UFC 267 (Błachowicz vs Teixeira) – typy, kiedy, karta walk, gdzie oglądać?

Mimo iż coraz większą popularnością cieszą się gale typu freak fight, to UFC (Ultimate Fighting Championship) wciąż jest uważana za królową wśród wszystkich federacji organizujących profesjonalne gale mieszanych sztuk walki. Każda kolejna impreza to gwarancja emocji na najwyższym poziomie, których dostarczają najlepsi fighterzy z całego świata.

Czego możemy spodziewać się podczas zapowiedzianej na październik 2021 roku galę UFC 267? Kiedy dokładnie się odbędzie i jakie nazwiska znajdziemy na karcie walk? Na te wszystkie pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule, a co więcej, podpowiemy na kogo stawiać, aby zakłady bukmacherskie na UFC przyniosły duże wygrane.

Czego oczekiwać od UFC 267?

Bez wątpienia gala UFC 267 zapowiada się niezwykle ciekawie dla wszystkich fanów MMA z Polski, gdyż tym razem do klatki UFC wejdzie aż trzech naszych rodaków! Dobrze wiemy, że postawione zakłady bukmacherskie pozwalają z takich walk wycisnąć maksimum emocji, dlatego dziś dokładnie przeanalizujemy kursy na kartę walk oraz zaprezentujemy najciekawsze typy bukmacherskie.

Jak wspomnieliśmy, w karcie walk znajdziemy nazwiska trzech Polaków, ale oczy większości nas będą zwrócone na „Cieszyńskiego Księcia”, czyli Jana Błachowicza. To właśnie on znajduje się na samym szczycie karty UFC 267 i stoczy walkę wieczoru. W walce o pas mistrza UFC w wadze w kategorii półciężkiej Jan Błachowicz zmierzy się z Brazylijczykiem Gloverem Teixeirą. Kto ma większe szanse na wygraną i na kogo lepiej postawić? Temu przyjrzymy się dokładniej w dalszej części tego tekstu, gdzie przestawimy nasze typy UFC 267.

Należy jednak opamiętać o tym, że gale UFC to nie tylko walka wieczoru, ale też cała gama pojedynków na najwyższym światwym poziomie. Zatem kiedy i kogo będziemy mieli przyjemność obejrzeć w oktagonie?

Kiedy odbędzie się gala UFC 267?

Kiedy odbędzie się UFC 267

Od poprzedniej gali UFC nie minął nawet miesiąc, a my już możemy zacząć przygotowywać się do obstawiania kolejnych walk. Gala UFC 267 została zaplanowana na 30 października 2021 roku, a całe wydarzenie tym razem odbędzie się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na Etihad Arena. Abu Zabi kojarzy się nam z wielkimi fortunami, zatem czas przejść do prawdziwych pieniędzy, czyli obstawiania walk, wszak zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są z wygrywaniem dużych kwot!

Zanim jednak przejdziemy do analizy tego, jakie typy na UFC najlepiej obstawić u bukmachera, sprawdźmy jakie nazwiska znalazły się na karcie walk zbliżającej się gali. Co ważne, znajdziemy tam aż trzech Polaków, z czego dwóch z wejdzie do klatki UFC w ramach karty głównej części gali!

UFC 267 – karta walk

Pełna karta walk UFC 267 to aż 14 walk zawodowych fighterów, a z tego sześć odbędzie się w ramach głównej części wydarzenia. Podczas zbliżającej się gali obejrzymy następujące pojedynki:

Karta walk (główna) na UFC 267

Jan Błachowicz – Glover Teixeira Walka o mistrzowski pas UFC w wadze półciężkiej
Petr Yan – Aljamain Sterling Walka o tymczasowe mistrzostwo w wadze koguciej
Islam Mahachev – Dan Hooker Waga lekka
Alexander Volkov – Marcin Tybura Waga ciężka
Jingliang Li – Khamzat Chimaev Waga półśrednia (welterweight)
Magomed Ankalaev – Volkan Oezdemir Waga półciężka

Karta walk (wstępna) gali UFC 267

 • Amanda Ribas – Virna Jandiroba: walka kobiet w wadze słomkowej
 • Ricardo Ramos – Zubaira Tukhugov: waga piórkowa
 • Albert Duraev – Roman Kopylov: waga średnia
 • Shamil Gamzatov  – Michał Oleksiejczuk: waga półciężka
 • Makwan Amirkhani – Lerone Murphy: waga piórkowa
 • Yaozong Hu – Aandre Petroski: waga średnia
 • Magomed Mustafaev – Damir Ismagulov: waga lekka
 • Tagir Ulanbekov – Allan Nascimento: waga musza

Jan Błachowicz — co o nim wiemy?

Jan Błachowicz - ufc 267

Jan Błachowicz to zawodnik, którego nikomu przedstawiać nie trzeba, gdyż jego popularność zdecydowanie wykracza poza samych fanów MMA. Pochodzący z Cieszyna zawodnik bez wątpienia najlepszym polskim fighterem i niezależnie od wyników następnych walk trzeb przyznać, że już zapisał się w historii polskiego sportu. Oczywiście w Polsce nie brakuje utalentowanych zawodników, ale to Błachowicz jako jedyny mężczyzna zdobył mistrzowski tytuł w najbardziej prestiżowej federacji MMA na świecie. Mimo iż ma już 38 lat, to nic nie wskazuje na to, aby myślał o zakończeniu kariery, a dowodem na to jest właśnie walka w nadchodzącej gali UFC 267.

Aktualny bilans zawodowych walk Jana Błachowicza robi wrażenie, gdyż z 36 pojedynków wygrał aż 28, z czego osiem zakończył nokautem, a dziewięć poddaniem przeciwnika. Należy także pamiętać o tym, że jeszcze przed podpisaniem umowy z Ultimate Fighting Championship Błachowicz był gwiazdą naszej rodzimej federacji KSW, której bez wątpienia zawdzięczamy to, jak scena MMA aktualnie wygląda w Polsce.

Jan Błachowicz w UFC – historia

Po trzynastu pojedynkach stoczonych pod szyldem Konfrontacji Sztuk Walki Jan Błachowicz postanowił zrobić krok w przód i w 2014 roku związał się z najlepszą federacją na świecie. Mimo ugruntowanej pozycji w Polsce, początki w UFC były dla Błachowicza dość wymagającym i trudnym doświadczeniem. Co prawda pierwsze starcie w UFC zakończył nokautem już po dwóch minutach pokonując Ilira Latifiego, tak w kolejnych walkach musiał uznać wyższość przeciwników. Na sześć pierwszych walk wygrał tylko dwa razy, a zwycięska passa rozpoczęła się dopiero w październiku 2017 roku, kiedy to pokonał Devina Clarka, a kolejnymi ofiarami byli: Jared Cannonier, Jim Manuwa oraz Nikita Kryłow.

Pasmo sukcesów doprowadziło do sklasyfikowania Jana Błachowicza w 2018 roku na 3 miejscu w oficjalnym rankingu UFC. Oczywiście po drodze nie mogło się obyć bez małych wypadków przy pracy, jak na przykład w przegranej z Thiago Santosem, ale to nie przeszkodziło Janowi w konsekwentnym zmierzaniu do celu – zdobycia pasa mistrzowskiego UFC. W międzyczasie zdobył między innymi nagrodę Heraklesa w kategorii zawodnik roku, a także nagrodę za występ wieczoru, kiedy to znokautował Luke’a Rockholda.

Walka o mistrzowski pas UFC

Doskonała forma Jana Błachowicza i zwycięstwa z Ronaldo Souzą oraz Coreyem Andersonem doprowadziły do wytypowania polskiego zawodnika do walki o bezpański tytuł mistrza wagi półciężkiej UFC. Pas mistrza UFC należał do Jona Jonesa, ale ten po przeniesieniu się do wagi ciężkiej zwolnił miejsce, a tytuł czekał na nowego właściciela. Najważniejszy test umiejętności Jana Błachowicza miał miejsce 27 września 2020 roku, kiedy to w walce o tytuł mistrza federacji UFC w kategorii półciężkiej zmierzył się z Dominickiem Reyesem. „Cieszyński Książę” nie dał jednak szans przeciwnikowi i zakończył walkę już w drugiej rundzie przez TKO.

Obrona mistrzowskiego pasa

Pół roku później, a dokładnie 6 marca 2021 Błachowicz po raz pierwszy wszedł do oktagonu w roli obrońcy tytułu, na który chrapkę miał niepokonany kick-bokser – Israel Adesanya. Bilans nigeryjskiego zawodnika musiał robić na Błachowiczu wrażenie, gdyż przed wejściem do oktagonu wynosił 20 wygranych i ani jednej przegranej. Kluczem do wygrania tego pojedynku miała być przemyślana strategia biorąca pod uwagę wyjątkowo skuteczną stójkę Israela. Świetne przygotowanie Jana oraz przemyślana taktyka doprowadziła do wygrania przez niego walki na punkty przez jednogłośną decyzję.

Jan Błachowicz – ostatnie walki w UFC

 • Israel Adesanya – wygrana przez jednogłośną decyzję sędziowską (​​6.03.2021)
 • Dominick Reyes – wygrana przez techniczny nokaut (26.09.2020)
 • Corey Anderson – wygrana przez techniczny nokaut (15.02.2020)
 • Ronaldo Souza – wygrana przez niejednogłośną decyzję sędziowską (​​16.11.2019)
 • Luke Rockhold – wygrana przez nokaut (6.07.2019)

Teixeira — więcej informacji o zawodniku mieszanych sztuk walki

Glover Teixeira - co wiemy?

Glover Teixeira to brazylijski zawodnik mieszanych sztuk walki posiadający czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu. Podobnie jak Jan Błachowicz jest prawdziwą legendą UFC, w której walczy jeszcze dłużej niż Polak. Aktualny rekord Glovera to 39 stoczonych walk, z czego 32 wygrane (18 KO, 9 poddanie, 5 decyzja sędziowska) oraz tylko 7 porażek.

Co prawda walczył przez dziesięć lat pod szyldami różnych organizacji, to prawdziwy rozkwit kariery nastąpił dopiero po podpisaniu kontaktu z UFC. Do pierwszej walki w najlepszej organizacji MMA przystąpił z bilansem 18 zwycięstw oraz 2 porażek. Glover lepszego debiutu nie mógł sobie wymarzyć, gdyż 14 października 2012 roku zakończył swój pierwszy pojedynek zwycięstwem w drugiej rundzie przez nokaut. Co więcej, każdą z pierwszych pięciu walk wygrał, przy czym tylko jedną poprzez decyzję sędziowską, kiedy to pokonał słynnego Quintona Jacksona.

Pierwsza walka o pas mistrza UFC

Po tej serii wygranych Glover został wytypowany do walki o tytuł mistrzowski w kategorii półciężkiej. Wtedy mimo zostawienia serca w oktagonie musiał uznać wyższość Amerykanina, Jona Jonesa, który wygrał tę walkę poprzez decyzję sędziowską. Tutaj nie mogło być inaczej, gdyż Davis wyraźnie zdominował Brazylijczyka, o czym świadczą statystyki uderzeń (65 do 158), obaleń (0/5 do 3/6) oraz prób poddania (0 do 2). Porażka ta jednak nie zostawiła po sobie większego śladu na psychice Glovera, natomiast od tego czasu serie zwycięstw były już co jakiś czas przeplatane przegranymi pojedynkami.

Walka o tytuł mistrza UFC z Janem Błachowiczem

Mimo iż zawodnik ma już 42 lata, to w zeszłym roku powrócił do swojej życiowej formy i znów zaliczył nieprzerwaną serię pięciu zwycięstw. Warto podkreślić, że jego ofiarą padł między innymi Thiago Santos – zawodnik, który pokonał Jana Błachowicza w lutym 2019 roku podczas gali zorganizowanej w czeskiej Pradze.

Po wygranej z Santosem Glover Teixiera udowodnił swoją dyspozycję oraz chęć do walki o tytuł mistrzowski. Ostatnia walka miała miejsce w listopadzie 2020, a to znaczy, że Brazylijczyk miał sporo czasu na przygotowanie się do walki z naszym rodakiem. Czy Teixeira zdoła pozbawić pasa Jana Błachowicza? To z pewnością trudny zawodnik – walczący ofensywnie i dysponujący mocnym uderzeniem. Jako że wywodzi się z brazylijskiego jiu-jitsu świetnie radzi sobie również w parterze. Warto zaznaczyć, że obaj zawodnicy dysponują takimi samymi warunkami fizycznymi – 188 cm wzrostu oraz 93 kg wagi.

Glover Teixeira – ostatnie walki w UFC

 • Thiago Santos – wygrana przez poddanie (​​7.11.2020)
 • Anthony Smith – wygrana przez techniczny nokaut (13.05.2020)
 • Nikita Kryłow – wygrana przez niejednogłośną decyzję (14.09.2019)
 • Ion Cutelaba – wygrana przez poddanie (27.04.2019)
 • Karl Roberson – wygrana przez poddanie (19.01.2019)

UFC 267 – typy oraz kursy bukmacherskie

UFC 267 typy

Obstawianie w zakładach bukmacherskich walk MMA cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Przyczyniła się do tego z pewnością federacja KSW, a w ostatnim czasie także działalność FAME MMA. Jednak, gdy mówimy o walkach na najwyższym światowym poziomie zawsze w pierwszej kolejności wymieniamy Ultimate Fight Championship. Nie dziwi zatem fakt, że większość legalnych bukmacherów posiada w swojej ofercie osobną zakładkę z typami UFC. Jakie kursy tym razem przygotowali bukmacherzy i jakie zakłady możemy postawić? Kursy na zwycięstwa we wszystkich pojedynkach UFC 267 sprawdziliśmy w STS, a prezentują się one następująco:

Jakie są kursy na UFC 267?

Kursy bukmacherskie w STS na kartę główną gali UFC 267:

Jan Błachowicz Glover Teixeira
1.37 3.10
Petr Yan Aljamain Sterling
1.40 3.00
Islam Mahachev Dan Hooker
1.15 5.45
Alexander Volkov Marcin Tybura
1.37 3.10
Jingliang Li Khamzat Chimaev
4.00 1.25
Magomed Ankalaev Volkan Oezdemir
1.32 3.40

Kursy bukmacherskie UFC 267 – karta wstępna:

 • Amanda Ribas 1.72 – Virna Jandiroba 2.12
 • Ricardo Ramos 2.40 – Zubaira Tukhugov 1.57
 • Albert Duraev 1.40 – Roman Kopylov 3.00
 • Shamil Gamzatov 1.57 – Michał Oleksiejczuk 2.40
 • Makwan Amirkhani 3.77 – Lerone Murphy 1.27
 • Magomed Mustafaev 3.10 – Damir Ismagulov 1.37
 • Tagir Ulanbekov 1.32 – Allan Nascimento 3.40

Pozostałe typy UFC 267

Należy jednak pamiętać o tym, że zakłady bukmacherskie na MMA to nie tylko typowanie zwycięzcy pojedynku, ale także bardziej szczegółowe zdarzenia. Przykładowo na platformie eFortuna.pl na walkę Jana Błachowicza z Gloverem Teixeira znajdziemy prawie 30 różnych zdarzeń. Co możemy obstawiać?

 • W której rundzie zakończy się walka z opcją tak/nie,
 • Liczbę rozpoczętych rund – na przykład mniej niż 1.5 lub więcej niż 3.5,
 • Czy walka zakończy się przez K.O./T.K.O.,
 • Sposób zakończenia walki – na punkty lub przez poddanie,
 • Typowanie, w której rundzie wygra konkretny zawodnik.

Zdecydowanie najciekawszą opcją są typy na to, że Jan Błachowicz lub Glover Teixeira zakończy walkę w konkretnej rundzie. Tutaj kursy „na tak” zaczynają się od 5.50, a kończą aż na 25.00.

Jakie typy UFC proponują legalni bukmacherzy?

Dobrze wiemy, że kursy bukmacherskie są bezpośrednim odwzorowaniem szans, jakie bukmacherzy dają wystąpieniu danego zdarzenia – im niższy tym prawdopodobieństwo wyższe. Jak zatem analitycy sportowi oceniają szanse Jana Błachowicza? Kurs 1.37 oznacza, że zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest „Książę z Cieszyna”. Przeliczając kursy bukmacherskie w STS na wartości procentowe, zauważymy, że analitycy dają Janowi prawie 73% szans na wygranie tego pojedynku, a jego przeciwnikowi niecałe 30%. Czy to oznacza, że warto postawić na zwycięstwo naszego rodaka?

Błachowicz vs Teixeira — typowanie walki

Typowanie walk MMA podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych dyscyplin sportowych, wymaga od graczy sporej wiedzy oraz odpowiedniego przygotowania. Aby to ułatwić, poniżej prezentujemy dokładną analizę walki wieczoru ułatwiającą skuteczne zawieranie zakładów bukmacherskich.

Jan Błachowicz konsekwentnie zmierzał do tytułu mistrzowskiego UFC już od wielu lat. Co ciekawe, nieraz już pojawiały się pogłoski o tym, że pozycja „Księcia z Cieszyna” wcale właścicielom Ultimate Fight Championship wcale nie jest na rękę. Mówi się o tym, że w roli mistrza kategorii półciężkiej chętnie zobaczyliby kogoś bardziej rozpoznawalnego w Stanach Zjednoczonych. Jednak wyniki Błachowicza mówią same za siebie i na razie niewiele wskazuje na to, aby miał on pożegnać się z mistrzowskim pasem.

Co ciekawe, obaj zawodnicy pod wieloma względami są do siebie podobni. To nie tylko niemal identyczne warunki fizyczne, ale i bardzo zbliżony styl walki. Zarówno Błachowicz, jak i Teixeira świetnie czują się w stójce, a przy tym nie obawiają się zejść do parteru. Obaj są dość ofensywnymi zawodnikami łączącymi w sobie dynamikę walki z dużą siłą uderzenia.

Kto ruszy do walki pierwszy?

Zawodnikiem, który postawi wszystko na jedną kartę z pewnością będzie Glover Teixeira. Brazylijczyk musi zdawać sobie sprawę z tego, że to praktycznie ostatnia okazja w karierze na zdobycie mistrzowskiego pasa UFC. Po przegranej z Janem zapewne nie otrzyma już kolejnej propozycji walki z aktualnym mistrzem w swojej kategorii wagowej. Oznacza to, że Teixeira zdecydowanie ruszy do przodu i postawi na otwartą, aktywną i dynamiczną walkę. To jednak może być świetną okazją dla Błachowicza ku temu, aby wykorzystać błędy Brazylijczyka. Co prawda jeszcze jakiś czas temu Jan miał często kłopot z dobrym wejściem w walkę, tak z biegiem czasu i nabieraniem doświadczenia, zdecydowanie poprawił ten aspekt.

Przewidywany przebieg walki

Zakładamy, że to Brazylijczyk wejdzie mocniej w walkę i postara się zdominować Błachowicza w pierwszej rundzie. Warto też pamiętać o tym, że Polak dysponuje świetnymi umiejętnościami bokserskimi i słynie ze świetnego timingu wyprowadzanych ciosów. Pamiętamy przecież, że to właśnie po perfekcyjnych lewych sierpowych Jan Błachowicz już nieraz wygrywał z potencjalnie lepszymi zawodnikami. Szybkie i mocne ciosy powinny szybko ostudzić zapał Dovera, na którego naszym zdaniem Błachowicz ruszy z kopyta dopiero na początku drugiej rundy. Gdy weźmiemy sporą odporność i wytrzymałość Dovera Teixeiry, typujemy, że walka zakończy się w trzeciej rundzie, o ile wcześniej jeden z ciosów Błachowicza nie powali Brazylijczyka.

Nasze typy:

 • Jan Błachowicz wygra walkę i obroni pas UFC – kurs 1.37 w STS
 • liczba rozpoczętych rund  „Mniej niż 3.5” – kurs w Fortunie 1.85

Gdzie obstawiać typy UFC 267?

Popularność organizowanych przez UFC zawodów MMA sprawia, że praktycznie każdy legalnie działający bukmacher w Polsce posiada w swojej ofercie zakłady na walki obejmujące wszystkie kategorie wagowe. Kogo zatem wybrać? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, aby wybrany bukmacher posiadał ważną licencję na organizowanie zakładów wzajemnych. Dlaczego? Korzystanie z oferty bukmacherów, którzy nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów, jest uznawane za przestępstwo skarbowe, co grozi konsekwencjami prawnymi oraz finansowymi dla gracza. Kolejna kwestia to wysokość kursów, ilość zdarzeń na udostępnione walki oraz atrakcyjność bonusów bukmacherskich. Wszystkie te warunki spełniają dwaj najpopularniejsi bukmacherzy w Polsce posiadający w swojej ofercie od lat zakłady na walki MMA: STS oraz Fortuna.

STS (STAR TYP SPORT)

Popularny pomarańczowo-niebieski bukmacher to zdecydowanie najczęściej wybierana opcja przez Polaków. Na jego pozycję wpływają przede wszystkim wysokie kursy, najnowocześniejsza platforma do obstawiania meczów i walk w Internecie oraz najlepszy bonus powitalny. Warto też dodać, że w ramach usługi STS TV gracze, mogą bezpłatnie oglądać transmisje z meczów oraz pojedynków w ramach sztuk walk z poziomu strony internetowej lub aplikacji mobilnej.

Wspomnieliśmy o najatrakcyjniejszym bonusie powitalnym – co to oznacza? Aktualnie to aż 1200 złotych, pierwszy zakład bez ryzyka, a także po 20 PLN na BetGames i sporty wirtualne.

W przypadku gali UFC 267 w STS dostępne są wszystkie walki, jednak na razie do dyspozycji gracze mają jedynie zakłady na zwycięzców poszczególnych starć. Dodatkowe rynki zdarzeń zostaną dodane w najbliższych dniach.

Fortuna

Bukmacher Fortuna od dawna zaangażowany jest w sporty walki, a dowodzi temu między innymi sponsorowanie federacji KSW. Przekłada się to oczywiście na bogatą ofertę skierowaną do wszystkich fanów MMA. Oczywiście nie mogło tam również zabraknąć zakładów na UFC 267. Cieszą wysokie kursy oraz duża ilość dostępnych zdarzeń już na kilka tygodni przez zaplanowaną galą.

Podobnie jak w STS, także tutaj gracze mają możliwość oglądania bezpłatnych transmisji z wydarzeń sportowych, a w tym z walk UFC.

UFC 267 – gdzie oglądać walki?

ufc 267 gdzie oglądać

Jak wspomnieliśmy powyżej, wszystkie starcia z karty walk UFC 267 będziemy mogli obejrzeć z poziomu serwisu internetowego lub aplikacji bukmacherów STS oraz Fortuny. Co ważne, tym razem właściwa część gali rozpocznie się około godziny 20:00, co oznacza, że fani MMA nie będą musieli wstawać w środku nocy, aby obejrzeć w akcji swoich ulubionych zawodników.

Czy gala UFC 267 będzie transmitowana w telewizji? Wszystko wskazuje na to, że całe wydarzenie znajdzie się w ramówce kanału Polsat Sport, gdzie prawdopodobnie obejrzymy je na żywo.

UFC 267: typy na walki pozostałych Polaków

Starcie Jana Błachowicza i obrona pasa mistrza UFC z pewnością wzbudza największe emocje, ale trzeba pamiętać o tym, że to nie jedyny Polak, który wejdzie do klatki UFC 30 listopada 2021 roku. W klatce zobaczymy także Marcina Tyburę oraz Michała Oleksiejczuka. Jakie typy warto tutaj wziąć pod uwagę?

Marcin Tybura – Alexander Volkov

W ramach głównej karty walk będziemy mieli okazję obejrzeć Michała Tyrburę – zawodnika, który zadebiutował w UFC w 2016 roku. Co prawda pierwszą walkę przegrał jednogłośną decyzją sędziowską, to teraz zaskakuje nieprzerwaną passą pięciu wygranych.

Starcie zaplanowane na 30 listopada zapowiada się wyjątkowo emocjonująco, gdyż w klatce spotkają się zawodnicy o zupełnie różnych charakterystykach. Michał Tybura będzie musiał zmierzyć się z mistrzem Bellatora z 2012 roku, który góruje nad nim warunkami fizycznymi – na pierwszy rzut oka widoczna jest różnica we wzroście wynosząca aż 10 centymetrów.

Alexander Volkov z pewnością będzie chciał wykorzystać przewagę i ustawić pojedynek pod siebie za pośrednictwem walki w stójce i regularnego wyprowadzania mocnych ciosów prostych. Trzeba też wziąć pod uwagę to, iż Tybura dość wolno wchodzi w pojedynki. W pierwszej rundzie zazwyczaj pozostaje dość bierny, a w przypadku walki z Volkovem oznacza, że musi trzymać bardzo szczelną gardę. Przewaga Polaka powinna zacząć rosnąć dopiero w drugiej rundzie, a im dłużej pojedynek będzie trwał, tym teoretycznie będą zwiększały się jego szanse.

Jak typują bukmacherzy? Patrząc na kursy dostępne w ofercie bukmacherów łatwo zauważyć, że to Rosjanin wyjdzie do klatki UFC w roli faworyta. Zakład na Marcina Tyburę to aktualnie propozycja w okolicach 3.10, natomiast dla Volkova tylko 1.37. Trzeba też pamiętać o tym, że Tybura wciąż się rozwija i z pojedynku na pojedynek prezentuje się coraz lepiej. Jeśli przetrwa pierwsze dwie rundy bez większego uszczerbku na zdrowiu, może wielu zaskoczyć i zakończyć pojedynek zwycięstwem.

Gamzatov – Oleksiejczuk

Miłą niespodzianką jest występ jeszcze jednego reprezentanta naszego kraju – tym razem jednak w karcie wstępnej. Tutaj Michał Oleksiejczuk zmierzy się w klatce UFC z Shamilem Gamzatovem. Na kogo warto postawić? Dla Michała będzie to już siódme starcie w ramach UFC. Do tej pory zwyciężył trzy razy, dwa razy przegrał, a jedna walka została uznana za nieodbytą. Gazmatov stoczy w UFC dopiero drugi pojedynek, ale mimo to już wchodzi do klatki w roli faworyta.

Kursy u bukmacherów wskazują na to, że analitycy sportowi dają większe szanse na zwycięstwo zawodnika z Dagestanu. Największy wpływ na to ma zdecydowanie świetny debiut w UFC, a także lepsze warunki fizyczne. Co przemawia za Polakiem? Mimo iż jego bilans jest zauważalnie gorszy, to trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż mierzył się silniejszymi przeciwnikami niż miało to miejsce w przypadku Gamzatova. ​​Największą trudnością w odniesieniu zwycięstwa może być jednak znakomity parter Gamzatova, który sprawia trudności wszystkim jego przeciwnikom.

Mimo iż będziemy trzymać kciuki za Michała, to typujemy w tym starciu zwycięstwo Gamzatova. 

Typy bukmacherskie na UFC – pozostałe walki z karty głównej

Petr Yan – Cory Sandhagen

W tym pojedynku Petr Yan miał wyjść do rewanżowego pojedynku z Aljamainem Sterlingiem. Jednak po wycofaniu się Amerykanina, Yan zmierzy się z ​​TJ-em Dillashawem. Co prawda poprzedni pojedynek przegrał, to wciąż uważany jest za jednego z najlepszych zawodników w swojej kategorii wagowej.

Widać to też po kursach bukmacherskich i to właśnie Petra typujemy w tym starciu na zwycięzcę.

Islam Mahachev – Dan Hooker

Islam Mahachev to rosyjski zawodnik MMA, którego passa wygranych zwycięstw ciągnie się już od 2015 roku. Co więcej, tylko w tym roku dopisał do swojego rekordu kolejne dwa zwycięstwa. Tym razem jego przeciwnikiem będzie Dan Hooker – zawodnik wychodzący do klatki UFC w zastępstwie Rafaela dos Anjosa zmuszonego do rezygnacji ze starcia z powodu kontuzji.

W tym wypadku nie ma innej opcji – zdecydowanym faworytem jest niepokonany od sześciu lat Mahachev.

Jingliang Li – Khamzat Chimaev

Khamzat Chimaev to zawodnik, który dzięki wygraniu trzech walk w ciągu 66 dni stał się jedną z największych gwiazd UFC. Po komplikacjach zdrowotnych Chimaev wraca do klatki UFC i zmierzy się z Chińczykiem – Jingliangiem Li. Przeciwnik stawia poprzeczkę dość wysoko, gdyż wygrał osiem z ostatnich dziesięciu walk! Jednak zakładając, że Chimaev wrócił do pełnej dyspozycji, to właśnie on w tym starciu będzie zdecydowanym faworytem.

Nasz typ: zwycięstwo Chimaeva przed czasem ze wskazaniem na poddanie Li.

FAQ — najczęściej zadawane pytania o galę UFC 267

Kiedy odbędzie się gala UFC 267?

Gala UFC 267 odbędzie się już 30 października 2021 roku. Co ciekawe, tym razem fani MMA będą mogli oglądać pojedynki już w ciągu dnia. Walki z karty wstępnej rozpoczną się około godziny 16:30, a właściwa część imprezy powinna wystartować po godzinie 20:00.

Czy podczas zbliżającej się gali odbędzie się walka o tytuł mistrza UFC?

Tak, podczas najbliższej gali UFC w walce o tytuł mistrzowski zmierzy się Jan Błachowicz (obrońca pasa) z Gloverem Teixeirą.

Jakie są najlepsze typy bukmacherskie na walkę wieczoru UFC 267?

Biorąc pod uwagę aktualną dyspozycję Jana Błachowicza, naszym zdaniem to właśnie on wejdzie do klatki UFC w roli faworyta. Typujemy jego zwycięstwo przed czasem lub zakończenie starcia przed rozpoczęciem czwartej rundy.

Gdzie obejrzeć galę UFC 267?

Transmisja z gali UFC 267 będzie dostępna między innymi u   bukmacherów. Taką możliwość oferuje między innymi usługa STS TV, która jest bezpłatna dla aktywnych graczy. Dla fanów oglądania sportu w telewizji tez mamy dobrą wiadomość – prawdopodobnie relacja z wydarzenia znajdzie swoje miejsce w ramówce programu Polsat Sport.

Którzy legalni bukmacherzy oferują kursy na zawieranie zakładów wzajemnych podczas UFC 267?

Zakłady wzajemne na walki UFC dostępne są u większości legalnie działających bukmacherów w Polsce. Biorąc pod uwagę wysokości kursów, jakość oferty oraz atrakcyjność bonusów powitalnych, polecamy przede wszystkim dwóch z ​​nich – STS oraz Fortunę.

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Szkoda szkoda szkoda. Ale w parterze Brazylczyk był dużo lepszy. Już na samym początku było widać, że Blachowicz przegra.

Masz racje. Czasami starczy 30 sekund, aby wiedzieć kto przegra. Niestety tym razem Polak wyglądał bardzo słabo, zwłaszcza w parterze. Wynik walki jest bardzo logiczny.