Saul Alvarez – Billy Joe Saunders – typy, kursy bukmacherskie

8 maja w Arlington dojdzie do starcia dwóch wojowników, którzy bić się będą aż o trzy tytuły mistrza świata wagi super średniej! W ringu spotkają się Saul Alvarez i Billy Joe Saunders. Zwycięzca pojedynku wejdzie więc w posiadanie pasa WBO, WBA oraz WBC. Warto zaznaczyć, że gala w Arlington będzie miała dodatkowy smaczek, ponieważ na trybunach pojawi się 60 tysięcy kibiców.

Pojedynek będzie transmitowany w wielu krajach, a odbędzie się na stadionie AT&T Stadium. Kursy bukmacherskie jasno pokazują, że w pojedynku Saula Alvareza z Billym Joe Saundersem to ten pierwszy jest faworytem do zgarnięcia trzech pasów mistrzowskich. Oczywiście zarówno jeden pięściarz, jak i drugi zapowiadają, że dadzą z siebie wszystko, co sprawia, że możemy spodziewać się naprawdę dobrego pojedynku.

Jakie są typy bukmacherów na tę walkę? Kto ich zdaniem wygra – Saul Alvarez czy Billy Joe Saunders? Sprawdź typy bukmacherskie, sylwetki pięściarzy i sam zdecyduj, kto z tej walki wyjdzie na tarczy, a kto z tarczą.

Saul Alvarez – Billy Joe Saunders – typy

Walka Saula “Canelo” Alvareza z Billym Joe Saundersem odbędzie się w Teksasie na stadionie AT&T Stadium, gdzie większość obostrzeń związanych z koronawirusem została zdjęta. 8 maja na trybunach będzie mogło zasiąść nawet 60 tysięcy spragnionych emocji kibiców, którzy po 13 miesiącach zakazów będą mogli wrócić na stadion. Niektórzy mogli się już odzwyczaić udziału publiczności w wydarzeniach sportowych, ale tacy zawodowcy jak Billy Joe Saunders czy Saul Alvarez nie powinni mieć z tym najmniejszego problemu. Są to doświadczeni pięściarze, którzy stoczyli kilkadziesiąt walk na ringach zawodowych. Dla Alvareza będzie to 59. walka, natomiast dla Saundersa 31.

Pierwsze rundy powinny być spokojne i wyrównane, ponieważ zazwyczaj jest to czas na poznanie przeciwnika i wyczucie dystansu. “Canelo” nie jest ringowym zabójcą, który od razu rzuca się na swojego przeciwnika zaraz po pierwszym gongu. Billy Joe Saunders będzie natomiast robił wszystko, aby wyprowadzić z równowagi Alvareza. Meksykanin określany jest jako strona atakująca, zaś Anglik raczej spokojnie wyczekuje idealnego momentu na wyprowadzenie ciosu.

Polecamy się zapoznać – Szpilka – Różański – typy bukmacherskie.

Saunders nie dysponuje powalającym ciosem i rzadko wygrywa swoje walki przed czasem. Fachowcy typują, że jeśli ma on wygrać, to jedynie na punkty. Co istotne, jest on wyższy od “Canelo”i ma niewielką przewagę w zasięgu ramion, co pozwala mu walczyć w dystansie. Na dodatek jest bardzo ruchliwy, dzięki czemu łatwiej będzie mu unikać ciosów Meksykanina. Jeśli Brytyjczyk chce wygrać pojedynek i zdobyć tytuł mistrza świata wagi super średniej oraz pasy WBO, WBC i WBA musi być niezwykle skuteczny, unikać walki w półdystansie i rozmontować szczelny podwójny blok Alvareza.

Alvarez - Saunders - typowanie oraz kursy bukmacherskie

Saul Alvarez to gość, który w ringu nie panikuje i lubi boksować w swoim tempie. Nie utrzymuje dłużej wysokiej intensywności boksowania. Walczy zrywami, raz po raz wybierając momenty, które są idealne do ataku. Jeśli Saul Alvarez decyduje się na akcję ofensywną, to atakuje seriami. Raczej nie cechuje go zadawanie pojedynczych ciosów. W jego wykonaniu może to być jednak spokojna walka, w której Meksykanin nie będzie za wszelką cenę szukał nokautu. Podejmowanie ryzyka w tak prestiżowej walce nie wchodzi w grę, więc raczej walkę będzie można porównać do bokserskich szachów.

Saunders nie jest stawiany w roli faworyta i jego wygrana jest raczej mało realna, aczkolwiek boks i sport już niejednokrotnie pokazywał, że niespodzianki się zdarzają. Nawet jeśli walka wagi super średniej o tytuł mistrza świata w WBO, WBA i WBC będzie spokojna i odbędzie się na pełnym dystansie rundowym, to sędziowie zapewne dadzą kredyt zaufania Alvarezowi, ponieważ jest on największą gwiazdą światowego boksu. Zwycięstwo “Canelo” jest bardzo prawdopodobne, ale niskie kursy u bukmacherów sprawiają, że gracze będą szukać wyższych kursów w kombinacjach zakładów.

Dwie z trzech ostatnich walk Meksykanin wygrał przed czasem, ale w walce z Billym Joe Saundersem będzie musiał przeboksować cały dystans. Co istotne, Alvarez nie miał czasu na to, aby odpocząć i złapać świeżość, ponieważ ostatnią walkę stoczył na koniec lutego. Meksykanin jest więc w treningu permanentnym od jesieni, gdyż walczył również w grudniu. To może przełożyć się na jego zmęczenie treningowe, przez co nie będzie on w najlepszej dyspozycji 8 maja. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że “Canelo” nawet boksując nieco poniżej swoich możliwości powinien poradzić sobie z Billym Joe Saundersem.

Saul Alvarez – Billy Joe Saunders – kursy bukmacherskie

Walka Saul “Canelo” Alvarez – Billy Joe Saunders elektryzuje cały bokserski świat. To będzie pojedynek, jakiego dawno nie było w tej klasie wagowej. Pojedynek dwóch pięściarzy cieszy się ogromną popularnością, o czym świadczy fakt, że sprzedano już ponad 40 tysięcy biletów. Jeśli do 8 maja w Teksasie liczba zakażeń spowodowanych koronawirusem nie wzrośnie, to będzie to przełomowa data i niesamowity spektakl będzie oglądać z pewnością komplet publiczności, która zasiądzie na stadionie AT&T w Arlington.

“Canelo” to obecny champion WBA i WBC, natomiast Saunders wniesie do ringu pas WBO. Najwięksi polscy bukmacherzy na czele z STS, Fortuną i LV BET są zgodni co do tego, kto wygra pojedynek pięściarski 8 maja i zgarnie tytuł mistrza świata oraz pasy WBA, WBO i WBC. Niekwestionowanym faworytem wśród nich jest “Canelo”, ale należy pamiętać o tym, że to jest boks, który niejednokrotnie pokazywał, że nawet najwięksi faworyci dostawali tęgie lanie od pretendentów. Jakie typy i kursy są na obu zawodników u różnych bukmacherów?

Zaczniemy od STS, czyli największego bukmachera w Polsce. Kurs na wygraną walkę przez Saula “Canelo” Alvareza wynosi 1.12, natomiast na jego przeciwnika to aż 5.15. Nieco więcej za wygraną obecnego posiadacza pasów WBA i WBC daje Fortuna – 1.14, a na Billy Joe Saundersa aż 6.23. Różnice są znaczące, ale ciekawiej robi się u innych bukmacherów. Wystarczy spojrzeć na poniższe kursy i typy:

Betfan 1.11 do 4.95
Superbet 1.18 do 5.60
forBET 1.12 do 5.20
LV BET 1.11 do 6.00
eTOTO 1.15 do 5.20
eWinner 1.10 do 6.00
Totolotek 1.13 do 5.10

Jak widać bukmacherzy nie dają większych szans na zdobycie pasów i tytułu mistrza świata Saundersowi. Zdecydowanym faworytem jest natomiast Saul Alvarez. Zakłady bukmacherskie mają jednak inne kombinacje, które mają wyższe kursy w przypadku tej walki. Gracze mogą więc obstawiać:

  • liczbę rozpoczętych rund
  • wygraną “Canelo” przez KO/ TKO/ DQ
  • wygraną Alvareza z Billy Joe Saundersem na punkty
  • wygraną Saundersa przez KO/ TKO/ DQ
  • wygraną Billy Joe Saundersa na punkty

Kombinacji jest mnóstwo, a te należą do najciekawszych. Niemniej 8 maja można spodziewać się, że to będzie w końcu boxing night z prawdziwego zdarzenia. Z kibicami, mnóstwem emocji, dobrą i czystą walką oraz wspaniałym widowiskiem. Na szali będą aż trzy pasy, więc można się spodziewać, że żaden z pięściarzy zrobi wszystko, aby je zdobyć.

Saul Alvarez – co o nim wiemy?

Saul Alvarez - kursy

Saul “Canelo” Alvarez jest uznawany za prawdziwy fenomen, ponieważ debiutował w ringu trzy miesiące po swoich piętnastych urodzinach. Jego ringowa ksywa nawiązuje do charakterystycznego rudego koloru włosów. Pięściarz pochodzi z bokserskiej rodziny – ma aż sześciu braci i każdy z nich dobrze poznał, co to boks, ale nikomu nie udało się nawiązać do sukcesów “Canelo”.

Saul Alvarez ma rekord 55-1-2, 37 KO. Początkowo toczył walki tylko i wyłącznie w swojej ojczyźnie, ale po pięciu latach zawalczył przed amerykańską publicznością. Jego potencjał bokserski zauważyła grupa Golden Boy Promotions, której właścicielem jest znakomity pięściarz Oscar De La Hoya. Popularność Saula Alvareza rosła w tempie błyskawicznym, czego dowodem były świetne wyniki oglądalności jego walk.

Pierwszy tytuł “Canelo” zdobył w 2011 roku, kiedy to wygrał na punkty z Matthew Hattonem. Pasa WBC bronił aż sześciokrotnie, a po dwóch latach doszło do starcia z Floydem Mayweatherem Jr. W tamtych czasach Amerykanin był twarzą boksu i najlepiej opłacanym sportowcem na świecie. Alvarez sportowo nie był gotowy na pojedynek z Mayweatherem Jr., co pokazała walka. W kolejnych latach Saul Alvarez pokonywał między innymi Miguela Cotto, Amira Khana, Giennadija Gołowkina czy Sergieja Kowaliowa. Zdobył tytuły mistrza świata w kategorii średniej, super średniej i półciężkiej. Został posiadaczem pasa WBA i WBC.

Pod koniec 2018 roku “Canelo” podpisał najwyższy kontrakt w historii boksu, który opiewał na 365 milionów dolarów. Pięściarz legitymujący się rekordem 55-1-2, 37 KO nie mógł się jednak zbyt długo cieszyć takim kontraktem. Firma DAZN niestety wpadła w kłopoty finansowe przez pandemię koronawirusa i umowa została zerwana. Konflikt pomiędzy dwoma strona spowodował, że Saul Alvarez, mistrz świata wagi pół średniej, był przez trzynaście miesięcy nieaktywny. Ostatnią walkę stoczył w lutym. Naprzeciw niego stanął Turek Avni Yildrim, który przetrwał w ringu 3 rundy. Po niespełna trzech miesiącach wraca na ring i stanie przed szansą poprawienia swojego dotychczasowego rekordu 55-1-2, 37 KO i zdobycia kolejnego pasa – WBO.

Billy Joe Saunders – kim jest?

Billy Joe Saunders - typy

Billy Joe Saunders to aktualny mistrz WBO, który legitymuje się rekordem 30-0, 14 KO. Na duży pojedynek, który przybliży go do większej sławy, Saunders czekał od wielu lat. Można więc powiedzieć, że dopiero teraz wszyscy kibice i fachowcy, którzy na co dzień oglądają boks, będą mogli poznać jego prawdziwy potencjał. Mistrz WBO wagi do 76 kilogramów boksuje zawodowo od 2009 roku, a swój pierwszy tytuł zdobył w 2015 roku.

Saunders został wtedy mistrzem świata w kategorii średniej i po kilku obronach tytułu postanowił przenieść się do kategorii super średniej. W debiucie mistrzowski pas WBO zdobył wygrywając pojedynek z Shefatem Isufim. Jego największym dotychczasowym osiągnięciem było zwycięstwo nad Kanadyjczykiem Davidem Lemieux.

Do walki Saula Alvareza z Billym Joe Saundersem miało dojść już w 2020 roku, ale w przeddzień konferencji prasowej, kiedy to miał zostać ogłoszony oficjalnie pojedynek między tymi pięściarzami, ogłoszony został lockdown w Stanach Zjednoczonych. Wtedy też całe sportowe życie zamarło. All sports were stopped, o czym można było kilkukrotnie usłyszeć w tamtejszej telewizji. Do walki rzecz jasna dojdzie w 2021 roku i będzie to dla Saundersa okazja do poprawienia swojego rekordu 30-0, 14 KO. Czy Brytyjczyk zda test?

Z pewnością można powiedzieć, że cechuje go szybkość i świetna praca nóg. Ponadto dysponuje bardzo dobrą techniką i nieszablonowością, co może sprawić wiele kłopotów Alvarezowi. W ostatnich latach bardzo często można było odnieść wrażenie, że walki ze słabszymi rywalami nie motywowały mistrza WBO, przez co w trakcie pojedynków tracił koncentrację. Pojedynek z “Canelo” to z pewnością szansa oraz wypłata życia. Saunders za ten występ zgarnie ponad 5 milionów dolarów.

Gdzie obstawiać walkę?

Walkę Saul Alvarez (55-1-2, 37 KO) z Billym Joe Saundersem (30-0, 14 KO) można obstawiać praktycznie u wszystkich bukmacherów. Im bliżej walki, tym więcej zdarzeń będzie można typować. Obecnie można jednak zobaczyć, że wygrana Alvareza ma kurs nie większy niż 1.15, co zbytnio nie zachęca graczy, którzy na co dzień obstawiają za tak zwane drobne. Stawiając jednak tysiąc złotych na wygraną Alvareza w STS można wygrać 1120 zł bez potrącania podatku. Warto jednak poczekać, ponieważ im bliżej terminu, tym więcej będzie opcji do wybrania.

Należy także podkreślić, że jest to walka, która wcale nie musi być taki oczywisty. Łącząc kupon z promocjami, jakie są dostępne w STS można znacząco podnieść swoją wygraną. Na pewno niejeden gracz pokusi się na wytypowanie liczby wygranych rund albo zaryzykuje postawienie na KO, któregoś z pięściarzy. Niemniej, analizując wszystkie poprzednie potyczki tych bokserów można odnieść wrażenie, że Alvarez (55-1-2, 37 KO) nie będzie miał większych problemów z wygraniem walki i zgarnięcia tytułu mistrza wagi super średniej w 2021 roku.

Gdzie więc obstawić walkę? Zdecydowanie najlepszym bukmacherem będzie STS, który ma również inne zdarzenia do wytypowania. Być może pojawi się jeszcze dodatkowa oferta, która będzie specjalnie przygotowana z okazji tej walki.

Podsumowanie

Podsumowując Saula Alvareza (55-1-2, 37 KO) i Billy Joe Saundersa (30-0, 14 KO) można być bardziej przekonanym do tego pierwszego. Trzeba jednak pamiętać, że boks to nieprzewidywalny sport i tak naprawdę wystarczy jeden soczysty cios, który może przyczynić się do niespodzianki. Co przyniesie 2021 rok w kategorii super średniej? Z pewnością 8 maja 2021 będzie mocnym otwarciem.

Skłaniamy się jednak do tego, że Alvarez po tej walce będzie musiał odpocząć i być może w ringu pojawi się dopiero w 2022 roku. Biorą pod uwagę fakt, że to jego będzie trzecia walka w ciągu pół roku, bo przecież walczył w grudniu 2020, będzie musiał się porządnie zregenerować. Saunders (30-0, 14 KO) z kolei po przegranej będzie domagał się rewanżu. Na szali są przecież trzy pasy – WBO, WBC i WBA, a także bardzo duże pieniądze.

Nie od dziś wiadomo, że boks to sport, w którym można sporo zarobić nawet za przegraną. Bez względu na to, kto ją wygra i jak się potoczy, możemy być pewni, że będzie ona spektakularna, chociażby ze względu na 60 tysięcy kibiców na trybunach. My proponujemy poczekać do samej walki i skorzystać z oferty STS, ponieważ z doświadczenia wiemy, że najczęściej to właśnie ten bukmacher ma najlepsze oferty na wydarzenia sportowe.

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

swietny artykul!!