Poker jest jedną z najpopularniejszych gier karcianych, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Część osób przystępuje do gry w pokera zupełnie amatorsko i dla rozrywki, wypełniając swój wolny czas, natomiast inni znajdują się na bardziej zaawansowanym poziomie i grają w pokera regularnie, biorąc udział w różnego rodzaju turniejach. W nich pula nagród jest naprawdę olbrzymia, dlatego też cieszą się dużą popularnością wśród graczy. Na pierwszy rzut oka amatorzy oraz osoby niemające dotychczas styczności z pokerem niechętnie podejmują próbę opanowania tej gry karcianej, ponieważ mają mylne przekonanie, iż jest bardzo skomplikowana. Nic z tych rzeczy! Grę w pokera można naprawdę szybko opanować! W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, na czym polega poker, jak grać w pokera oraz jakie zasady w nim obowiązują. Ponadto opiszemy odmiany gier w pokera, a także pochylimy się nad ofertą pokera u legalnych bukmacherów.
Co znajdziesz w artykule?
Jak grać w pokera?
Przystępując do gry w pokera, zachęcamy szczególnie graczy początkujących do zapoznania się z genezą tej gry karcianej, a także poznania jej historii, którą pokrótce przybliżymy. Po raz pierwszy wzmianki o pokerze pojawiły się w dziełach literackich około 1830 roku. Niektórzy badacze twierdzą, że podwaliny pod grę w pokera pojawiły się już w XV wieku w Niemczech, a następnie kolejne modyfikacje miały miejsce już we Francji. Z kolei inni historycy wskazują, że w grę podobną do pokera grali Chińczycy już w 900 roku naszej ery. Trzeba jednak jasno powiedzieć, że poker największy rozwój zanotował w XIX i XX wieku. W 1872 roku w Wielkiej Brytanii zostały ogłoszone zasady gry w pokera dobieranego, a z czasem zaczęły pojawiać się kolejne rodzaje gry w pokera. W XX wieku rozwój technologii i Internetu sprawił, że dynamika rozwoju pokera była jeszcze większa. Wiązało się to z pojawieniem się automatów, a także gry w pokera online. Bez dwóch zdań aktualnie poker to jedna z najpopularniejszych gier karcianych na świecie. Aby zobrazować wielkość pokera, posłużymy się statystykom z największego turnieju pokerowego na świecie, czyli World Series of Poker. W 2006 roku w rywalizacji uczestniczyło 8773 graczy, a zwycięzca zainkasował dwanaście milionów dolarów.
Aby rozpocząć grę w pokera, konieczne jest posiadanie kart. Tak naprawdę do rozpoczęcia rozgrywki wystarczy jedna talia, składająca się z 52. kart. Oczywiście może ich być więcej np. trzy talie, lecz jedna jest warunkiem koniecznym, żeby rozpocząć grę. Zazwyczaj celem gry w pokera jest wygranie pieniędzy, żetonów lub innych wcześniej ustalonych rzeczy od pozostałych uczestników rozgrywki. W jaki sposób? Zwycięża osoba, która skompletowała najlepszy układ kart, korzystając najczęściej z tak zwanego blefu, czyli taktyki mającej na celu wprowadzenie w błąd innych graczy. Aby przystąpić do rozgrywki, jak już wcześniej wspomnieliśmy, konieczna jest przynajmniej jedna talia kart, żetony, ale także określona liczba uczestników. Z reguły nie ma ograniczenia co do liczby graczy przy jednym stole, lecz przyjęło się, że w pokera nie gra się w więcej niż dziesięć osób. Wszystko to ze względów praktycznych.
Zasady gry w pokera
Wiele osób chociaż raz w swoim życiu grało w pokera. Jedni z większymi sukcesami, inni z mniejszymi, a jeszcze inna grupa osób nie poznała dokładnie zasad tej gry karcianej i już podczas pierwszej rozgrywki zniechęciła się do niej. Dlatego tak ważne przed przystąpieniem do rywalizacji jest poznanie zasad gry w pokera. Warto więc na początku poznać podstawowe zasady gry, a dopiero z czasem nabywać bardziej skomplikowane umiejętności i zaawansowane strategie gry w pokera. Choć niektórzy mogli nie grać jeszcze w pokera, to z pewnością mieli z nim kontakt, na przykład oglądając filmy w telewizji. Poker bardzo często pojawia się w amerykańskich produkcjach.
Poker zasady gry dla początkujących
Nowi gracze rozpoczynający przygodę z pokerem powinni dokładnie poznać zasady gry dla początkujących. To bardzo ważne w kontekście przygody z tego rodzaju grą karcianą, aby nabyć kluczowe elementy i podstawowe strategie obowiązujące w grze. Ponadto bardzo ważną cechą jest cierpliwość i chęć rozwoju. Poniżej przybliżamy główne kwestie, z którymi powinien zapoznać się gracz pragnący grać w pokera. Zostań z nami i poznaj przydatne informacje!
Jak się gra w pokera?
Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy kluczowym warunkiem do rozpoczęcia gry w pokera, bez którego nie będziemy w stanie zacząć rozgrywki, jest obecność przynajmniej dwóch graczy, a także jednej talii kart, czyli 52. kart. Z uwagi na kwestie praktyczne przyjęło się, że w grze nie powinno uczestniczyć więcej niż dziesięć osób. Ma to związek z rozlokowaniem graczy przy stole. W pokera zazwyczaj gra się na pieniądze, żetony.
Gra w pokera charakteryzuje się tym, że gracze zasiadają przy tym samym stole. Jak rozpoczyna się rozgrywka? Dealer (z angielskiego rozdający karty) dokładnie tasuje karty i rozdaje wszystkim graczom po dwie karty. Zaczyna od osoby, która znajduje się na pozycji small blind, natomiast po lewej stronie od small blind ulokowany jest big blind. Gracz będący small blindem przed rozdaniem przekazuje do puli umówioną kwotę, natomiast big blind zobowiązany jest przeznaczyć jej dwukrotność. Gdy wszystkie karty zostaną rozdane to wówczas pierwszą decyzją podejmuje osoba znajdująca się po lewej stronie big blinda, a następnie gra przebiega według wskazówek zegara. Uczestnicy mogą zdecydować, czy przeznaczają taką samą kwotę jak big blind i wyrównują stawkę, czy ją przebijają, czy wstrzymują się i tym samym rezygnują z udziału w danym rozdaniu. Kluczowe jest to, że gracz, który wylicytuje najwięcej, a nie zostanie sprawdzony, zgarnia całą pulę. Co w sytuacji, gdy któryś z graczy postanowi sprawdzić swojego przeciwnika? Następuje pokazanie kart, a zwycięstwo odnosi gracz, który posiada najbardziej wartościowy układ pięciu kart.
Jednym z głównych elementów gry w pokera są karty wspólne znajdujące się po każdym rozdaniu na środku stołu. Po licytacji dealer / krupier odkrywa po trzy karty, czyli tak zwanego flopa, po czym dochodzi do licytacji kolejnej karty, która jest określana w terminologii pokera jako turn. Z kolei ostatnią z kart, którą gracze mogą licytować nazywa się river, czyli piąta karta. Później uczestnicy gry odsłaniają swoje karty i porównują, jakie mają układy. Pięć kart, które dealer / krupier położył na środku podczas flopa, turna i rivera są wspólnymi dla wszystkich. Wobec tego każdy może z nich korzystać. W efekcie gracze posiadają siedem kart, a więc pięć wspólnych i dwie własne, które mają od samego początku rozgrywki. Na tym etapie uczestnik staje przed wyborem, ponieważ musi zdecydować się na karty, które dają mu najkorzystniejszy układ i pozwolą mu zwyciężyć. Co w sytuacji, gdy dwóch graczy ma dokładnie taki sam układ kart? Wówczas liczy się wyłącznie najwyższa karta.
Jakie karty do pokera?
Aby rozpocząć grę w pokera, przede wszystkim musimy posiadać przynajmniej jedną talię kart. Talia kart składa się z 52. kart w 4 kolorach. W każdym kolorze jest 13 kart o różnej wartości – od najsłabszej dwójki do najsilniejszego asa.
Ile kart do pokera?
Jak już wyżej zaznaczyliśmy, aby przystąpić do gry w pokera, należy posiadać przynajmniej jedną talię kart, która składa się z 52. kart. Oczywiście talii może być więcej, lecz należy pamiętać, że każda z nich musi być pełna. W przypadku pokera pięciokartowego dobieranego liczba kart może wynosić 32 lub 24.
Układy kart poker
Aby poznać podstawowe zasady pokera, trzeba zagłębić się także w układy kart, jakie są możliwe do zgromadzenia przez graczy. Poniżej przybliżymy wszystkie warianty, posługując się hierarchią od najmocniejszych do najsłabszych. Warto wziąć pod uwagę, że im mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia danego układu, tym jest on mocniejszy i zwiększa szanse na zwycięstwo.
Wyróżnia się dziesięć układów kart w pokerze. Oto one:
- Poker królewski (ang. royal flush) – to najwyższy możliwy układ w grze. Jest złożony z kart od asa do dziesiątki w kolorze: 10, Walet, Dama, Król, As.
- Poker (ang. straight flush) – to układ pięciu kart po kolei w kolorze, ale niższy niż wspomniany wcześniej poker królewski. Np. 4, 5, 6, 7, 8 lub 6, 7, 8, 9, 10.
- Kareta (ang. four of a kind (Quads)) – to cztery te same karty, czyli na przykład: Walet, Walet, Walet, Walet, 10.
- Ful, full (ang. full house) – to trzy takie same figury i para, a więc na przykład: Król, Król, Król, Dama, Dama.
- Kolor (ang. flush) – są to karty w tym samym kolorze, ale występujące nie po kolei, na przykład: Król, Walet, 7, 4, Dama.
- Strit (ang. straight) – oznacza pięć kart po kolei, spośród których przynajmniej jedna musi być w innym kolorze. Na przykład: 5, 6, 7, 8, 9.
- Trójka (ang. three of a kind) – to trzy karty tej samej wartości i dwie innej wartości. Na przykład: Walet, Walet, Walet, 10, 9.
- Dwie pary (ang. two pair) – to układ składający się z dwóch różnych par i jednej dowolnej karty. Na przykład: Dama, Dama, Król, Król, 8.
- Para (ang. one pair) – to układ kart, w którym dwie karty mają taką samą wartość oraz trzy inne, dowolne karty. Na przykład: Król, Król, 7, Walet, 3.
- Wysoka karta (ang. high card) – to układ, który nie został zakwalifikowany do żadnego z powyższych układów. W sytuacji, gdy kilku graczy ma podany układ, wygrywa układ z najwyższą kolejną kartą.
Rozdanie i ułożenie kart w pokerze
Zgodnie z regulaminami obowiązującymi na różnego rodzaju turniejach karty w pokerze rozdaje się zgodnie z ruchem wskazówek, od lewej do prawej strony. Pierwsza karta zawsze wędruje do gracza, który siedzi bezpośrednio po lewej stronie krążka dealera. W zależności od odmiany pokera, aby otrzymać karty, należy uiścić stosowną stawkę wejściową tak zwane ante. Podobnie jest w przypadku liczby kart – zawodnicy otrzymują je w różnej liczbie, w zależności od rodzaju gry. Nie zmienia się cel, ponieważ każdy z uczestników dąży do tego, aby skompletować jak najsilniejszy układ kart. Po każdym rozdaniu kart uczestnicy biorą udział w licytacji.
Liczenie kart w pokerze
Gracz posiada dwie karty osobiste, natomiast na stole znajdują się także karty wspólne. Wspominaliśmy, że jest to flop (3 karty), czwarta karta to turn, natomiast piąta to river. Zawodnik na każdym etapie może liczyć karty w pokerze i tym samym kalkulować i określać szanse na lepszą kombinację. Aby precyzyjnie przystąpić do liczenia kart, należy wiedzieć, że talia kart ma cztery kolory, a każdy kolor ma trzynaście kart, co daje razem 52. karty. Gracz musie wiedzieć, że jedna wartość nominalna to cztery karty, a więc w talii są tylko czterej królowie, cztery damy, cztery dziesiątki itp. Znając podstawowe informacje o wszystkich kartach, uczestnik musi przeanalizować konkretną partię, biorąc pod uwagę to, ile jest kart w kolorze na stole i na rękach.
Kombinacje wygrywające w pokerze
Podczas gry w pokera istnieje dziesięć różnych układów kart, które wyczerpująco wyjaśniliśmy na wcześniejszym etapie tego tekstu, począwszy od najmocniejszych do najsłabszych. Aby gra była komfortowa i łatwiejsza najlepiej jest się z nimi zapoznać. Na samym szczycie kombinacji znajduje się poker królewski, który wygrywa ze wszystkimi pozostałymi układami kart. Drugim najmocniejszym zestawem jest poker, a następnie kareta. Przykładowo strit jest silniejszy od trójki, a dwie pary od pary. Z pewnością pomocne szczególnie na początku gry w pokera będą funkcjonujące w sieci kalkulatory wygrywających układów.
Zagrania w pokerze
Podczas gry w pokera gracze mogą wykonać sześć różnych zagrań. Należy tutaj wymienić:
- pas (ang. fold) – rzucenie kart – wiążę się to ze zrezygnowaniem z dalszej gry w rozdaniu. W efekcie gracz traci wszystkie żetony, które zainwestował w tym rozdaniu.
- czekanie (ang. check) – uczestnik gry jest w pewien sposób bierny, nie przebija stawki, ani nie rzuca kart. Po prostu czeka na ruch konkurentów. To zagranie jest możliwe wyłącznie wówczas, gdy stawka w danej rundzie licytacji nie została przebita.
- sprawdzenie (ang. call) – wyrównanie przez uczestnika gry do kwoty postawionej w danej rundzie przez innego gracza.
- postawienie (ang. bet) – pierwsze postawienie zakładu w określonej rundzie.
- podbicie (ang. raise) – uczestnik przebija stawkę i tym samym zmusza innych graczy do wyrównania, przebicia albo spasowania. Warto zaznaczyć, że po podbiciu inni zawodnicy nie mogą wykonać ruchu czekanie.
- va banque (ang. all-in) – z pewnością określenie znane przez wszystkich. Gracz nie kalkuluje i stawia wszystko na jedną szalę. Po prostu kładzie do puli wszystkie żetony. Jeśli przegra traci je i kończy grę.
Odmiany gier w pokera
Grając w pokera, można spotkać się z wieloma odmianami tej gry. Należy tutaj wymienić Poker Texas Holdem, Omaha Poker, Omaha High-Low, Poker pięciokartowy dobierany, 7 Card Sud, 2-7 Draw, Razz, Badugi. Poniżej pokrótce omówimy każdą z odmian gry w pokera, a także wskażemy różnice.
Poker Texas Holdem
Jest najpopularniejszą odmianą gry w pokera. Do rywalizacji potrzebnych jest co najmniej dwóch graczy oraz pełna talia 52. kart. Gra w Poker Texas Holdem wiąże się z obecnością dealera – rozdającego, natomiast gracze po prawej i lewej stronie wkładają do puli stawki w ciemno. Później wykonują oni ruchy jak: pas, sprawdzanie, podbijanie, czy czekanie, a po pierwszej licytacji na środku wykładane są trzy karty wspólne, po kolejnej czwarta, a później analogicznie piąta.
Omaha Poker
Omaha jest sportową odmianą pokera i funkcjonuje między innymi na jednym z najbardziej znanych turniejów pokera na świecie, czyli World Series of Poker. Liczba osób, która uczestniczy w rozgrywce, waha się od dwóch do dziesięciu. Od Poker Texas Holdem różni się tym, że zawodnik otrzymuje cztery karty własne, natomiast musi wykorzystać tylko dwie z nich oraz trzy karty wspólne. W Omaha Poker nie wybiera się najlepszych pięciu kart z wszystkich kart wspólnych i własnych, ale najlepszy układ pięciu kart spośród dwóch własnych i trzech wspólnych. Podczas gry funkcjonują cztery fazy, a więc: preflop, flop, turn, river.
Omaha High-Low
Również jest zaliczana do popularnych odmian pokera. Omaha High-Low można spotkać na różnego rodzaju turniejach, a reguły gry zbliżone są do standardowej Omahy. Zawodnicy otrzymują po cztery karty, a na stole zawsze pojawia się pięć kart. Układ uczestnika stanowią dwie karty z ręki oraz trzy ze stołu, a licytacja nie odbiega zasadami od No-Limit Holdem i Pot Limit Omaha. W tej odmianie pokera jest jedna zasadnicza różnica, ponieważ pula nie zawsze trafia do gracza z najwyższym układem. Zazwyczaj dzieli się ją na wysoki i niski układ.
Poker pięciokartowy dobierany
W pokerze pięciokartowym dobieranym gracze mogą korzystać z pełnej talii 52. kart, 32. kart lub 24. kart. Zawodnicy otrzymują po pięć kart, a następnie pozbywają się tych niepotrzebnych (nie więcej niż 4 karty) z posiadanych pięciu. Gracze mają możliwość zostawić w ręce wszystkie pięć kart. Kolejnym elementem gry jest dobranie z talii tyle kart, aby mieć ich pięć. Zwycięstwo odnosi zawodnik, który posiada najsilniejszy układ kart.
7 Card Stud
W wariancie pokera 7 Card Stud każdy z uczestników otrzymuje swój własny board, który składa się z siedmiu kart. W efekcie przy stole może rywalizować maksymalnie ośmiu graczy. Pulę zgarnia najlepszy pięciokartowy układ pokerowy. Pomimo tego, iż każdy z graczy ma siedem kart własnych, to do stworzenia układu wykorzystać mogą tylko pięć kart.
2-7 Draw (Triple lub Single Draw)
To, co wyróżnia ten wariant gry w pokera to inna hierarchia układów, jaką stosuje się w grach 2-7. Co ważne w tej odmianie pokera strity i kolory wpływają niekorzystnie na wartość układu kart, a asy zawsze są najwyższą kartą. W efekcie najlepszy możliwy układ kart w tej odmianie pokera to 7, 5, 4, 3, 2. W Single Draw wygrywa najlepszy niski układ pokerowy.
Razz
Ta odmiana pokera jest grana w formie od asa do piątki tzw. lowball poker. Celem gry jest uzyskanie najlepszego niskiego układu z kart, a strity i kolory się nie liczą. As to zwykle niska karta, a najlepszy możliwy układ do skomponowania w wariancie Razz to: 5-4-3-2-A. Przyjęło się, że taki układ kart nazywa się „wheel”.
Badugi
Badugi jest odmianą pokera dobieranego pochodzącą z Azji. W nim rozdanie wygrywa gracz z najlepszym układem kart, a celem każdego uczestnika rozgrywki jest utworzenie układu składającego się z czterech jak najniższych kart, które są w różnych kolorach i nie mają par. Wobec tego najlepsza ręka startowa to karty w różnym kolorze: 4-3-2-A.
Jak grać w pokera, aby wygrać?
Nie ma złotego środka, który wskaże graczom, jak powinni grać w pokera, aby notować regularne zyski. Pomimo tego, należy zagłębić się w strategie, jakie stosowane są podczas gry w pokera, a także dość mocno współpracować z matematyką. Ponadto gracze powinni być czujni, nie mogą ulegać emocją, ponieważ muszą kierować się chłodną kalkulacją. Podczas gry w pokera nie można myśleć o zysku na tu i teraz, a kalkulować profity w dłuższej perspektywie. Ważną kwestią jest także przemyślany schemat stawek, który wskaże graczowi, kiedy powinien dalej licytować, a kiedy zakończyć podbijanie stawki.
Oferta na poker u legalnych bukmacherów
W dzisiejszych czasach gra w pokera nie musi wiązać się z fizyczną obecnością przy stole, czy odwiedzeniem kasyna. Rozwój technologii sprawił, że w pokera można grać wirtualnie, za pośrednictwem legalnych bukmacherów. W Polsce grę w pokera oferuje wiele firm, pośród których należy wyróżnić największego polskiego bukmachera STS, Fortunę, Superbet, TotalBet, Fuksiarz czy Betfan. Należy zaznaczyć, że oferują one graczom możliwość obserwowania rozgrywki pokerowej, a nie bezpośrednie uczestniczenie w niej.
Zakłady na pokera online w STS
STS jako legalny bukmacher oferuje użytkownikom możliwość gry w pokera. Najbardziej popularna wersja pokera online jest dostępna jako Betgames na stronie największego polskiego bukmachera. Symulowana gra w pokera, która jest dostępna w STS, funkcjonuje na zasadzie Texas Holdem, a podczas gry używa się pełnej talii kart – 52. Betgames oferuje trzy pokerowe stoły, czyli: standardowy i polski oraz stół Poker 6+, który jest odmianą Short-Deck. Aby przystąpić do gry w pokera w STS, należy zarejestrować konto u bukmachera, a następnie postępować zgodnie z regulaminem. STS wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i przygotowuje dla nich różnego rodzaju bonusy. Dotyczą one także Betgames, a więc zachęcamy do regularnego zaglądania do sekcji „Promocje” na stronie bukmachera, który często zaskakuje nowościami.
Poker w Fortuna
Kolejnym legalnym bukmacherem w Polsce, który oferuje dostęp do pokera, jest Fortuna. Klienci mogą skorzystać z oferty w zakładce „Bet on games” na stronie bukmachera. Znajdują się w niej symulowane gry karciane, wśród których jest poker. Gra jest bardzo realistyczna, ponieważ występuje w niej krupier oraz prawdziwy stół pokera. Gracz ma za zadanie wytypować pozycję, która utworzy najwyższy układ pokera z kart własnych i wspólnych.
Superbet – gry karciane
Superbet to kolejny bukmacher, który w swojej ofercie ma gry karciane. Użytkownicy tego bukmachera mogą zagrać w różne odmiany pokera, ale także wojnę. Podobnie jak u wspomnianych wcześniej bukmacherów w pokera w Superbet można grać przez 24 godziny, bez żadnych przerw. Legalny bukmacher przewidział dla swoich klientów promocje na gry karciane, dlatego zachęcamy do regularnego śledzenia bonusów.
Zagraj w pokera – TotalBet
Klienci spragnieni karcianych emocji będą mogli zagrać w pokera także w TotalBet. Bukmacher zadedykował użytkownikom ofertę gier karcianych, wśród której znajduje się poker Texas Holdem, Black Back i Wojna. Gra w pokera w TotalBet odbywa się na zasadzie streamu live, a gracze typują rozstrzygnięcia danych części rozgrywek.
Polski poker u bukmacher Fuksiarz
Bukmacherskie zakłady karciane dostępne są także w firmie Fuksiarz. Bukmacher zapewnia klientom dostęp do gry online w pokera na zasadach Texas Holdem. Gra prowadzona jest na żywo przez całą dobę, bez przerwy, a zadaniem użytkowników jest typowanie rozstrzygnięć rozgrywki.
Legalny poker online w Polsce – Betfan
Betfan ma bogatą ofertę gier karcianych, a jednym z wariantów jest poker Texas Holdem. U legalnych bukmacherów gracze nie uczestniczą bezpośrednio w grze w pokera, a są obserwatorami rozgrywki. Uczestnik typuje wynik, a sam nie ma na niego żadnego wpływu. Zachęcamy do śledzenia promocji u bukmachera, ponieważ oferuje on bonusy na gry karciane.
Poker w Polsce – kwestie prawne
W 2016 roku została znowelizowana ustawa hazardowa, która miała duży wpływ na zakłady bukmacherskie, ale także rozwijający się rynek pokera online. Od tego czasu zaszło wiele zmian. Dziś w Polsce firmy bukmacherskie oferują graczom możliwość obserwowania rozgrywki pokerowej, a nie uczestniczenie w niej. To bardzo ważne, ponieważ gracze typują ewentualne rozstrzygnięcia danych części rozgrywek. Wobec tego połączenie zakładów z pokerem online jest w pewien sposób rozwiązaniem, które zaproponowane zostało użytkowników przez legalnych bukmacherów.
Zasady gry w pokera – podsumowanie
Aby grać świadomie w pokera i dążyć do osiągania dobrych rezultatów przed przystąpieniem do rozgrywki należy dokładnie poznać podstawowe zasady gry. Warto zagłębić się w te przygotowane dla graczy początkujących, aby z czasem w praktyce poznawać kolejne, bardziej skomplikowane. Podstawowym elementem z pewnością są: układy kart w pokerze, a także możliwe zagrania.
Najczęstsze pytania dotyczące pokera
Co jest najsilniejsze w pokerze?
Najsilniejszą kartą w pokerze jest as.
Jak grać w pokera 5 kart?
W tym wariancie pokera gracze mogą korzystać z talii składającej się z: 52., 32. lub 24. kart. Po otrzymaniu pięciu kart pozbywają się maksymalnie czterech z nich, a następnie dobierają, aby ponownie posiadać pięć kart.
Co jest mocniejsze full czy kareta?
Mocniejszym układem kart w pokerze jest kareta.
Jak nauczyć się grać w pokera?
Należy opanować podstawowe zasady gry w pokera. Mowa tutaj o układach kart, zagraniach, a także odmianach gry w pokera.
Ile się rozdaje kart w pokerze?
Rozdający rozdaje po dwie karty każdemu z graczy. Dopiero wówczas rozpoczyna się prawdziwa rozgrywka w pokera.
Jakimi kartami się gra w pokera?
W pokera gra się zazwyczaj pełną talią 52. kart. W przypadku np. pokera pięciokartowego dobieranego ich liczba może być mniejsza.
Który układ kart w pokerze jest najmocniejszy?
W pokerze najsilniejszym układem kart jest poker królewski. Tak układ składa się z asa, króla, damy, waleta i dziesiątki. Wszystkie z kart muszą być w tym samym kolorze.
Co jest mocniejsze full czy strit?
Mocniejszym układem kart jest strit.
Co jest mocniejsze full czy kolor?
Full jest mocniejszy od koloru.
Co jest mocniejsze full czy kareta?
Kareta jest mocniejsza niż full.
Ile kart w poker texas?
W Texas Holdem używa się pełnej talii, czyli 52. kart.
Jak rozdawać karty w Texas Holdem?
Karty rozdawane są zgodnie z ruchem wskazówek zegara, od lewej do prawej. Pierwsza karta trafia do gracza, który siedzi bezpośrednio po lewej stronie krążka dealera.