Kupony bukmacherskie na zakłady sportowe

Obstawianie zakładów bukmacherskich wymaga z pewnością znajomości danej dyscypliny sportowej. Nie można także powiedzieć, że nie jest to popularna rozrywka wśród dorosłych. W szczególności, gdy rozgrywane są jedne z najważniejszych zawodów sportowych na świecie w różnych dyscyplinach. Samo oglądanie meczów nie daje już tyle emocji i wrażeń, czego potwierdzeniem są kupony bukmacherskie coraz chętnie obstawiane u legalnych bukmacherów w Polsce.

Kupon bukmacherski – co to jest?

Chyba wszyscy bardziej i mniej doświadczeni typerzy szukają możliwie jak najlepszych typów, aby ich kupony bukmacherskie przynosiły im jak największe wygrane. Wszyscy zastanawiają się, który typ będzie najlepszy, analizują formę zawodników lub zespołów, szukają nieoczywistych i patrzą na to, jak obstawiają inni typerzy. Puszczenie idealnego kuponu bukmacherskiego, który przyniesie tysiące PLN profitu jest zadaniem bardzo trudnym, ale nie niemożliwym, co potwierdzają gracze, którym się ta sztuka udała.

Jeśli gracz jest dobry w bukmacherce i wie jak typować, to jest w stanie coś na tym zarobić. Należy jednak pamiętać, że hazard nie może być sposobem na życie. Jeśli czuje się, że obstawiane są nieco za duże stawki, to warto jednak odpuścić. Głównym celem zawierania kuponów bukmacherskich jest rozrywka, a zysk to tylko dodatek. Ponadto przed rozpoczęciem spotkania nikt nie jest w stanie zagwarantować nam, że na pewno coś wygramy.

Nie ma tak zwanych pewniaków, o których szumnie opowiadają osoby, które specjalizują się w sprzedaży pewnych typów bukmacherskich. Warto samodzielnie przeprowadzić rzetelną analizę spotkania i drużyn lub zawodników, którzy będą w nim uczestniczyli. Dodatkowo śledzenie kursów i ofert może znacząco pomóc w obstawieniu odpowiedniego typu.

Czym jest kupon bukmacherski?

kupon - co to jest?

Gdy przychodzi się do stacjonarnego punktu przyjmowania zakładów bukmacherskich wystarczy podać zdarzenia, jakie chce się wytypować i stawkę, za jaką chce się zagrać. Musimy jednak pamiętać o tym, że wpłata gotówki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu oraz zakładu bukmacherskiego. O regulaminie jednak mało kto pamięta. Papierowy wydruk, jaki otrzymamy to jedynie kupon na zakłady bukmacherskie. Z definicji kupon bukmacherski to unikatowy zapis potwierdzający zawarcie zakładu, zawierający niezbędne informacje i typach, które się na nim znajdują.

Zakłady bukmacherskie – kupon papierowy

Kupon papierowy jest podstawą do odbioru wygranej u bukmachera stacjonarnego. Co istotne, na odebranie wygranej jest ograniczony czas. Kupon papierowy możemy nabyć u operatora naziemnego np. Forbet zakłady bukmacherskie sp. z o.o. lub u największego bukmachera, czyli STS. Należy jednak pamiętać, że zawarcie zakładów wzajemnych wiąże się z zapłaceniem podatku obrotowego i dochodowego.

 • Całkowity kurs = iloczyn kursów składowych (bo zakład AKO)
 • 12% = podatek obrotowy naliczany od stawki
 • EWK = Ewentualnie Wygrana Kwota
 • Ekstra podatek = podatek dochodowy 10%

Kupon elektroniczny na typy bukmacherskie

W przypadku na przykład Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. lub giełdy zakładów wzajemnych kuponem jest elektroniczny zapis w bazie danych bukmachera. Bukmacher może jednak ograniczyć widok historii kuponów na przykład do trzech ostatnich miesięcy. To oznacza, że nie będziemy widzieć kuponów, które obstawiliśmy wcześniej.

Bukmacherzy nie powinni usuwać jednak żadnych kuponów żadnego gracza. Jest to bowiem swoisty dokument w razie jakichkolwiek sporów. Mało kto się orientuje, ale wystawienie rachunku w sklepie, czy też kuponu bukmacherskiego jest swego rodzaju umową pomiędzy stronami ją zawierającymi. Według specjalistów z branży bukmacher może co najwyżej anulować zatwierdzony kupon i wtedy możemy zobaczyć stosowną informację o tym. W praktyce może się zdarzyć, że mało wiarygodny bukmacher spowoduje, że kupon „zniknął” z historii zakładów gracza. Są to bardzo rzadkie sytuacje i zwykle nie trzeba się ich obawiać.

Kupony bukmacherskie – rodzaje

Najczęściej swoją przygodę z typowaniem meczów zaczynamy od piłki nożnej lub innych popularnych dyscyplin sportowych. Wyszukujemy lepsze kursy, a niekiedy w akcie desperacji kierujemy swoje myśli na płatne typy bukmacherskie, ponieważ ciągnie się za nami seria porażek. Należy jednak pamiętać, że najczęściej dzieje się tak z powodu niewystarczającego doświadczenia i nieznajomości systemów gry oraz rodzajów kuponów. Oczywiście nie ma nic złego w tym, że piłka nożna jest przez nas obstawiana czy też sporty zimowe. Znając jednak rodzaje kuponów możemy pozwolić sobie na więcej kombinacji, a tym samym niekiedy podnieść szansę na wytypowanie dobrych zdarzeń.

Singiel – zakład pojedynczy

Pewnie nie raz spotkaliśmy się już ze stwierdzeniem, że gracz puszcza singla. Jest to kupon pojedynczy, na którym znajduje się tylko i wyłącznie jedno zdarzenie sportowe. W powszechnej opinii uważa się, że jest to najbezpieczniejszy rodzaj kuponu ze wszystkich możliwych. Dlaczego? Otóż już na starcie zyskujemy szanse i to dużą na wygraną, ponieważ wynosi ona aż 50 procent. Tak bywa, gdy wybiera się profesjonalne typy np. under/over, +2,5/-2,5. Prawdopodobieństwo, że uda nam się wygrać wynosi więc 50/50. W momencie, kiedy możliwe są trzy wyniki jednego meczu w np. w piłce nożnej, szanse na wygraną maleją do 33,3 procent.

Ogólnie przyjmuje się, że ten rodzaj kuponu przeznaczony jest dla graczy, którzy dysponują dosyć dużym kapitałem. Będąc na początku swojej przygody z obstawianiem zakładów sportowych większość typerów wspomina, że faktycznie mając ograniczony budżet nie opłaca się puszczać kuponu pojedynczego. Mało kto jest bowiem na tyle wytrwały, aby na starcie powoli, ale z sukcesem obstawiać bukmacherskie typy. Warto jednak zauważyć, że puszczając single nie tylko zwiększa się swoje szanse na wygraną, ale także daje to więcej czasu na analizę danego spotkania. Ponadto w trakcie meczu można skontrować postawiony zakład, co jeszcze bardziej minimalizuje straty.

Zakłady double i treble

Zakłady double to kupony, w których można znaleźć dwie selekcje z dwóch różnych zdarzeń sportowych. Aby kupon okazał się wygrany, należy trafnie wytypować obie selekcje. To sprawia, że prawdopodobieństwo wygranej jest już znacznie mniejsze, jeśli porówna się kupon double to kuponu pojedynczego.

Zakład treble to kupon, na którym można dodać trzy selekcje z trzech różnych zdarzeń. Aby kupon był wygrany wszystkie spotkania muszą być trafione. Jeśli jeden z wytypowanych zakładów okaże się nietrafiony, to kupon jest przegrany. Nawet w przypadku, gdy spotkania z pozostałych dwóch selekcji się jeszcze nie odbyły, a w późniejszym czasie okaże się, że zostały poprawnie wytypowane, to i tak kupon treble jest przegrany. Szanse na wygraną są zdecydowanie mniejsze niż w przypadku singli i doubli.

Zakłady AKO – akumulowane

Zakłady akumulowane

Kupon AKO musi zawierać co najmniej dwa zdarzenia. Warto jeszcze sprawdzić, czy bukmacher, u którego ma zostać obstawiony kupon, nie posiada czasami limitu na maksymalną liczbę zakładów na jednej taśmie. W większości przypadków jednak takich ograniczeń nie ma i można wytypować sobie nawet dwadzieścia zdarzeń sportowych. Warto także dodać, że omawiane są w tym przypadku zakłady standardowe, a więc takie, w których są typy wygra/nie wygra i remis. Nie ma natomiast zakładu na kuponie w rodzaju poniżej/powyżej.

Ewentualna wygrana w zakładzie akumulowanym może zrobić na graczu wrażenie. Stąd też najczęściej typerzy decydują się właśnie na ten kupon. Należy jednak zaznaczyć, że są to początkujący gracze, którzy obstawiają swój pierwszy kupon lub kolejny, ale nie grają zbyt długo. W zakładach akumulowanych każdy kurs jest przez siebie mnożony i na koniec dodatkowo jeszcze przez stawianą przez typera kwotę. Czy jest większe prawdopodobieństwo, że uda się trafić kupon? Wiele zależy od tego ile zdarzeń będzie na taśmie. Im więcej, tym trudniej będzie wygrać. Wraz z nabytym doświadczeniem gracze traktują kupon AKO jako zabawę i inwestują w nie naprawdę niewielkie kwoty, ponieważ nie są one tak opłacalne, jak inne.

Kupony bukmacherskie – zakłady blokowe

Zakłady blokowe często mylone są z zakładem systemowym. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ są bliźniaczymi odpowiednikami. Kupon blokowy daje graczom możliwość zbudowania zakład, na którym może znaleźć się wiele spotkań sportowych. Jednocześnie daje im także możliwość wygranej w przypadku, kiedy jedno lub nawet więcej spotkań na kuponie nie wejdzie. Wszystko to jest zależne od systemu blokowego, który dedykowany jest bardziej doświadczonym graczom bukmacherki.

Zakład blokowy jest o wiele mniej popularny od wcześniej wymienionych rodzajów kuponów. Powodem tego jest z pewnością znajomość podstawowych zasad matematycznych. Do tego należy dodać wiedzę z obstawiania zakładów bukmacherskich, którą zdobywa się latami. Należy także dodać, że kupony blokowe umożliwiają wygrywanie większych kwot, aniżeli w zakładach systemowych.

Zakłady systemowe

Zakłady systemowe można spotkać także pod nazwą rozpisy. W przypadku tych kuponów wybiera się kilka interesujących spotkań i tworzy ich różne kombinacje. Kiedy więc gracz wygrywa? Typerzy zgarniają kasę w momencie, gdy wszystkie ułożone kombinacje są poprawne. Co istotne, wygrać można także wtedy, gdy popełniony zostanie błąd. W takich przypadkach wygrywa się w tych kombinacjach, gdzie nie ma błędów. To automatycznie przekłada się na wygrane, które niestety są niższe aniżeli w zakładach akumulowanych.

Zakłady live – na żywo

Zakłady na żywo można znaleźć pod innymi nazwami jak „live” czy „livebetting”. Obecnie coraz więcej graczy interesuje się tego typu kuponami, ponieważ można obstawić dany mecz podczas jego trwania i dodatkowo śledzić na bieżąco wynik. Na dodatek coraz więcej bukmacherów oferuje graczom darmowe transmisje sportowe, dzięki czemu można oglądać bez dodatkowych opłat dane wydarzenie sportowe, które znajduje się lub ma się znaleźć na kuponie. Granie takich kuponów poleca się typerom z większym doświadczeniem. Posiadane przez nich dotychczasowe informacje muszą być szybko i logicznie łączone z tym, co dzieje się aktualnie na boisku. Na podjęcie decyzji ma się niekiedy kilka sekund. Gracze, którzy są doświadczeni, mają dobrą intuicję i szczęście mogą wygrać naprawdę duże pieniądze. Wystarczy obstawić, że przegrywająca 0:3 drużyna odrobi straty i wygra spotkanie. W takim przypadku kursy są bardzo wysokie, niekiedy sięgające ponad 20 złotych. Dzięki temu potencjalna wygrana nawet przy niskiej stawce daje spory zarobek.

Wygrane z kuponów bukmacherskich

Każdy gracz w pierwszej kolejności po obstawieniu kuponu sprawdza ile może zgarnąć. Grając online pokazuje to strona internetowa i jej kalkulator. Spotykając się z innymi typerami w placówkach stacjonarnych można samodzielnie obliczyć wygraną, co nie jest trudne. Ważne jest to, jak może być rozliczany kupon z niskimi lub wysokimi kursami. Dostępne są cztery możliwości:

 • wygrany – sposób liczenia wygranej zależy od rodzaju kuponu
 • przegrany
 • częściowo wygrany albo częściowo przegrany
 • postawiona stawka jest zwracana

Jak obliczyć wygraną na jednym kuponie lub kilku w zależności od jego rodzaju?

Dla prostego kuponu typu single:

 • wygrana = kurs * stawka
 • zysk = wygrana – stawka

W tym przypadku wypłacana jest wygrana, a nie wygrana + stawka.

Kupon AKO

Wystarczy w tym przypadku pomnożyć kurs i stawkę:

 • wygrana = kurs1 * kurs2 * … * kurs(n) * stawka
 • zysk = wygrana – stawka

Stawka i kurs jest wprost proporcjonalna do kwoty wygranej. Logiczne jest to, że im więcej się ryzykuje, tym więcej można wygrać.

Potrącenia podatku dochodowego i obrotowego

Każdy zakład bukmacherski jest zobowiązany do potrącania podatku dochodowego i obrotowego, a w przypadku promocji związanej z darmowym kuponem biorą te opłaty na siebie. Oznacza to, że wygrana w Polsce jest pomniejszana o 12 procent i dodatkowo o 10 procent, jeśli wygrana przekroczy 2280 złotych.

 • wygrana = kurs1 * kurs2 * … * kurs(n) * stawka * 0.88
 • zysk1 = wygrana – stawka; jeśli wygrana <2280 PLN
 • zysk2 = 0.90 * wygrana – stawka; jeśli wygrana ≥2280 PLN

Rozliczanie kuponu bukmacherskiego

Zakłady bukmacherskie rozliczane są najczęściej w ciągu 15 minut od zakończenia ostatniego spotkania na kuponie. Jeśli jest to spotkanie, do którego wyniku trzeba się dokopać, czas ten automatycznie się wydłuża. Kupony bukmacherskie postawione w zakładach na żywo są rozliczane na bieżąco przez osobę, która wystawia na niego zakłady. Legalni bukmacherzy starają się rozliczać postawione u nich kupony w miarę możliwości jak najszybciej, aby klient mógł obstawić kolejny zakład live.

Zdarza się jednak, że operator opóźnia rozliczenie zakładów po meczu. Jeśli zakład miał dużą stawkę i powinien być już dawno rozliczony, można przypomnieć się o swoje w obsłudze klienta. W przypadku obstawiania niszowych dyscyplin sportowych lub lig, gdzie trudno jest znaleźć oficjalny wynik zaraz po zakończeniu spotkania, rozliczenie kuponu może się przeciągać w czasie nawet do wielu godzin. Jeśli gracz wcześniej dysponuje oficjalnym wynikiem i bardzo chce przyspieszyć proces rozliczenia, może poinformować bukmachera o wyniku z podaniem źródła.

W zakładach bukmacherskich do rozliczania kuponów wykorzystuje się tylko i wyłącznie oficjalne wyniki. Bukmacherzy korzystają w tym celu z oficjalnych stron turniejów lub lig, a także z tak zwanych agregatorów informacji. Większość firm bukmacherskich udostępnia w sieci opcje powiadomienia o wyniku kuponu po jego rozliczeniu drogą mailową lub SMS.

Ostateczna weryfikacja wyniku należy jednak do gracza. Bukmacher ma na co dzień do rozliczenia tysiące zdarzeń i jeszcze więcej kuponów. To oznacza, że może zdarzyć się najzwyczajniej w świecie ludzka pomyłka. W przypadku niszowych rynków powinno się to brać pod uwagę. Termin odbioru wygranej w stacjonarnym punkcie, gdzie możliwe jest typowanie meczów najczęściej wynosi do 30 dni. Co istotne, wygraną można odebrać w dowolnym punkcie bukmachera, u którego postawiło się zakład. Jeśli zauważymy, że bukmacher błędnie określił typy bukmacherskie, musimy wtedy skorzystać z opcji reklamacji. Na odpowiedź bukmacher ma czas najczęściej od 14 do 30 dni. Brak reakcji oznacza zwykle problemy z e-mailem/listem lub niewiarygodnego bukmachera.

Jak stworzyć kupon bukmacherski?

Kupony bukmacherskie nie powinny być przede wszystkim zbyt długie. Co to oznacza? Jako początkujący gracze nie powinniśmy wybierać 15 zdarzeń z kursem 1.10, ponieważ istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że jakiś mecz nie wejdzie. A trzeba przyznać, że można mieć zły humor, gdy na 15 zdarzeń tylko jedno nie wejdzie. Nie ma więc w pozornie pewnych kuponach bukmacherskich niczego pewnego. Sport jest piękny między innymi dlatego, że jest nieprzewidywalny.

Powinno się zaczynać od trzech zdarzeń z lig, które zna się bardzo dobrze. Powód? Lepiej być dobrym w dwóch dyscyplinach sportowych i czerpać z tego korzyści, niż coś tam wiedzieć o kilkunastu, ale nie wygrywać pieniędzy. Obstawianie lig, na których się człowiek nie zna nie przynosi dobrych efektów. Ponadto to najprostsza droga do bankructwa. Lepiej skupić się na kilku ligach oraz drużynach i to je umieszczać na kuponie, który się zagra u bukmachera.

Następnie należy poświęć czas na analizę. Nie powinno się wybierać pierwszych lepszych typów, ponieważ po prostu szkoda na to pieniędzy i nie warto ponosić aż takiego ryzyka. Przemyślane typy bukmacherskie, to podstawa gry w zakładach bukmacherskich. Lepiej wybierać najlepsze dla siebie rozwiązania niż kombinować niepotrzebnie. Warto także czytać opinie ekspertów oraz innych typerów, ponieważ wtedy bukmacherskie typy stają się pewniejsze. Aczkolwiek należy pamiętać, że nie ma tak zwanych pewniaków.

Kupony bukmacherskie powinny charakteryzować się nieszablonowym myśleniem. Oczywiste typy bukmacherskie niekiedy okazują się nietrafione i prawdziwą sztuką jest przewidzieć taki scenariusz. Dlatego profesjonaliści zachęcają do tego, aby spojrzeć profesjonalne typy bukmacherskie, zdarzenia specjalne, czy zakłady na kartki i rzuty rożne.  Bardzo często to właśnie tutaj znajduje się szansa, z której warto skorzystać.

Gdzie obstawiać kupony bukmacherskie?

obstawiać kupony bukmacherskie

Kupony na takie sporty jak piłka nożna, siatkówka i wiele innych dyscyplin można obstawiać w placówkach stacjonarnych bukmacherów. Ponadto każdy z nich ma serwis przeznaczony tylko i wyłącznie do typowania wydarzeń sportowych. Gdzie więc obstawiać? W sieci znaleźć można kilkunastu legalnych bukmacherów i wybór tego odpowiedniego zależy głównie od własnych upodobań. Wybór bukmachera zależy między innymi od kursów czy dyscyplin dostępnych w ofercie. Jeśli interesują nas kody promocyjne i specjalne bonusy to warto wybrać ofertę STS, która pod wieloma względami jest aktualnie najlepsza na rynku. Zresztą jest to największy obecnie bukmacher w Polsce, który otrzymał zezwolenie Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów sportowych. Jeśli jesteśmy początkujący i nie wiemy, co wybrać, jakie zdarzenie, to możemy skorzystać z darmowych typów lub wybrać zakład bez ryzyka.

Jakie dane znajdują się na kuponach bukmacherskich?

Na każdym kuponie bukmacherskim powinny się znajdować takie dane jak:

 • rodzaj kuponu – pojedynczy SOLO, akumulowany AKO, systemowy SYSTEM lub czasem EXPERT – zależy to od oferty bukmachera
 • szczegóły typów, które zostały obstawione: numer oraz nazwa zdarzenia, typ i kurs zespołu, na który stawiamy. Przykładowo: numer 115; nazwa Barcelona-Numancia; typ 1; kurs 1,15. Przy zawieraniu kuponu wystarczy na karteczce napisać tylko numer i swój typ – w tym przypadku 115 – 1. Pod każdym zdarzeniem na kuponie znajduje się również informacja, do której godziny przyjmowane są przez bukmachera zakłady,
 • kurs całkowity – jeżeli gracz wybierze kupon akumulowany, to należy pomnożyć wszystkie kursy, np. 1,10 x 2,10 x 1,18 x 3,60 itd., w zależności od liczby spotkań na taśmie,
 • stawka na kupon – jest to stawka, którą inwestuje się na zawarcie zakładu po odjęciu podatku, który de facto jest obowiązkowy,
 • podatek od gier sportowych – w Polsce podatek wynosi 12%, a w przypadku wygranej powyżej 2280 zł doliczany jest dodatkowy podatek – 10%,
 • stawka – jest to ogólna suma pieniędzy, jaką gracz wykłada na zawarcie zakładu z bukmacherem – czyli wkład, który jest niepomniejszony o kwotę podatku,
 • EWK – czyli ewentualna wygrana za dobrze wytypowane zdarzenie na kuponie,
 • kod kreskowy z numerem kuponu – identyfikator, na podstawie którego pracownik bez problemu odnajdzie kupon w systemie. Co więcej, dzięki temu numerowi, gracz może sprawdzić postęp swojego kuponu na stronie bukmachera. Ponadto kod kreskowy nie może zostać uszkodzony, ponieważ w przeciwnym razie wypłata wygranej może być znacznie utrudniona,
 • data i godzina zawarcia zakładu – zazwyczaj ma znaczenie w przypadku rozpatrywania ewentualnych reklamacji wniesionych przez graczy.

Niekiedy na kuponie widnieje informacja o tym, że wliczane są jeszcze bonusy bukmacherskie, które podbijają stawkę, jednak te najczęściej dostępne są w sieci na stronach internetowych buków. Ponadto na jednym kuponie może znajdować się tylko jeden typ na jedno spotkanie.

Najważniejsze informacje dotyczące bukmacherów w Polsce

https://www.youtube.com/watch?v=aThyaYeoxNE

Obstawianie zakładów bukmacherskich zgodnie z polskim prawem możliwe jest tylko i wyłącznie u legalnych bukmacherów, którzy prowadzą działalność na podstawie licencji Ministerstwa Finansów. Zezwolenie Ministerstwa Finansów pozwala na urządzanie zakładów wzajemnych na stronach internetowych firm oraz w placówkach stacjonarnych. Uprawianie hazardu może prowadzić do nałogu hazardowego, więc jeśli tylko zobaczysz u siebie objawy uzależnienia, skontaktuj się ze specjalistą lub serwisami oferującymi pomoc. Udział w nielegalnych grach hazardowych może wywołać konsekwencję prawne związane typowaniem meczów u bukmacherów, którzy nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów. Każdy legalny bukmacher działający w Polsce zobowiązany jest do pobierania podatku od graczy. Pamiętaj – graj odpowiedzialnie! W przypadku uprawiania hazardu istnieje cienka granica, która może prowadzić do uzależnienia. Grając obstawiasz na własną odpowiedzialność, a każdy serwis przeznaczony do gry może mieć jedynie charakter informacyjny. Graj rozważnie!

4/5 - (1 vote)

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest przeznaczony dla tych kto nie umie ich czytać. Bardzo ważne umieć to robić, aby nie być oszukanym przez bukmachera. Albo po to, żeby wiedzieć w jakim przypadku wasz kupon “zagra”. Info na pewno nie będzie zbędnym.

Wcześniej mi się wydawało że się znam na zakładach i tym bardziej na kuponach. Ale po przeczytaniu tego artykułu całkiem zmieniam swoje zdanie. Jestem po prostu zerowy… Okazuje się że w tych zakładach istnieje tyle rzeczy, z których można korzystać, a ja tego nie robię…porażka.

Czytanie kuponów to must have każdego gracza. Jeśli się nie znasz na tym, to się powstrzymaj z zakładem. Zanim go zrobić przeczytaj artykuł na temat tego, jakie są rodzaje kuponów i jak one działają

Bardzo ważna informacja. Zwłaszcza dla nowych graczy. Polecam przeczytać nawet stałym graczom, bo stąd można wyciągnąć dużo nowych rzeczy na temat kuponów bukmacherskich