KSW 60 – typy i kursy bukmacherskie. Narkun vs De Fries

Już 24 kwietnia w Łodzi odbędzie się jubileuszowa gala KSW 60. W karcie walk znajdziemy czołowych polskich i europejskich zawodników w wagach od koguciej i słomkowej kobiet, aż do kategorii ciężkiej (120,2 kg). Podczas sobotniej gali KSW 60 kibice obejrzą aż dwa pojedynki o pas federacji, a w tym rewanżowy pojedynek pomiędzy Tomaszem Narkunem i Philipem De Friesem. Mimo iż zapowiada się emocjonująca gala, to fani MMA tę wyjątkową atmosferę poczują jedynie na odległość – niestety pandemiczne obostrzenia wciąż nie pozwalają kibicom zasiąść na trybunach. Transmisja z walk KSW 60 tradycyjnie dostępna będzie w systemie Pay-Per-View (PPV).

W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy dla Was analizę zapowiedzianych walk oraz zaproponowanych przez bukmacherów kursów. Zapraszamy!

Gala KSW 60 – walki, kursy i typy bukmacherskie

Głównym wydarzeniem podczas gali MMA KSW 60 będzie pojedynek pomiędzy broniącym pasa konfederacji Philem De Friesem a jednym z najpopularniejszych polskich zawodników, Tomaszem Narkunem. Druga walka wieczoru to starcie Mariana Ziółkowskiego z Maciejem Kazieczko, gdzie nagrodą jest mistrzowski pas w kategorii lekkiej.

Niezwykle ciekawie zapowiada się również druga oficjalna walka znanego i lubianego Izuagbe Ugonoha, którego przeciwnikiem będzie walczący pod niemiecką flagą debiutant w KSW Ugur Ozkaplan. Niemiec zastąpi wcześniej zapowiadanego Thomasa Narmo.

Przeczytaj również – Szpilka – Różański – typy oraz kursy bukmacherskie.

Te trzy pojedynki traktowane są jako główne wydarzenia gali, co jednak nie oznacza, że pozostałe starcia będą mniej emocjonujące. Biorąc pod uwagę doświadczenie organizatorów i ciekawe nazwiska w karcie walk możemy być pewni tego, że KSW 60 dostarczy wszystkim fanom MMA rozrywkę na najwyższym poziomie.

KSW 60 (24 kwietnia 2021) – karta walk

 • Waga ciężka – walka o pas: Phil de Fries (19-6, 3 KO, 12 Sub) – Tomasz Narkun (18-3, 3 KO, 14 Sub)
 • Waga lekka – walka o pas: Marian Ziółkowski (22-8-1, 6 KO, 12 Sub) – Maciej Kazieczko (7-1, 4 KO)
 • Waga ciężka: Izu Ugonoh (1-0, 1 KO) – Ugur Ozkaplan (4-0, 3 KO, 1 Sub)
 • Waga piórkowa: Michał Sobiech (4-0, 3 KO) – Patryk Kaczmarczyk (6-0, 1 KO, 2 Sub)
 • Waga średnia: Aleksandar Ilić (12-4, 8 KO, 2 Sub) – Tomasz Jakubiec (10-3, 4 KO, 1 Sub)
 • Waga piórkowa: Krzysztof Klaczek (12-6, 3 KO, 4 Sub) – Vojto Barborik (12-1, 1 KO, 9 Sub)
 • Waga słomkowa kobiet: Aleksandra Rola (3-1, 1 KO) – Karolina Wójcik (7-2, 2 KO)
 • Waga umowna do 80 kg: Kacper Koziorzębski (7-3, 4 KO) – Ion Surdu (10-3, 7 KO, 1 Sub)
 • Waga kogucia: Jakub Wikłacz (10-3-1, 8 Sub) – Patryk Surdyn (5-1, 1 KO, 2 Sub)

Gdzie można obstawić zakłady bukmacherskie na KSW 60?

Zakłady bukmacherskie na MMA to jeden z hitów ostatnich lat. Sporty walk cieszą się stale rosnącą popularnością nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Same w sobie są wyjątkowo emocjonujące, a gdy dodamy do tego możliwość zgarnięcia pieniędzy z wygranego kuponu, otrzymujemy stuprocentowy przepis na sukces. Nic zatem dziwnego, że najwięksi legalni bukmacherzy w Polsce wprowadzili do swojej oferty także zdarzenia dotyczące mieszanych sztuk walk. Gdzie zatem możemy typować zwycięzców nadchodzących walk KSW 60?

Przede wszystkim jest to trójka najpopularniejszych bukmacherów w Polsce: STS, Fortuna oraz Betfan. Co ważne do dyspozycji mamy nie tylko typy na same zwycięstwa, ale i bardziej rozbudowane rynki zdarzeń. Przykładowo w STS na KSW 60 kursy obejmują między innymi typy na zwycięzcę pojedynku, wygraną zawodnika przed czasem lub na punkty, zakończenie walki przed czasem oraz zwycięstwo w konkretnych rundach. Gdzie najlepiej obstawiać wyniki gali KSW 60? Różnice w kursach są raczej kosmetyczne, a sama opłacalność może różnić się od konkretnego typu. Wynika to głównie z tego, że w różnych firmach analitycy sportowi inaczej mogą oceniać szanse danego zawodnika.

Walka wieczoru KSW 60: Phil de Fries vs Tomasz Narkun

Narkun vs De Fries typy

Kursy na walkę wieczoru KSW 60 Phil de Fries – Tomasz Narkun:

 • STS: 1.70 – 2.15
 • Fortuna: 1.75 – 2.08
 • Betfan: 1.70 – 2.15

Walka wieczoru KSW 60 to pojedynek na najwyższym poziomie i nie mamy tutaj na myśli jedynie wzrostu obu zawodników (obaj mierzą ponad 190 cm). Na to spotkanie fani Konfrontacji Sztuk Walki musieli czekać aż dwa lata. W 2019 roku podczas gali KSW 57 Narkun już raz próbował zdobyć mistrzowski pas wagi ciężkiej, jednak Brytyjczyk z Sunderland pozbawił go złudzeń – po pięciu zaciętych rundach jednogłośną decyzją sędziów zwyciężył de Fries. Tamta walka to historia, a wszyscy fani MMA czekają na sobotni rewanż! Tomasz Narkun to niekwestionowany mistrz wagi półśredniej, ale czy uda mu się zrealizować kolejny cel i wywalczyć mistrzostwo w drugiej kategorii wagowej?

Polecamy również sprawdzić – Saul Alvarez vs Billy Joe Saunders.

Póki co znamy już kursy bukmacherskie. Jak można było się spodziewać, analitycy z niewielką przewagą wskazują zwycięstwo obrońcy tytułu. Natomiast warto zauważyć, że różnice w kursach są naprawdę niewielkie.

Phil de Fries (19-6, 3 KO, 12 Sub)

To mierzący 194 centymetry wzrostu i dysponujący ponad dwumetrowym zasięgiem ramion brytyjski specjalista od walki w parterze. Siedem ostatnich wygranych z rzędu i doświadczenie w występach konfederacji takich jak UFC, M-1, czy Bellator sprawiają, że w tym pojedynku to właśnie on jest faworytem. To zawodnik trudny do znokautowania, a przy tym umiejętnie wykorzystujący swoje fizyczne atuty. Phil może być już traktowany jak prawdziwy weteran MMA – świadczy o tym jego zawodowy bilans 19 wygranych wal i tylko czterech porażek. Do tej pory w KSW stoczył pięć walk, z czego wszystkie wygrał, a debiutując w konfederacji odebrał mistrzowski pas Michałowi Andryszakowi.

Tomasz Narkun (18-3, 3 KO, 14 Sub)

Mierzący 191 centymetrów i dysponujący wynoszącym 195 centymetrów zasięgiem ramion Tomasz jest jednym z najbardziej znanych, lubianych i doświadczonych zawodników na polskiej scenie mieszanych sztuk walk. To rekordzista kategorii półciężkiej KSW niedający sobie odebrać pasa mistrzowskiego od 2015 roku. Ostatni raz bronił go w listopadzie zeszłego roku w walce z Ivanem Erslanem. Po latach dominacji w kategorii półciężkiej Żyrafa zdecydował się zawalczyć o kolejne mistrzostwo – tym razem w wadze ciężkiej. Na drodze do kolejnego pasa stanął właśnie de Fries, który po pięciu rundach wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Dysproporcja między siłą i możliwościami zawodników była na tyle spora, że dla dużej części dziennikarzy sportowych i fanów MMA, decyzja o pojedynku rewanżowym była co najmniej zaskakująca.

Phil de Fries – Tomasz Narkun nasze typy bukmacherskie

Mimo iż Polak jest niekwestionowanym mistrzem wagi półciężkiej KSW, to jako faworyta tego pojedynku większość typuje Brytyjczyka. Śmiało możemy zakładać, że i tym razem walka będzie toczyć się przede wszystkim w parterze, gdzie De Fries świetnie potrafi kontrolować sytuację i wykorzystywać swoje fizyczne atuty. Narkuna kolejny raz czeka trudne zadanie, ale jeśli mu się to uda, zostanie prawdziwą legendą KSW.

 • Nasz typ: wygra Phil de Fries
 • Ciekawy zakład: Phil de Fries wygra na punkty (kurs w STS 3.00)

KSW 60: Marian Ziółkowski vs Maciej Kazieczko kursy bukmacherskie

Kursy na walkę wieczoru KSW 60 Marian Ziółkowski – Maciej Kazieczko:

 • STS: 1.30 – 3.55
 • Fortuna: 1.30 – 3.53
 • Betfan: 1.30 – 2.45

Niemniej emocjonująco zapowiada się druga walka wieczoru gali KSW 60, w której Ziółkowski i Kazieczko zawalczą o pas mistrzowski w kategorii do 70 kilogramów. Broniący tytuły Ziółkowski w ocenie bukmacherów jest zdecydowanym faworytem, ale my mamy co do tego pewne wątpliwości. Spore szanse Macieja Kazieczko, a także wysoki kurs na jego wygraną sprawiają, że pod kątem zakładów bukmacherskich, to jeden z najciekawszych pojedynków.

Marian Ziółkowski (22-8-1, 6 KO, 12 Sub)

Ziółkowski to doświadczony zawodnik mający już na koncie aż 31 zawodowych walk. Poza doświadczeniem dysponuje także świetnymi warunkami fizycznymi – 184 centymetry wzrostu i aż 190 centymetrów zasięgu. Mistrzowski pas, którego przyjdzie mu bronić 24 kwietnia zdobył podczas gali KSW 57, gdzie pokonał przez techniczny nokaut Romana Szymańskiego.

Maciej Kazieczko (7-1, 4 KO)

Kazieczko, mimo iż dużo mniej doświadczony, gdyż na koncie ma dopiero siedem walk zawodowych, to przez wielu uważany jest za jeden z najciekawszych i największych talentów na rodzimej scenie MMA. Świadczyć o tym mogą między innymi ostatnia seria czterech wygranych walk z rzędu. Kazieczko mierzy tylko 2 centymetry mniej od Ziółkowskiego, ale różnica w zasięgu wynosi już 6 cm.

Marian Ziółkowski – Maciej Kazieczko typy bukmacherskie

Co prawda doświadczenie, warunki fizyczne i kursy bukmacherskie jasno wskazują, kto w tym pojedynku jest faworytem, to spodziewamy się energicznego starcia, w którym wszystko może się zdarzyć. Biorąc pod uwagę talent Macieja Kazieczko oraz atrakcyjne kursy podczas gali KSW 60, to właśnie na w nim upatrujemy zwycięzcy tej walki – biorąc pod uwagę sposób, w jaki zawodnicy walczą, typujemy nokaut lub techniczny nokaut kończący pojedynek przed czasem.

Nasze typy bukmacherskie na walkę Marian Ziółkowski – Maciej Kazieczko

 • Nasz typ: wygra Maciej Kazieczko
 • Ciekawy zakład: Maciej Kazieczko wygra przed czasem (kurs w STS 5.10)

KSW 60: Izu Ugonoh vs Ugur Ozkaplan kursy i typy bukmacherskie

Kursy na walkę KSW 60 Izu Ugonoh – Ugur Ozkaplan:

 • STS: 1.10 – 7.00
 • Fortuna: 1.10 – 7.00
 • Betfan: 1.10 – 6.60

Na walki wieczoru czeka każdy z nas, ale to wcale nie oznacza, że zanim dojdzie do pojedynków mistrzowskich w oktagonie zabraknie emocji. Jednym z najciekawszych starć spoza mistrzowskiej karty zapewne będzie starcie Izuagbe Ugonoha z Niemcem Ugurem Ozkaplanem. W ocenie bukmacherów faworytem jest tutaj Izu. Mimo iż ma za sobą wyłącznie debiutanckie starcie w mieszanych sztukach walki, to posiada duże bokserskie doświadczenie. Ozkaplan co prawda na cztery zawodowe walki jeszcze nie przegrał, natomiast trzeba wziąć pod uwagę, że wraca po przerwie spowodowanej kontuzjami. Izuagbe Ugonoh na swoją korzyść może także zaliczyć warunki fizyczne – 196 cm wzrostu oraz imponujący zasięg ramion 213 cm!

Nasze typy bukmacherskie na walkę Izu Ugonoh – Ugur Ozkaplan

 • Nasz typ: wygra Izu Ugonoh
 • Ciekawy zakład: Izu Ugonoh wygra przed czasem (z kursem 1.25 w STS)

KSW 60: Michał Sobiech – Patryk Kaczmarczyk typy bukmacherskie

Kursy na walkę KSW 60 Michał Sobiech – Patryk Kaczmarczyk:

 • STS: 3.95 – 1.25
 • Fortuna: 3.96 – 1.25
 • Betfan: 3.85 – 1.25

Waga piórkowa także potrafi dostarczyć fanom MMA niezapomnianych wrażeń. Zwłaszcza gdy w oktagonie spotykają się niepokonani i bardzo dobrze zapowiadający się fighterzy. Tak właśnie będzie w przypadku pojedynku Michała Sobiecha z Patrykiem Kaczmarczykiem.

Michał Sobiech z pewnością nie podda się do utraty sił, ale to za Kaczmarczykiem przemawia aktualna forma, którą potwierdził w 2020 roku, wygrywając cztery pojedynki, z czego trzy kończąc przed czasem.

 • Nasz typ: wygra Patryk Kaczmarczyk
 • Ciekawy zakład: Patryk Kaczmarczyk wygra przed czasem (kurs w STS 2.00) lub na punkty (kurs w STS 3.25)

KSW 60: Aleksandra Rola – Karolina Wójcik typy bukmacherskie

KSW 60 kursy na walkę Aleksandra Rola – Karolina Wójcik:

 • STS: 2.30 – 1.62
 • Fortuna: 2.24 – 1.65
 • Betfan: 2.30 – 1.60

Podczas gali KSW 60 nie zabraknie również damskiego akcentu. Aleksandra Rola i Karolina Wójcik wyjdą do walki w kategorii słomkowej w wadze do 52,5 kilograma. Obie zawodniczki są wysoko notowane, ale ze względu na międzynarodowe doświadczenie, to Karolina w tym pojedynku typowana jest na faworytkę.

 • Nasz typ: wygra Karolina Wójcik
 • Ciekawy zakład: Karolina Wójcik przed czasem (kurs w STS 5.50)

KSW 60 bonusy. Gdzie zdobyć pieniądze na obstawianie?

Gala KSW 60 odbędzie się już 24 kwietnia 2021 roku, zatem wszyscy fani sportów walki, którzy chcą podsycić emocje, obstawiając kupony bukmacherskie, mają coraz mniej czasu. Na szczęście, założenie nowego konta praktycznie u każdego bukmachera zajmuje nie więcej pięć minut – nawet bez dokonywania weryfikacji tożsamości gracze mogą obstawiać dowolne zakłady! Gdzie najlepiej założyć konto, aby obstawiać zakłady bukmacherskie na KSW 60 24 kwietnia 2021? Co zrobić, aby zgarnąć największy bonus na start?

Tutaj polecamy nasz specjalny kod promocyjny BETOMANIA, który działa podczas zakładania konta w STS. Dzięki niemu każdy nowy gracz otrzymuje unikalny pakiet bonusów powitalnych o łącznej wartości do 1499 złotych! Wpisany w formularzu rejestracyjnym kod promocyjny podwaja wpłaty depozytów, a dodatkowo sprawia, że do konta gracza doliczany jest darmowy zakład o wartości 29 PLN oraz zakład bez ryzyka do kwoty 30 PLN. Uwaga, kod promocyjny przeznaczony jest wyłącznie dla osób nieposiadających jeszcze konta gracza w STS.

Wszystkie kursy na gale KSW 60 zostały przez nas zaktualizowane 22 kwietnia 2021 roku.

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments