Dlaczego Domi Kumbela opuścił Brunszwik?

Domi Kumbela, znany także pod pseudonimem Dominick, to piłkarz, ktory pochodzi z Demokratycznej Republiki Konga. Występował on na pozycji napastnika, jednak głównie grał w niższych ligach. Co ciekawe, praktycznie w każdym dochodziło do skandalicznych sytuacji z jego udziałem. W 2007 roku został zwolniony z Rot-Weiß Erfurt za bójkę w klubie nocnym – w związku z tym wydarzeniem został zawieszony i musiał zapłacić grzywnę w wysokości 16 tysięcy Euro. Mimo to Domi Kumbela w 2010 roku wrócił do Eintrachtu Brunszwik i przyczynił się do strzelenia wielu bramek w tym klubie oraz awansu do 2 Bundesligi, a także do 1. Bundesligi. 3 lipca 2013 roku jego przygoda z niemieckimi boiskami dobiegła końca i został zawodnikiem zespołu z tureckiej Super Lig – Karabukspor.

Dlaczego postanowił odejść z zespołu?

Dlaczego zawodnik postanowił odejść z zespołu, w którym był wiodącą postacią? Kontrakt miał ważny aż do końca sezonu 2015/2016. Dużą rolę w całym tym zamieszaniu odegrał jeden bardzo ważny zapis w kontrakcie. Zawodnik pozostałby dalej w klubie, ale warunkiem było utrzymanie się klubu w pierwszej Bundeslidze. Swoje krótkie oświadczenie na ten temat wydał dyrektor sportowy klubu z Brunszwik Marc Arnold: Pomimo dobrych rozmów dotyczących kontraktu nie mogliśmy sobie pozwolić na dalszą współpracę. Chcieliśmy przedłużenia umowy, jednakże względy ekonomiczne nam na to nie pozwalają. Życzymy zawodnikowi wszystkiego dobrego w dalszej karierze sportowej oraz w życiu osobistym, dziękując jednocześnie za jego wkład i zaangażowanie w grę dla naszego zespołu.

Sprawdź również artykuł na temat EURO 2020.

Co było dalej?

Oczywiście zawodnik nie odszedł w blaskach skandalu. Swoją dobrą postawą na boisku pokazywał przywiązanie do klubu i chęć pozostania. Niestety spadek do drugiej Bundesligi wiąże się z cięciami w klubowej kasie i utrzymanie Domi Kumbeli stawało się po prostu za trudne do zrealizowania. Piłkarz po powrocie do zespołu z Brunszwik zagrał 164 spotkania, w których strzelił 64 bramki i zaliczył 19 asyst. Mimo świetnych wyników indywidualnych Kumbeli klubowi nie udało się utrzymać w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech. Zawodnik odszedł do tureckiego zespołu, w którym zdobył 3 bramki w 23 spotkaniach.

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments