Holm (Ladd) vs Dumont 17 października – najnowsza karta walk UFC Vegas 40

Na UFC Vegas 40 w main evencie zobaczymy walkę Holly Holm (Aspen Ladd) vs Norma Dumont. Wydarzenie zaplanowane jest na 17 października 2021 roku z UFC Apex Arena w Las Vegas, NV. Andrei Arlovski vs Carlos Felipe jest również ogłoszony w walce w wadze ciężkiej na to wydarzenie.

Aktualizacja

Holly Holm kontuzjowana, wypada z walki wieczoru UFC Fight Night 195 z Normą Dumont.

Kłopoty Holly Holm z powrotem do oktagonu nie ustają. Holm została zmuszona do wycofania się ze swojego main eventu.

Holm (14-5 MMA, 7-5 UFC) doznała kontuzji kolana, która spowodowała odwołanie zaplanowanej walki z Normą Dumont (6-1 MMA, 2-1 UFC) na UFC Fight Night 195 17 października.

MMA Junkie zweryfikowało te wieści z osobą bliską sytuacji, która prosiła o anonimowość. Dziennikarz MMA Ariel Helwani pierwszy podał tę wiadomość.

Holm, była zaplanowana do walki z Julianną Peną w maju, ale została zmuszona do wycofania się z powodu problemów z nerkami, które wymagały operacji. Była zarezerwowana do powrotu do 145 funtów po raz pierwszy od czerwca 2018 roku z walką z Dumont, ale nie dojdzie do skutku.

Dumont, tymczasem, szukała podpisanego zwycięstwa w swoim CV po odebraniu back-to-back zwycięstw nad Felicią Spencer i Ashlee Evans-Smith. Brazylijka miała problemy z robieniem wagi w wadze półśredniej, więc przeszła do wagi piórkowej.

Na razie nie wiadomo, czy UFC zdecyduje się na nowe main eventy z krótkim wyprzedzeniem, czy też przeniesie istniejącą walkę na pozycję headlinera.

Czytaj dalej, aby znaleźć pełną kartę walk, wyniki, datę i godzinę rozpoczęcia gali UFC Fight Night: Holm (Aspen Ladd) vs Dumont lub UFC Vegas 40.

Wydarzenie: UFC Vegas 40: Holm (Ladd) vs. Dumont
Data: Sobota, 17 października 2021 r.
Lokalizacja: Apex Arena w Las Vegas, NV

Szczegóły walki Holm (Ladd) vs Dumont

Holm vs Dumont ufc vegas 40

Oczekiwano, że walka w wadze bantamweight kobiet pomiędzy Ketlen Vieira i byłą mistrzynią Strikeforce i UFC w wadze bantamweight kobiet Miesha Tate będzie główną atrakcją tego wydarzenia. Jednak 22 września walka została wycofana z karty walk po tym, jak u Tate wykryto obecność COVID-19. W zamian za to, walka w wadze piórkowej pomiędzy byłą mistrzynią Holly Holm i Normą Dumont została przeniesiona do głównego wydarzenia.

Oczekiwano, że walka w wadze półciężkiej pomiędzy Timurem Valievem i Danielem Santosem odbędzie się w tym samym czasie. Jednak w połowie września Valiev wycofał się z powodu kontuzji i został zastąpiony przez Marcelo Rojo.

Statystyki

Holly Holm vs Norma Dumont
14-5-0 REKORD 6-1-0
Wygrana OSTATNIA WALKA Wygrana
Stany Zjednoczone KRAJ Brazylia
5′ 8″ WZROST 5′ 7″
135.00 LB WAGA 135.00 LB
69 in WYSIĘG 67 in
38 in WYSIĘG NÓG 38.5 in
Aspen Ladd vs Norma Dumont
9-1-0 REKORD 6-1-0
Wygrana OSTATNIA WALKA Wygrana
Stany Zjednoczone KRAJ Brazylia
5′ 6″ WZROST 5′ 7″
137.00 LB WAGA 135.00 LB
66 in WYSIĘG 67 in
38.5 in WYSIĘG NÓG 38.5 in

Pozostałe informacje

Na tym wydarzeniu ma się odbyć walka w wadze muszej kobiet pomiędzy Manon Fiorot i Mayrą Bueno Silvą. Walka była pierwotnie zaplanowana na UFC 266, ale została przełożona z powodu protokołów COVID-19.

Na tym wydarzeniu miała się odbyć walka w wadze muszej kobiet pomiędzy Luaną Caroliną a Maryną Moroz. Jednak pod koniec września, Moroz wycofała się z walki i została zastąpiona przez Sijarę Eubanks.

UFC Vegas 40 – karta walk

UFC Vegas 40 Main Event:

  • 135 funtów: Holly Holm (Aspen Ladd) vs. Norma Dumont

Główna karta UFC Vegas 40:

265 funtów Andrei Arlovski vs. Carlos Felipe
205 funtów Kennedy Nzechukwu vs. Da Un Jung
145 funtów Ludovit Klein vs. Nate Landwehr
125 funtów Luana Carolina vs. Sijara Eubanks
115 funtów Ariane Carnelossi vs. Istela Nunes
185 funtów Julian Marquez vs. Jordan Wright
185 funtów Andrew Sanchez vs. Bruno Silva
135 funtów Daniel Santos vs. Timur Valiev
125 funtów Manon Fiorot vs. Mayra Bueno Silva
170 funtów Ramazan Emeev vs. Danny Roberts

*Karta walk, kolejność walk i liczba pojedynków może ulec zmianie z powodu COVID-19.

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments