IEM Rio Major 2022 – CS:GO: zakłady bukmacherskie, typy, obstawianie, kursy

To będą intensywne tygodnie dla kibiców Counter Strike’a. Przyszła kolej na kolejny turniej rangi major, czyli mistrzostw świata w najpopularniejszą grę sieciową na świecie. Tym razem jesienna odsłona mistrzostw pod patronatem Valve odbędzie się w Rio de Janeiro. Komu szczęśliwsza okaże się brazylijska ziemia i kto z faworytów zdobędzie tytuł mistrza świata w CS:GO? Sprawdź naszą zapowiedź oraz typy bukmacherskie na IEM Rio Major 2022.

IEM Rio Major 2022 - CS:GO - terminarz
IEM Rio Major 2022 – CS:GO – terminarz

IEM Rio Major 2022 – terminarz

Tradycyjnie jesienna odsłona turnieju major odbędzie się na przełomie października i listopada, jednak w tym roku zmagania odbędą się nieco później niż w poprzednich latach. Pierwsze mecze IEM Rio Major 2022 odbędą się już 31 października, natomiast wielki finał będzie miał miejsce w niedzielę 13 listopada. W poprzednich latach mecze pierwszej fazy majora były rozgrywane już w połowie października. Tym razem jednak zdecydowano się na korektę terminarza i nieznacznie przestawienie w kalendarzu. 

IEM Rio Major 2022 Challengers Stage

Pierwszym etapem turnieju IEM Rio Major 2022 jest faza Challengers, w której biorą udział drużyny z grup Kandydatów i Pretendentów. Rywalizacja trwa od 31 października do 3 listopada. Łącznie w pierwszej fazie turnieju bierze udział 16 drużyn, które rywalizują w systemie szwajcarskim i walczą o przepustkę do Fazy Legend. Połowa z nich, czyli osiem drużyn będzie mogło wziąć udział w kolejnym etapie majora. Przegrani odpadają ze zmagań i zostają sklasyfikowani na samym końcówki łącznej tabeli IEM Rio Major 2022.

IEM Rio Major 2022 Faza Legend

Kolejna faza turnieju IEM Rio Major 2022 jest zaplanowana od 5 do 8 listopada. Udział w niej bierze osiem rozstawionych wcześniej drużyn (Grupa Legend), które w teorii są głównymi faworytami całych mistrzostw. Do puli uczestników dołącza 8 drużyn, które wywalczyły najlepsze miejsce w Challengers Stage. Rywalizacja działa na podobnych zasadach, co poprzedni etap turnieju. Osiem najlepszych zespołów w tabeli będzie mogło wziąć udział w ostatniej części turnieju.

IEM Rio Major 2022 Faza Mistrzów

Decydujący etap mistrzostw, który wyłoni zwycięzcę IEM Rio Major 2022. Pierwsze mecze ćwierćfinałowe odbędą się już 10 listopada, z kolei wielki finał odbędzie się w niedzielę 13 listopada.Rywalizacja polega na pucharowej drabince z systemem play-off. Wszystkie mecze odbywają się w systemie BO3 (Best of 3), czyli w jednym spotkaniu rozgrywane są maksymalnie trzy mapy. 

Major CS:GO w Rio De Janeiro
Gdzie odbywa się Major CS:GO w 2022 roku?

Gdzie odbywa się IEM Rio Major 2022?

Turniej IEM Rio Major 2022 odbywa się w Brazylii. Miastem hostem jest Rio de Janeiro, które po raz pierwszy będzie gościło najlepszych zawodników CS:GO na świecie. Jak dotąd nigdy w Brazylii nie odbywały się mistrzostwa w Counter Strike. Już od dawna spekulowano nad rozgrywaniem turnieju w największym z krajów Ameryki Południowej. Brazylia stanowi bardzo ważną część sceny CS:GO. W 2016 roku brazylijska formacja (FalleN, fer, coldezera, boltz i stevie2k) sięgnęli po mistrzostwo świata na majorze w niemieckim Koeln. 

Brazylia już kilka lat temu była w planach ESL jako miejsce rozgrywania turnieju major. Pierwsze podejście było już w 2020 roku, jednak pandemia koronawirusa uniemożliwiła organizację turnieju. ESL wraz z Valve zmieniło gospodarza i największy turniej w CS:GO odbywał się w Sztokholmie i Antwerpii. Brazylia wciąż była jednak w planach organizatorów i oczekiwano na zniesienie restrykcji związanych z koronawirusem.

W maju 2022 oficjalnie ogłoszono, że IEM Major 2022 odbędzie się w Rio de Janeiro. Areną zmagań będzie Jeunesse Arena, która na co dzień pełni rolę domowej areny jednej z tamtejszych drużyn koszykarskiej. 

Betomania - STS

Kiedy odbywa się IEM Rio Major 2022?

IEM Rio Major 2022 odbędzie się jesienią 2022 roku. Podobnie jak było w poprzednich latach pierwsze mecze turnieju zostaną rozegrane pod koniec października, natomiast decydujące mecze mają odbyć się w listopadzie. Wielki finał przewidziano na 13 listopada. 

Najciekawsze pojedynki na IEM Rio Major 2022
Najciekawsze pojedynki na IEM Rio Major 2022

Najciekawsze pojedynki na IEM Rio Major 2022

Pierwsza faza turnieju IEM Rio Major 2022 przyniesie ze sobą kilka, bardzo ciekawych pojedynków. Stawką fazy Pretendentów i Kandydatów jest awans do Fazy Legend i wizja późniejszej walki o miejsce w drabince pucharowej. Pojedynki odbywają się w formule BO1 (jedna mapa), co może wiązać się z niespodziankami i nie oczekiwanymi rezultatami. Na które pojedynki warto zwrócić uwagę?

Cloud9 vs fnatic (1.50 – 2.40)

Spośród wszystkim, początkowych meczów na IEM Major 2022 ten wydaje się najbardziej interesujący. Rosyjski Cloud9 wymienia się w gronie mocnych faworytów do zwycięstwa. Legendarnej drużyny fnatic nikomu przedstawiać z pewnością nie trzeba, choć warto pamiętać, że dawne fnatic to już daleka przeszłość. Z dawnego składu pozostał tylko KRIMZ i to pod jego dowództwem europejski skład chce wrócić na szczyt. Już na początku mierzą się z faworytem i nie wydaje się, aby mieli większe szanse w bezpośredniej konfrontacji z fnatic. 

Vitality vs Imperial (1.27 – 3.35)

Francuzi meczem z Imperial rozpoczną swoje zmagania w turnieju major. Vitality jest w gronie ścisłych faworytów i już w pierwszym meczu będą chcieli pokazać swoją bardzo wysoką formę. Głębsza analiza tego spotkania jest zbyteczna, bowiem przegrana Vitality jest mało prawdopodobna. W tym zestawieniu warto zastanowić się nad zakładem z handicapem. 

MOUZ vs Outsiders  (1.85 – 1.85)

Najbardziej wyrównana para pierwszej serii gier na IEM Rio Major 2022. Wskazują na to przede wszystkim identyczne kursy na wygranego, ale także notowanie wyniki na międzynarodowej arenie. Oba zespoły spotkały się w połowie października w meczu  ESL Challenger Rotterdam 2022 i górą była rosyjska drużyna Outsiders, która pokonała przeciwnika w meczu BO3. Eksperci wskazują, że kluczowi gracze MOUZ nie potrafią się odnaleźć w ważniejszych meczach i grają wówczas poniżej oczekiwań. Szykuje się wyrównane starcie i w tym momencie większe szanse na zwycięstwo stoją po stronie Outsiders. 

FURIA vs BIG (2.10 – 1.65)

Jedno z ciekawszych spotkań, biorąc pod uwagę fakt, że to pierwszy mecz udziałem brazylijskiej drużyny, czyli formalnego gospodarza turnieju. FURIA w składzie art., yuurih, KSCERATO, saffee i drop nie powinna mieć większego kłopotu z ograniem niemieckiej formacji BIG, jednak historia bezpośrednich spotkań mówi o niezwykłej zaciętości meczów między tymi ekipami. Ma 8 starć oba zespoły mają po 4 wygrane. Eksperci wskazują na Furię, podobnie jak bukmacherzy, którzy wystawili nieco niższe kursy po stronie Brazylijczyków. 

Zakłady na awans do Legends Stage IEM Rio Major 2022

Zanim rozgrywki IEM Rio Major 2022 wejdą w decydującą fazę, drużyny z puli Pretendentów i Kandydatów będą musiały wywalczyć awans do fazy grupowej. Legalni bukmacherzy przedstawili już ofertę zakładów, w których można wytypować zespoły, które awansują do Legends Stage. Łącznie o awans będzie rywalizowało 16 drużyn i 8 z nich awansuje do następnego etapu. 

Faworyci do awansu do fazy legend IEM Rio Major 2022 – typy bukmacherskie

Już w pierwszym etapie znajdują się drużyny, które są znajdują się w ścisłym gronie do zwycięstwa w całym majorze, jednak zanim dotrą do kluczowych etapów, muszą wywalczyć awans w pierwszym rozdziale IEM Major Rio 2022. Mowa tutaj przede wszystkim o Vitality i Cloud9. Oba zespoły nie znalazły się w gronie rozstawionych legend i będą musiały wywalczyć przepustkę do Legends Stage. Kursy na awans obu zespołów to odpowiednio 1.20 i 1.25, co oznacza, że są pewnymi kandydatami do awansu. Bardzo duże szanse ma też OG (1.40), Furia (1.40) i MOUZ (1.45). Według notowań bukmacherów, najmniejsze szanse na awans do fazy grupowej ma zespół Grayhound (8.00). 

Kto faworytem IEM Major 2022 CS:GO?
Kto faworytem IEM Major 2022 CS:GO?

IEM Rio Major 2022 – zakłady bukmacherskie na zwycięzcę 

Głównym zakładem w ofercie długoterminowej są kursy dotyczące zwycięzcy wielkiego finału IEM Major 2022. Przed startem mistrzostw oferta obejmuje wszystkie 24 drużyny, które pojawią się na IEM Rio Major. Wraz z rozwojem pucharowym, oferta będzie się uszczuplać i notowania kursów na pewno ulegną zmianie. Warto już teraz przeanalizować aktualne notowania na poszczególne drużyny w kontekście zwycięstwa IEM Rio Major 2022.

Aktualnie dwie drużyny wydają się mocnymi kandydatami do triumfu, tak jednak wielu komentatorów i analityków CSGO postrzega nadchodzący turniej jako otwarty, w którym potencjalnie może wygrać szeroka pula zespołów. 

Zwycięstwo NAVI na IEM Rio Major 2022  – kursy bukmacherskie

Rosyjsko-ukraiński skład Natus Vincere jest w tym momencie największym faworytem jeśli chodzi o zwycięstwo w IEM Rio Major 2022. Aktualnie druga drużyna w rankingu HLTV stoi najwyżej w notowaniach zarówno u ekspertów jak i bukmacherów. Kurs na to, że „s1mple” i jego zespół wygrają IEM Rio Major 2022 wynosi 5.50 i jest najniższy z całej oferty. NaVi notowało słabsze wyniki na finiszu ligi Pro League co nieco odbiło się na notowaniach, jednak nie zmienia to faktu, że na turnieju major są jednym z głównych kandydatów. Wiele będzie zależało od wspomnianego wcześniej „s1mple”, który jest powszechnie uważany za najlepszego gracza CS:GO na świecie. 

Zwycięstwo Faze na IEM Rio Major 2022  – kursy bukmacherskie

Międzynarodowy skład FaZe rozpocznie majora jako najwyższej sklasyfikowana drużyna w rankingu HLTV. To także obrońca tytułu, który został zdobyty podczas ostatniego turnieju major w Antwerpii. FaZe zdeklasowało konkurencję i wygrało turniej z raptem jedną porażką na koncie. Średnia zwycięstw w ostatnich 3 miesiącach wyniosła zawrotne 76,5%. Aktualny kurs bukmacherski na drużynę FaZe wynosi 6.50. 

ENCE na IEM Rio Major 2022  – kursy bukmacherskie

ENCE jest najniżej notowaną drużyną spośród wszystkich ekip z grupy Legend, jednak nikt nie lekceważy skandynawskiej organizacji. Jeszcze kilka miesięcy temu ENCE było na pierwszym miejscu w rankingu HLTV, jednak seria słabych wyników i mizerny występ na IEM Cologne 2022 przyczynił się to dużego spadku ENCE w notowaniu. Formacja przystąpi do majora na 8. miejsca w rankingu, natomiast kurs u legalnych bukmacherów na zwycięstwo ENCE wynosi 13.00. 

W drużynie „ENCE” zobaczymy polskiego zawodnika Pawła „dycha” Dychę. 25-latek jest uważany za jednego z najlepszych aktualnie polskich graczy Counter Strike’a, znajduje się również najwyżej notowany spośród wszystkich biało-czerwonych występujących na arenie międzynarodowej. Statystyki Dychy z ostatnich trzech miesięcy są bardzo solidne. Średnia fragów na jedną rundę wynosi 0,72, natomiast średnia ratingu 2.0 w całym meczu to 1,13. Porównując obecne liczby notowane przez „dychę” ze statystykami kolegów z drużyny Ence, Polak klaruje się na jednego z kluczowych graczy swojej formacji i dobry występ na IEM Rio Major 2022 z pewnością będzie zależał of dyspozycji gracza znad Wisły. 

Vitality na IEM Rio Major 2022  – kursy bukmacherskie

Francuska drużyna Vitality w ostatnim czasie błyszczy formą na scenie e-sportowej i notuje znakomite wyniki. Poziom gry drużyny znacząco się podniósł po duńskim wzmocnieniu, kiedy to do zespołu dołączyli znani wszystkim Emil „Magisk” Reif i legendarny Peter „dupreeh” Rasmussen. W ostatnich trzech miesiącach średnia zwycięstw drużyny prowadzonej przez aPexa wzrosła do 76%! Vitality jest w gronie faworytów do zwycięstwa na majorze i kurs na Francuzów w zakładach długoterminowych to 7.00. Trzeba jednak pamiętać, że Vitality rozpocznie swój udział już w pierwszej fazie i będzie musiało wywalczyć miejsce w fazie grupowej. 

Zakłady na finalistów IEM Rio Major 2022

Obstawiać można także drużyny, które zakwalifikują się do wielkiego finału IEM Rio Major 2022. Zwycięzca meczu zostanie nowym mistrzem Counter Strike’a i zgarnie największą część z puli nagród. Główny faworytami do miejsca w wielkim finale są wyżej wspomniane drużyny NaVi oraz FaZe, kursy wynoszą odpowiednio 2.75 i 3.00. Czy tak będzie wyglądał wielki finał brazylijskiego turnieju? Eksperci oceniają że jesienny major może być wyrównany i niespodzianki są jak najbardziej prawdopodobne, dlatego kursy pozostałych kandydatów do gry w finale są stosunkowo niskie. 

IEM Rio Major 2022 gdzie obstawiać?

Zakłady na mecze CS:GO są jednymi z najpopularniejszych spośród całej oferty przygotowanej na e-sport. Nie inaczej będzie tym razem i zakłady związane z meczami IEM Rio Major 2022 znajdą się u wszystkich, legalnych bukmacherów na polskim rynku. 

Polecamy skorzystać z naszego rankingu legalnych bukmacherów:

Bonus 1640 PLN z kodem BETOMANIA
5.0
Bonus 100% do 1500 PLN
4.5

IEM Rio Major 2022 w STS

Legalny bukmacher STS ma jedną z najbogatszych ofert zakładów na e-sport. W propozycji zakładów są już obecne kursy na pierwsze spotkania w pierwszej fazie turnieju IEM Rio Major 2022. Aktualnie można obstawiać zwycięzców poszczególnych meczów, jednak niebawem pojawią się także kursy na inne wydarzenia, takie jak długość spotkań, liczba rund oraz różnej maści handicapy. STS wyróżniają także najbardziej konkurencyjne kursy dotyczące turnieju IEM Rio Major 2022 na polskim rynku zakładów bukmacherskich.

W ofercie znajdują się także zakłady długoterminowe, na czele z wytypowaniem zwycięzcy turnieju IEM Rio Major 2022 a także uczestników wielkiego finału, który odbędzie się 13 listopada i wyłoni mistrza świata w Counter Strike’a. Można obstawiać także zespoły, które mają największe szanse na awans do fazy Legend. Tuż przed startem mistrzostw oferta zostanie powiększona i pojawią się nowe zakłady. 

Major CS:GO 2022 w Superbet

Zakłady IEM Rio Major 2022 znajdują się także w ofercie bukmachera Superbet. Aktualnie można obstawić zwycięzców pierwszych spotkań w fazie Kandydatów i Pretendentów. W ofercie na te spotkania są także kursy na to, który zespół jako pierwszy zdobędzie punkty na rozgrywanej mapie. Na dwa tygodnie przed startem mistrzostw Superbet nie przedstawił kursów długoterminowych.

BetFan – zakłady na Major IEM Rio 2022

BetFan na Major IEM Rio 2022 przygotował szereg bardzo ciekawych, unikalnych zakładów. Oprócz standardowej oferty z typowaniem pierwszych meczów, są także zakłady specjalne takie jak: „najrzadziej i najczęściej grane mapy” i „drużyna, która zakończy Legends Stage z bilansem 3:0 lub 0:3”. Można też obstawić, czy któraś z granych map zakończy się wynikiem 16:0. Kus na to zdarzenie to aż 11.00. Pod względem zakładów specjalnych, BetFan przygotował zdecydowanie najciekawszą ofertę. 

forBET – zakłady na Major IEM Rio 2022

Kursy związane z Major IEM Rio 2022 są obecne także u bukmachera forBet. Przed rozpoczęciem turnieju można obstawić wszystkie nadchodzące spotkania pierwszej fazy. Oprócz wskazania zwycięzcy, można także typować kto pierwszy wygra rundę w danej mapie oraz sumę rund z włączeniem dogrywki. 

BetClic – zakłady na Major IEM Rio 2022

Betclic swoim klientom przygotował zakłady na osiem pierwszych spotkań początkowej fazy turnieju Major IEM Rio 2022. W każdym spotkaniu można wytypować zwycięzcę łącznie z dogrywką, są także odrębne zakłady z uwzględnieniem remisu. Wówczas kursy na zwycięzców są nieco wyższe. 

LVbet – zakłady na Major IEM Rio 2022

Legalny bukmacher LVBet przygotował dla swoich klientów oddzielną platformę dotyczącą zakładów esportowych i nie mogło zabraknąć pierwszych zakładów zbliżającego się majora. Oferta nie różni się od innych bukmacherów na rynku. Można obstawiać zakłady na wszystkie, pierwsze mecze początkowej fazy turniejów. Przygotowano też propozycje zakładów pobocznych, takich jak liczba rund. LVbet nie ma w swojej ofercie zakładów długoterminowych z wskazaniem zwycięzcy turnieju. 

Najczęstsze pytania – IEM Rio Major 2022

IEM Rio Major 2022 gdzie oglądać?

Turnieje CS:GO rangi major cieszą się największym zainteresowaniem wśród kibiców Counter Strike’a. Mistrzostwa świata w najpopularniejszą grę sieciową przyciągają setki tysięcy obserwujących i transmisje z meczów notują bardzo wysokie statystyki oglądalnością. Tradycyjnie wszystkie mecze IEM Rio Major 2022 będzie można oglądać na oficjalnych kanałach ESL na platformie Twitch. Mecze będzie można również oglądać bezpośrednio w grze za pośrednictwem HLTV. 

IEM Rio Major 2022 polska transmisja

Transmisje IEM Major również w Polsce mają swoich stałych obserwatorów i to właśnie mecze mistrzowskie przyciągają największą uwagę kibiców i graczy znad Wisły. Jak zawsze dostępna będzie polskojęzyczna wersja streamów, w których zobaczymy najlepszych polskich ekspertów oraz komentatorów. Transmisje będzie można oglądać na oficjalnych, polskich kanałach ESL na platformie Twitch. 

IEM Rio Major 2022 czy Izak będzie komentować?

Głos Piotra „Izaka” Skowyrskiego to fundament meczów CS:GO. Najpopularniejszy komentator e-sportowy w Polsce jest obecny niemal w każdym turnieju rangi major i jego głos towarzyszy kibicom już od lat. Wszystko wskazuje też na to, że Izak będzie jednym z komentatorów na polskim, oficjalnym streamie IEM Rio Major 2022. 

5/5 - (2 votes)
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments