Cashback - co to jest?

Cashback, czyli zakład bez ryzyka coraz chętniej jest oferowany nowym graczom przez legalnie działających w Polsce bukmacherów. Jest to doskonała forma bonusu zarówno dla kogoś kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z obstawianiem, ale i dla doświadczonych graczy. Polega on na tym, że w przypadku niepowodzenia – gdy twój kupon okaże się przegrany – otrzymasz zwrot całości lub części postawionej stawki.

Który bukmacher oferuje cashback (zakład bez ryzyka)?

Oferta na zakład bez ryzyka wśród bukmacherów jest dosyć szeroka, ale choć w zasadzie dotyczy tego samego rodzaju promocji, to szczegóły potrafią się od siebie sporo różnić. Przed założeniem konta warto więc się dobrze zastanowić, poznać konkretne propozycje, ich warunki i wybrać tę, która będzie dla nas najlepsza. Oto one!

Zakład bez ryzyka w Fortuna

W Fortunie możemy liczyć na pierwszy bezpieczny zakład do 100 złotych. Jeżeli postawiony kupon okaże się wygrany, to pieniądze są twoje. Jeżeli natomiast przegrasz – odzyskasz swój wkład pomniejszony o podatek od gier, ale nie większy niż wspomniane wcześniej sto złotych. Przykładowo więc: stawiając 100 PLN, odzyskasz 88 PLN.

Betclic – cashback do 550 zł

Ten bukmacher oferuje cashback do 550 złotych. W ramach promocji gracz może otrzymać bonus w wysokości stawki pierwszego obstawionego zakładu o minimalnym kursie 1.14, o ile zakład ten jest przegrany, pomnożonego przez wartość współczynnika 0.88. Aby więc zgarnąć maksymalny zwrot w przypadku porażki należy obstawić pierwszy kupon za 625 złotych. Jeżeli chcemy wziąć udział w tej ofercie musimy przy rejestracji podać kod: B550. Co ważne – otrzymanych w ten sposób pieniędzy nie można od razu wypłacić. Najpierw trzeba nim sześciokrotnie obrócić po kursie minimalnym 2.00.

Cashback w eWinner

W eWinner dostajemy zwrot za pierwszy zakład do 150 złotych. Żeby z niego skorzystać należy przy rejestracji zaznaczyć okienko „chcę otrzymać bonus powitalny”. Minimalna stawka kuponu to 20 PLN, a w przypadku przegranej dostaniemy zwrot pomniejszony o 12% podatku od gier, aby więc skorzystać z maksymalnej oferowanej kwoty – należy postawić zakład za 170,46 PLN. Pieniądze w przypadku porażki wracają na konto depozytowe i można je od razu wypłacić lub grać za nie dalej.

PZBuk – zakład bez ryzyka

Po dokonaniu rejestracji u tego bukmachera możemy liczyć na zwrot za nasz pierwszy zakład, który zostanie rozliczony jako przegrany. Co ciekawe i odróżniające ten bonus od pozostałych z tego segmentu – jeśli pierwszy zakład okaże się wygrany, to nie znaczy, że promocja nam przepada. Wręcz przeciwnie: nawet jeśli wygramy za drugim razem, za trzecim itd., to pod uwagę do tego bonusu brany jest dopiero ten nasz pierwszy kupon, który będzie nietrafiony. Musi to być jednak kupon wielokrotny, na którym każde zdarzenie będzie miało kurs minimalny 1.4. Zwrot (maksymalnie do kwoty 200 PLN) otrzymujemy jednak nie w pieniądzach, a w postaci darmowego kuponu na dowolny zakład wielokrotny z kursem minimum 1.4 na każde wydarzenie. Wygrana z darmowego zakładu obejmuje wyłącznie kwotę ponad stawkę postawionego zakładu. Jeśli uda nam się uzyskać taką nadwyżkę, to nie musimy już nią w żaden sposób obracać – ale możemy od razu ją wypłacić.

Zakład bez ryzyka w Betfan

Siano wraca na konto główne – tak swoją promocję przedstawia Betfan i faktycznie jest to zgodne z prawdą, ale tak jak w przypadku pozostałych bukmacherów – nie jest to całość postawionej kwoty, a stawka pomniejszona o podatek od gier. A dokładnie: postawione przez nas pieniądze pomnożone przez wartość współczynnika ustalonego na 0.88. Jeśli więc postawimy 100 PLN, to dostaniemy z powrotem 88 PLN. Aby kupon brał udział w promocji, to jego stawka nie może być mniejsza niż 10 złotych, a kurs niższy niż 1.14. Pieniądze wracają na konto, z którego możemy je od razu wypłacić bez konieczności wcześniejszego obracania nimi.

U którego bukmachera jest najlepszy zakład bez ryzyka?

Powyżej wymienieni są legalnie działający w Polsce bukmacherzy, którzy oferują zakład bez ryzyka oraz warunki promocji na jakie mogą liczyć u nich nowi gracze. Większość przy ubezpieczeniu kuponu na możliwość przegranej pomniejsza przy ewentualnym zwrocie nasz wkład o podatek od gier, czyli 12%, a niektórzy określają to za pomocą mnożnika postawionych pieniędzy w wysokości 0.88. Teoretycznie największy zwrot można uzyskać w firmie Betclic, ale należy pamiętać, że przed wypłatą trzeba jeszcze pieniędzmi obrócić na opisanych wyżej warunkach. Z kolei PZBuk nie zwraca nam pieniędzy, a daje możliwość wniesienia darmowego zakładu i zainkasowania nadwyżki z tego, co wygramy. W pozostałych firmach możemy liczyć na nieco mniejsze kwoty maksymalne zwrotu, ale z kolei łatwiej możemy je wypłacić. A więc na pytanie, który bukmacher przygotował w tym zakresie najlepszą ofertę – każdy musi odpowiedzieć sobie sam, w zależności od tego, czego oczekuje i na czym bardziej mu zależy – na większej kwocie objętej ubezpieczeniem, czy na łatwiejszej możliwości wypłaty pieniędzy, gdy kupon okaże się nietrafiony.