Zakład custom bet – co to jest?

Świat zakładów bukmacherskich rozwija się coraz bardziej dynamicznie. Wszystko po to, aby spełniać oczekiwania klientów. Dziś nie wystarcza już rozbudowana oferta, dostęp do transmisji wydarzeń sportowych z wielu dyscyplin, bowiem gracze wymagają nowoczesnych rozwiązań, wysokich kursów, nieszablonowych pomysłów, a przede wszystkim indywidualnego podejścia ze strony bukmachera.

Za tym ostatnim kryje się termin custom bet. Co w rzeczywistości oznacza pojęcie custom bet? Czym jest zakład własny z bukmacherem? Jakie warunki muszą zostać spełnione, aby zdarzenie zostało wprowadzone do oferty, a także które firmy oferują możliwość zawierania takich zakładów? Zostań z nami i poznaj szczegóły! 

Custom bet - własny zakład u bukmachera
Custom bet – własny zakład u bukmachera

Co to jest custom bet?

Zaczniemy od początku, a więc od wytłumaczenia co oznacza to pojęcie. Custom bet to zakład bukmacherski, który w 100% jest wymyślony przez gracza i może zostać dodany do oferty legalnego bukmachera. Po prostu użytkownik dostrzegł ciekawą propozycję zdarzenia  proponując custom bet. 

Własny zakład z bukmacherem

Custom bet, czyli inaczej własny zakład z bukmacherem może tak naprawdę dotyczyć wszystkiego. Użytkownicy nie muszą ograniczać się jedynie światem sportu, bowiem zakład może dotyczyć polityki, rozrywki oraz innych dziedzin życia. Własny zakład z bukmacherem to idealny moment, aby użytkownik zauważył braki w ofercie firmy i uzupełnił ją autorskim zdarzeniem. Czy obstawianie custom betów różni się od tradycyjnych zakładów? Oczywiście, że nie! Jeżeli zgłoszony typ okaże się strzałem w dziesiątkę, a bukmacher zdecyduje się wprowadzić zakład własny do oferty, to gracze zyskają możliwość obstawienia go na kuponie. Zrobią to dokładnie w taki sam sposób, jak w przypadku tradycyjnych meczów piłkarskich. Wystarczy znaleźć wydarzenie w ofercie, kliknąć wybrany kurs, a później już tylko postawić zakład. 

Jak zbudować własny zakład u bukmachera?
Jak zbudować własny zakład u bukmachera?

Jak zbudować własny zakład z bukmacherem?

Zakłady własne to tak naprawdę sytuacja win-win dla firm bukmacherskich. Użytkownicy proponują ciekawe zdarzenia, które później są chętnie przez nich obstawiane. Bukmacher dzięki jeszcze bardziej rozbudowanej ofercie, która wyróżnia go spośród konkurencji, zyskuje nowych klientów. 

Aby założyć się z bukmacherem, przede wszystkim musimy wymyślić ciekawy zakład, który będzie dotyczył czegoś, co można będzie zweryfikować. Wszystko po to, by później zakwalifikować typ jako wygrany lub przegrany. Budowa własnego zakładu rozpoczyna się od kontaktu z bukmacherem. Kontaktujemy się z daną firmą poprzez administrację, zazwyczaj za pomocą czatu na żywo, dedykowanego formularza lub po prostu korespondencji mailowej. Przed nawiązaniem kontaktu powinniśmy sobie przygotować wszelkie szczegóły, które dotyczą naszego zakładu custom bet. Powinny się tutaj znaleźć następujące informacje: data wydarzenia, rozgrywki lub wydarzenie, konkretne zdarzenie oraz szczegółowy opis zakładu. Co dzieje się później? Musimy się uzbroić w cierpliwość i oczekiwać na odpowiedź ze strony bukmachera. Zazwyczaj otrzymamy ją w ciągu kilkunastu godzin. W przypadku zaakceptowania naszego zakładu firma oszacuje kursy i wprowadzi custom bet do swojej oferty. Pamiętajmy, że custom bety mogą być określone w czasie, ale również bezterminowe. 

Do pierwszego wariantu zakładu własnego z bukmacherem zaliczymy na przykład: Karim Benzema zdobędzie dwie bramki w najbliższym spotkaniu, natomiast bezterminowym zakładem będzie, czy dany piłkarz otrzyma Złotą Piłkę (w całej swojej karierze).

Aby jeszcze lepiej poznać ten segment zakładów bukmacherskich, prezentujemy przykładowe zakłady własne, które mają duże szanse, aby znaleźć się w ofercie bukmachera. Oto propozycje: Kibic wbiegnie na murawę w czasie wskazanego meczu, dany mecz zostanie odwołany ze względu na warunki atmosferyczne, oszacowanie liczby kibiców na meczu.

Custom bet - bukmacherzy
Custom bet – bukmacherzy

Bukmacherzy oferujący custom bet

Jak już wcześniej wspomnieliśmy bukmacherzy chętnie decydują się na wprowadzenie do oferty custom betów a użytkownicy coraz częściej na zawieranie tych zakładów. Wśród firm działających na polskim rynku zakładów bukmacherskich praktycznie każda z nich przewiduje taką możliwość. W zależności od bukmachera istnieje inny sposób zgłaszania custom betów. U jednych można to zrobić przez dedykowany panel, za pomocą czatu na żywo, a u innych dzięki wiadomości e-mail. W Polsce custom bety oferuję legalni bukmacherzy, wśród których wyróżnimy takie firmy jak: STS, Betfan, Fortuna, eWinner, TOTALbet, czy SuperBet.

Custom bet w STS

Największy polski bukmacher umożliwia swoim użytkownikom proponowanie custom betów. W STS możemy zgłosić swój zakład, korzystając z opcji czatu online lub formularza kontaktowego, który jest dostępny dla wszystkich klientów. Podczas rozmowy gracz powinien wybrać temat „pomysły/sugestie” lub „pozostałe”, a następnie precyzyjnie opisać zakład. W jaki sposób otrzymamy odpowiedź? Pracownicy firmy skontaktują się mailowo i przekażą decyzję odnośnie custom beta. Jeśli propozycja zostanie zaakceptowana, to zdarzenie pojawi się w ofercie, a nowy klient będzie mógł skorzystać z bogatego pakietu powitalnego na zakład własny. STS przewidział dla nowych użytkowników bonus, który wynosi aż 1660 zł. W jego skład wchodzą: zakład bez ryzyka (cashback) do 100 zł, bonus od depozytu od trzech pierwszych wpłat do 1500 zł oraz bonus za wykonanie zadań o wartości 60 zł. 

Betomania - STS

My BET w Betfan

Użytkownicy bukmachera Betfan również będą mogli postawić zakład custom bet. Firma stworzyła osobną zakładkę dla niestandardowych zakładów i nazwała ją jako my bet. Betfan zaproponował graczom dedykowany formularz zgłoszeniowy co jeszcze bardziej zachęca typerów do proponowania custom betów. Wystarczy uzupełnić jedynie adres e-mail oraz wyczerpująco opisać ideę proponowanego zakładu, a także podać datę rozliczenia. Jeżeli zakład będzie ciekawy, a bukmacher umieści go w ofercie, to autor zostanie nagrodzony specjalnym bonusem. Warto zaznaczyć, że na jednego gracza przypada maksymalnie pięć bonusów dziennie. Jak długo trzeba czekać na odpowiedź w sprawie custom beta? Maksymalnie w ciągu 24. godzin powinna pojawić się wiadomość zwrotna. W przypadku zaakceptowania zakładu własnego użytkownicy mogą wykorzystać bonus na start. W ramach promocji Betfan zapewnia zakład bez ryzyka cashback 600 zł oraz 100% bonus za drugą wpłatę.

Własny zakład Fortuna

Zawieranie zakładów custom bet jest możliwe także w Fortunie. Bukmacher przewidział zgłaszanie ciekawych ofert przez graczy na dwa sposoby. Klienci mogą zaproponować zdarzenie za pomocą formularza kontaktowego albo wiadomości mailowej na adres: callcenter@efortuna.pl. W przypadku zaakceptowania zakładu własnego i wprowadzenia go do oferty, nowi użytkownicy mogą skorzystać z pakietu powitalnego w wysokości 835 zł. Do promocji zaliczają się darmowe zakłady (freebety), zakład bez ryzyka do 600 zł oraz bonus 50% od drugiej wpłaty na konto, nawet do 200 zł.

Custom bet w eWinner

EWinner jest bardzo otwarty na custom bety. Bukmacher reklamuje je na swojej witrynie internetowej specjalnym hasłem: „Załóż się. O co chcesz. Kiedy chcesz. Jak chcesz”. Aby ułatwić zgłaszanie zakładów własnych, firma udostępniła formularz zgłoszeniowy, który przeprowadzi gracza przez cały proces. Z pewnością jest to ułatwienie, bowiem klient może być pewny, że proponując bukmacherowi custom bet nie zapomniał o niczym, a jego wniosek jest kompletny. Cała procedura jest standardowa i wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku innych bukmacherów. Użytkownik m.in. musi dokładnie opisać swój zakład i podać datę wydarzenia. Następnie bukmacher rozpatruje zgłoszenie, a klient otrzymuje odpowiedź zazwyczaj w ciągu dwunastu godzin. Jeśli eWinner da zielone światło na wprowadzenie zakładu to otrzymasz wiadomość na podany adres e-mail. Ponadto zakład będzie widoczny w ogólnej ofercie w panelu bocznym, w zakładce custom bet.

Własny zakład w TOTALbet

Gracze mogą stworzyć własny zakład korzystając z usług firmy TOTALbet. Bukmacher proponuje im dwa sposoby zgłaszania custom betów. Pierwszy z nich to kontakt za pomocą czatu online, natomiast drugi to korespondencja mailowa. Zdecydowanie szybszym rozwiązaniem jest konwersacja z konsultantem, bowiem odpowiedź można uzyskać w ciągu kilku minut. TOTALbet przewidział dla nowych użytkowników bogaty pakiet powitalny. W efekcie stawiając kupon na zakład custom bet można wykorzystać bonus na start. 

Stwórz zakład w SuperBet

SuperBet to kolejny bukmacher, u którego możesz wyjść z propozycją własnego zakładu. Choć firma zaczęła działać na polskim rynku dopiero w 2020 roku, to trzeba przyznać, że radzi sobie nieźle. Najszybszym rozwiązaniem do zgłoszenia zakładu custom bet jest kontakt z czatem online. W ten sposób mamy szansę sprawnie przedstawić swój pomysł, a co ważniejsze w niedługim czasie poznać odpowiedź bukmachera. Jeśli ta okaże się pozytywna, nowy gracz będzie miał okazję skorzystać z bogatego pakietu powitalnego bukmachera i postawić zakład custom bet.

Bonus 1640 PLN z kodem BETOMANIA
5.0
Bonus nawet do 5000 PLN
4.5

Najczęstsze pytania – custom bet

1️⃣ Co to jest custom bet?

Custom bet to zakład bukmacherski, który w 100% jest wymyślony przez gracza i może zostać dodany do oferty legalnego bukmachera.

2️⃣ Jacy bukmacherzy oferują custom bet?

Wśród firm działających na polskim rynku zakładów bukmacherskich praktycznie każda z nich oferuje custom bet. Możemy wymienić: STS, BETfan, Fortunę, eWinner, TOTALbet, czy SuperBet.

3️⃣ Czy można wybrać kurs custom betu?

Nie można. Po zaakceptowaniu propozycji zakładu własnego kurs na custom bet ustalają analitycy bukmachera.

4️⃣ Dla kogo jest custom bet?

Z zakładów custom bet mogą korzystać wszyscy użytkownicy, którzy posiadają konta u legalnych bukmacherów.

Ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments