Lionel Messi zarobki na sekundę, minutę, dziennie. Sprawdź ile zarabia Messi

Lionel Messi to jeden z najlepszych piłkarzy XXI wieku, który zapisał się na kartach historii futbolu złotymi zgłoskami. Podczas swojej kariery piłkarskiej Argentyńczyk wygrał tak naprawdę wszystko, co mógł.

Napastnik ma w swoim CV wiele trofeów drużynowych jak na przykład: mistrzostwo świata, mistrzostwa Hiszpanii, zwycięstwo w Lidze Mistrzów UEFA, a także indywidualnych: siedem Złotych Piłek, tytuł króla strzelców La Liga, tytuł króla strzelców Ligi Mistrzów. Argentyńczyk pierwsze kroki w dorosłym futbolu stawiał w FC Barcelonie, gdzie łącznie spędził 20 lat! Świetna forma Messiego oraz wpływ na wyniki i sukcesy drużyny sprawiły, że jego zarobki stały się rekordowymi! W tym tekście sprawdzimy, ile wynoszą zarobki Messiego, ile napastnik zarabia na rok, tydzień, dzień i godzinę. Ponadto wskażemy, czy transfer Argentyńczyka do PSG wiązał się ze wzrostem wynagrodzenia.

Lionel Messi - zarobki
Lionel Messi – zarobki

Zarobki Messiego w PSG

Zarobki Leo Messiego stały się rekordowe w momencie, gdy jego forma wystrzeliła, a sam zawodnik stał się liderem swojej drużyny, co przekładało się na zdobywane trofea. W sierpniu 2021 roku Leo Messi podpisał trzyletni kontrakt z PSG i przeniósł się z Barcelony do Paryża. Wydawać by się mogło, że transfer do klubu zarządzanego przez Katarczyków sprawi, że zawodnik będzie mógł się pochwalić rekordowymi zarobkami podczas swojej kariery piłkarskiej. Nie jest tak jednak do końca, ponieważ Lionel Messi w swoim najlepszym sezonie za czasów gry w Hiszpanii mógł się pochwalić zarobkami wyższymi niż w Paryżu. Jak zarobki Messiego wyglądają w nowym klubie? W PSG napastnik ma zarobić w sumie 110 milionów euro. Dzieląc kwotę na trzy pełne sezony, wychodzi na to, że zawodnik za jeden sezon gry w PSG zgarnie około 37 milionów euro netto. Oczywiście reprezentant Argentyny ma wiele źródeł dochodu, więc do wspomnianej kwoty nie wlicza się pieniędzy, jakie Messi zarabia dzięki kontraktom sponsorskim i reklamowym, jak na przykład: Adidas, Pepsi, Lays itp.

Betomania - STS kod promocyjny

Zarobki Messiego na rok, tydzień, dzień i godzinę

Przy tak olbrzymich kwotach, jakie zarabiają piłkarze, często pojawiają się przeliczenia, ile gracz jest w stanie zarobić w miesiąc, tydzień, dzień, minutę, czy nawet sekundę. Dla Polaków omawiane w tym akapicie kwoty będą naprawdę szokujące, ponieważ kwoty w euro zamienimy na złotówki, aby jeszcze bardziej zobrazować, ile pieniędzy Argentyńczyk może zarobić grając w piłkę nożną w PSG. Duża część społeczeństwa nie patrzy przychylnie na zarobki piłkarzy i jest wręcz obrażona, porównując wynagrodzenia, jakie panują w innych zawodach. Dość często pojawia się dyskusja, że lekarze, którzy ratują ludzkie życie, nie mogą liczyć na tak ogromne pieniądze co piłkarze, którzy brylują na salonach i są gwiazdami. Według doniesień medialnych podczas trzyletniego kontraktu Argentyńczyk zgarnie około 110 milionów euro, a więc 520 milionów złotych! Pora przystąpić do podziału tej kwoty!

Zarobki Messiego na sekundę

Jeżeli zabawimy się w matematyczne obliczenia, to dość sprawnie dobrniemy do kalkulacji, która pozwoli nam wskazać, jaką kwotę zarabia Lionel Messi podczas jednej sekundy. Królowa nauk mówi nam, że Argentyńczyk podczas trzyletniego kontraktu zarobi 6 złotych podczas każdej sekundy. To niewiarygodne, ponieważ praktycznie nikt na świecie nie może liczyć na tak wielki dochód w ciągu tak krótkiego czasu.

Zarobki Messiego 
na minutę
Zarobki Messiego na minutę

Zarobki Messiego na minutę

Teraz rachunki będą już zdecydowanie prostsze, ponieważ będziemy musieli proporcjonalnie mnożyć zarabianą kwotę przez Argentyńczyka podczas jednej sekundy. W efekcie podczas minuty Messi zarabia 360 złotych.

Zarobki Messiego na dzień

Skoro powyższe kwoty robią spore wrażenie to, co powiecie na obliczenia, które wskażą, ile Argentyńczyk jest w stanie zarobić w ciągu jednego dnia? Jedna doba na trzyletnim kontrakcie w PSG została wyceniona na około 520 tysięcy złotych!

Zarobki Messiego na tydzień

Tygodniowa kwota podczas pobytu w Paryżu to zarobek kilku milionów złotych. W ciągu tygodnia tak naprawdę zawodnik musi odbyć kilka treningów i rozegrać maksymalnie dwa mecze piłkarskie. Ile w tym czasie zarobi Lionel Messi? Podczas jednego tygodnia 7-krotny zdobywca Złotej Piłki inkasuje około 3,63 miliona złotych. Warto zaznaczyć, że taka kwota jest nieosiągalna przez całą karierę niektórych piłkarzy ekstraklasy.

Zarobki Messiego na miesiąc

Skoro tak sprawnie idą nam obliczenia, to nie możemy pominąć kolejnego okresu, a więc jednego miesiąca. Na jakie zarobki może liczyć Lionel Messi podczas 30. dni reprezentowania barw PSG? Otóż w tym czasie na konto argentyńskiej gwiazdy trafi około 14,5 mln złotych.

Zarobki Messiego przez rok

Spinając nasze obliczenia klamrą, musimy obliczyć kwotę, na jaką Messi może liczyć podczas roku gry w PSG. W tym czasie Argentyńczyk stanie się bogatszy o 175 milionów złotych. Kwota robi ogromne wrażenie.

Ile zarabiał Leo Messi w FC Barcelonie?

Trzeba zaznaczyć, że Leo Messi najlepszy okres w swojej karierze zanotował, grając w FC Barcelonie, gdzie zdobywał wiele pucharów i indywidualnych trofeów. Dobra forma Argentyńczyka przełożyła się na rekordowe kontrakty, które zapewniła FC Barcelona. Uwzględniając wszelkie premie, ale również i podatki to zauważymy, że Messi za rok gry otrzymywał nawet 88 milionów euro!

Lionel Messi - częste pytania
Lionel Messi – częste pytania

FAQ – częste pytania o zarobki Messiego

W powyższych akapitach opisaliśmy aktualne zarobki Lionela Messiego, a także wskazaliśmy sumę, jaką otrzymywał, grając w FC Barcelonie. Czas odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania, w tym ile zarabia Leo Messi?

Ile zarabia Messi na rok?

Jeżeli przyjrzymy się zarobkom piłkarzy na świecie, to musimy stwierdzić, że Argentyńczyk jest rekordzistą. Lionel Messi zarabia około 175 milionów złotych w ciągu roku.

Ile Messi zarabia w godzinę?

Na bazie trzyletniego kontraktu w Paris Saint Germain Lionel Messi inkasuje około 21. tysięcy złotych w ciągu jednej godziny.

5/5 - (1 vote)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments