UFC Fight Night 195 – zakłady bukmacherskie, kursy i typy, karta wstępna

W sobotę, 16 października, UFC po raz trzeci z rzędu odbędzie się na żywo w Apex Center na gali UFC Fight Night 195 znanej również jako UFC Vegas 40.

Obecnie na karcie wstępnej znajduje się sześć walk, które rozpoczną się o 22:00. W chwili obecnej trwają jeszcze poprawki w rozpisce. Dodatkowo, nie wszystkie kursy bukmacherskie były dostępne w momencie publikacji.

Wejdźmy do oktagonu, aby sprawdzić aktualne kursy na kartę wstępną UFC Fight Night 195 i sprawdźmy, czy te przewidywania są trafne!

Ariane Carnelossi vs. Istela Nunes

Ariane Carnelossi - Istela Nunes - typy bukmacherskie

Nunes zakończyła swój czas w ONE Championship, gdzie przeszła 2-1, i podpisała kontrakt z UFC w 2019 roku. Niestety, została wyskakana przez USADA za nieudany test narkotykowy i została zawieszona na dwa lata.

Cóż, ten czas się skończył i teraz Nunes może w końcu zadebiutować w oktagonie w sobotę. Nie rywalizowała od lipca 2018 roku, co było jej ostatnią walką dla ONE.

Istela to notowana strikerka z rekordem 50-4 w walkach Muay Thai. W MMA ma tylko dwa zwycięstwa przez TKO/KO i jest 4-0, gdy przechodzi na dystans.

Carnelossi wygrała 12 walk z rzędu i zapracowała na szansę w UFC. Zadebiutowała we wrześniu 2019 roku, ale przegrała z Angelą Hill w trzeciej rundzie. Ariane odbiła się w kwietniu 2021 roku i pokonała Na Liang przez TKO w 2 rundzie.

Po zwycięstwie nad Liang, Ariane miała operację pleców z powodu wypadniętego dysku. Taką samą operację przeszła również w 2020 roku. Brazylijka jest już w pełni zdrowa i gotowa na to weekendowe starcie.

10 z jej 13 zawodowych zwycięstw zostało odniesionych przez przerwanie walki, z czego dziewięć przez TKO/KO. Jej bilans to 3-0, jeśli chodzi o walkę na dystansie.

Myślę, że walka otwarcia może być pełna fajerwerków, bo mamy dwie kobiety, które lubią uderzać. W związku z tym, widzę walkę na dystansie ponad 2,5 rundy  i na pełnym dystansie.

Nie widzę, żeby któraś z zawodniczek wygrała przez nokaut. Jeśli chodzi o zwycięzcę, typuję Nunes przez niejednogłośną decyzję. Jej doświadczenie w Muay Thai powinno być decydujące w tym pojedynku.

Ariane Carnelossi Istela Nunes
1.62 2.30

Brandon Davis – Danaa Batgerel – typy bukmacherskie

Brandon Davis był 7-3 w swojej karierze MMA przed zdobyciem szansy na DWCS w sierpniu 2017 roku, gdzie pokonał Austina Arnetta przez jednogłośną decyzję. Ta wygrana załatwiła mu kontrakt z UFC i zadebiutował w styczniu 2018 roku.

Niestety, walki Davisa wewnątrz oktagonu nie poszły tak dobrze. Miał 2-5 w UFC i został wyrzucony dwa lata temu po porażce przez podzieloną decyzję z Giga Chickadze.

Davis nie zrezygnował z kariery w MMA i wygrał cztery walki z rzędu w regionalnych organizacjach zanim dostał szansę powrotu do UFC. Jego ostatnia walka odbyła się w sierpniu 2021 roku, gdzie pokonał swojego przeciwnika przez TKO w 1 rundzie.

Osiem z jego 14 zawodowych zwycięstw zostało odniesionych przez nokaut, w tym cztery przez poddanie i TKO/KO. Jego bilans to 6-6 kiedy walczył na dystansie.

Rekord 7-1 zaprowadził Batgerela do UFC latem 2019 roku, gdzie zadebiutował w sierpniu tego samego roku, ale przegrał przez jednogłośną decyzję z Heili Alatengiem.

Danaa odbił się od dna z dwoma zwycięstwami z rzędu. Oba zwycięstwa przyszły przez TKO w 1 rundzie. W marcu 2020 roku, Batgerel pokonał Guido Cannettiego, a w kwietniu 2021 roku pokonał Kevina Natividada.

Siedem z jego dziewięciu zawodowych zwycięstw zostało odniesionych przez nokaut, w tym pięć przez TKO/KO. Na dystansie jest 2-2.

Ciężko przewidzieć jak długo potrwa ta walka. Widzę jak Batgerel wygrywa przez TKO/KO (trzecia runda). Jednak widzę też, że Davis wytrzyma pełne 15 minut. Myślę, że to Batgerel zwycięży przez jednogłośną decyzję.

Brandon Davis Danaa Batgerel
2.55 1.52

Ludovit Klein vs. Nate Landwehr – zakłady bukmacherskie

Ludovit Klein - Nate Landwehr - zakłady bukmacherskie

Oto intrygujący pojedynek w wadze piórkowej pomiędzy dwoma zawodnikami, którzy przed przystąpieniem do UFC odnieśli wiele sukcesów, ale już w oktagonie nie odnieśli ich aż tyle.

Landwehr przychodzi jako duży underdog i ma tylko 1-2 w UFC. Dołączył się do promocji UFC pod koniec 2019 roku po udanym biegu w M-1 Global, gdzie poszedł 5-0 i zdobył pas mistrzowski w wadze piórkowej.

Niestety, Nate przegrałby swój debiut w UFC w styczniu 2020 roku z Herbertem Burnsem przez KO w 1 rundzie. Odbił się od decyzji wygrywając z Darrenem Elkinsem w maju 2020 roku przed przegraną przez 1 rundę TKO z Julianem Erosą w lutym 2021 roku.

Landwehr miał walczyć w czerwcu, ale został zmuszony do wycofania się z walki z powodu kontuzji. Jest to jego pierwsza walka od ośmiu miesięcy i chce osiągnąć w oktagonie bilans .500.

Osiem z jego zawodowych zwycięstw zostało odniesionych przez TKO/KO. Jest 6-1 jeśli chodzi o walkę na dystansie.

Słowak, Ludovit Klein, wygrał osiem walk z rzędu w regionalnych organizacjach, by jesienią 2020 roku dostać się do UFC. Zadebiutował we wrześniu tego samego roku i pokonał Shane’a Younga przez KO w 1 rundzie.

Jednak w swojej ostatniej walce, w maju 2021 roku, Klein przegrał z Michaelem Trizano przez jednogłośną decyzję i spadł do 1-1 w UFC. Przegrana przerwała również jego trzyletnią passę zwycięstw.

16 z jego 17 zawodowych zwycięstw zostało odniesionych przez nokaut, w tym osiem przez poddanie i TKO/KO. Jego bilans to 1-1, jeśli chodzi o walkę na dystansie.

Biorąc pod uwagę siłę ognia w tym pojedynku, 24 zatrzymania pomiędzy tymi dwoma zawodnikami, nie widzę, żeby ta walka trwała pełne 15 minut. Powiedziałbym, że ta walka zakończy się poniżej 2,5 rundowego O/U, ale nie dotykałbym O/U jeśli będzie to 1,5 rundy.

Ludovit Klein Nate Landwehr
1.32 3.40

Sijara Eubanks – Luana Carolina

Maryna Moroz staje się coraz bardziej nielubiana przez fanów i fighterów po tym jak wycofała się z walki z Luaną Caroliną.

Dla Moroz była to 4 walka z rzędu, w której odwołała lub wycofała się z walki. Nie walczyła od marca 2020 roku. Maryna jest również wyzywana przez Mariyę Agapovą, która twierdzi, że Moroz za jej plecami wygaduje bzdury.

Nie zagłębiając się dalej w króliczą norę życia Moroz, wracamy do karty walk UFC Fight Night 195, gdzie Sijara Eubanks zgodziła się wystąpić z ponad dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Carolina rozpoczęła swoją karierę MMA idąc 4-1, a następnie zdobywając szansę na DWCS w sierpniu 2018 roku, gdzie pokonała Mabelly Limę przez jednogłośną decyzję.

Zwycięstwo zapracowało jej na szansę w UFC, a Luana nie marnowała czasu, bo w maju 2019 roku zgarnęła zwycięstwo przez decyzję nad Priscilą Cachoeirą. Jednak wszystkie emocje związane z jej zwycięstwem w UFC skończyły się w lipcu 2020 roku, kiedy Luana przegrała z Arianem Lipskim.

Karolina w tamtej walce doznała również kontuzji kolana i nie wracała się do klatki przez prawie rok. Luana doszła do siebie po kontuzji i w swoim powrocie w maju pokonała Polianę Botelho przez niejednogłośną decyzję.

Trzy z jej siedmiu zawodowych zwycięstw zostały odniesione przez przerwanie walki, a dwa przez TKO/KO. Jest 4-1 jeśli chodzi o walkę na dystansie.

Eubanks jest związana z UFC od wiosny 2018 roku. Zadebiutowała w czerwcu 2018 roku i poszła 2-0 w swoich pierwszych dwóch podróżach wewnątrz oktagonu. Po gorącym starcie, Sijara przeszła 2-4 przez jej następne sześć walk w UFC.

Ostatni raz walczyła w lipcu 2021 roku i pokonała Elise Reed przez TKO w 1 rundzie. Wygrana przerwała passę dwóch walk przegranych, gdzie przegrała obie walki przez jednogłośną decyzję z Pannie Kianzad i Ketlen Vieira.

Trzy z jej siedmiu zawodowych zwycięstw zostały odniesione przez TKO/KO. Jest 4-6 w walkach na dystansie.

Carolina wygrywała przez decyzję w czterech z ostatnich pięciu walk, podczas gdy Eubanks pokonywała przez dystans w dziewięciu z ostatnich 10 pojedynków. Jej wygrana przez TKO z Reedem przerwała passę dziewięciu walk, w których poddawała się przez decyzję.

Sijara Eubanks Luana Carolina
1.32 3.40

Danny Roberts – Ramazan Emeev – zakłady na walkę

Danny Roberts Ramazan Emeev - kursy bukmacherskie

Danny Roberts wraca do oktagonu po 23 miesiącach od swojej ostatniej walki, którą wygrał przez nokaut w 2 rundzie z Zelim Imadaevem. Zwycięstwo to przerwało również passę dwóch przegranych walk.

Droga Robertsa do tej walki była pełna wzlotów i upadków. Miał walczyć wiosną 2020 roku i wtedy uderzyła w niego pandemia, która odwołała występ. Następnie miał walczyć na Fight Island latem i kontuzja zmusiła go do rezygnacji z tego wydarzenia.

Trzecia walka, która miała się odbyć na UFC Vegas 35 z Timem Meansem na początku tego roku, również została odwołana z powodu pozytywnego wyniku testu na obecność Covida u Robertsa.

Roberts odniósł 13 z 17 zawodowych zwycięstw przez nokaut, z czego osiem przez TKO/KO. Jest 4-0 jeśli chodzi o walkę na dystansie.

Rekord 9-1 w M-1 Global doprowadził Emeeva do UFC, po tym jak organizacja mocno zabiegała o podpisanie kontraktu z Rosjaninem.

Emeev zadebiutował w oktagonie w październiku 2017 roku i szybko zaczął od 3-0. Jednak przegrana decyzja z Anthonym Rocco Martinem przerwała passę siedmiu zwycięskich walk.

Ramazan powrócił do kolumny zwycięstw w lipcu 2020 roku, kiedy to pokonał Niklasa Stolze przez jednogłośną decyzję. Jego następna walka odbyła się w styczniu 2021 roku, gdzie przez niejednogłośną decyzję pokonał Davida Zawadę. Od tamtej pory nie walczył.

10 z jego 20 zawodowych zwycięstw zostało odniesionych przez przerwanie walki, a siedem przez poddanie.

Widzę, że ta walka zakończy się tylko w jeden sposób – Emeev będzie miał podniesioną rękę przez jednogłośną decyzję.

Danny Roberts Ramazan Emeev
3.10 1.37

Andrew Sanchez vs. Bruno Silva – typowanie

Sanchez jest związany z UFC od ponad pięciu lat i ma na koncie bilans 5-4. W ciągu ostatnich dwóch lat na przemian wygrywał i przegrywał, a jego ostatnia walka odbyła się w styczniu 2021 roku. Przegrał z Makhmudem Muradovem przez TKO w 3 rundzie.

Ta przegrana pozbawiła go blasku po zwycięstwie nad Wellingtonem Turmanem w sierpniu 2020 roku przez nokaut w 1 rundzie, które nastąpiło 10 miesięcy po porażce przez decyzję z Marvinem Vettorim.

Osiem z jego 12 zawodowych zwycięstw zostało odniesionych przez nokaut, z czego sześć przez TKO/KO. Jego bilans to 4-3 po walce na dystansie.

Silva miał 14-1 w karierze, która trwała sześć lat i obejmowała wiele organizacji. Ostatecznie zadebiutował w UFC tego lata, gdzie pokonał Wellingtona Turmana przez nokaut w 1 rundzie. Wygrał pięć walk z rzędu przez TKO/KO, z czego cztery w pierwszej rundzie.

17 z jego 20 zawodowych zwycięstw zostało odniesionych przez TKO/KO. Jego bilans to 3-0 w walkach na dystansie.

Wygląda na to, że kryptonitem Silvy jest poddanie. Na szczęście nie będzie musiał się o to martwić w walce z Sanchezem, który ma na koncie tylko dwa zwycięstwa przez poddanie.

Andrew Sanchez Bruno Silva
2.10 1.75
Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments