Fame MMA 10 – typy oraz kursy bukmacherskie

Gala mieszanych sztuk walki „freak fighterskiej” organizacji FAME MMA 10 zbliża się wielkimi krokami. Dziesiąta, jubileuszowa edycja odbędzie się 15 maja 2021 roku, a fani będą mogli obejrzeć wszystkie pojedynki za pośrednictwem pay-per-view z poziomu strony famemma.tv (19.99 PLN).

FAME MMA 9 odbyła się 6 marca 2021 roku i obfitowała w wielkie emocje. Najnowsza edycja konkursu najprawdopodobniej będzie miała miejsce bez udziału publiczności, jednak zapewne dostarczy wielu niespodzianek. W walce wieczoru staną naprzeciw siebie Kasjusz „Don Kasjusz” Życiński oraz Norman Parke. W pojedynku Życiński vs Norman przewidziano także specjalną dodatkową nagrodę – sztabkę złota o wadze 1 kg.

Poniższy artykuł opisuje, jak prezentuje się Gala FAME MMA 10 oraz gdzie najlepiej typować.

„Freak fight”, czyli czego oczekiwać po FAME MMA 10

Pojedynki typu „freak fight” to przede wszystkim wydarzenia z udziałem osób, które nie są na co dzień związane z zawodowymi sztukami walk lub nie trenowały ich w ogóle. Sukces imprezy FAME MMA polega na zapraszaniu na spotkania głównie celebrytów, youtuberów oraz influencerów. Szeroka i głośna reklama, którą pośrednio zapewniają followersi poszczególnych znanych postaci, gwarantuje bardzo dużą oglądalność wydarzenia.

Większość walk odbywa się na zasadach MMA. Oznacza to, że dozwolone są techniki, które można spotkać na zawodowych turniejach organizowanych przez federacje MMA. W niektórych przypadkach możliwe jest dopuszczenie tylko jednej sztuki walki – np. wydarzenie jest aranżowane jedynie na zasadach bokserskich. Jakość pojedynku zależy wyłącznie od zawodników, przez co zazwyczaj stanowi swego rodzaju widowisko, a nie rzeczywistą potyczkę. W przypadku FAME MMA walki nie należą do najlepszych techniczne, ale widzom w pełni rekompensuje to fakt, że naprzeciw siebie stają celebryci.

Gala FAME MMA 10 – karta walk, czyli kto i z kim się zmierzy

fame mma 10 - karta walk

Podczas gali FAME MMA 10 odbędzie się dziesięć pojedynków, w tym walka wieczoru oraz dwa spotkania, w których nagrodami będą pasy mistrzowskie.

Pełna lista walk wygląda następująco:

 • walka wieczoru: Kasjusz „Don Kasjo” Życiński vs Norman Parke – pojedynek w kategorii 83 kg, start o 22:00;
 • walka o pas: Dawid Malczyński vs Adrian „Polak” Polański – pojedynek w kategorii półśredniej, tytułu broni Dawid Malczyński, start o 20:00;
 • druga walka o pas: Marta „Linkimaster” Linkiewicz vs Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk – pojedynek w kategorii koguciej kobiet, start o 20:30;
 • Marcin Dubiel – Cezary Nykiel: pojedynek w kategorii półśredniej, na deskach debiutuje Cezary Nykiel, start o 21:00;
 • Amadeusz „Ferrari” Roślik vs Mateusz „Haribo” Gąsiewski: pojedynek w kategorii półśredniej, start o 20:00;
 • Michał Gała vs Mikołaj Śmieszek: pojedynek w kategorii półśredniej, dla obu to debiut, start o 20:00;
 • Łukasz Lupa vs Gabriel „Arab” Al-Sulwi: pojedynek w kategorii 90 kg, start o 20:00;
 • Piotr Pająk vs Gamou Fall: pojedynek w kategorii półśredniej, start o 20:00;
 • Arkadiusz „Aroy” Tańcula vs Mateusz „Muran” Murański: pojedynek w kategorii półciężkiej, ponadto dla Murańskiego to debiut, start o 20:00;
 • Dawid „Ambro” Ambroziak vs Kamil „Hassi” Hassan: pojedynek w kategorii lekkiej, start o 20:00.

Wszystkie walki na FAME MMA 10 zapowiadają się bardzo ciekawie i z pewnością dostarczą widzom mnóstwo wrażeń. Dla części zawodników występ w klatce będzie pierwszym tego typu wydarzeniem, więc nie można do końca przewidzieć, jak potoczy się spotkanie z ich udziałem. Ta dodatkowa niewiadoma może sprawić wiele niespodzianek. Fighterzy, który zadebiutują na FAME MMA, to m.in. Cezary Nykiel, Michał Gała, Mikołaj Śmieszek oraz Mateusz „Muran” Murański.

Walka wieczoru FAME MMA 10

Wydarzenie główne podczas gali FAME MMA 10 to oczywiście walka: Kasjusz „Don Kasjo” Życiński vs Norman Parke. Pojedynek w kategorii 83 kg, podczas którego będą obowiązywały zasady bokserskie (uczestnicy mogą używać tylko pięści). Pozostałe wydarzenia imprezy będą rozgrywane na zasadach walk MMA.

„Don Kasjo” jest znany przede wszystkim jako rywal Marcina Najmana podczas słynnego już FAME MMA 8. Życiński wystąpił w ponad siedemdziesięciu walkach amatorskich, prócz tego posiada znaczne doświadczenie na szczeblu krajowym oraz międzynarodowym. Wśród jego największych sukcesów można wymienić dojście do ćwierćfinału Mistrzostw Polski Seniorów, a także występ w World Boxing Series.

Przeciwnik „Don Kasjo” może się pochwalić dużo bardziej okazałą historią pojedynków. W swojej dotychczasowej karierze Irlandczyk wystąpił w 37 walkach w zawodowym MMA oraz wygrał 28. Brał udział m.in. w potyczkach organizowanych przez federacje KSW, UFC oraz BAMMA.

Druga walka wieczoru na gali

Na godzinę przed walką wieczoru rozegra się drugi co do ważności pojedynek na FAME MMA 10. Mowa o konfrontacji pomiędzy Marcinem Dubielem a Cezarym Nykielem.

Obaj zawodnicy to dobrze znani youtuberzy, których łączy uczestnictwo w Team-X. Dubiel brał udział w ósmej edycji imprezy FAME MMA, gdzie przegrał walkę (poprzez nokaut) z Kacprem Błońskim. Z kolei dla Nykiela majowy turniej będzie debiutem.

Pojedynki o pas na FAME MMA 10

W harmonogramie turnieju znajdują się dwa spotkania, które będą odgrywać rolę pojedynku o pas mistrzowski.

W pierwszej walce wystąpi aktualny posiadacz pasa w wadze półśredniej Dawid Malczyński, natomiast jego przeciwnikiem będzie Adrian „Polak” Polański. Obaj zawodnicy już dwukrotnie stawali naprzeciw siebie, przy czym wynik tych spotkań to 1-1. Drugie wydarzenie, w którym stawką jest pas mistrzowski kobiet w kategorii koguciej, to pojedynek: Marta „Linkimaster” Linkiewicz vs Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk.

Gala FAME MMA 10 – kursy, czyli jak typują bukmacherzy

Typy na nadchodzące FAME MMA 10 można znaleźć na tablicach tylko jednej legalnej spółki. Tym bukmacherem jest Betclic, który wykupił na wyłączność prawo do tego turnieju. Oto jak wygląda rozkład prognoz w nadchodzących wydarzeniach:

 • walka: Kasjusz „Don Kasjo” Życiński vs Norman Parke – zdecydowanie lepsze notowania osiąga Norman Parke i to on jest stawiany w roli faworyta – kurs na Parke to 1.38;
 • walka: Dawid Malczyński vs Adrian „Polak” Polański – tutaj bukmacher większe szanse na zwycięstwo daje Malczyńskiemu – kurs 1.45;
 • walka: Marta „Linkimaster” Linkiewicz vs Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk – w jedynym kobiecym pojedynku na FAME MMA 10 to Wybrańczyk jest zdecydowaną liderką – kurs na poziomie 1.35;
 • walka: Marcin Dubiel vs Cezary Nykiel: w tej walce Betclic stawia na Nykiela – kurs 1.55;
 • walka: Amadeusz „Ferrari” Roślik vs Mateusz „Haribo” Gąsiewski – w tym przypadku faworytem jest bez wątpienia Amadeusz “Ferrari” Roślik – Betclic ustalił kurs na poziomie 1.25;
 • walka: Michał Gała vs Mikołaj Śmieszek – tutaj mamy wyrównane typy na obu zawodników: kurs na zwycięstwo Gały to 1.75, zaś Śmieszka to 1.90;
 • walka: Łukasz Lupa vs Gabriel „Arab” Al-Sulwi – zdecydowanym pretendentem do wygranej jest Gabriel “Arab” Al-Sulwi – kurs na to zdarzenie wynosi 1.22;
 • walka: Piotr Pająk vs Gamou Fall – znów wyrównany pojedynek – kurs na Pająka to 1.75, natomiast na Falla to 1.90;
 • walka: Arkadiusz „Aroy” Tańcula vs Mateusz „Muran” Murański – w tym przypadku nie może być inaczej jak tylko wyraźne stwierdzenie, że zwycięży Arkadiusz “Aroy” Tańcula. Kurs na wygraną tego zawodnika wynosi 1.18, a sama walka wydaje się jedynie formalnością;
 • walka: Dawid „Ambro” Ambroziak vs Kamil „Hassi” Hassan – tutaj bukmacher typuje, że wygra Kamil “Hassi” Hassan – kurs na to zdarzenie wynosi 1.48.

Obecnie brak dodatkowych zakładów na FAME MMA 10 – poza głównymi. W trakcie wydarzenia bukmacher zapewne zamieści na tablicach szereg zdarzeń pobocznych dotyczących rodzaju zakończenia pojedynku (poddanie, KO, dyskwalifikacja oraz decyzja) czy czasu trwania walki (liczba rund, czy walka zakończy się przed czasem itp.). Ponadto w ofercie spółki nie zabraknie typów w czasie rzeczywistym. LIVE podczas gali to również znakomita okazja, aby postawić i uzyskać wartościowe wygrane.

FAME MMA 10 – promocje bukmacherskie

promocje bukmacherskie

Dedykowane promocje na FAME MMA 10 to raczej formalność, z której będą mogli skorzystać zarówno nowi, jak i stali klienci bukmachera Betclic. FAME MMA 9 to już przeszłość, jednak liczne akcje bonusowe, które miały miejsce podczas tego turnieju, na pewno zostaną wznowione podczas nadchodzącej edycji.

Gracze, którzy dopiero planują utworzyć konto u bukmachera Betclic, będą mogli liczyć na zwiększenie dodatku związanego z pierwszym depozytem. Wystarczy użyć specjalnego kodu promocyjnego podczas zakładania profilu, aby uzyskać dodatkowe środki na grę. Ponadto nowi klienci mogą oczekiwać dodatkowych funduszy w postaci 5 zł na zakłady.

Gracze, którzy posiadają konto u bukmachera Betclic, już teraz mogą śledzić social media spółki, aby otrzymać szansę na darmowy dostęp do PPV w ramach FAME MMA 10. Stali bywalcy mogą się spodziewać wielu innych dedykowanych promocji w obrębie turnieju. Wyższe kursy w ramach „Super Kursów” oraz lepsze warunki cashout czy nawet wyższe potencjalne wygrane z „Multi+” to tylko część akcji, które będą dostępne podczas FAME MMA 10.

Gala FAME MMA 10 – czy da się w ogóle przewidzieć wyniki?

W odróżnieniu od sportu zawodowego w przypadku „freak fight” bardzo rzadko można spotkać jakiekolwiek statystyki lub informacje, które bywają przydatne w typowaniu. Wiąże się to ze specyfiką tych imprez. Zawodnicy to przede wszystkim osoby niezwiązane ze sztukami walk. Prócz tego niejednokrotnie celebryci, którzy debiutują na deskach, nie chwalą się historią swoich treningów lub sparingów. Gracze nie wiedzą, czego mogą się spodziewać. To sprawia, że bukmacherka staje się prawie grą losową, gdzie rzut monetą jest bardziej pomocny niż jakakolwiek analiza. Zdarzają się jednak sytuacje, w których można pokusić się o pewne prognozy. Do takich rzadkich wydarzeń należą:

 • w przypadku celebrytów walczących z celebrytami: social media oraz wszystkie informacje o ostatnich aktywnościach sportowych osób biorących udział w walce. Treningi, regularna siłownia itp. na pewno pozwolą wysnuć jakieś wnioski;
 • w przypadku celebryty walczącego z byłym sportowcem: podobnie jak wyżej, w odniesieniu do youtubera lub innego rodzaju influencera. Byli sportowcy, którzy od lat nie walczyli i nie trenowali regularnie, mają przewagę doświadczenia. To w większości przypadków wystarcza, aby jednoznacznie wypowiedzieć się na temat nadchodzącej walki. Gracz nie powinien jednak w takiej sytuacji ślepo wierzyć w nazwisko sportowca, tylko chłodno porównać aktualną sytuację obu zawodników;
 • w przypadku byłego sportowca walczącego z byłym sportowcem: liczy się wyłącznie aktualna predyspozycja oraz doświadczenie zawodników.

FAME MMA to trudna impreza pod kątem zakładów bukmacherskich. Jeżeli gracz decyduje się na uzupełnianie swojego kuponu o zdarzenia z takiej gali, powinien zdać sobie sprawę, że każda walka wymaga jakiejś analizy. W dłuższej perspektywie gry typowanie pod kątem samego nazwiska zawodnika doprowadzi do samych strat.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Poniżej zawarte zostały najważniejsze pytania związane z galą FAME MMA 10.

Gala FAME MMA 10 – kiedy odbędą się walki?

Wszystkie walki w obrębie FAME MMA 10 odbędą się 15 maja 2021 roku. Gala rozpocznie się (pojedynki) około 20:00. W harmonogramie gali znajduje się dziesięć pojedynków, które będzie można obejrzeć za pośrednictwem strony famemma.tv. Cena za usługę PPV wynosi 19.99 PLN.

FAME MMA 10 – karta walk, jakie jest wydarzenie wieczoru?

W planie spotkań znajduje się dziesięć pojedynków. Najważniejszym wydarzeniem wieczoru jest walka pomiędzy Kasjuszem „Don Kasjo” Życińskim oraz Normanem Parke. Ponadto odbędą się dwa pojedynki, których stawką będą pasy. W pierwszym wystąpią Dawid Malczyński (obrońca tytułu) oraz Adrian „Polak” Polański. Z kolei w drugim Marta „Linkimaster” Linkiewicz spróbuje zdobyć pas w kategorii koguciej kobiecej w walce z Kamilą „Kamiszką” Wybrańczyk.

U którego bukmachera najlepiej typować?

Jedynym bukmacherem, który posiada licencję Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów na terenie Polski i udostępnił typy na nadchodzącą FAME MMA 10, jest spółka Betclic. Obecnie na tablicach firmy znajdują się tylko zakłady główne. W miarę zbliżania się terminu gali gracze otrzymają dostęp do większej liczby zdarzeń.

Ponadto spółka uruchomiła cały pakiet dodatków związanych z typowaniem podczas gali FAME MMA 10, jak również przed jej rozpoczęciem. Na nowych klientów czeka powiększenie pakietu powitalnego, z kolei na graczy, którzy korzystają z oferty spółki od dłuższego czasu – multum dedykowanych akcji promocyjnych.

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Uhm, ciekawe jest to, że licencje na zakłady ma tylko Betclic. Ja bym szukał to wydarzenie na forutnie bądź STS a tu się okazuje że go tam nie będzie – dziwnie. W sumie podobne “freak fight’y” nie traktuję poważnie, ale tak czy siak będę obserwował.

To już nie jest śmieszne. W poprzednim mma 9 jednemu z zawodników brzuch bolał, teraz to walka blogerów… Co będzie dalej? Jakiś absurd. Nie dziwię się że normalne bukmacherzy nie będą miały w swojej ofercie tego wydarzenia.