Typy bukmacherskie na jutro – piłka, tenis, hokej

Typy bukmacherskie na jutro pojawiają się coraz częściej na różnych portalach, grupach typerów, a nawet blogach samych bukmacherów. Czy warto się nimi zainteresować?

Zawieranie zakładów wzajemnych u bukmacherów porównać można do przygotowań przed ważnym meczem. Gdy drużyna sportowa ma przed sobą wymagające spotkanie, jej trener oraz sztab specjalistów zajmują się dokładną analizą gry, szans na wygraną i aktualną sytuacji drużyny przeciwnej. Podobnie sprawa powinna wyglądać przy przemyślanym obstawianiu zdarzeń sportowych na kuponach bukmacherskich. Gracz powinien podążać wcześniej ustaloną strategią, a każdy zakład dokładnie przeanalizować. Tutaj z pomocą przychodzą między innymi typy bukmacherskie.

Kliknij tutaj i sprawdź najlepsze kursy wraz z powitalnymi bonusami dla nowych użytkowników!

Co to są typy bukmacherskie?

Co tak naprawdę oznacza hasło „typy bukmacherskie”? Pisząc o typach bukmacherskich mamy na myśli przewidywania poparte analizą sportową, które mają pomóc w obstawieniu poprawnego zakładu bukmacherskiego. Wracając do wcześniejszej analogii z analizą trenerską w meczu piłki nożnej, tutaj w przewidywaniu typów brana jest między innymi aktualna forma obu zespołów, historia ich bezpośrednich spotkań, forma piłkarzy oraz ewentualne absencje. Wszystkie te aspekty pozwalają z szerszej perspektywy spojrzeć na dany zakład, co przekłada się na dużo skuteczniejsze obstawianie, aniżeli to oparte jedynie na zaproponowanych przez bukmachera kursach.

Gdzie szukać typów bukmacherskich?

Wraz z rosnącą popularnością zakładów wzajemnych online, wciąż pojawiają się nowe portale udostępniające swoje prognozy mające ułatwiać realizowanie zysków podczas gry u bukmacherów. Oczywiście w pierwszej kolejności polecamy bieżące sprawdzanie naszych propozycji, jednak w sieci nie brakuje też innych ciekawych miejsc z wartościowymi analizami wartych wspomnienia. Co więcej, aktualne typy na jutro warto sprawdzać jednocześnie w kilku miejscach i porównywać analizy, by na podstawie znalezionych informacji podjąć najlepsze decyzje przekładające się na wygrane z kuponów. Gdzie szukać typów?

 • Pewne typy u bukmacherów – Bukmacherzy kładą coraz większy nacisk na rozwój swoich portali, które mają przyciągać nowych graczy. Jednym ze sposobów jest udostępnianie podstron, gdzie publikowane są darmowe typy bukmacherskie. To o tyle dobre rozwiązanie, iż bezpośrednie powiązanie z ofertą danego buka sprawia, że do obstawienia zakładu nawet nie musimy opuszczać witryny. Przykład? Na naszym rynku świetnie radzi sobie blog STS, gdzie publikowane są artykuły dotyczące najpopularniejszych dyscyplin. Piłka nożna, siatkówka, formuła 1, kolarstwo – każdy fan sportu znajdzie tu analizy podnoszące skuteczność obstawiania zakładów.
 • Portale z typami bukmacherskimi – Oczywiście nie każdy gracz ufa analizom samego bukmachera i tutaj z pomocą przychodzą profesjonalne portale zajmujące się typowaniem. Należy jednak z uwagą dobierać strony, gdyż duża część z nich tylko pozornie działa zawodowo, a z zaawansowaną analizą sportową mają niewiele wspólnego. Poza naszym portalem polecamy między innymi betsite typy na jutro oraz typy na jutro vitisport.
 • Fora i grupy bukmacherskie – Prawdziwą kopalnią typów bukmacherskich są również wszelkie fora dyskusyjne i grupy na portalach społecznościowych, które skupiają fanów obstawiania wyników sportowych. Gracze tutaj dzielą się swoimi przewidywaniami, a także postawionymi kuponami. To świetny sposób na podglądnięcie sposobu typowania użytkowników zajmujących się typowaniem już od dłuższego czasu. Niemniej jednak zalecamy uwagę, gdyż często udostępniane przez graczy typy nie są poparte dokładną analizą, a jedynie przypuszczeniami – wtedy łatwo o przegraną.

Płatne typy bukmacherskie czy darmowe?

Płatne typy bukmacherskie czy darmowe

W internecie nie brakuje też stron udostępniających typy bukmacherskie dopiero po uiszczeniu opłaty. Czy warto się nimi zainteresować? Naszym zdaniem wszędzie tam, gdzie pojawia się informacja o konieczności dokonania płatności za uzyskanie dostępu do typów na jutro, powinna zapalić się nam lampka ostrzegawcza. W zdecydowanej większości takie miejsca nie różnią się niczym od tych oferujących darmowe typy bukmacherskie, a jedynie żerują na niewiedzy początkujących graczy kuszonych obietnicą wysokich wygranych. Takie schematy działają także na różnych grupach typerskich, w których uczestnictwo wymaga opłacenia składki. Przypominamy, że w 100% pewne typy bukmacherskie nie istnieją, a co za tym idzie pobieranie za nie opłat, wydaje się po prostu niesprawiedliwe – zwłaszcza gdy profesjonalne analizy sportowe dostępne są w wielu miejscach udostępniane bezpłatnie.

Darmowe typy na jutro

Dostępne na naszej stronie BETOMANIA trafne typy na jutro to propozycje zagrań, które tworzą nasi redaktorzy na podstawie swojego doświadczenia, wiedzy o danej dyscyplinie, oraz umiejętności przeprowadzania dogłębnej analizy statystyk sportowych. Wszystkie nasze typy dotyczące zakładów sportowych są w 100% bezpłatne, a co za tym idzie nie, wymagamy rejestrowania się, logowania, czy dokonywania jakichkolwiek płatności.

Gdzie wykorzystać nasze typy w zakładach bukmacherskich?

Nasz portal współpracuje z największymi bukmacherami działającymi w Polsce. To właśnie dzięki temu nasi czytelnicy są na bieżąco z ich ofertami, a przy tym mogą zmaksymalizować bonus powitalny, jaki oferuje legalny bukmacher. Gdzie wykorzystać pewne typy dnia? Zdecydowana większość graczy w Polsce korzysta z oferty STS, Fortuny oraz Betclic. To właśnie tam oferta zakładów bukmacherskich obejmuje wszystkie najpopularniejsze dyscypliny, gdzie rynki zdarzeń nie ograniczają się wyłącznie do najmocniejszych lig i klasowych turniejów. W skutecznym obstawianiu to niezwykle ważne, gdyż duże wygrane kryją się często w tych niższych ligach i krajowych pucharach.

Co więcej, najlepsi legalni bukmacherzy nie zapominają o fanach niszowych dyscyplin sportowych, e-sportcie, a nawet zakładach na wydarzenia ze świata kultury i polityki. Nie bez znaczenia są też bonusy bukmacherskie, nie tylko dla nowych użytkowników, ale i stałych klientów. Dzięki bonusom gracze są w stanie otrzymać darmowe środki na grę i zwiększyć wysokości swoich wygranych! Tutaj warto też wspomnieć o tym, że STS posiada aktualnie najkorzystniejszy bonus powitalny na polskim rynku. To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają przygodę z zakładami bukmacherskimi, gdyż w ten sposób mogą przetestować ofertę bukmachera bez ponoszenia ryzyka utraty wpłaconego depozytu.

Podsumowując dzisiejsze typy, a także te przygotowane na kolejne dni przygotowywane są tak, aby odpowiadały ofertom bukmacherów takich jak:

Typy bukmacherskie na jutro

Kiedy szukać typów bukmacherskich? Ile dni wcześniej przygotować się do obstawiania? Zdecydowanie najlepszą opcją są typy na dziś lub na jutro. To wtedy oferta na zakłady bukmacherskie jest już zaprezentowana w pełni i pokrywa się z tym, co sugerują aktualne typy. Natomiast należy pamiętać o tym, że w świecie sportu (w tym piłki nożnej) nie istnieje coś takiego jak w 100% pewne typy bukmacherskie.

Typy piłkarskie, a także te na inne dyscypliny sportowe, trzeba traktować jako pomóc przy obstawianiu zakładów wzajemnych i podjąć właściwe decyzje. Dobre typy powstają na bazie dokładnej analizy danego wydarzenia sportowego. Bierzemy tu pod uwagę wszystkie pojawiające się w sieci informacje o danym meczu i analizujemy statystyki zarówno drużyn, jak i poszczególnych zawodników. Trzeba pamiętać, że piękno sportu polega na tym, że w czasie meczu może wydarzyć się wszystko.

Pewne typy bukmacherskie, czyli co?

Co obejmują nasze typy bukmacherskie? Oczywiście dużo zależy od specyfiki danego sportu, jaki analizujemy. Piłka nożna na przykład daje nam najwięcej opcji do analizy i obstawiania meczów, gdyż oferta bukmacherów w tym wypadku obejmuje często ponad 100 wydarzeń w ciągu jednego spotkania! Dlatego nasze typy bukmacherskie nie ograniczają się jedynie do wskazania potencjalnego zwycięzcy spotkania. Wskazujemy również inne ciekawe zakłady, które mogą przynieść naszym czytelnikom dużo większe wygrane niż w przypadku klasycznych zakładów dwudrogowych i trójdrogowych. Jakie mogą to być zakłady bukmacherskie?

Dużą popularnością cieszą się typy bukmacherskie na ilości strzelonych bramek w meczu piłki nożnej (na przykład powyżej 2.5), zakłady na rzuty rożne, a także strzelców bramek. Przykład? Właśnie w jednej z analiz sportowych na mecze Euro 2020 wskazaliśmy mecz, kiedy przełamał się i strzelił bramkę zmagający się z falą krytyki Harry Kane.

Czy typowanie wyników sportowych, w tym piłki nożnej, jest trudne?

Piłka nożna to zdecydowanie najpopularniejsza dyscyplina sportowa na świecie, która przyciąga ogromne zainteresowanie kibiców, ale i niewyobrażalnie duże pieniądze. Fanów zakładów bukmacherskich cieszy natomiast ilość rozgrywanych lig i turniejów, co pozwala praktycznie każdego dnia obstawiać nowe mecze. Nic dziwnego, że to właśnie piłka nożna jest najmocniej obstawioną dyscypliną sportową u każdego legalnego bukmachera w Polsce. O każdej porze dnia i nocy możemy wejść na jeden z najpopularniejszych portali do zawierania zakładów wzajemnych online i znajdziemy przynajmniej kilka zdarzeń live.

Warto też dodać, że piłka nożna to wyjątkowo wdzięczna dyscyplina pod kątem analizy sportowej. Rozbudowane statystyki dotyczące poszczególnych meczów, historie bezpośrednich pojedynków oraz informacje o graczach pozwalają doświadczonym typerom odpowiednio przygotować się do obstawienia poprawnego zakładu bukmacherskiego. Jednak piłka nożna nie jest wyjątkiem. Sukces w zakładach bukmacherskich wymaga wiedzy o danej dyscyplinie oraz umiejętności analitycznego spojrzenia na dostępne dane. Na szczęście dla tych wszystkich fanów zakładów bukmacherskich, którzy nie mają czasu na szczegółowej analizy tabel oraz informacji płynących z różnych klubów, z pomocą przychodzą tu właśnie typy bukmacherskie – a w tym te dostępne na naszym portalu.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie?

Zakłady bukmacherskie w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością, a ma to związek przede wszystkim z coraz ciekawszymi ofertami promocyjnymi poszczególnych firm, ale i jakością oferowanych przez nich platform. To dzięki nim gracze mogą obstawiać mecze u bukmachera bez konieczności wychodzenia z domu. Co więcej, wygodne aplikacje mobilne pozwalają obstawiać mecze piłki nożnej, koszykówki, czy tenisa z dowolnego miejsca na świecie! Jednak przed obstawieniem pierwszego kuponu, nawet korzystając z podpowiedzi, jakie dają darmowe typy dnia, warto znać podstawy rządzące światem zakładów bukmacherskich. Poniżej prezentujemy kompleksowy poradnik pozwalający zrozumieć to, co dzieje się na kuponie i w ofertach bukmacherów:

Kupon bukmacherski – wszystko, co trzeba wiedzieć

Zacznijmy od podstaw: czym jest kupon bukmacherski? W dużym skrócie kupon bukmacherski pełni rolę potwierdzenia zawarcia zakładów bukmacherskich. To dowód, na którego podstawie zostanie nam wypłacona wygrana – oczywiście w przypadku poprawnego wytypowania jednego lub kilku zdarzeń.

Co znajduje się na kuponie bukmacherskim?

Na kuponie, jaki przygotowuje dla nas legalny bukmacher, powinny znajdować się wszystkie niezbędne informacje dotyczące naszego zakładu.

Rodzaj kuponu Najczęściej będzie to SOLO (pojedynczy) lub AKO (akumulowany). W pierwszym przypadku na kuponie znajduje się tylko jedno zdarzenie. Kupon AKO zawiera przynajmniej dwa różne zdarzenia.
Szczegóły opisujące obstawiane zdarzenie W tej rubryce znajdują się wszystkie informacje o typowanym zdarzeniu: jego numer i nazwa, nazwa zawodnika lub drużyny, nasz typ oraz kurs zdarzenia.
Kurs całkowity Gdy zawieramy kupon AKO wszystkie kursy wytypowanych zdarzeń są mnożone, co daje kurs całkowity zakładu.
Stawka kuponu Inwestowana przez nas kwota, która zostaje pomniejszona o 12% podatku od gier hazardowych.
Ewentualna wygrana W tym miejscu znajduje się kwota, jaką wygramy, jeśli poprawnie wytypowaliśmy wszystkie zdarzenia znajdujące się na kuponie.

Oprócz tego:

 • Data i godzina zawarcia zakładu.
 • Kod kreskowy z unikalnym numerem zawartego kuponu.

Rodzaje kuponów bukmacherskich

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, zawierając zakłady u legalnego bukmachera, spotykamy się z różnymi rodzajami kuponów. Najprostszy z nich to SOLO – tutaj użytkownik obstawia tylko jedno zdarzenie, a kurs całkowity kuponu odpowiada kursowi wytypowanego zdarzenia.

Kupony AKO dają dużo większe możliwości i przynoszą też atrakcyjniejsze wygrane. Wszystko dzięki metodzie obliczania kursu całkowitego kuponu, gdzie wszystkie kursy znajdujące się na kuponie są przez siebie mnożone. Przykładowo w przypadku obstawienia trzech zdarzeń z kursami 2.00 finalnie kurs całkowity wyniesie aż 8.00! Kupony akumulowane muszą zawierać przynajmniej dwa różne zdarzenia.

Nie zapominamy też o kuponach systemowych, które najczęściej zarezerwowane są dla bardziej doświadczonych użytkowników. To o tyle ciekawa opcja, że przy kuponach blokowych wygrywamy, nawet gdy wytypujemy poprawnie tylko część obstawionych spotkań – na przykład 5 z 7. Oczywiście pełna wygrana wypłacona zostanie tylko po poprawnym wytypowaniu wszystkich zdarzeń.

Co to jest kurs bukmacherski?

Podstawą funkcjonowania zakładów bukmacherskich są kursy. Czym one faktycznie są? Mimo iż przedstawiane w formie dziesiętnej, to tak naprawdę są odzwierciedleniem szans wystąpienia danego zdarzenia. Szanse te wyliczają analitycy sportowi, jakich zatrudnia dany legalny bukmacher, ale my bez problemu możemy zamienić kurs właśnie na szansę procentową. Jak to zrobić? Świetnym przykładem będzie piłka nożna i mecz Chelsea Londyn z Villarreal. Kurs na zwycięstwo londyńczyków w STS wynosi 1.90, remis 3.35, a wygrana Villarreal aż 4.1.

Aby przeliczyć wymienione kursy na szanse procentowe, wystarczy wykonać proste działanie: 1/kurs_zdarzenia = szansa procentowa

Sprawdźmy to na przykładzie: 1/1,90 daje nam 52,63% szans na wygraną Chelsea, remis już 29,85%, a wygrana Hiszpanów tylko 24,39%. Dlaczego po zsumowaniu szans procentowych wychodzi na powyżej 100%? Cóż, bukmacherzy muszą na czymś zarabiać i do każdego kursu doliczają swoją marżę.

Najpopularniejsze zdarzenia i typy w zakładach bukmacherskich

Najpopularniejsze zdarzenia i typy

Ogromna popularność, jaką cieszą się w ostatnich czasach zakłady bukmacherskie, przekłada się też na jakość ofert na poszczególnych platformach do obstawiania sportu online. Bukmacherzy żywo konkurują między sobą o nowych użytkowników, a to sprawia, że stale poprawiają swoją ofertę. Co więcej, wraz z rosnącym doświadczeniem graczy, rosną także ich wymagania. Nie chcemy już tylko typować tego, która drużyna wygra mecz, tylko wybierać z szerokiego rynku zdarzeń. Legalni bukmacherzy to zauważają i stale zwiększają ilość dostępnych zdarzeń, co najlepiej widoczne będzie w piłce nożnej. Rozwój ofert w tym kierunku zupełnie nie dziwi, gdyż statystyki jasno wskazują, że piłka nożna jest najczęściej typowanym sportem na świecie.

Na co zatem możemy liczyć poza klasycznym zakładem na zwycięzcę spotkania? Przykładowo na wspomniany wcześniej mecz Chelsea – Villarreal już na miesiąc przed pierwszym gwizdkiem STS proponuje ponad 100 różnych zdarzeń! Poniżej przedstawiamy najciekawsze i najpopularniejsze typy piłkarskie.

Piłka nożna – najpopularniejsze zdarzenia w zakładach bukmacherskich:

 • Typowanie zwycięzcy lub remisu – zakład 1X2,
 • Obie drużyny strzelą bramkę – tak / nie,
 • Ilość strzelonych bramek – under / over,
 • Wskazanie dokładnego wyniku,
 • Ilość zdarzeń: rzuty rożne, faule oraz otrzymane kartki – under / over,
 • Zwycięzca meczu + obie drużyny strzelą bramkę,
 • 1 połowa + zwycięzca spotkania – na przykład 2/1,
 • Typowanie strzelca bramki,
 • Handicapy.

Typowanie zwycięzcy – zakłady dwudrogowe i trójdrogowe

Mimo iż w porównaniu z bardziej zaawansowanymi typami bukmacherskimi przynoszą mniejsze zarobki, to zakłady 12 oraz 1X2 wciąż są najczęściej wybierane przez fanów sportu. W tym wypadku celem gracza jest prawidłowe wytypowanie jednego z dwóch lub trzech scenariuszy zakończenia spotkania. Typ na „1” oznacza zwycięstwo gospodarza, „2” zwycięstwo gości, a „X” oznacza remis. Oczywiście remis nie występuje we wszystkich dyscyplinach i wtedy mamy do wyboru tylko dwie opcje.

Kursy w tym wypadku zależą od szans na zwycięstwo biorących udział w meczu drużyn. Im niższy, tym w ocenie analityków sportowych większa szansa na zwycięstwo danego klubu. Przykładowo pewne typy bukmacherskie, gdy spotyka się lider tabeli z drużyną zagrożoną spadkiem, cechują się niskimi kursami w okolicy 1.10 – 1.20.

Obie drużyny strzelą bramkę – tak / nie

U zagranicznych bukmacherów taki zakład nazywany jest „both teams to score” – w skrócie BTTS. Mamy tutaj do wyboru tylko dwie opcje: tak oraz nie. To dość bezpieczny zakład, który sprawdza się zwłaszcza w sytuacji, gdy na boisku spotykają się dwie bramkostrzelne drużyny. Bardzo często już w pierwszej połowie okazuje się, że nasze typowanie było prawidłowe. Kursy w tym wypadku różnić będą się w zależności od poziomu obu drużyn oraz ilości zdobywanych bramek w poprzednich spotkaniach.

Ilość strzelonych bramek – under / over

Na graczy, którzy obawiają się wskazania zwycięzcy danego spotkania, ciekawą alternatywą są typy na ilości strzelonych bramek. Warto zwrócić uwagę na to, że wartości podawane są tutaj z połówkami. Co to oznacza? Przykładowo typ na under / over 1.5 bramki oznacza, że „under” (poniżej) będzie poprawnym typem, gdy drużyny nie strzelą żadnej bramki lub padnie tylko jeden gol. Wszystko, co powyżej, czyli dwie, trzy, cztery bramki to już zdarzenie typu „over” (powyżej). Co ważne, kursy na ilość strzelonych goli dynamicznie mogą zmieniać się podczas meczu, co daje często duże szanse na wygranie większych pieniędzy.

Zakład na dokładny wynik

To wersja zakładu na doświadczonych graczy. Co prawda dość ryzykowna, gdyż wytypowanie dokładnego wyniku spotkania nie należy do najłatwiejszych zadań, ale takie ryzyko bukmacherzy nagradzają wysokimi kursami. Na jakie kursy możemy tu liczyć? Najczęściej zaczynają się od około 6.0 za wynik 1:0 dla faworyta, a kończą na mnożnikach wynoszących nawet 400-500!

Ilość wykonanych rzutów rożnych, fauli oraz otrzymanych kartek

Często dużo łatwiejsze będzie wytypowanie liczby wykonanych rzutów rożnych, odgwizdanych przez sędziego fauli lub pokazanych kartek. Tutaj podobnie jak w zakładzie na bramki, legalni bukmacherzy posługują się połówkami i zakładami typu „poniżej / powyżej”.

Ciekawym rozwiązaniem są łączone zakłady, gdzie jeden typ może opisywać kilka zdarzeń na zasadzie „under / over” i każde z nich musi zostać wytypowane poprawnie.

Zwycięzca meczu + obie drużyny strzelą bramkę

Ciekawym rozwinięciem klasycznego zakładu dwudrogowego jest ten z dodaną opcją o strzeleniu bramki przez obie drużyny. W tym wypadku wskazujemy, która z drużyn wygra spotkanie na zasadzie 12 oraz typujemy czy obie z nich strzelą gola. Kursy dla takich zakładów oczywiście różnią się w zależności od tego, jakie drużyny spotykają się na murawie, ale zazwyczaj wynoszą od około 3.00 do ponad 20.00.

1 połowa + zwycięzca spotkania

To jeden z ulubionych zakładów zaawansowanych typerów. Co prawda bywa trudny do przewidzenia, jednak ryzyko potrafi być zrekompensowane przez wygrane z nawiązką. Scenariuszem najchętniej poszukiwanym przez fanów zakładów bukmacherskich są te, gdzie jedna z drużyn wygrywa pierwszą połowę, ale to ich przeciwnicy finalnie zdobywają w spotkaniu trzy punkty. Takie zakłady bukmacherzy udostępniają z naprawdę wysokimi kursami – najczęściej w okolicy 30.00.

Typowanie strzelca bramki

Kolejną z opcji dla graczy lubiących odrobinę ryzyka, są zakłady na to, który z graczy strzeli w meczu bramkę. Co prawda wydaje się dość trudną sztuką, natomiast przy odpowiedniej analizie i odrobinie szczęścia może okazać się, że typowanie strzelca będzie skuteczną strategią. Na zaawansowanych graczy czekają także rozwinięcia tego typu – na przykład zakłady na to, kto strzeli pierwszego gola, albo na duet piłkarzy, czyli strzelca oraz piłkarza asystującego w akcji bramowej.

Zakłady z przewagą

Handicapy często uznawane są za typy bukmacherskie zarezerwowane dla zaawansowanych graczy. Czy słusznie? Co tak naprawdę handicap w zakładzie bukmacherskim? Poprzez handicap rozumiemy przewagę dopisywaną przez bukmachera do danego zakładu. Przykładowo możemy obstawiać zwycięstwo drużyny gospodarzy mimo dopisania przewagi dla ich przeciwników, która liczy się już od pierwszego gwizdka. Dzięki handicapom skutecznie zwiększamy atrakcyjność kursów zwłaszcza w przypadku tak zwanych pewniaków, czyli drużyn będących zdecydowanym faworytem do wygranej.

Jakie handicapy udostępniają legalni bukmacherzy? Najczęściej spotykane są połówki goli doliczane lub odejmowane od momentu pierwszego gwizdka: -0.5, -1, -1.5, -2, -2.5, -3 od wyniku jednej z drużyn. Należy zwrócić uwagę na to, że połówkowy handicap automatycznie wyklucza remis. Przykładowo drużyna handicap -0.5 oznacza, że drużyna po strzeleniu bramki będzie mieć dopiero „pół gola”.

Jak korzystać z typów bukmacherskich?

Jak korzystać z typów

Jak wspomnieliśmy, żadna ze stron zajmujących się analizą sportowa nie zagwarantuje nam, że będą to w 100% pewne typy. Piękno sportu polega na tym, że wyniki nieraz zaskakują nawet najbardziej doświadczonych fanów piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykówki, czy tenisa ziemnego. Typy bukmacherskie powinniśmy traktować jako wskazówkę podczas obstawiania, które w przypadku poważnego podchodzenia do zakładów bukmacherskich, nie powinny zwalniać nas z prowadzenia własnych analiz i obstawiania według z góry założonego planu.

Oczywiście podstawą w skutecznym obstawianiu sportu jest trzymanie ręki na pulsie. Zawodowi typerzy na bieżąco sprawdzają informacje o biorących udział w konkretnym spotkaniu drużynach. Na szczęście piłka nożna, najczęściej obstawiany sport na świecie, daje nam ogromne możliwości, a informacje dostępne są w przeróżnych źródłach. Warto zatem sprawdzać newsy udostępniane przez same drużyny, zawodników, analizować historie spotkań (zarówno bezpośrednich, jak i ostatnich meczów), obserwować media społecznościowe i portale z wynikami sportowymi. Niezwykle ważna będzie również wymiana informacji między fanami zakładów bukmacherskich – między innymi na grupach i forach dla typerów.

Garść porad dla stawiających pierwsze kroki w zakładach bukmacherskich

Wiemy już, że analiza to słowo klucz do osiągnięcia wysokiej skuteczności obstawiania. A co poza tym? Poniżej prezentujemy garść porad ułatwiających wejście w świat zakładów bukmacherskich początkującym użytkownikom. Należy pamiętać o tym, że typowanie wyników od początku warto traktować poważnie – strzelanie „na ślepo” lub sugerowanie się wyłącznie kursami to najszybsza droga do przegrania wpłaconego depozytu.

Jak grać, aby wygrywać?

 • Obstawiamy tylko dyscypliny sportowe, które dobrze znamy, oglądamy transmisje i na bieżąco śledzimy wyniki sportowe oraz transfery – na przykład piłkę nożną, jeśli bacznie obserwujemy sytuację ligową.
 • Nie bez znaczenia jest także znajomość zasad i specyfiki danego sportu.
 • Przed wytypowaniem danego zdarzenia przeprowadzamy analizę sportową. Orientujemy się w sytuacji obu zespołów, sprawdzamy historię pojedynków i aktualną formę zawodników.
 • Sprawdzamy typy bukmacherskie i analizy przeprowadzane przez zawodowców.
 • Obstawiamy kupony z niewielką ilością zdarzeń.
 • Stawianie taśm, czyli długich kuponów na przykład z dziesięcioma zdarzeniami traktujemy raczej jako rozrywkę, niż sposób na wygraną dużych pieniędzy.
 • Określamy wysokości stawek, na przykład przy pomocy jednego z systemów bukmacherskich.
 • Nie dajemy się ponieść emocjom.
 • Nie sugerujemy się sentymentem i tym, jakiej drużynie lub zawodnikowi kibicujemy.

Co to są „pewniaki”?

Piłka nożna to jedna z tych dyscyplin, gdy dość często słyszymy o tak zwanych „pewniakach”. Mówimy tak o zdarzeniach, kiedy na boisku spotyka się zdecydowany faworyt z wyraźnie słabszą drużyną. Przykładem mogą być mecze pucharowe, gdzie mecz rozgrywany jest między drużynami o zupełnie różnych poziomach piłkarskiego zaawansowania. W takich sytuacjach na faworyta bukmacherzy udostępniają wyjątkowo niskie kursy, gdyż zakładają, że z dużym prawdopodobieństwem to właśnie ta drużyna wygra spotkanie. Kursy najczęściej wynoszą około 1.05-1.20.

Same „pewniaki” nie pozwalają zarobić większych pieniędzy, nawet gdy zdecydujemy się na wyjątkowo wysoką stawkę. To właśnie dlatego najczęściej umieszczane są na tak zwanych taśmach, czyli kuponach z dużą ilością zdarzeń. Gdy mamy ich powyżej dziesięciu i pomnożymy przez siebie kursy, okaże się, że i na pewniakach da się sporo zarobić. Problem polega jednak na tym, że poprawne wytypowanie ponad dziesięciu zdarzeń na jednym kuponie wcale nie jest takie proste, a jak na złość, pewniaki często potrafią sprawić niemałą niespodziankę.

Piłka nożna i tenis ziemny to dyscypliny, w których najczęściej spotykamy się z „pewniakami”. Czy warto je obstawiać? Naszym zdaniem sugerowanie się niskimi kursami jedna z gorszych strategii. Nie nadają się do typowania na kuponach SOLO, AKO z kilkoma zdarzeniami też nie przekładają się na wysokie wygrane, a taśmy są dość ryzykowne.

Typy bukmacherskie na jutro – podsumowanie

Dlaczego typy na jutro cieszą się największą popularnością wśród fanów zakładów wzajemnych? Zdecydowana większość graczy obstawia zakłady bukmacherskie tego samego dnia co wydarzenie lub z jednodniowym wyprzedzeniem. To rozwiązanie dobre przynajmniej z kilku powodów. Po pierwsze nie musimy czekać kilku dni na rozstrzygnięcie i wiemy, czy wygraliśmy w ciągu kilku lub kilkunastu godzin. Nie bez znaczenia jest także sama oferta u bukmachera. Kilka dni lub tygodni przez pierwszym gwizdkiem oferta zdarzeń często będzie okrojona, a dodatkowe opcje opisywane wcześniej, dodawane są przez bukmachera dopiero na dzień przed meczem. Ostatnia z kwestii to możliwość analizy i reagowania na spływające informacje, na przykład te dotyczące kontuzji czy zmian w składzie.

Typy na jutro dostępne na naszej stronie tworzone są z myślą o graczach, którzy szukają bieżących informacji mających pomóc w zwiększeniu skuteczności obstawiania. Każde typowanie poparte jest dokładną analizą sportową oraz przeglądem wiadomości dotyczących danego spotkania, oraz drużyn lub zawodników w przypadku tenisa ziemnego czy mieszanych sztuk walki. Mówimy tutaj o sprawdzaniu statystyk, informacji o kontuzjach i składzie (na przykład w piłce nożnej), ale też ofertach bukmacherów i kursach na poszczególne zdarzenia.

Typy bukmacherskie na jutro (F.A.Q.) – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Na czym polegają bukmacherskie typy na jutro?

Serwis z typami na jutro został stworzony z myślą o fanach zakładów bukmacherskich, którzy szukają podpowiedzi i profesjonalnych analiz sportowych mających ułatwić poprawne wytypowanie zdarzeń na kuponie. Publikując aktualne typy, bierzemy pod uwagę analizy sportowe, statystyki, informacje z klubów oraz o zawodnikach, a także sprawdzamy oferty poszczególnych bukmacherów, sugerując najciekawsze, najbezpieczniejsze i najatrakcyjniejsze zakłady.

Czy to są pewne typy bukmacherskie?

Oczywiście nie da się osiągnąć 100% skuteczności w zakładach bukmacherskich – to właśnie piękno sportu. Jednak dokładne analizy sportowe pozwalają nam osiągnąć skuteczność na poziomie zaawansowanych i profesjonalnych graczy. Co więcej, ostrzegamy przed osobami oferującymi „pewniaki” i 100% skuteczności – w takich sytuacjach powinna się nam zapalić lampka ostrzegawcza, zwłaszcza gdy wymagane jest dokonanie płatności za dostęp do typowania.

Czym różnią się darmowe typy od płatnych?

W większości wypadków wyłącznie tym, że jedne są bezpłatne, a za drugie należy zapłacić. Sama kwestia tego, że ktoś wymaga zapłaty, nie sprawia, że typy dnia okażą się bardziej trafne. Znaczenie ma tutaj wyłącznie doświadczenie osoby typującej oraz dokładność przeprowadzonej analizy sportowej.

U jakiego bukmachera obstawiać typy?

Zdecydowanie polecamy największych i najpopularniejszych legalnych bukmacherów w Polsce. Platformy przygotowane przez STS, Fortunę, czy Betclic to łatwe w obsłudze strony, które mimo prostej obsługi dają ogromne możliwości, doceniane też przez najskuteczniejszych typerów w kraju. Nie bez znaczenia jest także ilość zdarzeń w ofercie (w tym zakłady live) oraz wysokość bonusów bukmacherskich.

Ocena
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

No nie wiem… W ogóle typy to jest coś bardzo wątpliwe. Jeszcze więcej mają wątpliwości typy od bukmachera. Bo wiadomo że oni starają się zarobić na każdym twoim zakładzie.
Nie warto płacić za typy!

Parę razy używałam pewniaków. Udało się trochę zarobić. Obecnie obstawiam zwykle, samodzielnie.