Austria – Macedonia Północna – typy bukmacherskie

W szóstym meczu na Euro 2021 zmierzą się ze sobą ekipy Austrii i Macedonii Północnej Arena Națională w Bukareszcie. Pierwszy mecz dla każdego zespołu jets kluczowy, ponieważ potrafi ustawić wynik wyjścia z grupy. Z pewnością obie ekipy będą walczyły ze sobą o trzy punkty. Macedonia Północna może nie ma aż tak potężnego składu, ale Austriacy także nie świecą już gwiazdami. Mimo to można spodziewać się prędzej otwartej gry niż z kontry. Bukmacherzy typują tutaj, że raczej padnie więcej goli niż tylko jeden. Austriacy najczęściej bazują na bocznych sektorach boiska i częstych dośrodkowaniach, które finalnie przynoszą efekty. Pytanie tylko, czy dyspozycja skrzydłowych będzie na tyle dobra, że uda im się celnie dośrodkować, aby napastnicy mieli szansę wpakować piłkę do siatki? O tym przekonamy się 13 czerwca!

Austria jej kwalifikacje na Euro 2021

Austria Macedonia Północna kursy
Austriacy już po raz trzeci docierają do finałów Mistrzostw Europy. W 2008 roku byli gospodarzami tej imprezy, a osiem lat później zakwalifikowali się po udanych meczach grupowych. Tym razem udało im się zrealizować plan minimum, jakim był awans na Euro 2020 po zajęciu drugiego miejsca w grupie G kwalifikacji do Mistrzostw Europy.

Grupa była bardzo wyrównana, ponieważ oprócz Austrii znajdowały się w niej między innymi właśnie Macedonia Północna, z którą wygrali. Dzięki wygranej 2:1 uplasowali się oni na pozycji tuż za Polską, która tę grupę wygrała w 2019 roku. Raczej trudno się spodziewać tego, aby na Euro 2021 Austria zaskoczyła wszystkich rewelacyjnym wynikiem. Nie mają oni już zbyt wielkiego potencjału, ale nie oznacza to, że trzeba ich od razu skazywać na porażkę.

Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy już wielokrotnie pokazywały, że zespoły o teoretycznie mniejszym potencjale pokonywały największe potęgi i awansowały do samego finału. Przykładem może być, chociażby rewelacja Mistrzostw Świata z 2018 roku – Chorwacja. Z pewnością ciekawie by było, gdy czarnym koniem okazała się reprezentacja Austrii.

Macedonia Północna i jej kwalifikacje na Euro 2021

Macedonia Północna musiała przebyć dłuższą drogę, aby się dostać do Euro 2021. Piłkarze z Macedonii Północnej zajęli trzecie miejsce w grupie G po porażce z Austrią w listopadzie 2019 roku. Otrzymali jednak koło ratunkowe dzięki Play-Offom Kwalifikacyjnym Euro 2020.

Macedonia Północna trafiła do ścieżki D w play-offach, gdzie szesnaście drużyn rywalizowało o zaledwie cztery miejsca w finałach Euro 2020. Drużyna Igora Angelovskiego pokonała w półfinale Kosowo 2-1, a w finale zmierzyła się z Gruzją. Zwyciężyli 1-0 po bramce kapitana i czołowego napastnika tej reprezentacji – Gorana Pandeva.

Szanse na wyjście z obecnej grupy na Euro 2021 są raczej nikłe, ale tak, jak w rpzypadku Austrii można spodziewać się tego, że piłkarze będą chcieli nieco namieszać i popsuć plany swoim rywalom. Z pewnością fajną niespodzianką byłby ich awans z grupy, ale drużyna musiałaby się wznieść ponad wyżyny swoich możliwości. Sam Pandev nie uciągnie zespołu.

Statystyki i analiza spotkań Austria – Macedonia Północna

Austria była bardzo trudnym przeciwnikiem w kwalifikacjach, o czym przekonała się reprezentacja Polski. Swoje miejsce w turnieju finałowym zawdzięczają w dużej mierze solidnej obronie, która w czterech z 10 meczów zachowała czyste konto, co jest drugim najlepszym wynikiem w grupie. Piłkarze Austrii zdobyli natomiast więcej niż jedną bramkę w zaledwie jednym z 10 meczów kwalifikacyjnych. Wynik dosyć słaby.

Mecze Macedonii Północnej były o wiele bardziej otwarte i znacznie więcej się w nich działo.  Obie drużyny strzelały w sześciu z 10 meczów kwalifikacyjnych do Euro 202, a tylko trzy inne kraje miały lepszy wynik. Co do obrony – zachowane tylko dwa czyste konta na dziesięć spotkań, to wynik bardzo słaby.

Spotkanie może być bardzo interesujące, gdy obie drużyny spotkają się w Bukareszcie, ale nie będzie to raczej najwyżej punktowany mecz turnieju. Żadna z tych ekip nie była szczególnie skuteczna w ataku, a Macedonia była pod tym względem szczególnie słaba. W swojej kampanii kwalifikacyjnej strzelali średnio zaledwie 1,25 gola na mecz.

Kto wygra to spotkanie? Wydaje się, że mecz zakończy się raczej remisem, ale może któraś ekipa błyśnie skutecznością. Tak czy inaczej, nie powinien to być porywający mecz. Oby te przypuszczenia były mylne!

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dość równe drużyny. Dość słabe drużyny.Wydaje mi się że tutaj będziemy mieli remis. Macedonia nie bez trudności tutaj trafiła, tak że mają motywację. Ale coś mi podpowiada iż w tym meczu będzie nie więcej niż 2 goli.

Bez szansy dla Macedonii. Chociaż Austria nie liczy się mocną drużyną, grają oni dużo lepiej niż ich rywale. Wczoraj grali z Włochami -zdziwiło mnie to że doszło do overtime…