukcesy. Sport nam dużo dał. Poznawałyśmy świat, dużo kątów i wielu ludzi. Osiągnęłyśmy swoje szczyty marzeń, a teraz postanowiłyśmy to oddać”.

“Chcemy się realizować, pomagać, wspierać. Mamy wspólne marzenia” – dodała Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Co dokładnie łączy w sobie fundacja?

Jak wspólnie podkreślają wszyscy zainteresowani – różnorodność będzie ogromnym atutem tego projektu. Fundacja Aktywnego Rozwoju z pewnością jest bardzo ciekawym założeniem, które łączy w sobie dwa bardzo ważne aspekty życia. Co z tego, że będziemy zdrowi, skoro nie będziemy mieli, gdzie tego zdrowia wykorzystać. Innowacyjny program „Ekoaktywni” ma wciągnąć w zabawę dzieci i rodziców. Przykładem ciekawych pomysłów realizowanych przez Fundację jest na przykład wykorzystanie plastikowych butelek, które zaśmiecają naszą planetę. Jak dodaje Skowrońska – ekologia ma być bardzo istotnym komponentem projektu.

Poza Ekoaktywni realizowane będą jeszcze mniejsze projekty jak: Letnia Akademia Ostrowo, Letnia Akademia Mikoszewo, Z Wiosłem Wyrosłem, Piłka-Siatkarz-Mistrz i Ekoaktywna Klasa.

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments