Włochy – Szwajcaria – typy i kursy bukmacherskie

Prognozy dotyczące Grupy A na nadchodzące Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2020 są jasne – pierwsze miejsce w tabeli przypadnie Włochom. Czy w istocie tak się stanie, fani footballu przekonają się dopiero po ostatnim meczu w tej grupie. Spotkanie odbędzie się 20 czerwca na stadionie w Rzymie. Wcześniej, bo 16 czerwca – również w stolicy Włoch – na murawę wyjdą drużyny Italii i Szwajcarii. Jakie są typy bukmacherskie na to wydarzenie i co czeka na graczy na wirtualnych tablicach? O tym w poniższym artykule.

Włochy – Szwajcaria – darmowe typy bukmacherskie, historia spotkań i aktualne pozycje na świecie

Włochy Szwajcaria - darmowe typy bukmacherskie

W historii spotkań obu reprezentacji narodowych rozegrano 58 meczy (stan na kwiecień 2021). Zespół z Włoch zwyciężył 28 razy, 22 razy zremisował, a 8 razy uległ przeciwnikowi. Przyglądając się tylko przytoczonym statystykom, łatwo wyciągnąć wniosek, że w bezpośredniej konfrontacji ze Szwajcarią w nadchodzącym spotkaniu na EURO 2020 Italia jest na uprzywilejowanej pozycji. Dodatkowo owe prognozy potwierdza lokalizacja obu zespołów w rankingu FIFA (luty 2021 rok): Włosi zajmują w nim dziesiątą pozycję, natomiast Szwajcarzy – szesnastą. Również ostatnie Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2016 były dla reprezentacji Italii nieco lepsze. Dostała się do ćwierćfinału, przy 1/8 finału dla drużyny szwajcarskiej (co i tak jest najlepszym wynikiem w historii jej udziału w mistrzostwach Starego Kontynentu).

Oba zespoły w ramach EURO 2020 wyjdą na boisko 16 czerwca o 21:00. Jak wyglądają obecnie typy bukmacherskie na nadchodzące wydarzenie?

Włochy – Szwajcaria – kursy na zdarzenia główne

Bukmacherzy, którzy udostępnili zakłady na mecz Włochy-Szwajcaria, wyraźnie promują pierwszy zespół. Co więcej, kurs na to, że Italia zajmie pierwsze miejsce w grupie, wynosi 1.57 w przypadku STS oraz 1.56 w przypadku spółki Fortuna. Tak niskie, a zarazem wyrównane mnożniki utwierdzają tylko graczy w przekonaniu, że spotkanie Włochy-Szwajcaria może mieć jedną prognozę. Legalny bukmacher oferuje następujące kursy na zdarzenia główne oraz bezpośrednio z nimi powiązane zdarzenia poboczne:

  • 1X2: 1.82/3.40/4.42,
  • podpórka: 1X/12/2X – 1.22/1.31/1.94.

Szanse na zwycięstwo Italii są zatem wysokie nie tylko w tym konkretnym spotkaniu, ale także w całej grupie. Dalsze miejsca w tabeli to otwarta sprawa, jednak wszystko wskazuje na to, że o drugą pozycję powalczą reprezentacje Szwajcarii oraz Turcji. Np. STS w tym przypadku ustalił kursy na poziomie 6.00 na oba zespoły.

Szwajcaria – Włochy – EURO 2020 i zdarzenia poboczne

kursy STS

Do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2020 pozostało jeszcze trochę czasu, ale już teraz można pokusić się o typowanie w obrębie zdarzeń pobocznych. W ofercie bukmacherów znajdują się przede wszystkim opcje operujące na liczbie bramek. Oznacza to, że typerzy mogą liczyć na pakiet zawierający zakłady na dokładny wynik, zakłady na wynik po uwzględnieniu handicapu, zakłady dotyczące Under/Over itp.

Oto, jak prezentują się poszczególne zakłady oraz przypisane im kursy, które udostępnił graczom bukmacher Totolotek:

  • zwrot w przypadku remisu: zwycięstwo Włoch to kurs 1.34, natomiast Szwajcarii to 3.00,
  • handicap: 0:1 – 3.20/3.50/1.94, 1:0 – 1.22/5.30/9.90,
  • Under/Over: -1.5 – na to, że padną co najmniej dwie bramki, kurs ustalono na poziomie 1.35. W przypadku remisu lub różnicy jednego gola wynosi 2.95,
  • w pierwszej połowie Włosi strzelą gola – TAK/NIE: 1.94/1.77,
  • dokładny wynik (przykłady): 0:0 – 9.40, 1:0 – 6.20, 0:1 – 10.50 oraz 1:1 6.40.

Przytoczone powyżej kursy na pewno ulegną z czasem zmianie. Mecz Włochy-Szwajcaria będzie toczony w ramach drugiej kolejki w grupie, zatem więcej informacji gracze poznają po pierwszych występach obu reprezentacji.

Szwajcaria – Włochy – promocje bukmacherskie na EURO 2021

Wnioskując po poprzednich wielkich imprezach, w obrębie których rodzimi bukmacherzy oferowali zakłady, można liczyć na mnóstwo dedykowanych bonusów. Z pewnością gracze, którzy dopiero zaczynają typowanie, będą mieć możliwość skorzystania z powiększonego pakietu powitalnego. Na stałych klientów będą czekały darmowe zakłady, zakłady bez ryzyka oraz profity związane z licznymi kodami promocyjnymi. Prócz tego zapewne pojawią się specjalne rankingi, które zagwarantują wartościowe nagrody dla najlepszych typerów.

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments