FC Barcelona i Real Madryt stoczą bój o utalentowanego nastolatka Fabio Blanco

Fabio Blanco – to nazwisko zapisali w swoich notesach skauci FC Barcelona i Realu Madryt. Utalentowany zawodnik Valencii znalazł się w kręgu zainteresowań dwóch największych klubów nie tylko w Hiszpanii, ale także na świecie. 17-latek to dość perspektywiczny gracz, który z pewnością ma przed sobą świetlaną przyszłość. Pewne jest to, że za długo nie pogra w Valencii. Prędzej czy później trafi, do któregoś z europejskich gigantów. Piłkarz występuje na pozycji prawoskrzydłowego.

FC Barcelona albo Real Madryt?

FC Barcelona to klub, w którym wielu piłkarzy chciałoby grać. Liczne trofea, Leo Messi, jeden z najmocniejszych składów i drużyna, która co roku walczy o najwyższe laury. Czy jednak FC Barcelona wygra wyścig po utalentowanego piłkarza? Real Madryt to także zespół, który przyciąga wielkie nazwiska. Poza tym piłkarze mogą liczyć tam na bardzo wysokie gaże. Dla obu klubów Fabio Blanco będzie bardzo łakomym kąskiem, ponieważ jego kontrakt z Valencią wygasa 30 czerwca 2021 roku. Według madryckiego dziennika poza Barceloną także Real zaczął już rozmowy z agentem młodego piłkarza. W katalońskim klubie jego głównym zwolennikiem jest były dyrektor generalny Los Che – Mateu Alemany, dla którego transfer piłkarza ma być jedną z najważniejszych operacji w klubie.

Fabio Blanco – najlepszy piłkarz w młodzieżowym zespole z Valencii?

Natomiast Los Blancos otrzymują wspaniałe raporty na temat nastolatka. Określany on jest jako potencjalny gwiazdor hiszpańskiej piłki. W Valencii jest on bardzo często porównywany do innego wychowanka tego klubu, a obecnie jednego z najlepszych piłkarzy angielskiej Premier League – Ferrana Torresa. Dziennik AS uważa, że Fabio Blanco jest najlepszym piłkarzem w młodzieżowym zespole z Valencii, mimo że od niektórych kolegów jest o dwa lata młodszy. 17-latek charakteryzuje się bardzo dobrym dryblingiem, wyjątkowym zmysłem do zmiany tempa biegu. Prawoskrzydłowy świetnie czuje się w polu karnym, gdzie bardzo dobrze wykańcza akcje. Fabio Blanco zbierał także pozytywne oceny za swoje występy w młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii do lat 15 i 16. Katalończycy uważnie przyglądają się takim zawodnikom, zwłaszcza po udanych transferach Pedriego i Ronalda Araujo.

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments