Zakład bez remisu – co to jest i na czym polegają zakłady bez remisu?

Zakłady na zwycięstwo lub remis, a także obstawianie liczby zdobytych goli należą do najpopularniejszych oferowanych przez legalnych bukmacherów. Dziś klienci mają wiele możliwości i tak naprawdę mogą typować wszystko. Każda firma troszczy się o swojego użytkownika i chce mu zaproponować jak najszerszą ofertę zakładów. Nowi gracze rozpoczynający przygodę z zakładami powinni poznać terminologię bukmacherską. Zaliczają się do niej zakłady bez remisu. Co tak naprawdę oznacza to pojęcie? Czym jest DNB w zakładach bukmacherskich? Zostań z nami i poznaj szczegóły!

Zakład bez remisu - co to jest i na czym polega?
Zakład bez remisu – co to jest i na czym polega?

Co to jest zakład bez remisu?

W ofercie zakładów bukmacherskich użytkownicy mogą spotkać się ze skrótem DNB, którego rozwinięcie w języku angielskim brzmi – draw no bet. W wolnym tłumaczeniu na język polski oznacza „remis nie ma zakładu”. DNB to nic innego jak zakład bez remisu. Ten rodzaj zakładów bukmacherskich zalicza się do zakładów dwudrogowych, bowiem gracze mogą obstawić wyłącznie dwie opcje: zwycięstwo jednej lub drugiej drużyny.

Jak wygląda to w praktyce? Jeśli użytkownik zakładów bukmacherskich zdecyduje się na obstawienie zakładu bez remisu, a mecz zakończy się podziałem punktów, to bukmacher rozliczy zakład po kursie 1,0, czyli tak jakby mecz się w ogóle nie odbył. W przypadku zagrania kuponu z jednym typem DNB klient otrzyma pełny zwrot stawki na konto. W sytuacji, gdy zakład DNB jest jednym z wielu na kuponie AKO, wówczas kurs całkowity zostanie pomniejszony o wartość zakładu bez remisu.

Rodzaje zakładów bez remisu

Firmy udostępniają zakłady bez remisu w kilku wariantach. Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem wśród graczy, dlatego też będziemy posługiwać się meczami piłkarskimi. Użytkownicy legalnych zakładów mają możliwość wytypować zakład bez remisu podczas całego meczu, ale także w pierwszej lub drugiej części gry. Przyglądnijmy się zakładom bez remisu w drugiej połowie meczu, bowiem generują największe problemy wśród graczy. Przyjmijmy, że obstawiliśmy zakład DNB na zwycięstwo gości w drugiej połowie. W przypadku gdy wynik po pierwszej części spotkania wynosi 1:2, a po przerwie gospodarze zdobędą bramkę i mecz zakończy się wynikiem 2:2, gracz nie otrzyma zwrotu stawki, jego kupon będzie przegrany, bowiem wynik meczu w drugiej połowie to 1:0. Do rozbudowanej oferty legalnych bukmacherów zaliczyć trzeba zakłady łączone w postaci: zakład DNB i over/under 2.5 bramki.

Czy warto obstawiać zakłady bez remisu?
Czy warto obstawiać zakłady bez remisu?

Dlaczego warto obstawiać zakłady bez remisu?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, zakłady bez remisu należą do zakładów dwudrogowych. Decydując się na typ draw no bet klient może czuć się bardziej bezpieczny, bowiem ma większą szansę na wygraną. Szanse teoretycznie rosną z 33% w przypadku zakładów tradycyjnych (1X2) do 50%. Remisy w typach DNB nie wchodzą w grę – zwrot stawki. Zakłady DNB należy traktować jako ubezpieczenie swojego kuponu bukmacherskiego. W sporcie zdarzają się niespodzianki, a piłka nożna jest bardzo nieprzewidywalna, więc zakłady bez remisu wydają się idealną okazją, by zwiększyć swoją szansę w konfrontacji z bukmacherem.

Skuteczne obstawianie zakładów bez remisu

W zakładach bukmacherskich nigdy nie ma 100% pewności, że dany typ okaże się wygrany. Podobnie jest z zakładami bez remisu, które także nie gwarantują powodzenia. Zawsze trzeba pamiętać, że sport jest nieprzewidywalny i tak naprawdę może paść każdy wynik. Pomimo tego, możemy próbować zminimalizować ryzyko niepowodzenia i zwiększyć swoją szansę na wygraną. Aby to zrobić, warto zastosować się do kilku rad podczas typowania zakładów DNB.

Przede wszystkim analizując spotkanie faworyta z outsiderem, w tradycyjnym zakładzie trzydrogowym różnica w kursach będzie ogromna. Na takie typy w granicach 1,10-1,20 nie powinniśmy zwracać uwagi, bowiem w przypadku zwycięstwa przyniosą nam niewiele zysku. W takiej sytuacji warto pochylić się nad drużyną, której bukmacher przyznaje dużo mniejsze szanse na wygraną i spojrzeć jak prezentują się kursy na zakład DNB. Z najnowszej historii bez problemu przypomnimy sobie wyniki spotkań, w których drużyna skazywana na pożarcie sięgała po komplet punktów. 

W tej strategii powinniśmy szukać swojej szansy, by w zdarzeniach draw no bet skupiać się na drużynach teoretycznie słabszych, które mogą sprawić niespodziankę. Tym bardziej że w przypadku remisu bukmacher zwróci nam zainwestowaną stawkę. Aby jeszcze dokładniej przeprowadzić analizę, powinniśmy monitorować statystyki, które pomogą wybrać najbardziej prawdopodobny zakład.

Zakład bez remisu, a podwójna szansa

Kluczowym czynnikiem odróżniającym zakład bez remisu od podwójnej szansy jest fakt, że zakłady DNB są dwudrogowe (możemy obstawić zwycięstwo drużyny gospodarzy lub gości). Z kolei podwójna szansa jest zakładem trzydrogowym. Wybierając ten rodzaj zdarzeń, możemy wytypować dwa z trzech możliwych rezultatów. Zakład podwójnej szansy cieszy się dużą popularnością i w terminologii bukmacherskiej znany jest jako zakład z podpórką. Podobnie jak w przypadku zakładów draw no bet gracze mogą typować wyniki na koniec spotkania albo do przerwy.

Betomania - STS


Porównując oba zakłady, trzeba zaznaczyć, że kursy na zdarzenia DNB są wyższe, niż w przypadku podwójnej szansy. Ale jaka jest różnica pomiędzy obstawieniem zakładu bez remisu, a zakładu podwójnej szansy 12 (zwycięstwo gości lub gospodarzy). To proste! Obstawiając zakład DNB na zwycięstwo pierwszej lub drugiej drużyny, w przypadku remisu nie ma zakładu, więc bukmacher zwraca stawkę. Z kolei stawiając na podwójną szansę 12 gracz typuje, że remis nie będzie miał miejsca. W tej sytuacji kupon będzie zwycięski, gdy któryś z zespołów będzie triumfował. Z powyższego zestawienia wynika, iż zakład podwójnej szansy jest teoretycznie bezpieczniejszy, lecz musimy się liczyć z dużo mniejszym kursem, niż w przypadku zakładu draw no bet na to samo spotkanie.

Podwójna szansa to także typ X2 – remis lub zwycięstwo gości. Kupon zostanie rozliczony jako przegrany, gdy spotkanie wygra gospodarz. Z kolei typując 1X obstawiamy zwycięstwo gospodarzy bądź remis. Nasz typ będzie przegrany, gdy po trzy punkty sięgną goście.

Kiedy warto obstawiać podwójną szansę?

Podobnie jak inne zakłady bukmacherskie tak i podwójna szansa ma swoje plusy. Dzięki zakładom 1X, X2 lub 12 możesz zminimalizować ryzyko przegranej, a twoja szansa na zwycięstwo wynosi 66,6%. Jeżeli nie jesteś pewny zwycięstwa danego zespołu, to zawsze możesz ubezpieczyć się za pomocą podpórki, a twój kupon będzie wygrany także w przypadku remisu. Podwójna szansa to korzystne rozwiązanie, gdy chcesz zagrać przeciwko bukmacherowi i obstawiasz na remis lub zwycięstwo outsidera. Wówczas powinieneś spotkać naprawdę dobry kurs. 

Osobiście nie jesteśmy zwolennikami grania bardzo niskich kursów, bowiem nie przekłada się to na wysoki zysk. Jeżeli zdecydujesz się na zakład pojedynczy typując 1X po kursie 1,20 to wygrana będzie mała, a ryzyko utraty twojego kapitału dość znaczące. 

Zakład bez remisu u bukmacherów

Zakłady bez remisu należą do podstawowej oferty legalnych bukmacherów działających na terenie naszego kraju. Trzeba pamiętać, że mogą być niedostępne dla każdego meczu, lecz w przypadku popularnych lig europejskich: Premier League, Serie A, La Liga, Bundesliga, Ekstraklasa, Liga Mistrzów, Liga Europy, typerzy nie powinni napotkać braków w ofercie. Zakłady draw no bet mogą być nieco inaczej nazywane w przypadku poszczególnych firm, dlatego poniżej przyjrzymy się nazewnictwu, a także bonusom, z których mogą korzystać użytkownicy. 

Polecamy skorzystać z naszego rankingu legalnych bukmacherów:

Bonus 1640 PLN z kodem BETOMANIA
5.0
Bonus nawet do 5000 PLN
4.5

Zakłady bez remisu w STS

Największy polski bukmacher oferuje swoim klientom dostęp do zakładów bez remisu. Użytkownicy STS znajdą zakłady draw no bet (remis nie ma zakładu) na szczycie oferty. Warto zaznaczyć, że ten rodzaj zdarzeń jest dostępny nie tylko w przypadku najsilniejszych lig Europy, ale także tych nieco mniej popularnych. Gracze mogą obstawiać zakłady bez remisu w odniesieniu do całego meczu, pierwszej połowy, drugiej połowy. Ponadto STS oferuje rozbudowany panel ze statystykami, który pomaga w analizie spotkań. Podobnie BetBooster, czyli specjalny widżet, który wskazuje typy mające największe prawdopodobieństwo wygranej. Co więcej, największy polski bukmacher zadedykował swoim użytkownikom platformę streamingową STS TV, dzięki której mogą oglądać transmisje z wydarzeń sportowych i typować mecze na żywo, w tym zakłady draw no bet.

Idealnym połączeniem zakładów DNB z obstawianiem meczów w STS jest skorzystanie z bogatej oferty powitalnej. Bukmacher dla nowych użytkowników przygotował bonus, który wynosi 1660 zł. Co na start oferuje STS? Zakład bez ryzyka (cashback) do 100 zł, bonus od depozytu od trzech pierwszych wpłat do 1500 zł oraz bonus za wykonanie zadań o wartości 60 zł. 

DNB w BETfan

W swojej ofercie zakłady draw no bet (remis=zwrot) ulokował także BETfan. Klienci mogą korzystać z typów bukmacherskich DNB podczas meczów wielu lig piłkarskich. Gracze mają możliwość obstawiania zakładów w przypadku całego spotkania, ale także pierwszej lub drugiej części gry. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kibiców BETfan przygotował dla nich bonus powitalny. Rejestrując konto u tego bukmachera nowi użytkownicy w promocji znajdą zakład bez ryzyka cashback 600 zł oraz 100% bonus za drugą wpłatę.

Fortuna – zakłady bez remisu

Kolejnym bukmacherem, który w swojej ofercie może pochwalić się zakładami bez remisu, jest Fortuna. Typerzy korzystający z usług tej firmy będą mogli obstawiać zdarzenia DNB (spotkanie bez remisu) zarówno w odniesieniu do najlepszych lig świata, jak i mniej popularnych rozgrywek. Legalny bukmacher oferuje typy draw no bet podczas całego meczu, a także pierwszej lub drugiej połowy. Fortuna zadedykowała swoim nowym klientom pakiet powitalny w wysokości 835 zł. Do promocji, którą można wykorzystać na zakłady DNB (remis nie ma zakładu), zaliczają się (freebety), zakład bez ryzyka do 600 zł oraz bonus 50% od drugiej wpłaty na konto, nawet do 200 zł.

Zakład bez remisu Superbet

Bukmacher Superbet także oferuje swoim klientom obstawianie zakładów bez remisu. Oferta zdarzeń dotyczy topowych lig piłkarskich, ale także tych o mniejszej renomie. Gracze mogą obstawiać zakłady DNB podczas całego meczu, pierwszej części gry oraz drugiej połowy. Oczywiście w przypadku remisu następuje zwrot zainwestowanej stawki. Superbet oferuje swoim nowym użytkownikom atrakcyjny bonus na start o łącznej wartości 1660 zł.

Betclic – zakłady bez remisu

Zakłady bez remisu w swojej ofercie ma także Betclic. Gracze znajdą je w głównej kategorii typów, a bukmacher posługuje się przy tym terminologią „Remis – Zwrot”. Klienci mają możliwość obstawiania zakładów DNB na mecze najlepszych lig świata, ale również tych mniej popularnych. Legalny bukmacher przygotował dla nowych klientów promocję w postaci pierwszego zakładu bez ryzyka do 200 zł. Na ten moment jest to jedyny element promocji oferowanej przez Betclic. Niewykluczone, że w przyszłości bukmacher rozbuduje bonus dla swoich nowych użytkowników. Wobec tego zachęcamy do regularnego śledzenia promocji.

Najczęstsze pytania – zakłady bez remisu

Co oznacza spotkanie bez remisu? 

Spotkanie bez remisu to zakład bukmacherski, w którym gracz obstawia zwycięstwo jednej z dwóch drużyn.

Co to jest DNB w bukmacherce?

Draw no bet w bukmacherce to zakład bez remisu.

Co to jest zakład bez remisu w STS?

To rodzaj zakładu bukmacherskiego, w którym gracz typuje zwycięstwo jednej lub drugiej drużyny. W przypadku remisu STS dokonuje zwrotu środków.

Co to znaczy draw no bet?

W wolnym tłumaczeniu oznacza, remis nie ma zakładu. W terminologii bukmacherskiej to zakład bez remisu. 

Co się dzieje w przypadku remisu i zakładu bez remisu?

W przypadku meczu zakończonego remisem i obstawienia zakładu bez remisu bukmacher dokonuje zwrotu środków.

Którzy polscy bukmacherzy proponują kursy na Zakład Bez Remisu?

Wszyscy legalni bukmacherzy proponują kursy na zakład bez remisu. Możemy tutaj wymienić takie firmy jak: STS, Fortuna, BETfan, Superbet, Betclic.

5/5 - (1 vote)
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments