Co to jest valuebet, czy warto obstawiać?

Rozpoczęcie przygody z zakładami bukmacherskimi nie wymaga praktycznie żadnej specjalistycznej wiedzy. Wystarczy wybrać interesujące nas spotkanie i obstawić zwycięstwo, remis, przegraną czy ilości zdobytych punktów lub bramek. Jednak są tematy, które początkującym mogą sprawiać sporo kłopotów. Zaawansowane strategie obstawiania wyników sportowych wymagają rozumienia tego, czym są handicapy, systemy bukmacherskie oraz valuebety. Właśnie tymi ostatnimi dziś się zajmiemy. Czym są i dlaczego tak wielu profesjonalnych typerów z nich korzysta?

Valuebet – co to jest? Zakłady bukmacherskie nie są nieomylne tak jak ludzie, którzy w nich pracują. Czasami popełniają błędy i to na korzyść graczy, którzy mają szanse je wykorzystać pod warunkiem, że je wychwycą. Zdarza się tak, że niektóre kursy na jakieś zdarzenie są zawyżone i w przekonaniu graczy, jest to niesłuszne. W takim przypadku mówi się właśnie o value, czyli wartości danego zakładu. Sprawdź, czym jest value bet i jak go obstawiać u legalnych bukmacherów.

Valuebet – definicja

Termin valuebet pochodzi z połączenia dwóch słów z języka angielskiego: value, czyli wartość, oraz bet zakład. Właśnie dlatego value bet w wolnym tłumaczeniu należy przetłumaczyć jako „wartościowy zakład”. Co to oznacza w praktyce?

Patrząc z praktycznego punktu widzenia, valuebet będzie zdarzeniem, na które w opinii gracza, kurs wyliczony przez bukmachera jest wyższy, niż sugeruje to realne prawdopodobieństwo. Skąd biorą się te różnice? Najczęściej mówimy tu o błędzie analityków i nieoszacowaniu szans na zwycięstwo jednej ze stron spotkania. To właśnie korzyść dla gracza i stąd termin wartości, czyli przewagi nad bukmacherem. Odnajdywanie takich zakładów będzie wiązało się z szansą na większe i częstsze wygrane.

Value bet występuje zawsze w momencie, gdzie obliczona wartość na dany zakład bukmacherski jest wyższa niż jeden. Zakładając, ze zakłady bukmacherskie wystawiły kurs na poziomie 2.0 na zwycięstwo gospodarzy meczu, daje im to aż 50 procent szans na wygraną. Jeśli zdaniem gracza kurs bukmachera na ten pojedynczy zakład jest zdecydowanie zawyżony, a gracz sam wyznacza sobie prawdopodobieństwo wygranej gospodarza na 70 procent, to może wtedy postawić na zawieranie zakładów wzajemnych za wyższą stawkę, o ile tak wynika z poniżej przedstawionego wzoru:

 • p = 70% : 100 = 0.70
 • k = 2.00

p * k = 0.70 * 2.00 = 1.40 > 1

Uzyskana liczba jest zdecydowanie powyżej jednego, a więc charakteryzuje się pozytywną wartością, oczekiwaną przez gracza. Legalni bukmacherzy to przede wszystkim analitycy, którzy mają prawo do błędu. Nie ma ludzi nieomylnych, dlatego przeglądając oferty zakładów bukmacherskich, czy też porównywarki kursów, można zobaczyć, że w zakresie zakładów wzajemnych zdarzają się takie wpadki. Obliczanie wartościowych zakładów sportowych nie jest więc trudnym zadaniem, ale może okazać się nieco czasochłonnym, szczególnie dla nowicjuszy. Prawidłowe wytypowanie prawdopodobieństwa, że jakieś zdarzenie będzie miało zajście wymaga szczegółowej analizy bukmacherskiej.

Należy jednak pamiętać, że nie można opierać się tylko i wyłącznie na własnych przypuszczeniach i typowaniu valuebet. Zakłady bukmacherskie w dużej mierze składają się z rzetelnej analizy, która niekiedy zajmuje bardzo dużo czasu, o czym wiedzą legalni bukmacherzy.

Jak obliczyć valuebet?

jak obliczyć

Skoro definicję mamy za sobą, to zastanówmy się, gdzie w tym wszystkim jest haczyk i jak taki wartościowy zakład rozpoznać. O ile w teorii wszystko wygląda na bardzo proste, tak w praktyce niezbędne okażą się umiejętności do prawidłowego szacowania szans danego zawodnika lub drużyny na odniesienie zwycięstwa. Potrzebne będą duże pokłady wiedzy na temat konkretnej dyscypliny, znajomość metod wyliczania kursów bukmacherskich, a także trzymanie ręki na pulsie pod kątem analizy aktualnych danych sportowych. W tym ostatnim pomogą wszelkie tabele ze statystykami, strony z aktualnościami ze świata sportu, narzędzia do przewidywania wyników, czy te do porównywania kursów.

Jak widzisz, valuebetting jest wymagającym zajęciem, jednak na tyle korzystnym, że w swojej strategii obstawiania wydarzeń stosują je prawie wszyscy zawodowi gracze.

Matematyczna strona valuebettingu

Do odnalezienia valuebetów konieczne będzie posłużenie się wzorami matematycznymi.  Tym najbardziej przydatnym i najczęściej wykorzystywanym przez graczy jest:

p * k = value

gdzie:

 • p – oznacza szacowane przez gracza prawdopodobieństwo wygranej,
 • k – to kurs zdarzenia ustalony przez bukmachera.

Dlatego wzór ten w opisowej formie będzie wyglądał następująco:

 • Wartość zakładu = prawdopodobieństwo wygranej * kurs bukmacherski

Gdy obliczona przez nas wartość (value) okaże się większa od 1, będziemy wiedzieli, że mamy do czynienia z zakładem wartościowym – valuebet. Oznacza to, że obstawiając taki zakład mamy przewagę nad bukmacherem i w dłuższej perspektywie możemy z nim wygrywać.

Jeśli w wyniku przeprowadzonych obliczeń value będzie wartością mniejszą od 1, będzie to oznaczało, że zakład nie ma poszukiwanej przez nas wartości, a bukmacher ma przewagę w postaci bezpiecznie oszacowanych szans w danym spotkaniu. Oczywiście obstawianie takich wydarzeń wciąż może przynosić zyski i wcale nie oznacza naszej automatycznej przegranej.

Podsumowując, do czynienia z valuebetem mamy wtedy, gdy zostanie spełnione założenie: 

 • p * k > 1

Na co zwrócić uwagę podczas obliczania wartości?

Kurs w naszym wzorze zawsze będzie konkretną wartością, którą dostarcza nam bukmacher. Inaczej wygląda kwestia zmiennej p oznaczającej szacowanego prawdopodobieństwa wygranej. Tutaj musimy zdać się na własne umiejętności określania szans na wystąpienia danego zdarzenia. Szacowanie prawdopodobieństwa musi być poparte nie tylko znajomością danej dyscypliny, ale także statystyk ligowych/turniejowych, historii poprzednich spotkań, czy aktualnej sytuacji w klubie lub konkretnego sportowca.

W określaniu valuebetów ważne jest także to, aby pamiętać, czym tak naprawdę są kursy bukmacherskie. To nic innego jak właśnie prawdopodobieństwo na wystąpienie danego wydarzenia, wyrażone w liczbie dziesiętnej. Aby przeliczyć kurs na prawdopodobieństwo, wystarczy podzielić 1 przez wartość kursu dziesiętnego i pomnożyć przez 100%. W ten sposób dowiemy się, że kurs 2.0 to nic innego, jak szansa wynosząca 50%.

Przykładowo kurs 1.65 będzie oznaczał:

 • 1 / 1.65 = 0,606 co daje nam prawdopodobieństwo ponad 60%.

Obliczanie valuebetów na przykładach

Aby lepiej zrozumieć sposób obliczania wartościowych zakładów, posłużymy się przykładem z piłki nożnej. W spotkaniu zagra Lech Poznań z Pogonią Szczecin, a bukmacher, na gospodarzy, którzy są faworytem, proponuje kurs 2,05. Załóżmy, że po przeprowadzonej analizie, wzięciu pod uwagę ostatnio rozegranych spotkań, a także kontuzji w drużynie gości, oszacujemy prawdopodobieństwo zwycięstwa Lecha na 55%.

Gdy przejdziemy do obliczeń i do wzoru podstawimy nasze dane, otrzymamy działanie:

 • 0,55 * 2,05 = 1,133

Ponieważ nasza wartość wynosi więcej niż 1, wiemy, że mamy do czynienia z valuebetem. Proste? W takim razie zastanówmy się, gdzie takich wydarzeń szukać.

Analiza valuebet

Analiza valuebet

Bem Operations Limited Zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to jedna z wielu firm na polskim rynku, która oferuje zakłady sportowe dla swoich graczy. Niekiedy zdarzają się jej wpadki, jak w przypadku innych legalnych bukmacherów. Niemniej, kto by to nie był i tak zawsze znajdzie się u niego valuebet, tylko niezbędna do tego jest rzetelna analiza spotkania. Co ciekawe, zakłady u bukmacherów nie są tak prostą dziedziną do obliczania, jak to ma miejsce w przypadku pokera lub ruletki. Do obliczania tego, jakie są szanse drużyn czy zawodników stosowane są najczęściej metody statystyczne.

Analiza wstępna

Raczej nikt, nawet mając bardzo dużo wolnego czasu, nie będzie przeglądał calej oferty zakładów bukmacherskich. Wystarczy sobie wziąć pod uwagę STS online zakłady bukmacherskie sp. z o.o., aby przekonać się, ile jest tam rynków na różnego rodzaju dyscypliny sportowe i poszczególne spotkania. Można jednak zastosować wstępną analizę oferty bukmachera, dzięki której możliwe będzie wytypowanie pierwszych zakładów z prawdopodobnym valuebet. Do wstępnej analizy zalicza się:

 • tabele ze statystykami – jest to szacowanie szans podstawie ilości zdobytych punktów, wygranych u siebie oraz na wyjeździe, a także liczby zdobytych bramek, rzutów rożnych, fauli i wielu innych. Jest to metoda bardzo szacunkowa, a co za tym idzie niedokładna i stosowana raczej przez nowych graczy, którzy zdobywają swoje doświadczenie w value betting.
 • przewidywania wyników – znaleźć tam można gotowe prawdopodobieństwa sukcesu, które oparte są jedynie na statystykach. Jest to lepsza metoda niż analizowanie tabel metodą zwaną “na oko” lub z kalkulatorem, bo przy odpowiednim algorytmie komputer obliczy szybciej dane i znacznie dokładniej. Ta analiza opiera się wyłącznie na suchych wynikach, dlatego nie jest ona uznawana za pełnowartościową metodę. Może być jedną ze składowych przy podejmowaniu decyzji, ale nie wyznacznikiem przy obstawianiu kuponu czy to na sporty wirtualne, czy standardowe dyscypliny.
 • sztuczną inteligencję – jest to zdecydowanie bardziej zaawansowana technologicznie przewidywarka zdarzeń, która oparta jest najczęściej na algorytmach stosowanych w turniejach szachowych. Metoda jest bardzo efektywna, ale powinno się jej używać w połączeniu z dodatkowymi informacjami, które mają wpływ na wynik, a nie są uwzględniane w wynikach końcowych spotkań. Należy pamiętać, że taka metoda ma charakter informacyjny i nie powinna nigdy być traktowana, jako wyznacznik w podejmownaiu decyzji na stronie bukmachera.
 • darmowe i płatne typy bukmacherskie – to nic innego, jak poleganie na typach, które wystawia inny gracz zakładów bukmacherskich. Czy ta metoda jest sprawdzona? To zależy. W przypadku płatnych typów, jak również darmowych nie ma czegoś takiego jak pewniaki, o których bardzo często informują typerzy. Kupno typu powinno być poprzedzone sprawdzeniem statystyk typera na ogólnodostępnych serwisach dla typujących. Darmowe typu bukmacherskie to z kolei przewidywania graczy, które są poddane najczęściej szczątkowej analizie, a więc nie jest ona aż tak dokładna, jak u innych profesjonalnych typerów. Szansa trafienia na wysoki kurs z wysokim prawdopodobieństwem powodzenia nigdy nie jest duże, ponieważ sport jest nieprzewidywalny i nawet faworyci przegrywają z niżej notowanymi ekipami.
 • porównywarki kursów – podane valuebety nie zawsze nimi są, dlatego powinny one służyć tylko do wstępnej selekcji. Nie zaleca się grania przed sprawdzeniem opłacalności tych typów. Granie wszystkiego z pewnością się nie opłaca. Natomiast po wyselekcjonowaniu jakiejś podgrupy wg algorytmu, jaki sobie gracz wyznaczy, można znaleźć podgrupę, która daje realny zysk. Takie badania wymagają wiedzy i wiele pracy – są niezwykle czasochłonne, ale zwiększają prawdopodobieństwo wygranej. To głównie praca z Excelem i ściąganiem danych ze stron z różnymi typami i kursami bukmacherskimi, a także podpowiedziami innych typerów.
 • grę pod spadki – stosowana jest często przez profesjonalnych graczy. Gdy widzą gwałtowne spadki kursów albo grają je od razu, albo wyszukują dalszych informacji, w celu ich potwierdzenia.

Analiza szczegółowa

Dokonując zawężenia zebranych danych można dokonać analizy meczów, która będzie bardziej szczegółowa. W tym przypadku można dokonać:

 • analizy dodatkowych informacji, ale tylko takich, które mają istotny wpływ na wynik, czyli absencje, kontuzje, problemy finansowe, poziom motywacji, poziom zmęczenia, zmiana trenera, atmosfera w drużynie.

Legalni bukmacherzy bardzo często korzystają z takich informacji i to nie tylko w tych najlepszych ligach świata, ale także i tych niższych. Ponadto w niższych klasach rozgrywkowych często opierają się wyłącznie na statystykach lub po prostu kopiują kursy od konkurencji, dlatego jest to bardzo dobra metoda uzupełniająca.

 • Intuicja – oparta jest ona na doświadczeniach z przeszłości i może działać na korzyść lub niekorzyść gracza. Przez doświadczonych typerów jest stosowana z powodzeniem w zakładach na żywo, gdzie kluczowym czynnikiem jest szybkość reakcji. Nie poleca się tej metody jednak początkującym graczom, którzy widząc kurs na dane zdarzenie bez większego zastanowienia zaczynają je obstawiać.

Temat analiz meczowych jest bardzo szeroki i wymaga osobnego artykułu. Niemniej w przypadku valuebet warto pamiętać o przedstawionych metodach, ale nie traktować ich jako wyznacznik do typowania kursów. Aby znaleźć valuebet, należy poświęcić dużo czasu i mieć w ogóle chęci do tego. O ile przy pojedynczym zakładzie nie jest to jakimś dużym wyzwaniem, to jednak obstawiając pięć spotkań w bardziej zaawansowanych systemach i poza standardowym schematem (czyli kombinacje rynków), zaczyna się to robić uciążliwe. Ponadto przy wysokich kursach warto mieć na uwadze, że mogą pojawić się zdarzenie o kursie wyższym, które wejdą lub nie wejdą. Wpływ na to ma wiele składowych.

Jak nie szacować kursów?

Wyszukiwanie vaulebet to trudne zadanie i gracze nie powinni się sugerować, że jest niski kurs lub wysoki. Najważniejsze jest to, aby odejść od błędnego myślenia: „niski kurs – duża szansa wygranej, wysoki kurs – mała szansa wygranej”. Nie ma bowiem zależności, że kurs 1.40 będzie miał 70 procent szans. W przypadku zakładów bukmacherskich procentowych szans na dany kurs może być wiele. Na przykład 1.40 może mieć zarówno 70 procent szans, że wejdzie, jak i tylko 30 procent szans. Osoby umiejące prawidłowo oszacować prawdopodobieństwo, że kurs wejdzie zarabiają bardzo duże sumy na zakładach bukmacherskich. Wliczając to różne bonusy, na przykład od pierwszej wpłaty lub drugiej wpłaty, a także promocje w aplikacji mobilnej, skutecznie podbijają swoje wygrane i to wielokrotnie.

Valuebet a wysoki kurs

U bukmacherów można znaleźć dwa typy graczy – tych, co wolą grać na niskich kursach (są to przeważnie początkujący, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bukmacherką i analizują jedynie bezpośrednie spotkania) oraz tych, co preferują wysokie kursy, bo właśnie tam mogą znaleźć najwięcej typów valuebet. Długie serie porażek sprawiają, że gracz wystawiony jest na trudną próbę psychiczną, jednakże dobrze przewidujący typerzy mimo to potrafią osiągać wysokie wygrane (po części dzięki bonusom od pierwszej wpłaty, od drugiej wpłaty, czy kodom promocyjnym) poprzez odpowiedzialne zarządzanie dostępnym kapitałem na grę.

Gracze preferujący niskie kursy mają o wiele trudniejsze zadanie. Aby znaleźć valuebet, muszą włożyć w to więcej wysiłku. Obstawiają sporty wirtualne, tradycyjne dyscypliny sportowe, ale to wszystko wymaga znacznie wyższych umiejętności analitycznych. Dlatego większość obstawiających przez sieć internet, czyli online preferuje grę na minimalnych kursach 1.50.

Gdzie szukać wartościowych zakładów?

Gdzie szukać wartościowych zakładów

Mimo iż nasz wcześniejszy przykład dotyczył Ekstraklasy, to valuebety dużo częściej znajdziesz w niższych i mniej popularnych ligach, niż w topowych rozgrywkach reklamowanych przez bukmacherów. Dlaczego?

Niszowe sporty i mało popularne niższe ligi dają większe okazje do tego, aby znaleźć źle oszacowane szanse na wygrane. To właśnie tam, bukmacherom dużo ciężej przeprowadzić dokładne rachunki prawdopodobieństwa. Nie jest też tajemnicą, że analitycy do takich spotkań po prostu mniej się przykładają. Dzięki temu łatwiej nam uzyskać przewagę nad bukmacherem prowadząc szczegółowe analizy.

Gdzie zatem szukanie valuebetów będzie stratą czasu? Zdecydowanie można odpuścić sobie najpopularniejsze ligi, czyli hiszpańską, niemiecką i włoską, a także rozgrywki w ramach Ligi Mistrzów. Tam ogrom dostępnych informacji oraz duże zainteresowanie powodują, że prawdopodobieństwo zawsze oszacowane jest na odpowiednio wysokim poziomie.

Valuebet można szukać dosłownie wszędzie tam, gdzie spotykają się i dyskutują typerzy. Doświadczeni gracze lubią wymieniać się własnymi spostrzeżeniami, że prawdopodobieństwo zdarzenia jest wysokie. Wiele osób zastanawia się nie tylko jak znaleźć value bet, ale także czy ich przypuszczenia są prawidłowe. Swoimi spostrzeżeniami wymieniają się między innymi na portalach społecznościowych czy forach dla graczy.

Na co zwrócić uwagę szukając valuebetów?

Do obliczenia wartości danego zakładu potrzebujemy dwóch zmiennych: kursu i oszacowanego przez nas prawdopodobieństwa. Określenie szans na wystąpienie danego zdarzenia wcale nie jest takie proste, ale istnieje kilka zasad, które pozwolą to zadanie ułatwić:

 • Postaraj się ograniczyć do jednej dyscypliny, a nawet konkretnej ligi i analizuj na bieżąco statystyki, historie spotkań, miejsca w tabeli.
 • Śledź na bieżąco informacje okołomeczowe.
 • Sprawdzaj doniesienia dotyczące absencji, kontuzji i transferów zawodników.
 • Analizuj skuteczność drużyny pod kątem meczów wyjazdowych i domowych.
 • Koniecznie sprawdzaj historię bezpośrednich spotkań obu drużyn rozgrywających mecz.

Czy valuebet to gwarancja wygranej?

Valuebet należy rozumieć, jako okazję do wygrania z bukmacherem i skorzystania na jego błędzie, ale z pewnością, nie daje to gwarancji wygranej. Wartościowy zakład to nie surebet, dlatego w swojej strategii wciąż trzeba brać pod uwagę możliwość przegranej. Natomiast granie na valuebety w dłuższej perspektywie przekłada się na regularne wygrane, które finalnie przynoszą niemały zysk.

Czy warto obstawiać valuebet? 

Zdecydowanie tak. To świetny sposób na maksymalizowanie swoich wygranych w zakładach bukmacherskich. Valuebet do swojej strategii powinien wprowadzić każdy, kto obstawianie wydarzeń sportowych traktuje poważnie. To podstawa w grze każdego profesjonalnego typera!

Oczywiście nie jest to zadanie proste i wymaga dużej wiedzy, a także czasu poświęconego na analizę danych, jednak dla prawdziwych fanów sportu powinna być to czysta przyjemność połączona z zarabianiem pieniędzy.

Wszyscy ci, którzy na widok wzoru matematycznego dostają gęsiej skórki, zupełnie nie mają się czego obawiać. Obliczenie prawdopodobieństwa z kursu bukmacherskiego czy samej wartości zakładu nikomu nie powinny sprawić przesadnej trudności.

Jak typować valuebet w zakładach bukmacherskich

Obstawianie valuebetów sprowadza się przede wszystkim do tego, żeby poprawnie analizować mecze i wyciągać odpowiednie wnioski. W podobny sposób działają bukmacherzy, którzy na podstawie własnych analiz ustalają stopień prawdopodobieństwa powodzenia się kursu. Cała zabawa z valuebet polega na tym, aby dostrzec coś więcej – coś co pozwoli uzyskać przewagę nad bukmacherem. Jeśli gracz chce nauczyć się obstawiać valuebet to musi przede wszystkim nauczyć się analizować mecze i nie ma znaczenia, jaką dyscyplinę sportową będzie typował.

Każdy sport ma swoje cechy charakterystyczne, które powinny zostać przeanalizowane. Na koniec analizy należy natomiast ustalić prawdopodobieństwo wystąpienia danego zdarzenia. Mając pojęcie jak typować valuebety i jak je obliczać, gracze zyskują bardzo dużo, a niekiedy nawet jeszcze więcej. Warto więc wziąć je pod uwagę, ale wtedy, gdy ma się już podstawowe pojęcie o obstawianiu meczów.

Valuebet – podsumowanie

Wyszukiwanie valuebet nie jest prostym zadaniem i wymaga nieco poświęcenia. Na taki rodzaj obstawiania najczęściej decydują się profesjonaliści, którzy mają już odpowiedni staż w typowaniu wydarzeń sportowych. Oni także mają świadomość tego, że nawet wysokie prawdopodobieństwo powodzenia się kursu nie jest równoznaczne, z tym że na pewno on wejdzie. Sport jest nieprzewidywalny, przez co nie ma czegoś takiego jak pewniaki. Zdecydowana większość spotkań piłkarskich czy innych meczów z innych dyscyplin sportowych zawsze niesie ze sobą pewien procent niepowodzenia. W jednym przypadku może on być większy, w innym natomiast mniejszy. Nie oznacza to jednak, że analiza spotkań i wyznaczenie valuebet jest gwarantem wygranej u bukmacherów.

Należy także zaznaczyć, że obstawianie meczów jest dozwolone tylko dla osób pełnoletnich. Udział w zakładach bukmacherskich można brać tylko u legalnego bukmachera, który posiada zezwolenie Ministra Finansów na prowadzenie działalności związanej z hazardem. Granie u nielegalnych buków, którzy nie uzyskali zezwolenia Ministra Finansów grozi konsekwencjami prawnymi. Pamiętaj! Graj odpowiedzialnie!

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Czyli Valuebet jest jedną z czynności całego systemu bukmacherskiego? Bo z tego co zrozumiałem jest swego rodzaju określona strategia i wyliczenia matematyczne, a to nie jest zabawa dla początkujących. Co do niższych i wyższych lig to polecam porównywać kursy lokalnych bukmacherów z Polskimi, bo wiadomo, że Hiszpanie posiadają szerszą i głębszą informację w zakresie La Ligi niż Polacy.

Wojcech dobrze mówi!
Aby wyszukać valuebet, sprawdzajcie kursy innych buków. Chodzi mi o bukmacherów innych państw. Jest najprostszy sposób ale rzadko spotykany. Jeśli śledzicie za jakąś jedną drużyną, wiecie o tym, co się dzieje w niej itd. to macie dużą szansę złapać wartościowy zakład.

Wyliczanie valuebet jest na pewno dla stałych, nawet zawodowych graczy. Najprostszą opcją jest porównanie tego samego zdarzenia u bukmacherów różnych Państw. Chodzi mi nie tylko o niższych ligach. Na tym można zarabiać. Nie mówię o ogromnych kwotach ale szansa na wygranie jest całkiem spoko

Nie ogarniam tego. Nadal nie mogę odróżnić zwykły zakład od wartościowego ;(
Czekam na to aby ktoś mi pomógł, bo się chcę to w końcu ogarnąć. Bo z tego co słyszałem – to jest dobra rzecz

Z tego co wiem, to jest zakład, w którym jesteś przekonany że bukmacher nie docenia jedną ze stron. Powiedzmy grają Man City z Arsenalem i mają kursy 1.75 przeciwko 4.87, ale ty uważasz albo masz jakiś inside że Arsenal zagra dużo lepiej albo coś jeszcze… No i obstawiasz na Arsenal, wygrywasz kasę i to właśnie jest valuebet. Tylko wiadomo że w wyższych ligach bukmacherzy nie przegapią nawet drobnych okoliczności, więc lepiej tego szukać w mało obserwowanych wydarzeniach.

Szukajcie valuebetów na mało znanych wydarzeniach (niższa liga itd.). Na przykład: wszyscy obserwują ligę mistrzów i wiedzą na ten temat dość sporo w porównaniu z ligą 2. Jest to dobry sposób na zarabianie kasy.

Pamiętajcie że valuebet nie działa tak że ty poczułeś albo z jakiejś tam racji uważasz iż buk się myli. To jest bardzo szczegółowa analiza, z której wynika ta czy inna “cyferka”. Tak że jeśli myśleliście że to jest łatwa sprawa, to niestety…

Nadal nie rozumiem o co tu chodzi, ale dzięki za próbę tłumaczenia. Gram sobie nie wiedząc podstawowych pojęć i mam profit. Uważam że zakłady to na 80% fart i tylko na pozostałe 20% – analiza, systemy itd.