Darmowe typy na UFC – najlepsze typy w Internecie

UFC typy bukmacherskie – co to jest, gdzie ich szukać i na jakich platformach obstawiać zakłady na MMA? Chcesz obstawić zbliżające się walki i nie wiesz, na jakiego zawodnika postawić? Tutaj z pomocą przychodzą przygotowywane przez naszych specjalistów UFC typy bukmacherskie oraz szczegółowe analizy dostępnych zakładów!

Jesteś miłośnikiem walki? Super, w STS możesz postawić swoje typy! Z kodem BETOMANIA otrzymasz 1500 PLN bonusu. Kliknij tu i odbierz nagrodę.

Bezwątpienia MMA, czyli mieszane sztuki walki, zyskują na całym świecie coraz większą popularność. To aktualnie jeden z najprężniej rozwijających się sportów, który na trybuny oraz przed ekrany telewizorów przyciąga niezliczone rzesze kibiców ceniących sobie pełną adrenaliny sportową rozrywkę.

Rosnące zainteresowanie oglądaniem sportów walki bardzo dobrze widoczne jest w naszym kraju, gdzie lokalne oraz zagraniczne gale cieszą się dużo większą popularnością od królującego jeszcze do niedawna boksu. Proporcjonalnie do coraz większego zainteresowania tym sportem, rośnie także ilość zawieranych zakładów bukmacherskich, gdzie gracze typują zwycięzców emocjonujących walk w klatkach. Tutaj podobnie jak w przypadku piłki nożnej, niezwykle przydatne okazują się typy bukmacherskie na mieszane sztuki walki.

Również w naszym kraju transmisje z gali UFC podbijają serca coraz większej ilości fanów sportu na najwyższym poziomie. Jednak warto pamiętać o tym, że zdecydowanie największy wkład w to mieli Maciej Kawulski oraz Martin Lewandowski, którzy stworzyli jedną z najlepszych europejskich federacji MMA – KSW, czyli Konfrontacja Sztuk Walki.

Co to jest UFC?

UFC, czyli Ultimate Fighting Championship to największa i najpopularniejsza federacja specjalizująca się w organizowaniu zawodowych walk zawodników reprezentujących różne style oraz dyscypliny.

Organizacja ta buduje swoją markę już od 1993 roku, kiedy to Arta Davie i Roriona Gracie zorganizowali swoją pierwszą galę. Mimo iż teraz UFC jest dla większości fanów sportów walki prawdziwym symbolem i zdecydowanie najlepszą federacją na świecie, to do momentu podpisania umowy z telewizją Fox Sports pozostawała w cieniu japońskiej organizacji PRIDE. Kontakt o wartości 700 milionów dolarów sprawił, że UFC stała się w niedługim czasie prawdziwym liderem i zaczęła przyciągać rzesze fanów, ale też najzdolniejszych zawodników. UFC przez lata swojej działalności wypromowała wielkie nazwiska, które na zawsze wpisały się już w historię tego sportu – między innymi Conor McGregor oraz Anderson Silva.

Co trzeba wiedzieć o walkach w UFC?

Ile trwa walka w UFC i kiedy się kończy?

typy ufc

Walka UFC trwa trzy rundy, z czego każda liczy pięć minut. Wyjątkiem są walki wieczoru oraz o mistrzostwo, gdzie zawodnicy toczą większa ilość rund. Przerwy pomiędzy rundami trwają równą minutę. Walka może zostać zakończona przed czasem w przypadku poddania (np. poprzez odklepanie), nokaut, nokaut techniczny lub dyskwalifikacji. Walkę kończy również decyzja sędziego, gdy stwierdzi, że jeden z zawodników nie jest w stanie już dłużej walczyć.

Czy wszystkie chwyty w UFC są zabronione?

Co prawda walki UFC zdecydowanie pozwalają na dużo, ale wbrew pozorom nie wszystkie ciosy są tutaj dozwolone. Podczas walki MMA w UFC zabronione jest między innymi:

 • uderzanie głową,
 • ciosy w gardło,
 • gryzienie,
 • atakowanie oczu,
 • ataki na krocze,
 • kopanie w głowę leżącego lub kucającego zawodnika.

Jakie są kategorie wagowe w UFC?

Ilość kategorii wagowych UFC zmieniała się z biegiem lat. Początkowy były jedynie cztery klasyczne, czyli kogucia, lekka, średnia i ciężka. Teraz jednak łącznie z podziałem na kobiety i mężczyzn mamy ich aż 12!

Kategorie mężczyzn w UFC:

Waga musza 56 kg
Waga kogucia 61 kg
Waga piórkowa 65 kg
Waga lekka 70 kg
Waga półśrednia 77 kg
Waga średnia 84 kg
Waga półciężka 93 kg
Waga ciężka powyżej 93 kg

Kategorie kobiet w UFC:

Waga słomkowa kobiet 52 kg
Waga kogucia kobiet 61 kg

Jakie sporty walk biorą udział galach w UFC?

Jak sama nazwa wskazuje, MMA, czyli Mixed Martial Arts, to mieszanka różnych sportów oraz tradycyjnych sztuk walk. Do walki w klatce wychodzą zatem zawodnicy trenujący praktycznie wszystkie techniki, a w tym te uderzane i grapplingowe. Nie brakuje tutaj osób trenujących boks, kick-boxing, boks tajski, zapasy, judo i brazylijskie jiu-jitsu.

Mimo iż każda ze sztuk walki ma swoje wady i zalety, to finalnie większość zawodników typowo stójkowych i tak zaczyna naukę walki w parterze, będącej jednym z nieodłącznych elementów całego widowiska.

Obstawianie walki UFC u bukmacherów

Działający legalnie w Polsce bukmacherzy oczywiście dostrzegają rosnący popyt na zakłady, w których gracze mogą obstawiać walki MMA najpopularniejszych federacji na świecie – w tym oczywiście walki UFC. Co więcej, w ofercie polskich bukmacherów nie brakuje też zakładów na boks, kick-boxing czy grappling.

Ponieważ na bieżąco uczestniczymy w rozwoju polskiego rynku zakładów bukmacherskich, a przy tym żywo interesujemy się sportami walki, przygotowaliśmy wyjątkowe miejsce w sieci, gdzie prezentujemy darmowe typy bukmacherskie oraz najatrakcyjniejsze bonusy dla nowych i stałych graczy.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę i stawiasz pierwsze zakłady bukmacherskie, czy może posiadasz już duże doświadczenie w obstawianiu UFC, typy przygotowane przez osoby obeznane w świecie sportów walk zdecydowanie ułatwiają regularne wygrywanie niemałych pieniędzy.

Darmowe typy bukmacherskie na UFC

Zakłady bukmacherskie są obecne w sportach walki praktycznie od zawsze. Przykładowo w Tajlandii, gdzie muay thai jest prawdziwym sportem narodowym, obstawianie wyników walk toczonych na profesjonalnych ringach stało się wręcz tradycyjnym i nieodłącznym elementem obowiązkowym każdych zawodów. My na szczęście możemy obstawiać sporty walki w dużo bezpieczniejszy i przyjemniejszy sposób. Co więcej, mamy szansę się do tego odpowiednio przygotować.

Tutaj właśnie z pomocą przychodzą przygotowane na sporty walki typy – w tym na UFC. Dzięki nim rozeznamy się w dokładnej sytuacji między dwoma zawodnikami spotykającymi się w klatce. Sporty walki to wyjątkowy przedmiot do analiz, a gdy dodamy do tego fakt, iż spotykają się reprezentanci zupełnie odmiennych technik, robi się naprawdę ciekawie. Piękno tego sportu znajduje odzwierciedlenie w kursach bukmacherskich, które nieraz pozwalają wygrywać dużo większe pieniądze niż w przypadku popularnych dyscyplin zespołowych.

Czym się różni MMA od UFC i KSW?

Te trzyliterowe skróty często mogą wprowadzać w błąd, zwłaszcza osoby dopiero zaczynające interesować się sportami walki. Jaka zatem jest różnica między MMA, a UFC i KSW? Zacząć należy od tego, że MMA, to skrót od Mixed Martial Arts, co oznacza dyscyplinę sportową. Tak jak mamy boks, tenis, czy piłkę nożną, tak samo mamy mieszane sporty walk. UFC i KSW to natomiast federacje, które zrzeszają zawodników i organizują ich walki. Porównać je można do UEFA organizującej między innymi piłkarskie mistrzostwa europy.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie na UFC?

Wiemy już czym jest MMA i UFC, czas na to, aby przyjrzeć się dokładniej dostępnym zakładom bukmacherskim. Na co zwrócić uwagę i co obstawiać?

Jak w przypadku każdej dyscypliny dostępnej w ofercie bukmachera, trzeba znać podstawowe zasady oraz zrozumieć co oznaczają poszczególne zakłady. Tutaj często mamy o tyle utrudnione zadanie, że stają naprzeciwko siebie zawodnicy reprezentujący całkiem odmienne style. To podstawowa kwestia, na którą należy zwracać uwagę podczas obstawiania walk UFC. Nie bez znaczenia jest także kategoria wagowa zawodników. Co więcej, nie brakuje w MMA pojedynków, najczęściej określanych mianem freak fight, kiedy do klatki wchodzą zawodnicy o znacznych różnicach w masie ciała. Zacznijmy jednak od podstaw – jakie zdarzenia na UFC obstawimy u bukmacherów?

Sporty walki – podstawowe zakłady

Udostępniane przez bukmacherów zakłady na UFC z pewnością będą znajome wszystkim fanom boksu, gdyż zasadniczo możliwości rozstrzygnięcia pojedynku są podobne. Należy jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do boksu, w MMA zawodnicy nie są liczeni po upadku na deski. Tutaj decyzję o przerwaniu podejmuje sędzia. Natomiast nie brakuje też dodatkowych opcji urozmaicających obstawianie walk MMA. Oto najpopularniejsze zdarzenia, jakie obstawimy u większości bukmacherów udostępniających zakłady na UFC:

 • Klasyczny zakład trójdrogowy (1X2) – To zakład dobrze znany między innymi z piłki nożnej, który obejmuje trzy scenariusze zakończenia danej walki: zwycięstwo pierwszego zawodnika, remis, oraz wygraną drugiego fightera.
 • Zakład dwudrogowy (12) – 12 to okrojona wersja wyżej opisanego zakładu trójdrogowego. W tym wypadku obstawiamy jedynie zwycięstwo jednego z zawodników uczestniczących w walce.
 • Zakład dwudrogowy (12) na wygraną przed czasem – Podobnie jak wyżej typujemy tutaj zwycięzcę pojedynku z tą różnicą, że walka musi zakończyć się przed czasem.
 • Zakład dwudrogowy (12) na punkty – Walki oczywiście mogą się kończyć także już po regulaminowym czasie, a wtedy decydują punkty naliczane przez sędziów.
 • K.O. / T.K.O – Zakład, w którym typujemy, czy walka zakończy się przed czasem poprzez klasyczny nokaut lub nokaut techniczny.
 • Walka zakończy się przed czasem – Tutaj mamy tylko dwie możliwości „tak/nie”. Poprzez obstawienie „tak” zakładamy, że walka zakończy się nokautem, nokautem technicznym, zostanie przerwana przez sędziego, lub jeden z zawodników się podda.
 • Walka zakończy się przez poddanie – W tym wypadku walka musi zakończyć się technicznym nokautem.
 • Liczba rozpoczętych rund – Podobnie jak w piłce nożnej, gdy obstawiamy ilości bramek, tak w MMA typujemy rozpoczęte rundy, na przykład więcej niż 1,5 lub mniej niż 2,5.
 • Zakład na wygraną zawodnika w dane rundzie – W przypadku obstawienia „tak” to jedne z najkorzystniejszych kursów spośród wszystkich zakładów na MMA, jakie oferują bukmacherzy. W tym wypadku musimy poprawnie wytypować nie tylko rundę, w której zakończy się walka, ale i jej zwycięzcę. Przykładowy typ: wygrana pierwszego zawodnika w trzeciej rundzie.

Jak obstawiać UFC i wygrywać?

Jak obstawiać walki UFC

Zdecydowanie najbezpieczniejszym, a co za tym idzie najpopularniejszym rodzajem zakładu bukmacherskiego w MMA jest ten na rezultat pojedynku. W tym wypadku może to być 1X2, gdzie dopuszczamy remis, lub 12, czyli konkretny typ na zwycięzcę.

Dla graczy szukających większych wrażeń, ale również wyższych wygranych, czekają zakłady bardziej szczegółowe. Jak wyżej wspomnieliśmy, zdecydowanie najkorzystniej wyglądają te dotyczące wygranej jednego z zawodników w wytypowanej przez nas rundzie. Takie zakłady bukmacherskie jednak wymagają już większej wiedzy lub odrobiny szczęścia. Oczywiście z pomocą przychodzą tutaj pewne typy bukmacherskie, które poparte analizą naszych specjalistów pomagają podjąć właściwe decyzje.

Na co zwrócić uwagę obstawiając walki MMA? Jedną z kluczowych kwestii podkreślanych przez typerów, jest waga zawodników. Kategoria wagowa, w której występują często decyduje o sposobie zakończenia pojedynku pojedynek. Dlaczego tak się dzieje? Waga ciężka w MMA, podobnie jak w boksie, zawsze cechuje się odrobinę mniejszą dynamiką, co nadrabia siłą ciosów. Nie należą tutaj do rzadkości klasyczne nokauty w stójce. Inaczej jest w przypadku niższych kategorii wagowych, gdzie warto przemyśleć obstawienie zakładu na zakończenie walki decyzją sędziowską. Waga zawodników często wpływa też na długość walki – czyli zakład na ilość rozpoczętych rund. Lżejsi zawodnicy dużo częściej toczą pojedynki w pełnym wymiarze czasu, aniżeli reprezentanci wagi ciężkiej.

Co obstawiać poza UFC w zakładach bukmacherskich?

Gale organizowane przez UFC to zdecydowanie absolutna czołówka światowego MMA. Jednak wraz z rozwojem mieszanych sztuk walk coraz mocniej inne federacje depczą po piętach Ultimate Fighting Championship. Na co zatem warto stawiać poza UFC?

Bellator MMA – To druga pod względem popularności i wielkości federacja organizująca gale są z niemałym rozmachem. Bellator może pochwalić się solidną kartą zawodników, gdzie nie brakuje fighterów wcześniej walczących pod szyldem UFC.

KSW – Konfrontacja Sztuk Walk to polska federacja, która poniekąd zapoczątkowała modę na MMA w naszym kraju. KSW to zdecydowanie jeden z największych graczy wśród europejskich federacji, a gale organizowane są z rozmachem, jakiego nie powstydziliby się nawet Amerykanie.

Fame MMA – Gale Fame to stosunkowo nowa federacja skupiająca się na organizowaniu tak zwanych freak fight’ów. Do klatki wchodzą tutaj przede wszystkim influencerzy, czyli internetowy celebryci znani ze swojej twórczości na YouTube, Instagramie czy TikToku. Nie brakuje tu też muzyków, a w tym najpopularniejszych raperów.

Walki UFC i KSW– u kogo obstawiać?

Walki MMA, a w tym gale UFC dostępne są praktycznie u każdego legalnego bukmachera w Polsce. Sztuki walki w naszym kraju cieszą się coraz większą popularnością, a trend ten oczywiście przekłada się na dostosowywanie oferty zakładów do wymagań fanów tego sportu. Gdzie zatem warto obstawiać zakłady bukmacherskie na walki MMA w UFC?

Dlaczego warto wybierać legalnych bukmacherów?

Na wstępie warto wspomnieć o tym, że gracze zdecydowanie powinni wybierać tylko licencjonowanych bukmacherów. Każda firma, która chce organizować zakłady wzajemne w Polsce, musi spełnić określone w ustawie wymagania oraz legitymować się otrzymana od Ministerstwa Finansów odpowiednią licencją. To szczególnie ważne, gdyż obstawianie w firmach bez licencji uznawane jest za udział w nielegalnych grach hazardowych, co klasyfikuje się jako przestępstwo skarbowe.

Kary za udział w nielegalnych grach hazardowych

Należy pamiętać o tym, że w przypadku ujawnienia przez organy rządowe faktu, iż korzystamy z oferty nielegalnych bukmacherów, narażamy się na wysokie kary pieniężne. Aktualnie jest to grzywna o wartości 120 stawek dziennych, czyli aż 8400 złotych. Co więcej, kary mogą sięgać nawet powyżej 100,000 złotych, gdy postępowanie zostanie wszczęte także przez Urząd Skarbowy oraz Izbę celną.

U jakich bukmacherów obstawiać w UFC typy?

W pierwszej kolejności polecamy zapoznać się z ofertami największych legalnie działających w Polsce bukmacherów. Bukmacherzy tacy jak STS, Fortuna czy LVBet udostępniają swoim użytkownikom najobszerniejszą ofertę zdarzeń na walki MMA, a przy tym przewyższają konkurencję pod względem wysokości kursów oraz atrakcyjności bonusów bukmacherskich. Należy pamiętać też o tym, że o ile piłka nożna, tenis, czy koszykówka, są bardzo dobrze zagospodarowane praktycznie u każdego bukmachera, tak walki MMA przez niektórych traktowane są wciąż po macoszemu. Dlatego poniżej przedstawiamy najlepsze naszym zdaniem platformy do obstawiania UFC, ale też innych gali MMA – KSW czy FAME MMA.

Bonusy bukmacherskie na walki MMA

Zanim jednak przejdziemy do samej oferty na zakłady bukmacherskie MMA, nie sposób dodać kilka słów odnośnie do samych bonusów na zakłady wzajemne. Pierwsze zakładanie konta u bukmachera lub zmiana platformy, to zawsze świetna okazja do uzyskania darmowych środków na grę. Kto w tej kategorii prezentuje się w Polsce najlepiej? Naszym skromnym zdaniem, ale i według niezależnych badań przeprowadzonych przez Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk (IBS PAN) oraz Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu (WSB), najlepszy bonus powitalny wśród działających legalnie w Polsce bukmacherów przygotował dobrze znany, pomarańczowo-niebieski STS. To właśnie tam nowi gracze mogą liczyć na najkorzystniejszy pakiet bonusów powitalnych, a co więcej, dzięki wpisaniu podczas rejestracji kodu BETOMANIA, dodatkowo zwiększamy jego wartość!

STS

STS to zdecydowanie najpopularniejszych bukmacher w Polsce i trzeba przyznać, że ta pozycja jest w pełni zasłużona. Na pochwałę zasługuje jeden z najlepszych serwisów do obstawiania zakładów online, wysokie kursy, oraz bogato obstawione rynki zdarzeń. Jak na rynkowego lidera przystało, STS nie pozwala sobie na żadne braki w ofercie, co oczywiście dotyczy też zakładów na walki MMA. Użytkownicy serwisu mogą obstawiać wyniki sztuk walki w UFC, KSW, oraz pojedynków w ramach gal: Bellator, Armia Fight Night, I Am Fighter, UFC Fight Night, a także Oktagon MMA.

Warto podkreślić, że na graczy decydujących się założyć konto w STS czeka najatrakcyjniejszy bonus na rynku. Aktualnie, po wpisaniu kodu BETOMANIA jest to: 1500 złotych bonusu od depozytu, 29 złotych bonusu bez depozytu i 30 złotych w ramach zakładu bez ryzyka!

Fortuna

Zakłady bukmacherskie Fortuna to zdecydowanie jedna z najlepszych propozycji dla fanów naszej rodzimej federacji KSW, gdyż w 2020 roku została jej oficjalnym sponsorem. Dzięki temu, że Fortuna współpracuje z KSW, to właśnie tutaj gracze mogą liczyć na obszerną ofertę zdarzeń na wali MMA spod szyldu Konfrontacji Sztuk Walk.

Należy natomiast przyznać, że i bez tego partnerstwa Fortuna znajduje się w czołówce firm bukmacherskich godnych polecenia. To jeden z lepiej przygotowanych platform do obstawiania zakładów wzajemnych w Polsce, a ilość rynków zdarzeń pozwala odnaleźć się tu zarówno początkującym, jak i prawdziwym zawodowcom.

Fortuna udostępnia swoim graczom zakłady bukmacherskie na UFC, UFC Fight Night, KSW, Armia Fight Night czy nawet debiutującą High Leauge.

LVBet

Bukmacher LVBet to jeden z młodszych graczy na rynku, ale konsekwentnie buduje swoją pozycję. Oferta na zakłady dotyczące sportów walk może nie onieśmiela, natomiast konsekwentnie jest rozwijana. Warto podkreślić fakt, iż LVBet stara się w świecie MMA na bieżąco być widoczny. Stało się tak między innymi dzięki umowie sponsorskiej z federacją FAME MMA, która zapewnia LVBet wyłączność na przyjmowanie zakładów w ramach najpopularniejszych w Polsce freak fight’ów.

Poza walkami w ramach FAME MMA, gracze w LVBet mogą typować wyniki pojedynków podczas gal UFC, Bellator i KSW.

Darmowe typy na UFC i KSW

Jak wspomnieliśmy już powyżej, zakłady bukmacherskie na MMA, a w tym UFC w teorii nie są przesadnie skomplikowane. Ilość możliwych scenariuszy oraz rynki zdarzeń będzie tu dużo skromniejsza niż ma to miejsce na przykład w piłce nożnej. Sztuka poprawnego obstawiania MMA natomiast opiera się na odpowiedniej analizie wychodzących do klatki zawodników. Nie brakuje tutaj niespodzianek, a poprawne wytypowanie tego, w której rundzie zakończy się walka, wymaga niemałej wiedzy na temat uczestników walki, ich techniki oraz aktualnej formy. Ponieważ żywo interesujemy się sceną MMA nie tylko w Polsce, ale i za oceanem, pragniemy się dzielić z naszymi czytelnikami naszą wiedzą, udostępniając darmowe typy na UFC, KSW oraz pozostałe gale różnych federacji.

Na naszej stronie znajdziecie dokładne analizy nadchodzących spotkań, konkretne typy na UFC i przykładowe kupony. Przypominamy jednak, że jak to w sporcie bywa, niczego nie da się w 100% przewidzieć. Dlatego sugerujemy podchodzić do uprawiania hazardu, jak do rozrywki dodającej szczyptę emocji do oglądanych walk niż pełnoprawnego sposobu na zarabianie pieniędzy.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o pewne typy na UFC

Czy prezentowane na stronie typy bukmacherskie są faktycznie darmowe?

Zdecydowanie tak! Wszystkie prezentowane na naszej stronie typy bukmacherskie na sporty walki, typy prezentowane na przykładowych kuponach, a także analizy nadchodzących pojedynków są absolutnie bezpłatne.

Gdzie obstawiać sztuki walki?

Typy bukmacherskie na MMA dostępne są praktycznie u większości legalnie działających bukmacherów w Polsce – jak na przykład umowa na wyłączność dla LVBet na walki Fame MMA. Różnice mogą polegać na dostępności poszczególnych federacji. Zdecydowanie największy wybór w zakładach bukmacherskich na sporty walki mają gracze w STS, Fortuna oraz LVBet.

Czy bonusy bukmacherskie obowiązują podczas stawiania kuponów na sporty walki?

Jasne! Co prawda wszystko zależy od konkretnego bonusu, ale w większości wypadków, gdzie gracze otrzymują bonusowe środki od wpłaty, czy bezpieczne zakłady bez depozytu, mogą wykorzystać bonus w dowolny sposób – w tym w zakładach bukmacherskich na sporty walki UFC, KSW czy Fame.

Ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments