Justyna Kowalczyk wspomina zdobycie pierwszej Kryształowej Kuli w karierze

Justyna Kowalczyk to legenda polskich biegów narciarskich. Niedawno postanowiła znów wrócić wspomnieniami do roku 2009, kiedy to zdobyła swoją pierwszą Kryształową Kulę. Wszyscy pamiętają do dzisiaj jej zażarte pojedynki z Teresą Johaugh, które nie odbywały się na równym poziomie. Warto przypomnieć, że Norweżka ze względu na swoją chorobę układu oddechowego musiała zażywać leki, które są określane mianem środków niedozwolonych, ale w jej przypadku były jednak dozwolone. Potężna biegaczka z Norwegii mimo swoich imponujących mięśni, które widać na wielu zdjęciach, nie była w stanie pokonać naszej polskiej biegaczki – Justyny Kowalczyk – skromnej Polki, która ciężką pracą i charakterem sięgała po laury w sporcie na światowym poziomie.

Wspominając sezon 2008/2009

Justyna Kowalczyk, wspominając sezon 2008/2009, sięgnęła po swój pierwszy medal Mistrzostw Świata. Zdobyła wtedy brązowy medal w Libercu w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym. Po tym czasie worek z medalami się rozwiązał. Polka była rewelacją biegów narciarskich, pokonując kolejne rywalki uznawane za faworytki. W niedalekiej przyszłości Justyna Kowalczyk dorzuciła jeszcze złoty medal Mistrzostw Świata w biegu na 15 kilometrów techniką łączoną i wkrótce później również na 30 kilometrów.

Kolejną bardzo ważną datą z życia sportowego Justyny Kowalczyk okazał się 22 marca 2009 roku. Polka w ostatniej konkurencji w tym sezonie zwyciężyła, co pozwoliło jej sięgnąć po Kryształową Kulę w Falun. Mimo że minęło już 12 lat, to Justyna Kowalczyk bardzo mile wspomina tamten czas, wszak jak mogłoby być inaczej:

“Walka była do ostatniego biegu. By wygrać z Petrą Majdić, musiałam wygrać cały bieg, a Petra musiała być poza TOP10. Dało się, ale bolało, że do dziś pamiętam. Świętowanie również.”

Kolejne sezony

Oczywiście była to pierwsza, ale nie ostatnia Kryształowa Kula uzdolnionej Polki, która później sukcesywnie powiększała swój dorobek. W kolejnych sezonach Justyna Kowalczyk jeszcze trzykrotnie sięgała po Kryształową Kulę w biegach narciarskich. Było to w sezonach 2009/2010, 2010/2011 oraz 2012/2013. Wspominając te czasy zapewne niejednemu kibicowi zakręciła się łezka w oku.

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments