Turniej Euro 2020 dostarcza nam ogrom niesamowitych wrażeń i licznych niespodzianek. Mimo że jest rozgrywany w czasach nadal panującej pandemii Covid-19 to nie można odnieść wrażenia, że jest to jednak piłkarskie święto. Co prawda nie jest tak hucznie i imprezowo, jak w przypadku poprzednich turniejów Euro, ale swój wpływ na to ma także formuła rozgrywek, która dla wielu jest niezrozumiała i po prostu niekorzystna dla kibiców oraz piłkarzy. Niemniej to już decydująca faza tych rozgrywek i powinniśmy powoli przygotowywać się do kolejnego sezonu piłkarskiego pełnego emocji. Do końca turnieju Euro 2020 zostały nam już tylko trzy spotkania, w tym to najważniejsze, czyli finał, który wyłoni Mistrza Starego Kontynentu. Zanim jednak do tego dojdzie w półfinale zmierzyć się ze sobą muszą reprezentacje Anglii i Danii. Kto wyjdzie z tej potyczki na tarczy, a kto z tarczą?
Co znajdziesz w artykule?
Anglia – Dania – składy
Synowie Albionu to niewątpliwie pretendent do wygrania całego turnieju. Można powiedzieć, że „idą jak burza” przez wszystkie fazy Euro 2020. Oczywiście, jak każda ekipa tak i Anglia miała słabsze momenty, co jednak jeszcze bardziej podbudowało zespół. Anglia doczekała się wreszcie złotego pokolenia. Foden, Kane, Sturridge, Pickford. Wydaje się, że to ekipa niezwykle mocna zarówno fizycznie, jak i mentalnie. W starciu z Ukrainą kolejny raz odżył Harry Kane, który miał być bombardierem na tym turnieju. Jego gol w czwartej minucie spotkania z Ukrainą tchnął ducha w Synów Albionu i pozwolił im uwierzyć w końcowy tryumf.
Nie ma się jednak co oszukiwać, Ukraińcy cudem dotarli do ćwierćfinału i nie byli faworytem tego spotkania. Mecz zakończył się wygraną Anglii 4:0 i to właśnie ta ekipa, po raz kolejny zresztą, zagra na Wembley w półfinale z Duńczykami. Przez wielu fakt, że Anglicy rozgrywają większość swoich meczów na Wembley jest nie do zaakceptowania, szczególnie gdy niektóre reprezentacje muszą latać pomiędzy Sewilla a Baku, które dzieli kilka tysięcy kilometrów.
Duńczycy to z kolei czarny koń tego turnieju. Z meczu na mecz rosną w siłę, co pokazują efektownymi zwycięstwami. Jeszcze w fazie grupowej wydawało się, że nie mają szans na jakikolwiek awans do dalszej fazy rozgrywek, a dzisiaj są już w półfinale. W meczu ćwierćfinałowym pokonali niżej notowanych Czechów, którzy również byli objawieniem turnieju Euro 2020. Duński kolektyw okazał się jednak za mocny na Czechów, aczkolwiek mogli oni kilkukrotnie doprowadzić do dogrywki. W spotkaniu z Anglikami nie są oni faworytem, ale znając charakter tej ekipy można spodziewać się dosłownie wszystkiego.
Anglia – Dania – gdzie obstawiać?
Półfinałowe spotkanie pomiędzy Anglią a Danią można obstawiać u wszystkich legalnie działających bukmacherów. Bardzo bogata oferta dodatkowych rynków na ten mecz dostępna jest między innymi w STS i Fortunie. Warto także sprawdzić oferty innych bukmacherów, być może znajdą się wyższe kursy.
Anglia – Dania – aktualne kursy bukmacherskie
Jak aktualnie kształtują się kursy na półfinał Anglia – Dania u bukmacherów? Sprawdzimy to na przykładzie Fortuny i STS.
Kursy na półfinał Anglia – Dania w STS:
Wygrana Anglii | Remis | Wygrana Danii |
1.72 | 3.60 | 5.25 |
Kursy na półfinał Anglia – Dania w Fortunie:
Wygrana Anglii | Remis | Wygrana Danii |
1.75 | 3.60 | 5.20 |
Różnicy w kursach nie ma praktycznie żadnej, co widać powyżej. Niemniej przy obstawianiu kuponu nie można kierować się tylko i wyłącznie kursami.
Anglia – Dania – typy bukmacherskie
Faworytem spotkania półfinałowego Euro 2020 Anglia – Dania są Synowie Albionu. Rozpędzona ekipa Southgate’a kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Na dodatek odblokował się Harry Kane, który kolejny raz strzelił bramkę na tym turnieju. Nie można jednak przekreślać szans Duńczyków, którzy lubią sprawiać niespodzianki i zadziwiać świat. Jak zakończy się ten mecz? Dowiemy się o tym już 7 lipca.
Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.