Jak grać taśmy mądrze oraz co to jest?

“Taśmy” to złożone z dużej liczby zdarzeń kupony akumulacyjne. Granie kuponów AKO wiąże się ze znacznie wyższym ryzykiem niż przy kuponach SOLO. Jak je zatem grać, by wygrywać?

Co znajdziesz w artykule?

Co to są taśmy?

Mianem taśm określamy składające się z dużej liczby zdarzeń kupony akumulacyjne.

Cechują się wysokimi kursami, które dają szanse wygrania naprawdę wysokich kwot, stawiając nawet minimalne stawki. Kursy na kuponach AKO są przez siebie mnożone, a co za tym idzie, im więcej zdarzeń, tym większa potencjalna wygrana.

Oczywiście takie rozwiązanie wiąże się ze znacznie wyższym ryzykiem niż przy kuponach SOLO. Jak zatem grać taśmy, tak aby wygrywać?

Jak grać kupny AKO?

Przewidzenie wielu rezultatów na jednym kuponie wcale nie jest łatwym zadaniem, ale ryzyko wynagradzają wyjątkowo wysokie kursy całkowite kuponów akumulacyjnych. Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na wygrane? Oto kilka podstawowych zasad, o których powinniśmy pamiętać.

Korzystaj z bonusów bukmacherskich

Jeszcze zanim postawimy kupon, warto rozglądnąć się za promocjami dedykowanym graczom grającym taśmy. Jak dobrze wiemy, bonusy bukmacherskie dzielimy na te powitalne, oraz kierowane do aktywnych graczy. Tutaj mamy na myśli te drugie. Duża część legalnie działających w Polsce bukmacherów przygotowało specjalne promocje zwiększające wygrane z kuponów AKO lub oferujące dodatkowe środki na grę.

U kogo znajdziemy takie bonusy? Stałe promocje na taśmy przygotował między innymi największy bukmacher w Polsce – STS. Ich warunki zmieniają się co jakiś czas, jednak zawsze możemy liczyć na dodatkowe środki. Aktualnie jest to promocja PEWNE 20, która pozwala codziennie zgarniać 20 PLN na konto bonusowe za postawione kupony AKO.

Wykorzystuj cashouty

Cashout pozwala zamknąć kupon jeszcze przed rozstrzygnięciem ostatniego znajdującego się na nim spotkania. To szczególnie przydatne narzędzie w kontekście grania kuponów z dużą liczbą zdarzeń. Oczywiście nasza wygrana zostanie odpowiednio pomniejszona, jednak to wciąż najlepszy sposób na zminimalizowanie przewidywanych przez nas strat.

Zapomnij o „pewniakach”

Każde kolejne zdarzenie na kuponie zmniejsza nasze szanse na wygraną. Dlatego w przypadku taśm lepiej zrezygnować z pewniaków po kursach na poziomie 1,10 – 1,20. Zamiast nich dużo lepiej skupić się na spotkaniach ciekawszych, oferujących wyższe kursy, które dzięki wzajemnemu mnożeniu skrócą naszą taśmę do bardziej realnych rozmiarów.

Dobieraj różnorodne zakłady

Oczywiście największą popularnością cieszą się zakłady na rezultat. Dwu i trzydrogowe zakłady jednak nie zawsze będą najbardziej zyskowne. Jeśli chcesz podnieść kurs całkowity kuponu akumulacyjnego, zwróć też uwagę na handicapy oraz zakłady na bramki w opcji poniżej/powyżej. Równie ciekawą opcją, chociaż często dość ryzykowną są zakłady na żółte i czerwone kartki oraz rzuty różne.

Spróbuj swoich sił z zakładami systemowymi

Świetnym sposobem na ułożenie swojej gry opartej na kuponach akumulacyjnych, jest wykorzystanie zakładów systemowych. Dzięki nim możemy wygrać pieniądze nawet jeśli popełnimy błąd przy typowaniu wydarzeń. Mogą to być zakłady typu 2 z 4, 3 z 4 lub 7 z 8.

Uważaj na wysokie stawki

Musimy pamiętać o tym, że długie kupony akumulacyjne cechują się dużo mniejszą szansą trafienia niż zakłady SOLO. Możliwości wygranej wysokich kwot przy postawieniu kilku złotych rozgrzewa wyobraźnię i właśnie tego podejścia lepiej się trzymać. Granie za wysokie stawki przy tak ryzykownych zakładach będzie nierozsądne. Proponujemy grę na AKO z niskimi stawkami, a te większe lepiej zostawić na kupony pojedyncze.

Znajdź solidnego bukmachera

Gdzie grać taśmy? Wybór głównego bukmachera często początkującym graczom sprawia dużo problemu. Na co zwrócić uwagę? Poza bonusami powitalnymi, które pozwalają uzyskać naprawdę duże ilości darmowych środków na grę, niezwykle ważna będzie szeroka oferta rynku zdarzeń, rozbudowany moduł statystyk oraz opcja oglądania bezpłatnych transmisji z meczów. Jeśli chcemy mieć dostęp do zakładów na bieżąco, warto również sprawdzić dostępność aplikacji mobilnej.

Gdzie najlepiej grać taśmy? Zdecydowanie polecamy największych bukmacherów działających w Polsce: STS, Fortuna, Totolotek czy LV BET.

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments