Turcja – Walia – typy i kursy bukmacherskie

Rozgrywki na EURO 2020 w grupie A rozpoczną się już 11 czerwca 2021 roku. W pierwszym meczu staną naprzeciw siebie reprezentacje Turcji i Włoch. W tej grupie zdecydowanym faworytem jest drużyna Italii. Walka o dalsze miejsca w tabeli pozostaje otwarta i może zakończyć się niespodzianką. W drugiej serii rozgrywek odbędzie się m.in. spotkanie pomiędzy Walią i Turcją. Jakie są typy bukmacherskie na ten mecz i czego mogą oczekiwać gracze? O tym mówi poniższy artykuł.

Turcja – Walia – darmowe typy bukmacherskie, historia i aktualne pozycje drużyn

Do tej pory obie drużyny narodowe rozegrały ze sobą zaledwie sześć spotkań, których bilans nieznacznie przemawia na korzyść zespołu walijskiego. Podczas tych potyczek kadra z Wysp Brytyjskich trzykrotnie zwyciężyła, dwa razy przegrała oraz raz zremisowała. Ostatnie spotkanie pomiędzy obiema zespołami miało miejsce w 1997 roku, więc trudno obecnie uznać te statystyki za miarodajne. Aktualnie według rankingu FIFA z lutego 2021 roku zespół Walii zajmuje nieco wyższe miejsce w klasyfikacji niż Turcja. Ponadto poprzednie Mistrzostwa Europy zakończyły się dla tej reprezentacji wyjątkowo udanie – dotarciem do półfinału. Wszystko to przekłada się na aktualne prognozy dotyczące ewentualnego rozstrzygnięcia meczu, który odbędzie się 16 czerwca 2021 na Stadionie Olimpijskim w Baku. Jak zatem wygląda rozkład zdarzeń na tablicach rodzimych bukmacherów?

Turcja – Walia – kursy na zdarzenia główne

kursy na zdarzenia

Według bukmacherów w bezpośredniej konfrontacji pomiędzy Walią a Turcją większe szanse na wygraną ma druga drużyna. Spółka Totolotek ustaliła kurs na zwycięstwo Turcji na poziomie 2.55, natomiast na wygraną Walii – 2.90. Remis w tym  przypadku to mnożnik równy 3.00. Widać więc, że pomimo wyższego statusu zespołu z północnej Europy (chociażby w rankingu UEFA), to właśnie na Turcję stawiają oddsmakerzy. W podobnym stylu oceniane są szanse w zdarzeniach z podpórką: 1X to 1.40, 12 to 1.38 zaś X2 to 1.50.

Według bukmacherów i w odniesieniu do tych dwóch reprezentacji klasyfikacja końcowa w grupie A wygląda następująco:

  • STS: zwycięstwo Turcji – kurs 6.00, zaś Walii to 8.00
  • Fortuna: spółka ustaliła kurs na pierwsze miejsce dla Turcji na poziomie 7.00, a Walii na 8.00
  • Totalbet: to, że wygra Turcja, oceniono na 6.20, na Walię spółka ustaliła kurs równy 7.60.

Praktycznie wszystkie legalne spółki dają wyższe szanse Turcji, czy to w bezpośredniej konfrontacji, czy w klasyfikacji końcowej w grupie A. W miarę upływu czasu, zwłaszcza po zakończeniu pierwszej fazy rozgrywek, kursy zapewne ulegną zmianie.

Walia – Turcja – zdarzenia poboczne

Na wirtualnych tablicach bukmacherów zdarzenia poboczne są systematycznie uzupełniane i korygowane pod względem wartości kursowych. Obecnie gracze mają dostęp do całego pakietu związanego przede wszystkim z wariacjami dotyczącymi liczby bramek, które mogą paść w nadchodzącym wydarzeniu. Gracze mogą już teraz spróbować swoich sił w określeniu dokładnego wyniku, a także wyniku z uwzględnieniem handicapu czy wszelkiego rodzaju Under/Overów.

Poniżej zestawienie zdarzeń oraz przypisane im kursy.

Walia – Turcja – darmowe typy i kursy dotyczące zdarzeń pobocznych

bonus turcja walia

W tym miejscu zostały przedstawione aktualne kursy, które gracz znajdzie w ofercie bukmachera Totolotek. Zapewne wirtualne tablice pozostałych spółek nie będą się zbytnio różniły od tych przytoczonych poniżej.

Zestawienie najpopularniejszych dodatkowych zakładów:

  • zwrot za remis: wygrana Turcji to 1.71, natomiast Walii to 2.02
  • handicap: 0:1 – 5.15/3.95/1.50, 1:0 – 1.40/4.25/6.20
  • Under/Over: -2.5 – na to, że padną co najmniej trzy gole, kurs jest równy 2.23. W przypadku remisu, różnicy jednego gola lub dwóch mnożnik jest równy 1.58
  • łączone: wynik spotkania oraz to, że obie reprezentacje strzelą gola – 5.60/4.05/6.30
  • parzysta/nieparzysta łączna suma bramek obu zespołów – 1.85/1.90
  • dokładny wynik (przykładowo): 0:0 – 8.60, 1:0 – 7.40, 0:1 – 7.90, 1:1 5.65.

Emocje związane z meczem Turcja-Walia jeszcze przed graczami, jednak już teraz można spróbować wytypować określone zdarzenie. Później bukmacherzy dokonają korekty kursów i całkiem możliwe, że nie będą już tak atrakcyjne jak dziś.

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments