Jak obstawiać sport wirtualny FIFA?

Rynek zakładów esportowych rośnie w siłę z każdym rokiem! To, co kiedyś było małą, marginalną niszą, teraz jest wielomiliardowym behemotem, który rozwija się na lewo i prawo i nie ma żadnych oznak spowolnienia. Obecnie mamy do czynienia z bardziej aktywnymi rynkami zakładów esportowych niż kiedykolwiek wcześniej, z większą liczbą wydarzeń i ogólnie większą liczbą możliwości obstawiania. Zakłady esportowe na FIFA to jedna z nowych nazw; nie jest ona na szczycie łańcucha pokarmowego, ale może pochwalić się powolną, ale lojalną społecznością!

Zakłady na FIFA esports nie pochodzą z odległych czasów. Mimo że FIFA jest jednym z najstarszych tytułów esportowych, zakłady na nią stały się popularne dopiero niedawno. EA Champions Cup był jednym z czynników, które przyczyniły się do wzrostu popularności esportowej społeczności FIFA.

Obecnie napływ nowych graczy nie zwalnia tempa. Gracze FIFA z całego świata szukają sposobu, aby zacząć obstawiać swoje ulubione wydarzenia. Jeśli się zastanowić, to prawdopodobnie jesteś tu z tego samego powodu. Jeśli szukasz listy najlepszych bukmacherów FIFA, to poniższa tabela powinna Ci się przydać.

Jakie są najlepsze strony z zakładami esportowymi FIFA?

STS Gwarancja bonusu – 1504 PLN Załóż konto
Fortuna Zwrot za pierwszy zakład do 600 PLN Sprawdź więcej
Betclic Promocje do 550 PLN Sprawdź więcej

Esport w FIFA – co to jest?

obstawić grę w FIFA

Zacznijmy nasz szczegółowy przewodnik po zakładach na FIFA esports od kilku słów na temat znaczenia terminu “FIFA esports”!

Termin “FIFA esports” odnosi się do profesjonalnie zorganizowanych turniejów w gry FIFA, które są zazwyczaj wspierane/sponsorowane/organizowane przez EA Sports i w których najlepsi zawodnicy walczą ze sobą o chwałę, prestiż i wysokie pule nagród.

Na początku, FIFA miał samodzielne wydarzenia bez żadnych poważnych konkurencyjnych obwodów w umyśle. W chwili obecnej istnieje wiele serii esportowych w grze FIFA, w których biorą udział najlepsi gracze na świecie. Ale nie będziemy omawiać teraz zbyt wiele szczegółów, ponieważ będziemy mieć sekcję poświęconą największym wydarzeniom FIFA esports na które można postawić.

Jak grać w FIFA?

Nie martw się, to nie jest długi przewodnik dla początkujących lub ludzi, którzy chcą poprawić swoją grę FIFA. Zamiast tego, mamy zamiar po prostu zabrać Cię przez kluczowe tryby gry, które sprawiają, że FIFA jest tak popularne.

FIFA Ultimate Team

FIFA Ultimate Team, najczęściej znana jako FUT, jest tym, o co chodzi w esporcie FIFA! Jest to najbardziej dochodowy tryb gry EA, ten, który stale traktują priorytetowo i ten, który gracze lubią najbardziej!

A dlaczego miałoby być inaczej? Pozwala on graczom na stworzenie własnej drużyny marzeń i rywalizację z innymi graczami w różnych trybach gry. Najpopularniejsze z nich to Division Rivals i Champions Cup. Ten ostatni to crème de la crème konkurencyjnej gry FIFA, która jest miejscem startu dla wszystkich początkujących esportowców FIFA. Większość dużych turniejów rozgrywana jest w trybie FIFA Ultimate Team. To stało się standardem w grze.

EA ma problemy z zachęcaniem graczy do wydawania większej ilości pieniędzy na FUT, ale cały ten dramat raczej niczego nie zmieni. FIFA nadal będzie miała ogromne zyski z punktów i pakietów FUT, ponieważ gracze nigdy nie przestaną ich kupować.

Tryb kariery

Tryb kariery jest tym, na co przysięgają wszyscy oldschoolowi gracze FIFA! Jest to ulubiony tryb gry dla jednego gracza, który oferuje dwa różne scenariusze: tryb kariery menedżera i tryb kariery zawodnika. Oba są zrozumiałe: albo zaczynasz jako menedżer i zarządzasz swoją ulubioną drużyną, albo wcielasz się w rolę początkującego zawodnika i piszesz swoją historię w Lidze Mistrzów.

Jak wspomniano wcześniej, FUT jest tym, co EA traktuje priorytetowo; to jest ich maszynka do robienia pieniędzy! W związku z tym, zbyt długo zaniedbywali inne tryby gry. Tak, ostatnie iteracje poprawiły kilka rzeczy w trybie kariery, ale tryb ten jest nadal daleki od doskonałości. Miejmy nadzieję, że EA wyjdzie poza swoje możliwości, aby dodać więcej złożoności i szczegółów do trybu kariery menedżera w FIFA 22-23-24 itd.!

Sezony online

Wraz z ciągłym rozwojem FUT, coraz mniej osób gra w sezony online. To wciąż miłe, odświeżające środowisko, z którego korzystają gracze, aby naładować akumulatory po Pucharze Mistrzów lub rywalach z dywizji. Nie grasz swoją własną drużyną, po prostu wybierasz klub, dostosowujesz skład i plan gry, i możesz zaczynać. Rankingi są nadal obecne, ale nie ma żadnych większych nagród, na które można by liczyć… To właśnie tam FUT wchodzi do gry, prawda?

Friendlies

Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem gry są mecze towarzyskie! Tak, FIFA to coś więcej niż pogoń za dobrym rankingiem Pucharu Mistrzów i rozwiązywanie wyzwań związanych z budową drużyny! To właśnie w meczach towarzyskich jest cała zabawa! Graj przeciwko swoim znajomym, graj z przyjaciółmi, wybieraj z szerokiej gamy modyfikatorów rozgrywki lub zasad domowych.

Tajemnicza piłka, król wzgórza i zamiana zawodników to tylko wierzchołek góry lodowej tego, co FIFA ma do zaoferowania w trybie meczów towarzyskich.

Historia FIFA w EA Sports

FIFA - typowanie

EA Sports FIFA zadebiutowała w 1993 roku. Wtedy była to prosta gra zręcznościowa, która zachwyciła ludzi na całym świecie. Z każdą mijającą iteracją, każdą nową generacją konsol i każdym nowym remakiem silnika, FIFA stawała się coraz lepsza. Chociaż niektórzy fani będą się o to spierać, jeśli chodzi o ostatnie kilka iteracji.

Co było kiedyś prostą offline grą zręcznościową jest teraz bardzo konkurencyjnym multiplayer’em symulacji piłki nożnej. Cóż, ostatnie słowo jest do dyskusji, ale trzeba przyznać, FIFA to jest cyfrowy odpowiednik piłki nożnej!

Popularność esportu w FIFA

Ludzie lubią oglądać prawdziwą piłkę nożną bardziej niż FIFA. To coś, co nigdy się nie zmieni. W przeciwieństwie do innych tytułów esportowych, głównym konkurentem FIFA jest najpopularniejszy sport na świecie. To trudna rywalizacja, której EA Sports FIFA nigdy nie wygra.

Mimo to, oglądalność rośnie! FIFA 21 Challenge miała średnio ponad 260 000 widzów, więcej niż jakakolwiek inna impreza esportowa FIFA. FIFA eWorld Cup 2019 plasuje się na drugim miejscu.

Przyczyna takiego wzrostu popularności jest bezpośrednio związana z trwającym kryzysem zdrowotnym. W ubiegłym roku, w obliczu niepewności, kluby i ligi zwróciły się do wirtualnego odpowiednika tego sportu – FIFA. Wszystkie największe ligi europejskie stworzyły własne rozgrywki, w których wystąpiły największe talenty kontynentu. Oczywiście, ogłoszenia zaczęły wyskakiwać na lewo i prawo, a fani zaczęli się interesować…

Największe wydarzenia esportowe FIFA, na które warto postawić

Upewnij się, że wiesz, kiedy będziesz mógł obstawiać zakłady esportowe w FIFA! Rozłożenie w czasie zakładów i wiedza o rozpoczęciu każdego wydarzenia są bardzo ważne! Poniżej znajdziesz największe wydarzenia esportowe w FIFA, na które możesz wnosić zakłady.

FIFA Global Series FIFA Global Series są chlebem i masłem konkurencyjnej FIFA. FGS, rozgrywane na konsolach PlayStation i Xbox, to największa seria symulacji piłkarskich EA. Gra toczy się o duże pieniądze. W rozgrywkach w 2020 roku pula nagród wynosiła 700 000 dolarów, po 350 000 dolarów na każdą konsolę.
FIFA eLeagues Europejskie rozgrywki klubowe są obecnie główną siłą napędową e-sportu w FIFA. ePremier League, eLigue 1, eLa Liga, to tylko niektóre z największych europejskich lig, które mają swoje wirtualne odpowiedniki. Do tego dochodzą jeszcze największe rozgrywki, czyli eChampions League! W sezonie 2021 pula nagród wynosi 224 000 dolarów.
FIFA eWorld Cup FIFA eWorld Cup 2019 był jednym z największych wydarzeń w historii! W pewnym momencie miał niewiele mniej niż 250 000 widzów, co jak na standardy FIFA jest spektakularne. Wygląda na to, że będziemy musieli poczekać na prawdziwą rzecz w przyszłym roku w Katarze.

Jak obstawiać zakłady e-sportowe w FIFA online?

Ponieważ wiele osób wciąż dołącza do grona graczy FIFA esports, oto krótki przewodnik, który krok po kroku powinien wyeliminować wszystkie problemy, na jakie natkną się nowicjusze:

  • Po pierwsze, musisz znaleźć wydarzenie, na które chcesz postawić. W powyższej sekcji podkreślono najważniejsze wydarzenia w konkurencyjnym ekosystemie FIFA.
  • Następnie musisz znaleźć bukmachera, z którego usług będziesz korzystać. Strony z zakładami esportowymi FIFA online są wszędzie.
  • Ale jeśli chcesz mieć satysfakcjonujące doświadczenie, trzymaj się tych, które wymieniliśmy na górze tej strony.
  • Po dokonaniu wyboru, przejdź na stronę główną bukmachera i rozpocznij proces rejestracji. Będziesz musiał podać swoje dane osobowe; prawdopodobnie będziesz musiał również potwierdzić zarówno swój adres e-mail, jak i tożsamość.
  • Tutaj następuje proces wpłaty początkowej. Po prostu wybierz metodę płatności online, której najbardziej ufasz, wprowadź kwotę, którą jesteś gotów zainwestować i kliknij na błyszczący przycisk wpłaty.
  • Teraz czeka Cię najbardziej czasochłonny etap – badanie zakładów przedmeczowych. Nie ma potrzeby, abyśmy zagłębiali się tutaj w badania przedmeczowe. Zajęłoby to zbyt dużo czasu.
  • Wszystko, co pozostało do zrobienia, to znaleźć opcje zakładów FIFA esports, wybrać zakład, który chcesz postawić, wpisać żądaną stawkę i kliknąć na “postaw zakład” lub “postaw teraz”. To wszystko, gotowe!

Najpopularniejsze zakłady na FIFA

zakłady esportowe w FIFA

Zakłady na to, kto wygra mecz, to podstawa zakładów sportowych. Ludzie obstawiają je od początku istnienia tej branży. I po dziś dzień jest to najpopularniejszy typ zakładów u bukmacherów online. Ale branża zakładów online to o wiele więcej niż tylko obstawianie zwycięzcy meczu. Przyjrzyjmy się temu bliżej!

Moneyline (zwycięzcy meczów)

Zakłady na zwycięzcę meczu są standardową opcją w zakładach sportowych i esportowych. Nadal są też najpopularniejszą opcją, choć z każdym rokiem, dzięki różnorodności propozycji zakładów i innych form zakładów, różnica ta staje się coraz mniej zauważalna. Mimo to, jeśli chcesz mieć pewność, że zakłady na FIFA esport są proste, moneyline jest tym, na co powinieneś postawić!

Całkowita liczba bramek powyżej/poniżej

Strony esportowe FIFA pozwalają także na obstawianie zakładów na sumę bramek powyżej/poniżej! Są one bardzo popularne zarówno w esporcie, jak i w zakładach sportowych. Są one dość proste; bukmacher podaje szacunkową liczbę bramek (np. 2,5), a ty masz zgadnąć, czy liczba bramek na koniec meczu będzie wyższa czy niższa od tej liczby (w tym scenariuszu to 2,5).

Prawidłowy wynik

Poprawny wynik to znacznie bardziej ryzykowny typ zakładów esportowych FIFA! Jak sama nazwa wskazuje, zakład ten wymaga od Ciebie poprawnego odgadnięcia dokładnego wyniku danego meczu. Zakłady te są również dostępne na rynkach zakładów sportowych/esportowych online.

Jest jednak pewne zastrzeżenie, którego musisz być świadomy! W typowym zakładzie na prawidłowy wynik meczu piłki nożnej należy odgadnąć, ile bramek zdobędzie każda z drużyn. Ale w zakładach esportowych FIFA, zakłady na prawidłowy wynik odzwierciedlają najlepszy z trzech/pięciu wyników. Zakłady te nie są zazwyczaj dostępne dla obu spotkań.

Najważniejsze wskazówki dotyczące zakładów esport w FIFA

Jeszcze nie skończyliśmy! Nasz przewodnik po zakładach na wydarzenia esportowe FIFA wciąż ma jedną lub dwie przydatne wskazówki dla wszystkich początkujących, którzy to czytają.

Czas na zakłady

Inwestowanie pieniędzy w nie do końca przemyślane zakłady nie zaprowadzi Cię daleko. Jeśli chcesz odnieść sukces w świecie zakładów esportowych FIFA online, musisz uważnie śledzić swój kalendarz – oczywiście przy założeniu, że zaznaczyłeś wszystkie ważne daty.

Eksperymentuj z opcjami zakładów na żywo

Opcje zakładów na FIFA nie są może aż tak popularne, ale bukmacherzy wciąż oferują możliwość obstawiania na żywo podczas niektórych z największych wydarzeń! Dlaczego miałoby Cię to obchodzić? Cóż, jeśli uwielbiasz oglądać mecze esportowe FIFA na żywo, to zakłady na żywo powinny być miłym dodatkiem. Wypróbuj je, a później nam podziękujesz!

Połącz zakłady esportowe FIFA z innymi kategoriami

Stawiając na FIFA esport i nic poza tym, daleko nie zajedziesz! Możliwości obstawiania w tej kategorii są raczej ograniczone; przez połowę czasu nie będziesz miał na co postawić. Najprostszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest połączenie zakładów online na FIFA esports z innymi kategoriami. Mamy tu na myśli takie kategorie zakładów esportowych, jak CSGO, Dota 2 i League of Legends, ale zawsze możesz też postawić na sporty takie jak piłka nożna, koszykówka czy MMA.

Bądź zawsze na bieżąco z najnowszymi informacjami

Ostatnią, ale nie mniej ważną kwestią są badania! Jeśli chcesz odnieść prawdziwy sukces, musisz pozostać na bieżąco na wszystko, co jest związane z FIFA esports! Oficjalne konto Twitter EA FIFA Esports jest dobrym miejscem do rozpoczęcia, choć, jak również, śledzenie poszczególnych graczy na ich kanałach społecznościowych jest opłacalnym podejściem.

FIFA esport – FAQ

Jaka jest różnica między zakładami na FIFA Esports i Virtual Soccer?

Różnica jest oczywista już na pierwszy rzut oka, ale niektórzy ludzie wciąż potrafią namieszać. Zacznijmy od zakładów esportowych FIFA. Jest to forma zakładów, która opiera się na profesjonalnie zorganizowanych wydarzeniach esportowych, w których biorą udział zawodnicy FIFA esport z całego świata. Mówimy tu o prawdziwych profesjonalistach, którzy robią to, co robią najlepiej. Nie możesz stawiać na FIFA esports, kiedy tylko chcesz. Musisz zaplanować swój czas i śledzić największe wydarzenia, aby wiedzieć, kiedy i na co możesz postawić.

Jeśli chodzi o wirtualne zakłady piłkarskie, w grze nie ma praktycznie (w zamierzeniu) żadnej interakcji z ludźmi. Wszystko jest dziełem sztucznej inteligencji, która wykonuje całą ciężką pracę i nie ma w tym żadnego udziału człowieka. Wirtualne mecze piłkarskie odbywają się co kilka minut i nigdy nie zabraknie w nich rzeczy, na które można postawić.

Co z zakładami esportowymi FIFA a realnymi zakładami piłkarskimi?

Cóż, to porównanie jest również warte uwagi. Wyjaśniliśmy już podstawy obstawiania esportowych zakładów online na FIFA. Pozostaje nam tylko powiedzieć, co odróżnia je od zakładów na prawdziwe wydarzenia piłkarskie.

Jeśli chodzi o typy zakładów, możesz spodziewać się tej samej gromadki. Musisz jednak zrozumieć, że w prawdziwej piłce nożnej możliwości obstawiania zakładów są znacznie większe. To samo dotyczy ilości opcji zakładów, piłka nożna jest numerem jeden w świecie zakładów sportowych i zawsze będzie miała więcej rzeczy do obstawiania.

Czy mogę się wzbogacić na zakładach esportowych FIFA?

Cóż, nie chcemy od razu niszczyć Twoich marzeń, ale musimy być realistami… A realistycznie rzecz biorąc, szanse na wzbogacenie się dzięki obstawianiu wyłącznie FIFA nie są zbyt duże. Połączenie zakładów na FIFĘ z innymi dyscyplinami esportowymi, takimi jak CSGO, Dota 2, LoL, a nawet innymi kategoriami sportowymi, znacznie zwiększyłoby szanse… Jednak wiedza potrzebna do opanowania wszystkich tych dyscyplin zakładów to zupełnie inna dyskusja.

Jakie są najpopularniejsze wydarzenia esportowe FIFA, na które można stawiać?

Jak wspomniano wcześniej, jednymi z największych wydarzeń w ekosystemie FIFA Esports są elektroniczne wersje największych europejskich lig piłkarskich.

Mowa tu o eMLS, ePremier League, eLigue 1, eChampions League itd. Poza tym, FIFA Global Series i szybko rozwijający się FIFA eWorld Cup również mają ogromne znaczenie. Upewnij się, że śledzisz daty rozpoczęcia rozgrywek w swoim kalendarzu, jeśli planujesz obstawiać esportowe rozgrywki FIFA w tym sezonie!

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments