Typy NHL w zakładach bukmacherskich

Zaktualizowano 30 czerwca 2021

Typy NHL w zakładach bukmacherskich

Hokej na lodzie jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w USA. Typy na tę dyscyplinę sportową wydają się być proste do obstawiania, ale w rzeczywistości jest zgoła odmiennie. Typy NHL w odpowiednich kursach do obstawienia to naprawdę sporo pracy i analizy. Fani zakładów sportowych bardzo często są zdania, że znają wszystkich zawodników, a nie potrafią wymienić kluczowych graczy np. Boston Bruins, czy New York Islanders. Na dodatek w ich opinii wydaje się, że taka podstawowa znajomość rozgrywek w pełni wystarczy do tego, aby skutecznie obstawiać mecze w lidze NHL.

Niestety nie jest tak kolorowo i typy hokej na lodzie wymagają rzetelnej i skrupulatnej analizy każdego zespołu i wielu innych czynników. Tak naprawdę wszystko wymaga odrębnego zrozumienia strategii zakładów bukmacherskich na NHL, jeśli chce się być konsekwentnym zwycięzcą. Mowa tutaj głównie o nowych gracza, ale także ci bardziej doświadczeni popełniają różne błędy, ale czy jest człowiek, który się nie myli? Niemniej łatwo jest wpaść w rutynę i stracić kontrolę, co odbije się na potencjalnych zarobkach typerów obstawiających NHL.

USA NHL – Typy Bukmacherskie Na Dziś

Hokej na lodzie, a tym bardziej amerykańską ligę NHL mają w swojej ofercie najwięksi legalni bukmacherzy w Polsce: BetClic, Totolotek, Fortuna, STS oraz wielu innych. Sport ten cieszy się dużą popularnością nie tylko w USA, ale także w Polsce. Mimo że daleko tej dyscyplinie sportowej do piłki nożnej, to jednak ma ona szerokie grono swoich zwolenników. Związane to jest oczywiście z brakiem sukcesów polskich drużyn na arenach międzynarodowych. Wśród użytkowników można jednak zauważyć rosnący trend zainteresowania NHL, które jest najlepszą ligą świata w hokeja na lodzie.

Typy bukmacherskie na NHL to bardzo szerokie rynki, które mają wiele różnych zakładów, jak handicapy, liczba goli, czy liczba wykluczeń. Tych ostatnich jest niekiedy sporo, ponieważ NHL to liga niezwykle kontaktowa, co można zaobserwować po licznych bójkach. Coś o nich wie Mariusz Czerkawski, który należał do jednych z najtwardszych zawodników. Obstawiając hokej na lodzie nie muszą to być zakłady sportowe na dziś, ale mogą to być nawet na kilka dni do przodu. I tak też pojawia się najczęściej oferta, którą przedstawiają zakłady bukmacherskie.

National League Hockey, czyli w skrócie NHL to najlepsza liga na świecie. Siedziba ligi znajduje się w Ameryce Północnej, składa się aż z 31 zespołów, które rozmieszczone są w USA i Kanadzie. W trakcie, gdy inne ligi hokejowe rozgrywają swoje mecze, to jednak przy NHL każda z nich blednie zarówno pod względem wielkości, jak i umiejętności, liczby fanów oraz liczby dostępnych zakładów u bukmacherów. Jeśli należysz do osób, które lubią obstawiać NHL, to z pewnością doświadczyłeś już nie raz niejednej niespodzianki. Mimo tak zwanych pewniaków bardzo często zdarzają się mecze, których wynik końcowy zaskakuje fanów danej drużyny na całym świecie.

Jakie są dostępne typy bukmacherskie na NHL?

typy bukmacherskie na NHL

U niejednego legalnego bukmachera dostępna jest liga typerów, w której najlepsi gracze rywalizują ze sobą w skuteczności obstawianych zakładów. Zapewne niejedna osoba zastanawiała się, jakie typy NHL wybierają typerzy. Jeśli nie ma się doświadczenia w zakładach na hokeja, przeczytanie tego tekstu umożliwi zrozumienie, jakie są dostępne opcje. Jeżeli ktoś ma doświadczenie w zakładach hokejowych, może użyć tej sekcji jako tak zwanej przypominajki, która pomoże mu odświeżyć podstawową wiedzę. Podobnie jak inne sporty NHL oferuje różne zakłady i typy. Oto one:

  • 1×2 – podobnie jak w piłce nożnej, jest to najbardziej popularny zakład i jednocześnie najczęściej wybierany przez nowych graczy. Polega na wybraniu zwycięzcy spotkania lub remisu w regulaminowym czasie gry. Co istotne, w przypadku dogrywki i zwycięstwa jednej z drużyn, liczy się to, jaki wynik osiągnęły zespoły w regulaminowym czasie gry. Wszystkie wydarzenia w spotkaniu po tym czasie nie są brane pod uwagę.
  • Zwycięzca Meczu – zakład na zwycięstwo jednej z drużyn, bez względu na to, czy dana drużyna zwycięży w regulaminowym czasie, czy po dogrywce. Jest to oferta na zakład, którą bukmacher przygotowuje dla graczy, którzy uwielbiają emocje do samego końca, nawet w przypadku dogrywek i rzutów karnych. Taki zakład sportowy może dostarczyć znacznie więcej emocji, a także zysku z wygranej na kuponie
  • Poniżej / Powyżej – w tym przypadku typuje się ilość bramek, jest to zakład, który uwzględniają także inne dyscypliny sportu, jak piłka nożna, piłka ręczna, czy właśnie rozgrywki hokeja
  • Dokładny Wynik – wytypowanie dokładnego wyniku meczu hokeja na lodzie to naprawdę ogromny wyczyn. Typy na hokej w tym przypadku musi być poparty rzetelnymi analizami, które zajmują sporo czasu. Należy uwzględnić wiele składowych, liczne statystyki, średnią ilość zdobywanych przez obie drużyny goli oraz wiele innych
  • Strzelec Gola – zakład znany również z innych dyscyplin sportowych. Kluby w swoich składach mają tak zwanych super strzelców, którzy trafiają do bramki rywala praktycznie, co mecz. Przykład może płynąć z piłki nożnej – Robert Lewandowski, jeśli nie ma kontuzji, to praktycznie co mecz strzela bramkę. Taka sama sytuacja z zawodnikami jest w hokeju na lodzie.
  • Zakłady Specjalne – są to dedykowane zakłady, które przygotowywane są na specjalne wydarzenia sportowe, jak na przykład Mistrzostwa Świata, wysokiej rangi turniej lub inne okazje. Mogą one być przygotowywane także na poszczególne. W tym przypadku w NHL można wytypować, co się wydarzy w ciągu pierwszych trzech minut spotkania.

Oczywiście obstawianie hokeja na lodzie u bukmacherów to nie tylko te zakłady, ale także inne. Te z kolei należą do najpopularniejszych i najczęściej wybieranych przez typera. Można także obstawić handicap, zwycięstwo gospodarza turnieju lub meczu, a także to, czy w danym meczu dojdzie do bójki. Szczególnie z tych ostatnich zdarzeń znane jest NHL.

Jaką skuteczność mają na typy w hokeja najlepsi w Polsce gracze?

Obstawianie hokeja to naprawdę niełatwe zadanie. Wbrew pozorom typy u legalnych bukmacherów nie są takie proste. NHL to dynamiczna liga, a mecze niekiedy charakteryzują się ogromną liczbą goli i to nie tylko w przypadku meczów jednostronnych. Niejednokrotnie zdarzały się mecze, w których wynik był 6:5 czy 7:6. To pokazuje, że typowanie hokeja na lodzie nie jest łatwe i to bez względu na renomę ligi. NHL to jednak specyficzna liga, ponieważ zrzesza najlepszych graczy na świecie. Niekiedy różnica w NHL typy kursy jest naprawdę duża, ale na tafli lodu kompletnie tego nie widać. Obstawiając ligę NHL należy więc opierać się na rzetelnej i skrupulatnej analizie, aby wyjść na typera, który cechuje się wysoką skutecznością.

NHL – darmowe typy na dziś na hokej na lodzie – co brać pod uwagę?

typy na dziś na hokej

Obstawianie zakładów bukmacherskich na hokej na lodzie, czy to będzie NHL, czy Mistrzostwa Świata, czy inne ligi, charakteryzuje się przede wszystkim znajomością danej drużyny i rozgrywek. Tak, jak inne dyscypliny sportowe, tak i na typy NHL wpływa wiele czynników, które należy przeanalizować. Takie dane zapewniają między innymi legalni bukmacherzy w Polsce, którzy dodatkowo oferują bonusy i wysokie kursy na ciekawe mecze. Hokej na lodzie w USA wymaga jednak nieco innego podejścia niż inne sporty. Warto w tym przypadku sięgnąć do statystyk, które dostępne są na oficjalnej stronie NHL. Są tam one bardziej rozbudowane, dzięki czemu znacznie łatwiej wytypować zwycięstwo gospodarzy lub gości. Od razu należy zaznaczyć, że udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Ponadto udając się na stronę bukmachera trzeba zaznaczyć zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Typy hokej wymagają także śledzenia tej dyscypliny sportowej, bo na przykład jedna kontuzja może kompletnie zmienić percepcje meczu. Jak więc obstawiać NHL? Przede wszystkim w NHL każda ekipa rozgrywa po 82 spotkania w sezonie zasadniczym. W związku z tym drużyny rotują składami i przede wszystkim bramkarzami, co jest bardzo istotnym czynnikiem dla typerów z STS i nie tylko. Ponadto tak napięty terminarz również należy analizować, ponieważ niektóre zespoły są zmuszone do rozgrywania w ciągu tygodnia nawet trzy albo i cztery spotkania wyjazdowe. To pokazuje, że sport – hokej na lodzie – jest niezwykle wymagający w tej lidze. Dlatego typy na hokej muszą być skrupulatnie analizowane pod wieloma czynnikami.

Typy na Hokej NHL – zakłady bukmacherskie

Typy hokej dla ligi NHL w STS, czy Totolotek i w innych zakładach bukmacherskich to nie tylko obstawianie wygranego. Owszem można obstawiać zwycięstwo gospodarzy lub gości, ale bardziej zaprawieni w boju typerzy będą grać odważniej. Dla nowych użytkowników warto zaznaczyć, że spotkania w hokeju na lodzie bardzo rzadko kończą się remisem. W związku z tym znaczenie ma tutaj opcja trzydrogowa. Takie typy ma każdy bukmacher, ponieważ jest to standardowy rynek dla wszystkich typerów, ale ci bardziej doświadczeni rzadziej się na nie decydują.

Spotkania na tafli lodowej słyną z dużej liczby goli, dlatego kursy na typy z dużą liczbą bramek nie zawsze są opłacalne, w szczególności, gdy naprzeciw siebie stają dwie ekipy bramkostrzelne. Bukmacherzy skrupulatnie analizują rynki i wiedzą, gdzie dać wyższy kurs, a gdzie niższy. Oczywiście podbić wygraną może bonus, który ma każdy bukmacher. Wystarczy wejść na jego serwis i się zarejestrować lub wpisać kod promocyjny w trakcie rejestracji.

Analizy bukmacherskie z zakładów bukmacherskich

Analizy bukmacherskie nhl

Każdy bukmacher ma swój serwis lub forum, na którym dyskusje prowadzone są na temat danych spotkań. Spotykają się tam typerzy z całego kraju, by szumnie dyskutować na temat typów na mecz. Dzięki temu laicy mogą nieco więcej się dowiedzieć o zespołach ze sobą rywalizujących i wybrać najlepsze typy, które charakteryzują się wysokim prawdopodobieństwem powodzenia. Ponadto niektórzy udostępniają bonusy w postaci typów na liczbę bramek po skrupulatnej analizie. Czy warto brać je na poważnie? To kwestia indywidualna. Warto sprawdzać danych typerów, którzy przedstawiają swoje opcje na wybrane spotkania. Im ich skuteczność w typowaniu wyższa, tym większa szansa na wygraną. Takie forum z analizami prowadzi na przykład największy polski bukmacher STS.

5 1 vote
Ocena artykułu
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Uwielbiam oglądać NHL. Dotychczas nie wiedziałem że w Polsce można obstawiać hockey na lodzie. Dobrze by było gdyby ktoś mi podrzucił listę bukmacherów oferujących zakłady na NHL. Bo nie chce mi się sprawdzać każdego buka. Dzięki

Jak się przeprowadziłam do Stanów, to zaczęłam oglądać NHL. Bardzo chętnie bym zrobiła zakład u Polskich bukmacherów. Szkoda że nie mogę tego zrobić. Kibicuję Tampa Bay!!!