Chorwacja – Hiszpania – typy bukmacherskie i kursy

Faza grupowa Euro 2020 już za nami, a to oznacza, że poznaliśmy pary, które spotkają się w ⅛ finału! Mecze rozegraną zostaną między 26 a 29 czerwca, a patrząc na dotychczasowe wyniki spotkań, z pewnością czekają nas piękne piłkarskie momenty i niesamowite emocje. Właśnie na to liczymy między innymi w meczu Chorwacja – Hiszpania, a w dzisiejszym artykule zastanowimy się nad tym, na kogo warto postawić i sprawdzimy jakie kursy oferują polscy bukmacherzy. Zapraszamy!

Hiszpania Chorwacja mecz euro 2020

Chorwacja – Hiszpania – czy warto obstawiać?

Hiszpanie, mimo iż od lat są jedną z topowych europejskich reprezentacji w piłce nożnej, rozgrywki grupowe zakończyli dopiero na drugim miejscu w tabeli. Dwa remisy (w tym z Polską) sprawiły, że to Szwedzi zrobili niespodziankę i okazali się najmocniejszą ekipą w grupie E.

W przypadku Chorwatów nie można zapominać o tym, że to aktualni wicemistrzowie świata, a w ich składzie najgroźniejszą bronią jest Luka Modrić, który w meczu z walecznymi Szkotami zapewnił swojej reprezentacji awans.

Takie spotkania zawsze wzbudzają duże zainteresowanie wśród fanów zakładów bukmacherskich. Zwłaszcza gdy szanse jednej z drużyn wcale nie są tak jednoznacznie przesądzone, co nie znajduje odzwierciedlenia w kursach.

Hiszpania – Chorwacja – gdzie warto obstawiać mecz 1/8 finału Euro 2020?

Pierwszy gwizdek podczas meczu Chorwacja – Hiszpania usłyszymy już 28 czerwca o godzinie 21:00. Zatem na obstawianie zwycięzcy lub konkretnego wyniku wcale nie zostało wiele czasu. Gdzie warto obstawiać mecz Chorwacja – Hiszpania?

W pierwszej kolejności polecamy sprawdzić ofertę największych legalnych bukmacherów w Polsce. Firmy takie jak STS czy Fortuna nie tylko jako pierwsze udostępniają kursy, ale też dbają o ich odpowiednią wysokość, co bezpośrednio przekłada się na wysokość wygranych. Nie bez znaczenia są także wszelkie promocje, które zwłaszcza podczas Euro 2020 warto wykorzystać. Tutaj bez wątpienia rynkowym liderem w kwestii bukmacherskiego bonusu na start jest STS. Co więcej, zostało to potwierdzone w niezależnych badaniach przeprowadzonych przez Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk oraz Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu.

Chorwacja – Hiszpania – kursy bukmacherskie

Chorwacja Hiszpania kursy bukmacherskie

Na jakie propozycje kursów możemy liczyć w przypadku meczu Chorwacja – Hiszpania? Sprawdziliśmy ofertę dwóch największych legalnie działających w Polsce bukmacherów: STS oraz Fortuny.

Kursy w STS:

Chorwacja Remis Hiszpania Zakłady z podpórką
6.20 3.45 1.67 1x – 2.19 / x2 – 1.14

Kursy Fortuna:

Chorwacja Remis Hiszpania Zakłady z podpórką
6.00  3.65 1.68 1x – 2.27 / x2 – 1.15

Jak dobrze wiemy, kursy bukmacherskie są bezpośrednim odwzorowaniem szans na wystąpienie danego zdarzenia. Takie prawdopodobieństwo wyliczają profesjonalni analitycy sportowi danej firmy bukmacherskiej. Przeliczając kurs 1.67 na Hiszpanię, otrzymamy około 60% szans na zwycięstwo La Roha. Czy to oznacza, że Chorwaci nie mają żadnych szans?

Chorwacja – Hiszpania – typy bukmacherskie

Hiszpania podczas każdego z międzynarodowych turniejów stawiana jest w roli jednego z faworytów do sięgnięcia po puchar. Przekłada się to także na kursy bukmacherskie, które na La Roha jasno wskazują, w kim analitycy sportowi upatrują zwycięzcy w pojedynku z Chorwatami. Należy jednak zauważyć, że na trzy grupowe mecze Hiszpanie aż dwa zremisowali (1:1 z Polską oraz 0:0 ze Szwedami), a wygrali jedynie w meczu ze Słowakami.

Chorwaci natomiast pokazali w tym turnieju serce do walki. Mimo iż prezentują się słabiej niż podczas Mistrzostw Świata 2018, to wciąż potrafią stwarzać realne zagrożenie – wszak z walczącymi do upadłego Szkotami wygrali 3:1. Świetnym przykładem na to, jak serce do walki ma duże znaczenie, byli już w tym turnieju Węgrzy, którzy, mimo iż odpadli w fazie grupowej, to przez wielu uznawani są za największych zwycięzców Euro 2021.

Jakie typy poza zwycięstwem?

Analizują bezpośrednią historię spotkań obu reprezentacji, ciekawie wygląda również typ na ilość bramek. Biorąc pod uwagę statystyk widać, że mecze kończyły się zazwyczaj z przynajmniej trzema strzelonymi bramkami, zatem typ na ilość bramek powyżej 2.5 może być dobrym tropem, a przy tym jednym z najpewniejszych.

Na kogo postawić w meczu Chorwacja – Hiszpania?

Jakie typy na mecz Chorwacja – Hiszpania warto wziąć pod uwagę? Rozsądek podpowiada, że Hiszpania ma dużo większe szanse na zwycięstwo, ale serce poszeptuje, że kurs powyżej 6.00 na Chorwatów to kusząca propozycja. Jego bezpieczniejszą wersją będzie zakład na wygraną Chorwatów lub remis, czyli 1X z kursem w STS 2.19.

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments