Szwajcaria – Turcja – typy bukmacherskie

W ramach ostatniej kolejki rozgrywek Euro 2020 w grupie A na murawę wyjdą reprezentacje Szwajcarii oraz Turcji. Ponieważ obie drużyny oceniane są przez bukmacherów dość podobnie, możemy liczyć na wyjątkowo wyrównany pojedynek. Oczywiście faworytem w grupie A jest reprezentacja Włoch, zatem w dużą dozą prawdopodobieństwa zakładamy, że od tytułowego meczu zależeć będzie zajęcie drugiej pozycji w grupowej tabeli. Jakie kursy na mecz Szwajcaria – Turcja przygotowali bukmacherzy? Kto ma większe szanse na wygraną i na kogo lepiej postawić? Tego dowiesz się z dzisiejszego artykułu. Zapraszamy!

Szwajcaria – Turcja: mecz o drugie miejsce w grupie A?

11 czerwca obie reprezentacje będą miały już za sobą rozegrane spotkania z grupowym faworytem, jak i najsłabszą Walią. Całkiem prawdopodobny zatem zdaje się scenariusz, w którym drużyny przed wyznaczoną datą zdobędą po 3 punkty. Zapowiada się zatem emocjonujący mecz o drugie miejsce.

Szwajcaria – Turcja to jedno z tych spotkań, gdzie biorąc pod uwagę statystyki oraz kursy bukmacherskie ciężko wskazać reprezentację mającą większe szanse na zdobycie trzech punktów. W obu składach znajdziemy wartościowych graczy, potencjał obu drużyn jest podobny, a kursy w STS na wyjście z grupy oraz zajęcie miejsc 1-2 są identyczne. Dla obu drużyn analitycy sportowi przygotowywali kursy 6.00 na wygraną w grupie i 2.10 na zajęcie premiowanych awansem miejsc 1-2.

Reprezentacja Szwajcarii

Szwajcarzy grający pod wodzą Vladimira Petkovica w drodze do Euro 2020 zmierzyli się z Danią, Irlandią, Gruzją oraz reprezentacją Gibraltaru. Zgodnie z przewidywaniami Dania sprawiła Szwajcarom najwięcej kłopotów, ale w pozostałych spotkaniach radzili sobie całkiem dobrze. Łącznie 5 wygranych, 2 remisy i tylko jedna porażka pokazuje, że to solidnie grająca drużyna. Co więcej, wbrew przewidywaniom, to właśnie oni wyprzedzili Duńczyków w grupowej tabeli, zdobywając finalnie o jeden punkt więcej.

Reprezentacja Turcji

Mówiąc o reprezentacji Turcji, należy pamiętać o tym, że to dość młody skład, dla którego jak mówi selekcjoner Şenol Güneş „to dopiero początek drogi”. Mimo to w fazie kwalifikacyjnej do Euro 2020 Turcy byli jedną z największych niespodzianek. W grupie H, gdzie mierzyli się między innymi z Francją, Albanią i Islandią zdobyli łącznie 23 punkty, zajmując drugie miejsce tuż za Mistrzami Świata z 2018 roku. Co ciekawe przegrali tylko jeden mecz i nie było to spotkanie z reprezentacją Francji – pokonali ich Islandczycy.

H2H: historia spotkań Turcja – Szwajcaria

Przy tak wyrównanych szansach obu drużyn, warto sprawdzić historię ich bezpośrednich pojedynków. Kto w poprzednich spotkaniach był górą?

W historii piłkarskich pojedynków Szwajcaria – Turcja do tej pory drużyny spotkały się 15 razy. Zarówno pierwszy mecz rozegrany w 1952 roku, jak i ostatni z Mistrzostw Europy 2008 wygrali Turcy. Całkowity bilans także przemawia na ich korzyść. Z 15 spotkań wygrali 8 razy, a trzykrotnie zremisowali. Szwajcarzy byli górą czterokrotnie.

Szwajcaria – Turcja – typy, gdzie obstawiać?

Szwajcaria - Turcja - kursy bukmacherskie
Jeszcze przed przesunięciem rozgrywek Euro 2020 kursy na mecze, w tym Szwajcaria – Turcja, dostępne były u najpopularniejszych polskich bukmacherów. Niestety ze względu na zmianę terminarza spowodowaną pandemią COVID-19 kursy zniknęły z ofert i dopiero teraz ponownie są udostępniane.

Polecamy bacznie śledzić oferty bukmacherów takich jak STS, Fortuna czy Betfan, gdyż kursy na tak wyrównany pojedynek z pewnością będą wysokie.

Przypominamy także, że Euro 2020 (2021) to świetna okazja do odebrania bonusów powitalnych, dla graczy nieposiadających jeszcze konta u jednego z największych bukmacherów. Gdzie znajdziemy najlepszą propozycję? W kwestii promocji powitalnych prym bezsprzecznie wiedzie STS, którego promocja uznana została za najlepszą propozycję na rynku!

Szwajcaria – Turcja – kursy na mecz

Co prawda, na razie nie możemy jeszcze obstawiać tego meczu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić, co proponowali bukmacherzy przed przesunięciem rozgrywek. Komu analitycy sportowi dawali większe szanse?

Kurs bukmacherski w STS na spotkanie Szwajcaria – Turcja z zeszłego roku pokazuje, że w ocenie profesjonalistów większe szanse ma jednak drużyna Szwajcarii. Kurs na ich wygraną wynosił 2.40, remis wyceniano na 3.30, a wygraną Turcji na 3.00.

Nasz typ, chociaż dość ryzykowny, to w tym wypadku wygrana Szwajcarii. Jednak bacznie śledzić należy spotkania z Włochami i Walią, gdyż od nich może wiele zależeć.

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Turcja wygra. Turcja wyjdzie z tej grupy na pierwszym miejscu – jestem pewien. Mają dużo utalentowanych graczy. Przynajmniej Hakan Çalhanoğlu – pokazywał bardzo dobre wyniki w Seria A 20/21

Przeraziła mnie Turcja. Bardzo słabo wyglądali na tym Euro. Mają dobrych zawodników, ale coś im nie poszło. Wiadomo że dalej niż 1/8 byś nie trafili, ale na wyjście z grupy mieli dobre szansy