Czechy – Dania – typy i kursy na 1/4 finału EURO 2020

Czechy – Dania to pierwsza para ćwierćfinałowej fazy Euro 2020. Jest ona o tyle zaskakująca, że Czesi mieli w 1/8 finału za rywala Holandię, która była pretendentem do wygrania całego turnieju. W fazie grupowej piłkarze De Boera grali efektownie, a przy tym efektywnie, aczkolwiek w spotkaniu z Ukrainą mieli swoje problemy. Duńczycy podnieśli się po tragedii, jaka rozegrała się podczas pierwszego spotkania grupowego. Czy ćwierćfinały także będą obfitować w same niespodzianki? Nie można tego wykluczyć, ale już w fazie 1/4 finału Euro 2020 zmierzą się ze sobą zespoły uznawane za czarnego konia turnieju. Niestety, ale któryś z zespołów będzie musiał już odpaść, a szkoda, bo obie ekipy zasługują na to, aby grać dalej!

Czechy – Dania – czego warto oczekiwać?

Czechy - Dania - typy i kursy

Czesi to zespół, który sprawił niespodziankę awansując z grupy do fazy pucharowej. Następnie w 1/8 finału pokonali faworyzowanych Holendrów, którzy mieli wygrać cały turniej. Eksperymenty ze składem selekcjonera Holandii w końcu nie wypaliły, więc tym bardziej kibice Oranje będą mieli okazję, aby wyrazić swoje niezadowolenie. Podopieczni Jaroslava Silhavy’ego to solidna ekipa, która cały czas trzyma swój poziom. Tak, jak kiedyś liderami zespołu byli Tomas Rosicky i Milan Baros, tak teraz Patrik Schick wiedzie zespół ku zwycięstwu w każdym spotkaniu. A warto nadmienić, że jego sezon w klubie nie należał do zbytnio udanych. To jednak pokazuje, że piłka nożna potrafi zaskoczyć i tak też się stało i tym razem.

Reprezentacja Danii awansowała do 1/8 finału Euro 2020 prawdziwym cudem. Duńczycy wygrali tylko jedno spotkania, z Rosjanami, którym strzelili cztery bramki. To wystarczyło do tego, aby awansować z grupy. W kolejnej fazie mierzyli się już z lepszym zespołem, aczkolwiek w ich zasięgu. Nikt jednak nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Piłkarze trenera Kaspera Hjumlanda rozgromili więc drużynę Walii, strzelając im cztery bramki. W ciągu dwóch spotkań Dania zdobyła więc osiem goli i straciła tylko jednego. To sprawia, że są oni faworytem w spotkaniu z niżej notowanymi Czechami.

Można jednak domniemać, że gdyby nie traumatyczne wydarzenia z pierwszego spotkania, to Duńczycy awansowaliby z innej pozycji. Wszak w meczu z Finami oddali aż 23 strzały, z czego 19 przed przerwaniem spotkania. Jeśli zespół Kaspera Hjumlanda dalej będzie tak efektywny w swoich poczynaniach, to można  spodziewać się kolejnego wysokiego wyniku, a to okazja takze dla typerów!

Czechy – Dania – typy bukmacherskie na mecz

Typy na ten mecz pokazują, że zdecydowanym faworytem są Duńczycy. Niemniej w spotkaniu Czech z Holandią nasi południowi sąsiedzi także byli spisywani na straty, a jednak potrafili sprawić ogromną sensację. Biorąc pod uwagę jeszcze formę strzelecką Duńczyków można pokusić się o obstawienie zakładu z wysoką liczbą bramek.

Dania – Czechy – gdzie obstawiać?

Spotkanie Dania – Czechy można obstawiać u wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce. Zdecydowanie najbogatszą ofertę rynków na ten mecz ma STS. Warto także zwrócić uwagę na ofertę Fortuny, która również przygotowała specjalne bonusy na czas Euro 2020. Wszystkie mecze ćwierćfinałowe można obstawiać także u innych bukmacherów, jak eToto, czy Superbet.

Czechy – Dania – kursy bukmacherskie

Czechy Dania kursy bukmacherskie

Jak wyglądają kursy na spotkanie Dania – Czechy? Sprawdźmy to na przykładzie STS i Fortuny.

Dania – Czechy kursy bukmacherskie w Fortunie:

Wygrana Danii Remis Wygrana Czech
2.20 3.26  3.55

Dania – Czechy kursy bukmacherskie w STS:

Wygrana Danii Remis Wygrana Czech
2.15 3.15  3.75

Jak widać po kursach bukmacherskich zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu będą Duńczycy. Nie można jednak zapominać o tym, że również Czesi są rozpędzeni i naładowani energią po zwycięstwie 2:0 na Oranje. Jak zakończy się ten mecz? Kto awansuje dalej? Przekonamy się o tym 3 lipca w Baku!

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments