Wzrost Lionela Messiego: Ile wzrostu ma argentyńska gwiazda?

Kibice piłki nożnej urodzeni pod koniec XX i na początku XXI wieku mają olbrzymie szczęście, ponieważ mogą podziwiać występy Lionel Messiego. Argentyńczyk to prawdziwy geniusz futbolu, który wypłynął na wielkie wody w klubie FC Barcelona, gdzie stawiał swoje pierwsze kroki w dorosłej piłce.

Leo Messi pobił wiele rekordów na świecie, z powodzeniem występował w Lidze Mistrzów UEFA, pierwszej lidze hiszpańskiej, a dziś występuje w lidze francuskiej, a także reprezentacji narodowej, z którą sięgnął po Mistrzostwo Świata. Argentyńczyk to także kilkukrotny zdobywca złotej piłki, którą zdobywał jako piłkarz Barcelony. W tym artykule dowiesz się ile wzrostu ma argentyńska gwiazda, a także ile lat ma Leo Messi.

Lionel Messi wiek i wzrost
Lionel Messi wiek i wzrost

Lionel Messi: wiek i wzrost

Lionel Messi to wielki piłkarz, który zapisał się w historii piłki nożnej. Ponadto jest zaliczany do grona najlepszych piłkarzy. Kariera Messiego na dobre zaczęła się w klubie FC Barcelona. Barwy Blaugrany reprezentował przez dwadzieścia lat i zapisał się w historii klubu złotymi zgłoskami. Wcześniej był zawodnikiem Newell’s Old Boys oraz Grandoli. Lionel Messi ma na koncie wiele pucharów drużynowych jak: mistrzostwo Hiszpanii, wygranie Ligi Mistrzów UEFA, wygranie Copa America, wygranie Mistrzostw Świata. Ponadto Argentyńczyk ma w CV wiele indywidualnych nagród. Jest najmłodszym strzelcem w historii FC Barcelony, wielokrotnym królem strzelców ligi hiszpańskiej oraz Ligi Mistrzów.

Betomania - STS kod promocyjny

Powyżej pokrótce przytoczyliśmy największe osiągnięcia Messiego, który w rozgrywkach La Liga zdobył 474 bramki, co do dziś jest rekordem. Argentyńczyk oprócz fenomenalnej formy sportowej wyróżnia się na boisku swoją posturą, ponieważ jest filigranowym zawodnikiem. Napastnik ma tylko 169 centymetrów wzrostu, lecz warunki fizyczne nie przeszkodziły mu w zdobywaniu bramek nawet głową! Argentyńczyk urodził 24 czerwca 1987 roku, a więc w 2023 roku będzie obchodził 36. urodziny.

Ile wzrostu ma Messi?
Ile wzrostu ma Messi?

Ile wzrostu ma Messi?

Lionel Messi przeniósł się ze swojej ojczyzny do Hiszpanii w 2001 roku, gdy jako 13-latek zasilił szeregi młodzieżowych drużyn La Masii, a więc reprezentował klub FC Barcelona. Wówczas Argentyńczyk miał zaledwie 143 centymetry wzrostu, lecz pomimo tego wyróżniał się na tle rówieśników trenujących w szkółce piłkarskiej. W kolejnych latach zarówno waga, jak i wzrost Messiego poszły w górę, jednak w dorosłym futbolu zazwyczaj należał on do najniższych graczy na boisku. W momencie, gdy wchodził do pierwszej drużyny FC Barcelony i odpowiadał w głównej mierze za jej wyniki, mierzył 169 centymetrów. Pomimo tego, że nie był graczem wysokim jak na napastnika, to nie przeszkadzało mu to w zdobywaniu bramek głową. Bardzo dobry wyskok, spryt oraz umiejętność wygrywania pojedynków z obrońcą sprawiły, że Messi ma w swoim CV trafienia po uderzeniach głową w lidze hiszpańskiej, ale również w Champions League.

Lionel Messi i niedobór hormonu wzrostu

Droga Lionela Messiego na szczyt nie była usłana różami, ponieważ zawodnik w dość młodym wieku musiał sobie radzić z wieloma problemami zdrowotnymi. Gdy Messi był dzieckiem, zdiagnozowano u niego niedobór hormonu wzrostu powodujący zaburzenie, które często nazywane jest idiopatycznym niskim wzrostem. Rodzina i zawodnik mieszkali wówczas w Argentynie i nie było ich stać na kosztowne leczenie, które wynosiło 900 dolarów miesięcznie. W nim konieczne było podawanie rekombinowanego hormonu wzrostu, który aplikuje się podskórnie w codziennych wstrzyknięciach o porze wieczornej. Cała terapia prowadzona jest do zakończenia wzrastania, a więc u chłopców do 18. roku życia.

Bonus nawet do 333 PLN
4.5

W Argentynie nikt nie chciał ponieść kosztów leczenie i kariera Messiego oraz codzienne funkcjonowanie stało pod dużym znakiem zapytania. Pomocną dłoń do młodego Messiego wyciągnęła FC Barcelona, która podpisała kontrakt z zawodnikiem mającym wówczas 13 lat. Klub zobowiązał się do zapewnienia leczenia piłkarzowi, które było dla chłopca zbawienne, nie tylko z perspektywy zawodnika, ale także codziennych obowiązków. Przyniosło ono pozytywne efekty, ponieważ dzięki terapii, którą zapewniła FC Barcelona, Lionel Messi urósł o kilkadziesiąt centymetrów i aktualnie ma 169 cm. Należy podkreślić, że bez terapii Argentyńczyk z pewnością nie odnosiłby takich sukcesów w piłce nożnej, a jego wzrost zapewne byłby dużą przeszkodą, aby notować tak udane mecze np. w rozgrywkach krajowych, czy Liga Mistrzów UEFA. Ponadto triumfy w Mistrzostwach Świata, tytuły króla strzelców, czy najlepszego zawodnika turnieju również mogłyby nie trafić do Argentyńczyka.

Częste pytania - Messi
Częste pytania – Messi

FAQ – częste pytania o Messim

Powyżej wskazaliśmy najważniejsze informacje dotyczące wzrostu jednego z najlepszych piłkarzy świata – Lionela Messiego. Teraz czas odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

Ile Messi na cm?

Aktualnie Lionel Messi ma 169 centymetrów wzrostu.

Dlaczego Messi jest taki niski?

Gdy Lionel Messi był dzieckiem, zdiagnozowano u niego niedobór hormonu wzrostu powodujący zaburzenie, które nazywane jest idiopatycznym niskim wzrostem. Terapia zapewniona przez FC Barcelonę sprawiła, że Argentyńczyk w ciągu kilku lat urósł o kilkadziesiąt centymetrów.

3/5 - (2 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments