5 sportów, w których Polacy są najlepsi (za ostatnie 5 lat)

Polacy to naród, który walkę ma wpisaną w DNA. W wielu dyscyplinach sportowych odnoszą sukcesu nie tylko na poziomie europejskim, ale także światowym. Najpopularniejsza jest piłka nożna, jak w większości państw, jednak w tej dyscyplinie sportowej nie ma może się pochwalić wielkimi sukcesami za ostatnie 5 lat. W jakich dyscyplinach sportowych Polacy są najlepsi?

Skoro wiesz o sportach, w których Polacy są najlepsi to sprawdź ofertę najlepszego bukmachera w Polsce – STS. W chwili obecnej masz możliwość odebrać 1500 PLN za rejestracje z kodem promocyjnym BETOMANIA. Kliknij tutaj i odbierz bonusy!

Siatkówka mężczyzn

Siatkówka również jest w Polsce uznawana za sport narodowy. Stało się tak po sukcesach, jakie zaczęliśmy odnosić jeszcze za czasów trenera Niemczyka. Od ponad dekady siatkówka w Polsce stoi na najwyższym poziomie. W 2014 roku polscy siatkarze stanęli na podium Mistrzostw Świata, a w 2018 roku obronili ten tytuł. Dodatkowo zasilają oni szeregi najlepszych klubów na świecie, ich nazwiska są znane, a niedawno Zaksa Kędzierzyn-Koźle wygrała Ligę Mistrzów!

Poker

Poker to sport bardzo niszowy w naszym kraju. Mało kto wie, że Polskę reprezentuje z sukcesami Sebastian Malec, który jest młodym i niezwykle perspektywicznym graczem. Kilka lat temu świat obiegła informacja, która była dla wielu sensacyjna. 21-letni Sebastian Malec wygrał największy na świecie turniej pokerowy European Poker Tour. Udział w tym turnieju wzięło 1,7 tysiąca graczy.

Rzut młotem

Anita Włodarczyk – tego nazwiska nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Polska lekkoatletka reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej z ogromnymi sukcesami. To tylko potwierdza, że lekkoatletyka w Polsce ma się bardzo dobrze. Nasi zawodnicy biją rekordy, zdobywają medale i są znani na całym świecie. Wszyscy z dumą oglądamy ich, gdy stoją na najwyższym podium i słuchają Mazurka Dąbrowskiego. Anita Włodarczyk zalicza się do grona sportowców, którzy są najbardziej utalentowani i osiągają największe sukcesy. Dwukrotna złota medalistka olimpijska, trzykrotna mistrzyni świata, wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju, a to jeszcze nie koniec, bo wiele sukcesów czeka przed naszą sportsmenką.

E-sport

sporty wirtualne

Polska jest także bardzo mocna na arenie e-sportu. Świadczy o tym między innymi fakt, że co roku na Śląsku setki tysięcy osób oglądają na żywo zawodników biorących udział w nieoficjalnych mistrzostwach świata w grach komputerowych. Zyski, jakie płyną z e-sportu i wydarzeń z nim związanych, liczone są w milionach złotych. Sytuacja nie przedstawiałaby się tak dobrze, gdyby nie to, że Polacy są naprawdę dobrzy w grach komputerowych, takich jak Counter Strike Global Offensive.

Żużel

Żużel to kolejna dyscyplina sportowa, którą można zaliczyć do tych narodowych. Dwadzieścia lat temu szlaki przecierał Tomasz Gollob, a po nim przyszła pora na młodych i zdolnych, czyli Krzysztofa Kasprzaka, Bartosza Zmarzlika i Patryka Dudka. Wymieniona trójka to wicemistrzowie świata w żużlu drużynowo. Na dodatek Bartosz Zmarzlik w 2020 roku został indywidualnym Mistrzem Świata w Żużlu. Nie trudno więc zauważyć, że i na torach żużlowych mamy wspaniałych sportowców, którzy liczą się na arenie międzynarodowej.

5/5 - (1 vote)

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments