Książki od wielu lat są nieocenionym źródłem wielu informacji, które są przydatne w życiu i niezbędne do rozwoju w danej dziedzinie. Dostarczają one nie tylko praktycznych porad, ale także inspirują do poszukiwania nowych rozwiązań. Bardzo chętnie sięgają po nie także fani zakładów bukmacherskich, którzy chcą się dowiedzieć więcej o świecie bukmacherki, obstawiania wydarzeń sportowych i kursach. Na rynku dostępnych jest wiele tytułów, które warto kupić lub wypożyczyć i przeczytać. Jakie to książki?
Co znajdziesz w artykule?
Polska literatura o zakładach bukmacherskich
W polskiej literaturze można znaleźć kilka pozycji, które bardzo dobrze opisują realia bukmacherki. W większości dotyczą one strategii oraz systemów bukmacherskich, które pozwalają stać się prawdziwym graczem i postrachem organizatorów zakładów bukmacherskich. Poniżej znajduje się lista, która przedstawia polskie książki warte przeczytania.
Stań się postrachem bukmacherów
„Stań się postrachem bukmacherów” to książka Bartłomieja Boruta i jest to mocno rozbudowany poradnik bukmacherski przeznaczony dla osób rozpoczynających przygodę z obstawianiem wydarzeń sportowych. Oczywiście bardziej zaawansowani typerzy również znajdą w niej coś dla siebie. Książka jest pełna definicji i pojęć, które są szczegółowo objaśniane. W książce „Stań się postrachem bukmacherów” można znaleźć znacznie więcej informacji. Najważniejszym elementem tego tytułu są strategie, dzięki którym obstawianie zakładów wzajemnych ma być bardziej efektywne. Autor dodaje także graczom bardzo dużo różnych wskazówek.
Bukmacherski profesjonalizm
„Bukmacherski profesjonalizm” autorstwa Arkadiusza Kwiatkowskiego to pierwsza pozycja na liście. Jest to uznana postać polskiej literatury, która ma także inne książki w swoim dorobku. „Bukmacherski profesjonalizm” została wydana w 2008 roku i przeznaczona jest dla początkujących graczy. Autor prezentuje w niej kilka strategii gry u bukmachera, dzięki którym można w bezpieczny sposób zainwestować swój kapitał. W książce można znaleźć również informacje na temat tego, jak zostać profesjonalnym typerem.
Systemy bukmacherskie
Marcin Opaliński w swojej książce „Systemy bukmacherskie” wskazuje, że zawodowi typerzy mogą osiągać znacznie większe zyski, niż te, które zapewniają lokaty bankowe lub giełda. Ze względu na proponowane strategie, jest to książka przeznaczona raczej do profesjonalnych typerów z dłuższym stażem w obstawianiu zakładów bukmacherskich. Autor lektury przybliża najbardziej znany system bukmacherski, czyli progresję. Ponadto prezentuje także bardziej skomplikowane schematy, jak na przykład antyryzykant, który polega na minimalizowaniu ryzyka związanego z obstawianiem zakładów bukmacherskich. Inwestowane stawki rosną, jeśli gracz wygrywa i spadają w momencie, kiedy przegrywa.
Światowe bestsellery o zakładach bukmacherskich
Poza polskimi tytułami można także znaleźć kilka światowych bestsellerów, które czytają najlepsi typerzy na świecie. To lektury, które można określić, jako must have, jeśli chce się wejść na wyższy poziom obstawiania zakładów sportowych. Zaglądając do anglojęzycznej literatury można wymienić między innymi Mathematics in Games, Sports, and Gambling – R. J. Gould, Enemy Number One – The Secrets of the Uk’s most feared professional punter – P. Veitch, Sports Betting: Profiting from Point Spread – D. Fabrizio, J. Hunter. Oczywiście tych pozycji można wymienić znacznie więcej, jednak te należą do ścisłej czołówki najlepszych lektur o bukmacherce na świecie.
Systemy bukmacherskie stale się rozwijają i żadna książka nie jest w stanie dopasować swoją treść do nowych układów. Polecam po prostu śledzić za newsami na forach i youtube. Informacja jest dostępna i bezpłatna.
Kontrola ryzyka. Jak ogarniecie swoje ryzyko, wtedy będziecie mieli profit. Żadna książka nie nauczy was temu co zrobi doświadczenie. Teorii zbyt mało dla podobnych rzeczy…
Powodzenia