Paulo Costa vs Marvin Vettori – typy oraz kursy bukmacherskie na walkę 23 października 2021 r.

Po ogłoszeniu przez UFC walki Paulo Costa vs Marvin Vettori, przewidywania, typy oraz kursy bukmacherskie dotyczące tego pojedynku krążą po całym Internecie. Ten pojedynek podzielił analityków i kibiców, co do tego, kto według nich wygra. Costa i Vettori posiadają umiejętności, aby pokonać jeden drugiego. O wygranej z pewnością zadecydują najdrobniejsze szczegóły. Dodatkowo, obaj zawodnicy są po kompromitujących porażkach z obecnym mistrzem Israelem Adesanyą. Dlatego też, obaj chcą się wspiąć po szczeblach kariery, aby ponownie walczyć o tytuł. Jak myślicie, kto zostanie zwycięzcą?

Paulo Costa - Marvin Vettori - obstawić

Paulo Costa wziął rok wolnego

Paulo Costa

Kilka lat temu Paulo Costa był jedną z najgorętszych wschodzących gwiazd w wadze średniej. Brazylijczyk przedzierał się przez dywizję i wygrywał niemal każdego, kto znalazł się przed nim. W rezultacie znalazł się na kursie kolizyjnym z mistrzem Israelem Adesanyą. To była najbardziej ekscytująca walka, jaką UFC mogło zestawić w wadze średniej. Walka była jednak trochę rozczarowująca, bo Costa po prostu nie wystąpił tak jak musiał tego wieczoru. Mistrz rozniósł go na strzępy i wygrał walkę w drugiej rundzie.

Paulo Costa
Dane i statystyki zawodnika
Marvin Vettori
30 Wiek 28
1,85 m Wzrost 1,83 m
83,9 kg Waga 83,9 kg
182,9 cm Zasięg ramion 188 cm

Po tak żenującej przegranej Paulo zabrał głos w mediach społecznościowych i zrzucił winę za przegraną na kilka wymówek. Brazylijczyk twierdził, że był kontuzjowany przed walką, ale później stwierdził, że był pijany. Niezależnie od tych wymówek, wygląda na to, że w końcu jest skoncentrowany. Costa nie rozmawiał zbyt wiele z prasą i poświęcił swój czas na treningi. Oczekujemy więc, że w nadchodzącej walce będzie w najlepszej formie. Prognozy na walkę Paulo Costa vs Marvin Vettori wskazują, że będzie to dla niego niebezpieczna walka.

Kursy na walkę Paulo Costa vs Marvin Vettori w STS:

Paulo Costa Marvin Vettori
2.00 1.80

Marvin Vettori musi się obudzić

Marvin Vettori

Marvin Vettori również znajdował się na podobnej trajektorii co Costa. Włochowi również łatwo było przejść przez dywizję. Po 5 wygranych walkach, Vettori znalazł się w świetnej sytuacji do walki o tytuł. Niestety, aby zdobyć złoty pas musiał przejść przez Israela Adesanyę. Mistrz zawstydził go w oktagonie. Vettori jednak myślał, że wygrał walkę. Dlatego, jeśli się nie obudzi i nie poprawi swoich umiejętności, to na pewno nie zajdzie daleko w UFC.

Wygląda na to, że Vettori ma szczęście do logicznie myślących ludzi w swoim obozie. Ostatnio zamilkł w sprawie walki z obecnym mistrzem. Zamiast tego, wydaje się, że pracują nad powrotem na szczyt bez robienia sobie zbyt długiej przerwy. Taka decyzja może mieć swoje wady, bo były pretendent do tytułu nie będzie miał zbyt wiele czasu na poprawę sytuacji. Jest to ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy typowaniu walki Paulo Costa vs Marvin Vettori. Czy uważasz, że Vettori podjął słuszną decyzję o szybkim zwrocie akcji?

Paulo Costa vs Marvin Vettori – typy bukmacherskie oraz przewidywania

Walka pomiędzy Paulo Costa vs Marvin Vettori jest trudna do obstawienia. Trudność w typowaniu zależy od tego, jak Costa poprawił się w ciągu ostatniego roku. Jeśli Brazylijczyk pracował nad techniką uderzania i kombinacjami, to przewaga przesuwa się na jego korzyść. Z drugiej strony, jeśli wchodzi do oktagonu po to, by robić to samo co rok temu, to sytuacja staje się trudna. Choć Vettori jest niesamowitym zapaśnikiem, to Costa jest podobno czarnym pasem w jiu-jitsu. Dlatego trudno przewidzieć, jak potoczy się walka, jeśli trafi na ziemię.

Fani są nawet podzieleni w kwestii przewidywań na walkę Paulo Costa – Marvin Vettori. Dla przykładu, analiza pokazała, że 55% oczekuje zwycięstwa Costy, podczas gdy 45% opowiedziało się za Vettoriego. Z drugiej strony, inna analiza pokazała, że 59% uważa, że wygra Vettori. Te liczby pokazują jak nieprzewidywalna będzie ta walka. Dlatego interesujące jest zobaczyć, co bukmacherzy mają do powiedzenia na temat tego pojedynku.

Paulo Costa – Marvin Vettori – zakłady bukmacherskie

Biorąc pod uwagę wszystkie możliwe czynniki, walka ta jest niezwykle wyrównana i trudna do oceny. Każdy z zawodników posiada unikalny zestaw umiejętności, który może dać mu przewagę nad drugim. Jednak serwisy bukmacherskie w Polsce są nieco innego zdania. W ich przewidywaniach i kursach na walkę Costa – Vettori, to Marvin jest nieznacznym faworytem. Na przykład, w STS kurs na zwycięstwo Vettori wynosi 1.80. Z drugiej strony, Costa wygląda jako nieznacznie gorszy przeciwnik z kursem 2.00. Czy zgadzasz się z tymi kursami? I kto według Ciebie wygra?

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments