Szpilka – Różański – typy oraz kursy bukmacherskie

Jakie są kursy i typy bukmacherskie na walkę Artur Szpilka – Łukasz Różański? Kto wygra ten pojedynek pięściarski? Szpilka lata świetności ma już za sobą, Różański natomiast jeszcze nie walczył z pięściarzem o takiej reputacji w świecie boksu. Wydaje się więc, że może to być wyrównana walka.

30 maja 2021 odbędzie się gala KnockOut Boxing Night 15. Podczas niej dojdzie do bardzo ciekawego pojedynku pomiędzy Arturem Szpilką i Łukaszem Różańskim. Gala odbędzie się w Rzeszowie na Podpromiu, a stawką walki wieczoru będzie szansa na walkę o mistrzostwo świata w kategorii do 101,6 kg. Będzie to także przy okazji pierwsza gala bokserska od wielu miesięcy, w której swój udział wezmą kibice. Wcześniej skutecznie uniemożliwiała to pandemia koronawirusa.

Kursy przed samym pojedynkiem mogą zostać jeszcze skorygowane lub kompletnie zmienione, co jest normalną czynnością. Także w innych dyscyplinach sportowych, im bliżej wydarzenia, tym kursy zaczynają się bardziej wahać, chyba że do czynienia mamy z tak zwanym pewniakiem, na który kursy bukmacherski jest 1.01. Z pozycji zdecydowanego faworyta w tym starciu startował Łukasz Różański, ale im bliżej walki, tym kursy bukmacherskie na jego zwycięstwo rosną, co oznacza, że bukmacherzy wierzą coraz bardziej w Szpilę.

Artur Szpilka – Łukasz Różański – typy bukmacherskie

Walkę Szpilka – Różański zakłady bukmacherskie oceniają, jako najlepsze starcie w 2021 roku nad Wisła. Stawką będzie pas WBC International w nowo utworzonej kategorii wagowej zwanej bridger. Będzie to więc także jeden z pierwszych pojedynków w tej kategorii wagowej na świecie. Zwycięzca najprawdopodobniej zostanie wyznaczony do walki o pełnoprawny tytuł mistrza świata federacji World Boxing Council.

Oznacza to więc, że stawką walki Szpilka Różański będzie bardzo wysoka. Dla Szpili może to być ostatnia w zawodowej karierze walka o pas, natomiast Różański staje przed ogromną szansą życiową skierowania swojej kariery na tory, o których zawsze marzył. Jaki przebieg może mieć walka Artur Szpilka – Łukasz Różański? Plan na walkę Różański pewnie będzie miał taki, że to on będzie inicjował ataki. Szpilka nie powinien się spieszyć ani wchodzić w bijatykę, bo jak wiadomo – jego garda bardzo często jest dziurawa jak sito, a szczęki żelaznej nie ma. Różański od pierwszego gongu powinien robić wszystko, aby pokazać swój wielki talent. To starcie można określić jako mecz do jednej bramki lub złotego gola. Kto przegra, zostaje z niczym.

Co istotne, Artur Szpilka nigdy nie czuje się dobrze, gdy rywal wywiera presję. Bardzo często się wtedy gubi, przestaje słychać narożnika, przez co wchodzi w ringowe bójki. Niekiedy jest po prostu zbyt pewny siebie i łatwo może zgarnąć mocny cios na szczękę. Jeśli Szpila wda się w bójkę i pozwoli sobie na otwarte wymiany, to pojedynek może się dla niego szybko zakończyć. Łukasz Różański to natomiast pięściarz, który potrafi przyjąć mocny oraz celny cios. Różnica jest jednak taka, że przyjął ich zdecydowanie więcej, a to w zawodowym boksie czy w przypadku innych sportów walki ma ogromne znaczenie.

Ostatnia walka Szpilki pokazała, że jego tolerancja na przyjmowane uderzeń powoli się kończy. Szpila źle reagował na silne ciosy Sergieja Radczenki w walce, która odbyła się w marcu ubiegłego roku. W momencie, gdy pięściarz z Wieliczki odczuł siłę ciosu rywala, zignorował plan taktyczny i skupił się w głównej mierze na tym, aby nie wylądować i nie skończyć na deskach ringu. Ważne jest także to, że Różański jest pięściarzem lepszym niż Radczenka i jeśli tylko trafi, poczuje krew, to nie odpuści. Rzeszowianin boksuje zaskakująco szybko i dynamicznie, jak na swoje warunki fizyczne. Umiejętnie skraca dystans i energicznie doskakuje do rywala, aby go ranić.

Bukmacherzy w tej walce nie dają dużych szans na to, że pojedynek potrwa pełen dystans. Starcie Szpilka vs Różański może nawet nie potrwać połowy dystansu. Jeśli chodzi o walki, Szpilka od pewnego czasu jest liczony praktycznie w każdym pojedynku z poważnym rywalem. Różański natomiast nie uznaje kompromisów i praktycznie zawsze stawia wszystko na jedną kartę w swoich walkach. To tylko zwiastuje zakończenie pojedynku przed upływem dziesięciu rund. Po ubiegłorocznym występie Szpilki, jego rywal tak go rozbił, że sugerowano Arturowi nawet zakończenie kariery i przejście na sportową emeryturę.

Szpila wielokrotnie w swojej karierze pokazywał, że jest zbyt ambitny, co dla niego jest zgubne. Z drugiej jednak strony nie pozwala mu to na to, aby ot tak odpuścić. Różański może mu pomóc w podjęciu właściwej decyzji i być może po tej walce Szpilka już więcej nie zawalczy na zawodowych ringach. Różański natomiast jest głodny sukcesu, pewny siebie, ale przede wszystkim darzy przeciwnika ogromnym szacunkiem. Może nie jest to król nokautu, ale jeśli tylko trafi, to zapewne zakończy karierę Artura Szpilki.

Organizatorzy gali postanowili, że w Rzeszowie Łukasz Różański stoczy walkę przed własną publicznością. To z pewnością doda mu skrzydeł i przyspieszy ciosy w rękawicach. W zależności od restrykcji wydarzenie może odbyć się z 3500 kibiców, ale jeśli cokolwiek się zmieni, to gala KnockOut Boxing Night 15 odbędzie się z większym udziałem publiczności. Najlepsi bukmacherzy w Polsce jasno dają do zrozumienia, że typy bukmacherskie będą po stronie Rzeszowianina. Nie ma więc wątpliwości, że ze Szpilką powinien sobie poradzić i to przed czasem.

Łukasz Różański – Artur Szpilka – kursy bukmacherskie

Szpilka Różański kursy bukmacherskie – tutaj można także zobaczyć, że zdecydowanym faworytem jest Rzeszowianin. Zapewne ma swój plan na tę walkę. Szpilka natomiast jest bliżej końca niż dalszego rozwoju i jego walki nie są już tak spektakularne, jak kiedyś. Mimo że doświadczeniem Szpila bije na głowę Różańskiego to jednak kursy bukmacherskie nie są już mu tak przychylne. Kursy na wygraną Różańskiego oscylują w granicach 1.5-1.7, a w przypadku Artura jest to 2.25-2.30. Stawiając na pięściarza pochodzącego z Wieliczki będzie można naprawdę dobrze zarobić. Szpila jest o trzy lata młodszy od swojego rywala, ale także o siedem lat dłużej walczy na zawodowych ringach. W swojej barwnej karierze rywalizował między innymi z Deontayem Wilderem, czy Dereckiem Chisorą. Ponadto na swojej drodze spotkał jeszcze Adama Kownackiego i Tomasza Adamka, a Mariusz Wach omal z nim nie wygrał.

Z kolei Różański ma na swoim koncie o połowę walk mniej, ale jest niepokonany i prawie wszystkie pojedynki kończył przed czasem. Wygrał między innymi z Albertem Sosnowski i Izu Ugonohem, który de facto przeniósł się do MMA aktualnie. Pojedynek wieczoru gali Knockout Boxing Night 15 w Rzeszowie będzie nieoficjalnym eliminatorem do walki o tytuł mistrza świata organizacji WBC w wadze bridger. W jej stawce jest pas WBC International.

Dlaczego Szpilka nie jest faworytem tej walki? Różański ma co prawda 35 lat, ale udowodnił w ostatnich walkach, że idzie mu naprawdę dobrze i pokazał swoją wartość. Mimo wieku stoczył dopiero 13 zawodowych walk, z czego 13 wygrał i aż 12 przez knock-out. Różański nigdy nie przegrał ani nie zremisował, dlatego kurs bukmacherski na niego jest taki niski. Wszyscy rywale Różańskiego nie są przypadkowi, nawet jeśli w tamtym czasie mieli gorsze momenty w karierze.

Kiedy i gdzie odbędzie się walka?

Jak to często bywa w przypadku gal bokserskich na całym świecie tak i tym razem transmisja walki Szpilka – Różański będzie dostępna w formie PPV w topowych serwisach oferujących usługi live stream. Przynajmniej takie było pierwotne założenie. Walka Szpilki z Różańskim, według informacji TVP Sport, będzie transmitowana w kbntv.pl. Dla wszystkich innych jedyną opcją będzie obejrzenie powtórki z tego wydarzenia. Najważniejszy będzie jednak wynik starcia, który z pewnością zostanie opublikowany tuż po jej zakończeniu.

Artur Szpilka – co o nim wiemy?

Artur Szpilka

Artur Szpilka to 32-letni pięściarz mieszkający niedaleko Warszawy i pochodzący z Wieliczki. Szpilce nigdy nie udało się wygrać mistrzostwa świata, ale od początku przygody z boksem na zawodowych ringach zarażał optymizmem i był mistrzem w przekonywaniu do swojego punktu widzenia. W trakcie swojej kariery Szpila trafił do zakładu karnego, co spowodowało wyhamowanie jego rozwoju. Pierwszy pojedynek po wyjściu z więzienia Szpilka stoczył z Ramizem Hadziaganovicem. Ozdobą tego pojedynku była przepychanka na ceremonii ważenia, a później nokaut po 33 sekundach.

W trakcie swojej kariery pięściarz z Wieliczki toczył pojedynki z coraz mocniejszymi rywalami, którzy górowali nad nim również doświadczeniem. W 2014 roku przyszedł czas na wielki test za oceanem. Szpilka miał stanąć do boju z Bryantem Jenningsem i chociaż wielu ekspertów odradzało mu ten pojedynek, a Polak spędził blisko dwa tygodnie podróżując pomiędzy USA i ojczyzną z powodu problemów wizowych, to Szpilka wyszedł do ringu, szukając wygranej. Niestety, ale Szpilka w 10 rundzie został znokautowany, ale dzięki charakterowi się nie poddał. Dziesięć miesięcy później pokonał Tomasza Adamka, dzięki czemu mógł podpisać bajeczny jak dla Polaka kontrakt finansowy z nowo powstającym projektem Premier Boxing Champions.

Szpilka zarabiał bardzo dobrze, przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych, a po trzech kolejnych wygranych pojedynkach dostał szansę starcia się o mistrzostwo świata wagi ciężkiej z Deontayem Wilderem. Szpilka zaprezentował się powyżej oczekiwań, ale i tak został znokautowany. Szpilka toczył jeszcze boje z Adamem Kownackim, Derekiem Chisorą i Sergiejem Radczenką. Szpilka jest pięściarzem leworęcznym, który świetnie czuje się w walce z kontry. Jego problemem są zbyt duże ambicje i brak cierpliwości, co sprawia, że bardzo często nie zwraca uwagi na plany taktyczne. Wtedy też Szpilka wdaje się w bójkę, która najczęściej nie kończy się dla niego dobrze.

Łukasz Różański – czy warto typować?

Łukasz Różański

Walkę Szpilka Różański napędza fakt, że to będzie momentami otwarte starcie. A jak prezentuje się sylwetka Różańskiego na tle bardziej doświadczonego rywala? Pięściarz z Rzeszowa określany jest mianem bohatera swojego regionu i prawdopodobnie jest najlepiej sprzedającym bilety bokserem w Polsce. W skali kraju jego nazwisko nie jest jeszcze bardzo znane, ale całe Podkarpacie żyje starciem ze Szpilką. Różański boksował do tej pory trzykrotnie, z czego ostatnią walkę stoczył w lipcu 2019 roku, gdy na stadionie miejskim znokautował Izu Ugonoha.

W tamtym czasie Ugonoh podpisał kontrakt z największą polską stajnią KnockOut Promotions. Różański miał być dla niego rywalem solidnym, ale niezbyt trudnym. W ringu rzeszowianin nie dał przeciwnikowi żadnych szans, nokautując go w czwartej rundzie. Po tej walce kibice Różańskiego byli przekonani, że jego kariera nabierze rozpędu. Co ciekawe, pięściarz z Rzeszowa otrzymał kilka ciekawych propozycji walk ze Stanów Zjednoczonych, ale przychodziły one z niewielkim wyprzedzeniem, przez co nie miałby czasu na przygotowanie się do nich i musiał w konsekwencji odmawiać.

Różański jest bokserem uwielbiającym ofensywę oraz mającym ciężką rękę. Jego potencjał i możliwości są niesprawdzone, ponieważ nie miał okazji zmierzyć się z kimś, kto by go konkretnie przetestował. Walka Szpilka Różański będzie dla niego największym wyzwaniem. Do jego atutów z pewnością należy twarda psychika i niewielki sportowy przebieg. Różański mimo 35 lat jest dynamiczny i potrafi celnie oraz mocno uderzyć. Ma bardzo dobre wyprowadzenie ciosu, co z pewnością będzie Szpilce przeszkadzało.

Zakłady bukmacherskie na walkę Szpilka Różański są jednoznaczne. Według analityków Różański wygra, ale zakłady bukmacherskie na to wydarzenie mogą się jeszcze zmienić. Warto więc śledzić oferty bukmacherów i ewentualnie skorygować swój kupon. W powszechnej opinii to jednak Różański wygra, co pomoże Szpilce podjąć decyzję o zakończeniu kariery.

Walka Szpilka vs Różański – gdzie obstawiać?

Walka Szpilka Różański powinna być obstawiana tylko u legalnych bukmacherów, którzy posiadają licencję na zawieranie zakładów wzajemnych. Obstawianie na stronach internetowych spółek, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów grozi konsekwencjami prawnymi. Pamiętaj – graj odpowiedzialnie! Jeśli zauważysz u siebie objawy uzależnienia, skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są ze skrajnymi emocjami, ale osoby potrafiące je opanować z pewnością nie będą miały żadnych problemów.

Jeśli więc chcemy obstawić walkę Szpilka Różański, to warto skorzystać z oferty STS, która jest bardzo bogata i oferuje wiele rynków. Nowi gracze mogą na dodatek liczyć na wysokie bonusy na start, co może mocno podnieść wygraną na kuponie. Na kogo postawić? Typy bukmacherskie z głównej mierze przemawiają za Różańskim i to nie powinno nikogo dziwić. Pięściarz jest w znakomitej formie, natomiast Szpilka na ostatnie cztery walki tylko raz wygrał, co jest wynikiem poniżej jego możliwości. To może być także zwiastun tego, że jego kariera dobiega końca. Mało kto stawia na wygraną Szpilki, a już na pewno nie zakłady bukmacherskie.

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments