Zakład arbitrażowy – surebet. Jak z niego korzystać i obstawiać?

Typowanie zakładów u bukmacherów z roku na rok zyskuje popularność. Coraz więcej osób interesujących się sportem decyduje się na obstawianie meczów. Dzisiejsze możliwości są ogromne, a na zawarcie zakładu potrzebujemy zaledwie kilku sekund. Możemy zrobić to w każdej chwili za pomocą komputera lub telefonu, nie wychodząc z domu.

Regularni gracze poszukują sprawdzonych systemów i opracowują strategie, aby odnosić zwycięstwa i notować zysk. Bardzo często sięgają po surebety, czyli zakłady arbitrażowe. Czym jest Surebet, jak z niego korzystać i obstawiać kupony? Zostań z nami i poznaj szczegóły dotyczące zakładów arbitrażowych!

Zakład arbitrażowy - surebet
Zakład arbitrażowy – surebet

Surebet u bukmacherów

Na wstępie wyjaśnimy czym tak naprawdę jest surebet. Pojęcie pochodzi z języka angielskiego i jest połączeniem słów sure – pewny, bet – zakład. W efekcie w terminologii bukmacherskiej oznacza „pewny zakład”. Szczególnie początkowi typerzy mają tendencje do mylenia surebetów z pewnymi typami bukmacherskimi, które mają niski kurs i duże prawdopodobieństwo zwycięstwa, jak ma to miejsce w przypadku wyraźnych faworytów.

Zakład arbitrażowy, a więc surebet to metoda obstawiania kuponów bukmacherskich. Gracz dokładnie sprawdza oferty wystawione przez bukmacherów i typuje ten sam mecz u dwóch lub trzech różnych firm, gdzie kursy są najbardziej atrakcyjne. Takie podejście zapewnia typerowi gwarantowaną wygraną. Jak surebet wygląda w praktyce? Oczywiście nie obstawiamy tych samych rezultatów! Jeżeli znaleźliśmy zakład arbitrażowy i zdecydowaliśmy się na skorzystanie z tej metody, to powinniśmy wykonać następujące kroki. U pierwszego bukmachera zawieramy zakład na zwycięstwo gospodarzy, u drugiego na remis w meczu, z kolei z oferty trzeciej firmy wybieramy wygraną gości. Zakłady surebet są obstawiane na zdarzenia trzydrogowe (1X2), ale również i dwudrogowe np. w tenisie. W tej sytuacji sugerujemy się jak najwyższymi kursami, aby we wszystkich przypadkach nasza wygrana była jak największa. W efekcie konieczne jest posiadanie kont u kilku legalnych bukmacherów

W przeszłości dużo łatwiej było znaleźć zakłady arbitrażowe, jednak z czasem bukmacherzy wprowadzili kilka modyfikacji i stało się to trudniejsze. Nie można się poddawać, bowiem na surebetach naprawdę można zarobić!

Kalkulator surebet
Kalkulator surebet

Kalkulator surebet – jak liczyć?

Rozpoczynając przygodę z zakładami arbitrażowymi, musimy być bardzo precyzyjni i z dużą starannością obliczyć ewentualny zysk, po postawieniu kuponów. Wszystko po to, aby po zakończonym pojedynku skończyć grę na plusie. Z pomocą przychodzi kalkulator surebet, który w szybki sposób pomoże nam z matematyką! Ponadto musimy być pewni, że wytypowane zakłady pozwalają nam na skorzystanie z metody surebet.

W Internecie dostępny jest darmowy, dedykowany kalkulator surebet, który działa intuicyjnie i bardzo prosto. Znajdziemy w nim do uzupełnienia kilka pól, gdzie powinniśmy wpisać kursy. Następnie kalkulator surebet wskaże nam jaką stawkę powinniśmy na nie przeznaczyć, by zakłady przyniosły nam ewentualny zysk. Ponadto otrzymamy informację, ile możemy wygrać w obu przypadkach. Co ważne, kalkulator surebetów może nas także poinformować, że wskazane kursy nie spełniają założeń surebetu. W efekcie dostaniemy jasną informację, że nie powinniśmy stosować tej metody w danym meczu.

Działania matematyczne możemy wykonać również sami. Wtedy też sprawdzimy prawdopodobieństwo zakładu arbitrażowego, natomiast kalkulator może pomóc graczom, którzy rozpoczynają swoją przygodę z obstawianiem surebetów.

Betomania - STS kod promocyjny

Arbitraż w zakładach

Rozpoczynając przygodę z obstawianiem surebetów typerzy niekoniecznie muszą być zorientowani na płaszczyźnie sportowej. Niewątpliwie do zalet tego sposobu należy zaliczyć, że zbędne jest prowadzenie rozbudowanych analiz, sprawdzanie statystyk, ostatnich wyników, bezpośrednich meczów, czy absencji zawodników. Zakłady arbitrażowe głównie opierają się na matematyce. To tutaj gracz musi być świetnie zorientowany i dostrzegać różnice w kursach w zależności od oferty bukmachera. Gdy typer zauważy, że dzięki wahającym się kursom, niezależnie na kogo zagra i tak wyjdzie na plus, może powiedzieć z pełnym przekonaniem, że trafił surebet.

Typując zakłady arbitrażowe, zauważymy kilka wad, lecz umiejętne przygotowanie się do tego systemu pozwoli je wyeliminować. Gracze powinni uważać na zmianę kursów u bukmacherów, a także na wycofywanie z oferty danego zdarzenia. Trzeba być po prostu czujnym i bardzo szybko zawierać zakłady u bukmacherów. Ponadto w przypadku operowania wysokimi stawkami na graczy mogą zostać nałożone limity, co skomplikuje sytuację obstawienia surebetów. Podobnie jest w sytuacji, gdy mecz zostanie przeniesiony lub tenisista skreczuje. Zazwyczaj firmy zwracają graczom zainwestowane pieniądze.

Wcześniej wspomnieliśmy, że zakłady arbitrażowe są często obstawiane w zakładach trzydrogowych, ale również cieszą się dużą popularnością w tych dwudrogowych, gdzie remis nie występuje. Taką dyscypliną sportu jest tenis. Poniżej za pomocą meczu tenisowego wytłumaczymy metodę surebetu.

Przyjmijmy, że na zwycięstwo pierwszego zawodnika kurs wynosi 1,60, natomiast na wygraną rywala 3.20. Obstawiamy oba zdarzenia na dwóch różnych pojedynczych kuponach. Zawieramy pierwszy zakład za 50 zł, a więc nasza ewentualna wygrana to 80 zł. Następnie obliczamy jaką stawkę powinniśmy zainwestować na zwycięstwo drugiego gracza. Jak to zrobić? Dzielimy naszą ewentualną wygraną z pierwszego zakładu, czyli 80 zł przez kurs na zwycięstwo drugiego zawodnika, czyli 3,20. Wynik działania to 25 zł, a więc za taką kwotę obstawiamy drugi kupon. W przypadku zakończenia spotkania sukcesem nasza wygrana wyniesie 80 zł. Podsumowując nasza postawiona kwota na oba zakłady to 75 zł, natomiast nasza wygrana w obu przypadkach wyniesie 80 zł, więc zanotujemy 5 zł zysku.

Na polskim rynku granie surebetów nie jest łatwe, ze względu na obowiązujący 12% podatek, jaki musi zostać odprowadzony od każdego kuponu. To nieco komplikuje sprawę i w efekcie trudniej jest zanotować zysk. Nie warto się zniechęcać, bowiem legalni bukmacherzy często oferują promocję w postaci gry bez podatku, dlatego zachęcamy do regularnego śledzenia oferty firm bukmacherskich.

Surebet - legalni bukmacherzy
Surebet – legalni bukmacherzy

Gdzie można szukać surebetów?

Rynek zakładów bukmacherskich w Polsce jest bardzo rozbudowany, więc gracze nie będą mieli żadnego problemu, aby znaleźć surebety. Spotkamy je u wszystkich legalnych bukmacherów. Możemy tutaj wymienić takie firmy jak: STS, Betfan, Fortuna. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie konta u jak największej liczby bukmacherów, aby zawierać zakłady arbitrażowe tam, gdzie kurs na dane rozstrzygnięcie jest najkorzystniejszy. Typerzy powinni regularnie przeglądać dostępne oferty w poszukiwaniu surebetów.

Surebet w STS

Podczas poszukiwania surebetów zachęcamy do zarejestrowania konta u największego polskiego bukmachera STS. Firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kibiców i przygotowała dla nich bogaty pakiet powitalny, który wynosi 1660 zł. Co na start nowym użytkownikom oferuje STS? Zakład bez ryzyka (cashback) do 100 zł, bonus od depozytu od trzech pierwszych wpłat do 1600 zł oraz bonus za wykonanie zadań o wartości 60 zł. Z promocji można skorzystać obstawiając surebety. Ponadto STS posiada bogatą ofertę, atrakcyjne kursy, dostęp do zdarzeń live. Co więcej, bukmacher oferuje darmowe transmisje z wielu meczów piłkarskich, a także innych wydarzeń sportowych.

Surebet w Betfan

Przystępując do poszukiwania surebetów warto założyć konto w Betfan. W ofercie tej firmy klienci znajdą bogatą ofertę na zdarzenia sportowe. Przy okazji użytkownicy mogą wykorzystać bonus na start. W ramach promocji Betfan zapewnia zakład bez ryzyka cashback 600 zł oraz 100% bonus za drugą wpłatę. Ponadto bukmacher ma rozbudowaną ofertę, a gracze mogą korzystać z zakładów live. Należy pamiętać, że zakłady na żywo dają możliwość obstawiania zakładów arbitrażowych.

Surebet w Fortunie

Kolejnym bukmacherem, z którego usług warto skorzystać, jest Fortuna. Firma również przygotowała ciekawą ofertę dla swoich graczy. Fortuna zadedykowała swoim nowym klientom pakiet powitalny w wysokości 835 zł. Do promocji zaliczają się darmowe zakłady (freebety), zakład bez ryzyka do 600 zł oraz bonus 50% od drugiej wpłaty na konto, nawet do 200 zł. Ponadto Fortuna oferuje dostęp do transmisji wielu meczów piłkarskich oraz interesujących wydarzeń sportowych.

Najczęstsze pytania – surebet 

1️⃣ Jak liczyć surebety?

Najszybszym sposobem do liczenia surebetów jest korzystanie z kalkulatora zakładów arbitrażowych.

2️⃣ Co to są surebety?

W terminologii bukmacherskiej pojęcie surebet oznacza „pewny zakład”. To metoda obstawiania kuponów bukmacherskich. Gracz dokładnie sprawdza oferty wystawione przez bukmacherów i typuje ten sam mecz u różnych firm, obstawiając odmienne rezultaty.

3️⃣ Dla kogo jest surebet?

Strategia surebetów jest dobrym rozwiązaniem do zwiększenia kapitału początkowego, korzystając z bonusów powitalnych, a także nauczenia się wielu podstawowych umiejętności w zakładach bukmacherskich.

Ocena
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments