Łamak bukmacher – Co to i jak grać?

Rozpoczynając przygodę z zakładami bukmacherskimi, gracze powinni dokładnie poznać terminologię oraz stosowane skróty, które pozwolą na sprawne poruszanie się w tematyce zakładów wzajemnych. Każdy gracz ma nadzieję, że oprócz dobrej zabawy i wielu emocji, zakłady bukmacherskie dostarczą mu dodatkowe pieniądze, które będzie regularnie wygrywał, obstawiając zakłady sportowe. Przy obstawianiu meczów funkcjonuje wiele rozmaitych zakładów, których kursy bukmacherskie są naprawdę różne.

Od najmniejszych do naprawdę wysokich, potrafiących przynieść olbrzymią wygraną. Wśród tej drugiej grupy, która charakteryzuje się wysokimi kursami, należy wskazać łamaki bukmacherskie. W tym tekście wyjaśnimy, co oznacza łamak w bukmacherce i dlaczego związany jest on z takimi skrótami jak HT / FT. Ponadto wskażemy, co warto obstawiać oraz w jaki sposób to robić. Ponadto prześledzimy, jaka dyscyplina sportowa jest najlepsza, aby obstawiać mecze na zasadzie HT / FT. Zostań z nami, a poznasz szczegóły dotyczące typowania zdarzeń, które mają wysokie kursy i w efekcie mogą przełożyć się na zainkasowanie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych!

Co to jest łamak bukmacherski?
Co to jest łamak bukmacherski?

Co to łamak w bukmacherce?

Przygotowując się do obstawiania zakładów bukmacherskich, powinniśmy dokonać szczegółowej analizy bukmacherskiej, która poparta będzie statystykami bukmacherskimi. W ten sposób możemy poznać sytuację drużyn, które będą ze sobą rywalizować, ich ostatnią formę, notowane wyniki, a także ewentualne absencje graczy. Po takiej pigułce informacji będziemy mieć sporo wiedzy, którą możemy skutecznie wykorzystać, zawierając zakłady wzajemne. Co więcej, odnoszone rezultaty mogą nam wskazać drużyny, które dość często rywalizują w meczach kończących się łamakami bukmacherskimi. Typerzy korzystają z różnych strategii podczas obstawiania zakładów bukmacherskich, lecz każdy ma ten sam cel, którym oczywiście jest zgarnięcie wielkich pieniędzy. Jedna grupa graczy koncentruje się na niskich kursach, kilku meczach i wysokich stawkach, natomiast inni poszukują swojego szczęścia w bardziej ryzykownych zagraniach. W efekcie analizują ciekawe typy, które będą miały wysokie kursy, aby skomponować kupon AKO, który za niską stawkę może im przynieść olbrzymią wygraną. Zdarzają się też tacy, którzy wysokie kursy obstawiają za wyższe stawki, tak aby liczba warunków do spełnienia i tym samym rozliczenia kuponu jako wygranego była jak najmniejsza.

Ryzykowne zakłady bukmacherskie i wysokie kursy związane są z łamakami bukmacherskimi. Co tak naprawdę oznacza łamak w bukmacherce i w jaki sposób przystąpić do typowania takich zakładów? Aby wyczerpująco odpowiedzieć na to pytanie, na samym początku musimy wyjaśnić parę kwestii. Największą liczbę obstawianych zakładów możemy dostrzec w piłce nożnej. Każdy mecz piłkarski podzielony jest na dwie równe połowy, które trwają po 45 minut, nie licząc doliczonego czasu gry. Legalni bukmacherzy przy okazji futbolowych rywalizacji dopuszczają możliwość typowania rezultatu do przerwy na zasadzie 1X2, a także drugiej części spotkania.

Łamak w bukmacherce związany jest z dwoma skrótami, a więc HT / FT. Należą one do jednych z najpopularniejszych skrótów w nazewnictwie bukmacherskim. HT z języka angielskiego oznacza Half Time, czyli połowa meczu, natomiast FT Full Time całe spotkanie. Jak łatwo się domyślić skróty HT / FT umożliwiają typowanie zakładów bukmacherskich i rezultatu do przerwy oraz na cały mecz. Aby zobrazować łamak w zakładach bukmacherskich i typowanie wyniku w pierwszej połowie oraz w całym meczu posłużymy się przykładem.

Betomania - STS kod promocyjny

Mianowicie obstawiając mecz HT / FT musimy wskazać jaki wynik będzie na zakończenie pierwszej połowy oraz na zakończenie meczu. W efekcie mamy szansę przewidzieć, czy na przykład w ramach rozgrywek Premier League Liverpool grający w roli gospodarza z drużyną Chelsea, która jest gościem, będzie do przerwy (HT – half time) wygrywał, przegrywał lub remisował. Analogicznie wygląda sytuacja z FT (full time – całe spotkanie), ponieważ musimy wskazać rezultat na zakończenie pojedynku, a więc ponownie: zwycięstwo danej drużyny lub remis. Obstawiając mecze na zasadzie HT / FT klienci zakładów bukmacherskich korzystają z trzech dostępnych rozwiązań: 1X2. Nie ma tutaj mowy o zakładzie podwójna szansa.

Łamak bukmacherski – przykład

W powyższym akapicie podaliśmy jeden z przykładów na łamak w zakładach bukmacherskich. Aby jeszcze lepiej zrozumieć ten rodzaj zawierania zakładów, przyglądniemy się jeszcze jednej sytuacji. Weźmiemy pod uwagę rywalizację pomiędzy FC Barceloną a Realem Madryt. Nasz typ HT/FT (Half Time/Full Time) to 2/1. Kiedy nasz zakład zostanie rozliczony jako wygrany? Przede wszystkim musimy być świadomi, że wytypowaliśmy wynik do przerwy oraz wynik całego spotkania, więc musimy sprawdzić obie informacje.

Nasz kupon zostanie rozstrzygnięty jako zwycięski tylko wówczas, gdy:

  1. Zespoły na pierwszą połowę będą schodzić, gdy na prowadzeniu będzie drużyna gości, a więc w tej sytuacji Real Madryt;
  2. Po przerwie sytuacja na boisku ulegnie zmianie o 180 stopni, a na listę strzelców wpiszą się zawodnicy drużyny gospodarzy (FC Barcelona), w całym meczu zdobędą oni więcej bramek, niż strzeli ich rywal i ostatecznie to oni sięgną po zwycięstwo.

Łamak bukmacherski jest bardzo ciekawym typem bukmacherskim, ponieważ z reguły charakteryzuje się wysokim kursem. Oczywiście dopuszczalnych jest wiele kombinacji obstawiania zdarzeń half time / full time, posługując się typami 1X2.

Przykłady łamaków w zakładach bukmacherskich:

  • X/X – pierwsza połowa zakończy się remisem i cały mecz zakończy się remisem;
  • 1/2 – pierwszą połowę wygra zespół gospodarzy, natomiast mecz zakończy się zwycięstwem gości;
  • 2/1 – pierwsza część gry zakończy się prowadzeniem gości, natomiast spotkanie wygra drużyna gospodarzy;
  • X/1 – do przerwy na tablicy wyników będzie widniał remis, natomiast cały mecz zakończy się zwycięstwem gospodarzy;
  • 2/X – po pierwszej części spotkania prowadzić będzie zespół gości, lecz spotkanie zakończy się remisem.

Jak kształtują się kursy bukmacherskie na łamaki w zakładach bukmacherskich? Oczywiście są to wysokie kursy, które w zależności od kombinacji wahają się od 5.00 – 35.00. Od czego zależy ich wysokość? Oczywiście od ryzyka zakładu. Niskie kursy mają typy, które w meczu faworyta z outsiderem wskazują zwycięstwo lepszej drużyny w pierwszej połowie oraz na koniec meczu. Podobnie sytuacja wygląda, gdy w łamaku bukmacherskim uwzględniany jest remis do przerwy lub na zakończenie pojedynku. Wysokie kursy na tego typu zdarzenia są wówczas, gdy mamy do czynienia z odwróceniem losów meczu, a więc mówimy o prowadzeniu do przerwy jednej drużyny, natomiast zwycięstwie na koniec meczu drugiej drużyny. Wobec tego gracze wysokie kursy znajdą przy okazji typów: 2/1 i 1/2.

Na czym polega zakład łamak w pierwszej połowie?

Klienci zakładów bukmacherskich dość często typują zdarzenia half time / full time w poszukiwaniu szczęścia oraz wygranej u bukmachera. Wobec tego z wypiekami na twarzy śledzą obie połowy meczu i nie zadowala ich tylko wynik na koniec meczu, ponieważ obstawili także rezultat do przerwy. Wysokie kursy bukmacherskie potrafią skusić niejednego typera, który dzięki obstawieniu jednego meczu może zainkasować naprawdę sporą sumę pieniędzy. Jak wygląda sytuacja z łamakami w pierwszej połowie meczu?

Obstawiając zakład HT/FT emocje rozpoczynają się już wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego, ponieważ odpowiedni wyniki musi paść już w pierwszej połowie meczu. W przypadku zdobycia bramki przez przeciwną drużynę będzie niewiele czasu, aby nasz zespół zrehabilitował się i odmienił sytuację do przerwy. Zdarzają się jednak łamaki bukmacherskie w pierwszej połowie spotkania. Na czym one polegają? Podczas piłkarskiej rywalizacji pierwsza drużyna zdobywa bramkę i dość szybko obejmuje prowadzenie. Dobry wynik sprawia, że niekoniecznie chce ona atakować i dążyć do podwyższenia rezultatu, co stara się wykorzystać przeciwnik. Z reguły zespół na prowadzeniu chce dotrwać do przerwy, zregenerować swoje siły i w drugiej połowie przystąpić do kolejnych ataków. Taka zachowawcza taktyka często jest mylna, ponieważ rywal za wszelką cenę chce najpierw doprowadzić do remisu, a później zdobyć kolejną bramkę i cieszyć się z prowadzenia. Zdarzają się sytuacje, w których drugi zespół wzbija się na wyżyny i rzeczywiście doprowadza do wyrównania, natomiast w dalszej części gry dokłada kolejne trafienia i ostatecznie wygrywa. Podsumowując, łamak w pierwszej części spotkania polega na tym, że przez pewien czas prowadzi drużyna numer jeden, lecz spotkanie kończy się wygraną drużyny numer dwa.

Łamaki bukmacherskie w obie strony
Łamaki bukmacherskie w obie strony

Łamak w obie strony

W zakładach bukmacherskich wyróżnia się też zjawisko łamaka w obie strony. Nieczęsto zdarza się, że występuje on w piłce nożnej, lecz doświadczeni typerzy potrafią go wychwycić i zauważyć. Łamak w obie strony można wykorzystać na przykład podczas typowania zdarzeń sportowych na żywo. Kiedy ma miejsce łamak w obie strony? Wówczas gdy w meczu piłki nożnej drużyna numer 1 strzela bramkę na początku pierwszej połowy, natomiast przeciwnicy bardzo szybko reaguję i nadrabiają straty i jeszcze w pierwszej części gry wychodzą na prowadzenie. Z kolei druga połowa meczu rozpoczyna się od mocnego uderzenia drużyny numer 1, której zawodnicy wpisują się na listę strzelców i ponownie obejmują prowadzenie, którego nie dają sobie wydrzeć już do końca spotkania.

Podsumowując, przebieg łamaka w obie strony wygląda następująco:

  1. prowadzenie drużyny numer 1 na początku pierwszej połowy;
  2. szybkie odrobienie strat przez drużynę numer 2, która schodzi na przerwę wygrywając;
  3. po przerwie drużyna numer 1 odwraca losy spotkania i ostatecznie wygrywa mecz.

Wysokie kursy dzięki łamakom bukmacherskim

Łamaki bukmacherskie to łakomy kąsek dla klientów zakładów bukmacherskich. Jako że są tutaj brane pod uwagę rezultaty po pierwszej połowie meczu i na koniec spotkania, to wpływa to na wysokie kursy bukmacherskie, które są zdecydowanie wyższe, niż w przypadku tradycyjnych typów. W jaki sposób wahają się kursy na łamaki bukmacherskie? Najbardziej atrakcyjne kursy bukmacherzy wystawiają na zdarzenia 1/2 lub 2/1, ponieważ musi dojść do zmiany o 180 stopni i odwrócenia wyniku meczu w drugiej połowie. Oczywiście takie wyniki zdarzają się w meczach, lecz są one najbardziej gratyfikowane w postaci wysokich kursów na poziomie 20.00 – 35.00.

Firmy bukmacherskie dopuszczają możliwość typowania także zakładów z remisami, a więc na przykład X/2, 1/X, X/1. Przyglądając się meczom w piłce nożnej, od razu zauważymy, że kursy na remisy zazwyczaj są wysokie i tak też będzie w tym przypadku. W łamakach bukmacherskich takie typy będą prowadziły do niezłych wygranych, ponieważ kursy potrafią kształtować się na poziomie 6.00 – 25.00.

Niższe kursy bukmacherskie wystawiane są na zakłady 1/1, 2/2, ponieważ z reguły dotyczą jednej drużyny, która na przykład jest faworytem meczu. Wówczas bukmacher spodziewa się, że nie powinna mieć problemów z rywalem i upora się z nim w pierwszej połowie, jak i na koniec spotkania. Tutaj gracze mogą spodziewać się kursów na poziomie 2.00-5.00.

Łamaki w różnych dyscyplinach
Łamaki w różnych dyscyplinach

Łamaki bukmacherskie w różnych dyscyplinach

W powyższych akapitach tłumacząc zjawisko łamaków w zakładach bukmacherskich, skupiliśmy się wyłącznie na piłce nożnej, która jest najpopularniejszą dyscypliną sportową. Musimy podkreślić, że zakłady na zasadzie HT / FT można także obstawiać przy okazji innych sportów. Do takich oprócz futbolu zalicza się tenis.

Łamaki mecze, piłka nożna

Klasyczne łamaki bukmacherskie związane są z meczami piłki nożnej, gdzie klienci bez problemu mogą typować wynik HT / FT. Co więcej, takie rozwiązania są także dostępne podczas zakładów live. Przykładowo oglądając dany pojedynek i widząc formę obu drużyn, można podjąć decyzję o danym typie. W sytuacji, gdy prowadzenie dość nieoczekiwanie obejmie drużyna A, gracz może skontrować i postawić na zwycięstwo drużyny B. Wówczas na pewno uda mu się złapać ciekawe kursy. Oczywiście w ofercie przedmeczowej legalnych bukmacherów na każdy mecz przygotowane są zakłady bukmacherskie pierwsza połowa / koniec meczu, więc wybór jest ogromny!

Łamaki bukmacherskie w tenisie

Typowanie łamaków bukmacherskich jest możliwe także w tenisie. W jaki sposób obstawiać na takiej zasadzie mecze na korcie? Przede wszystkim należy skupić się na obserwacji meczu tenisa i uważnie śledzić pojedynek. Jak wiadomo sytuacja w tenisie podczas danego seta i całego meczu lubi się zmieniać kilka razy, przez co klienci zakładów bukmacherskich mogą to wykorzystać i zarobić dodatkowe pieniądze. Tenis to sport indywidualny, więc wiele zależy od dyspozycji zawodnika lub zawodniczki. Aby mieć precyzyjne dane dotyczące formy gracza na korcie, powinniśmy postawić na transmisję meczu oraz śledzenie zakładów live udostępnionych przez bukmacherów. Na przykład, gdy pierwszy set zakończy się zwycięstwem gracza A, to korzystając z zakładów na żywo, możemy obstawić kupon na zwycięstwo gracza B. Taki typ w obliczu obowiązującego wyniku będzie ryzykowny, lecz możemy być pewni, że bukmacher zaoferuje wysoki kurs, który będzie dla nas atrakcyjny.

Łamaki w legalnych zakładach bukmacherskich

Na polskim rynku zakładów bukmacherskich funkcjonuje wiele firm, które dedykują swoim graczom szeroką ofertę bukmacherską. Dziś nie wystarcza już kilka zdarzeń na dane wydarzenie, ponieważ gracze poszukują najbardziej szczegółowych typów, które mogą ulokować na swoim kuponie i czekać na zwrot pieniędzy z dużą nawiązką. Oprócz typowania zwycięzcy meczu, liczby bramek, strzelców bramek, liczby rzutów rożnych, legalni bukmacherzy przedstawiają rozwiązania, dzięki którym klienci mogą postawić na typ HT/FT. Wszystkie firmy prezentują wyczerpującą ofertę na łamaki w zakładach bukmacherskich, więc wszystkie opcje są dostępne. W efekcie gracze mają okazję obstawić każdy wynik posługując się typami 1X2 na pierwszą połowę oraz koniec meczu. Ile maksymalnie rozwiązań jest dostępnych przy każdym pojedynku piłki nożnej? Gracze mają okazję postawić na dziewięć różnych rozstrzygnięć.

Łamaki bukmacherskie – podsumowanie

Łamaki bukmacherskie to bardzo ciekawe typy w zakładach bukmacherskich. Zawieranie zakładów wzajemnych w konfiguracji pierwsza połowa / koniec meczu przynosi ogromne emocje, adrenalinę, ale przede wszystkim olbrzymie pieniądze. Jak już wyżej wspomnieliśmy typy HT / FT mają wysokie kursy, ponieważ często są one ryzykowne. Pomimo tego, jak pokazują statystyki, nie brakuje szczęśliwców, którzy zgarnęli wielkie pieniądze. Wysokie kursy związane są również, z tym że gracz ma za zadanie wytypować tak naprawdę dwa wyniki, ten do przerwy i na koniec meczu.

Możliwość typowania zakładów half time / full time oferują wszystkie firmy bukmacherskie, więc gracze mogą dowolnie wybrać swojego bukmachera. Dodatkowo bukmacherzy dla nowych użytkowników przygotowali bogate pakiety powitalne, które mogą wykorzystać, obstawiając wyniki po pierwszej połowie i na koniec drugiej połowy.

FAQ – najczęściej zadawane pytania “Łamak bukmacher – Co to i jak grać?”

Co to jest łamak w bukmacherce?

Łamak w bukmacherce to rodzaj zakładu bukmacherskiego, w którym gracze typują wynik do przerwy (half time) oraz na koniec meczu (full time). W efekcie muszą oni wytypować rozstrzygnięcia po pierwszej połowie i na koniec drugiej połowy.

Co to łamak w meczu?

Łamak w meczu polega na tym, że podczas spotkania dochodzi do odwrócenia losów pojedynku. Przykładowo po pierwszej części meczu na prowadzeniu jest drużyna gospodarzy, natomiast mecz kończy się zwycięstwem zespołu gości.

Czy łamaki są trudne do prognozowania?

Łamaki w zakładach bukmacherskich nie należą do łatwych do wytypowania. Skuteczność w typowaniu łamaków zdecydowanie wzrasta dzięki rzetelnej analizie bukmacherskiej z uwzględnieniem statystyk bukmacherskich oraz informacji z obozu rywalizujących drużyn.

5/5 - (1 vote)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments