Walia – Szwajcaria – typy bukmacherskie

W drugim meczu grupy A zmierzą się ze sobą reprezentacje Walii i Szwajcarii. Oba zespoły czeka bardzo długa podróż na ten mecz, ponieważ zostanie on rozegrany na Stadionie Olimpijskim w Baku. Trudno w tym spotkaniu wskazać jednego faworyta. Obie drużyny z pewnością mogą do ostatnich Mistrzostw Europy. Walia okazała się wtedy rewelacją turnieju rozgrywanego we Francji i zajęła wspólnie z reprezentacją Niemiec trzecie miejsce. W półfinale musiała uznać wyższość późniejszemu zwycięzcy Mistrzostw Europy, czyli Portugalii. Z kolei Szwajcaria na Euro 2021 również może sprawić niemałą niespodziankę. Wciąż w tej ekipie są gwiazdy, które w ⅛ finału we Francji wyeliminowały po rzutach karnych Polskę. Jak będzie wyglądało spotkanie Walia – Szwajcaria? Sprawdź darmowe typy bukmacherskie na Euro 2021!

Szwajcaria vs Walia – historia

Walia Szwajcaria kursy
Bilans dotychczasowych potyczek pomiędzy Walią i Szwajcarią przemawia zdecydowanie na korzyść Szwajcarii, która wygrała pięć meczów z siedmiu rozegranych w historii. Dwa mecze wygrała za to Walia, która ma zamiar poprawić ten bilans. Ostatni raz spotkanie Walia – Szwajcaria odbyło się podczas eliminacji do Euro 2020, które zostało przeniesione na rok 2021. Wtedy też oba mecze zakończyły się zwycięstwami gospodarzy. Najpierw w Bazylei Helweci rozprawili się z Walią aż 4:1, by w rewanżu w Swansea przegrać 0:2.

Walia – Szwajcaria – kursy bukmacherskie

Walia i Szwajcaria to dwie ekipy, które mają podobny styl gry i mimo niekorzystnego bilansu spotkań dla piłkarzy z Wielkiej Brytanii, można mieć pewność, że będzie to bardzo dobry mecz. Walia ma w składzie nieobliczalnego Garetha Bale’a, który przy odpowiednim przygotowaniu do turnieju może zrobić ogromną różnicę. Szwajcarzy natomiast mają Xherdana Shaqiriego, który również jest lewo nożny i jest niesamowitym motorem napędowym reprezentacji Helwetów.

Bukmacherzy, typując faworyta nieśmiele stawiają na Szwajcarię, ale nie ma drastycznych różnic w kursach. Średnio na Walię jest to około 3.20 natomiast na Szwajcarów 2.35. Trudno więc po tym wywnioskować, kto ma większe szanse na zwycięstwo. Pewne jest to, że jeszcze przed samym turniejem te typy się zmienią, ale w którą stronę to się dopiero okaże.

Walia – Szwajcaria – typy i przewidywania

Pierwsze spotkanie turnieju Euro 2021 będzie z pewnością kluczowe dla obu ekip. Wygrana sprawi, że już jedna z nich na samym początku będzie w bardzo dobrej sytuacji. Trzeba także pamiętać, że zdecydowanym faworytem do wygrania grupy A są Włosi, ale nie jest to reprezentacja nie do zatrzymania.

Na papierze faworytem spotkania jest Szwajcaria, ale Walijczycy już podczas turnieju w 2016 roku potrafili udowodnić, że nie można ich lekceważyć. Można się spodziewać racze gry z kontry w przypadku Walii, która preferuje bardziej siłowy styl gry. Duża liczba wrzutek z boków boiska i gra głową to zdecydowanie atut tej reprezentacji. Szwajcarzy natomiast potrafią grać szybko i kombinacyjnie, a wszystko napędza niezawodny Shaqiri, który lubi czasem huknąć zza pola karnego. Nie można się jednak spodziewać zbyt wielu bramek w tym meczu.

Promocje bukmacherów na to spotkanie

Turniej finałowy Euro 2021 rozpocznie się 11 czerwca spotkaniem Włochy – Turcja. Dzień później rozegrane zostanie spotkanie pomiędzy Szwajcarią i Walią. Bukmacherzy, jak to przy okazji wielu innych wydarzeń sportowych wysokiej rangi, przygotowują już specjalne bonusy. Ciekawa oferta znajdzie się z pewnością na stronie oficjalnego sponsora reprezentacji Polski, czyli STS Zakłady Bukmacherskie.

Kiedy i gdzie będzie można obejrzeć mecz Walia Szwajcaria?

Prawa do transmisji Euro 2021 wykupiła Telewizja Polska TVP S.A. Wszystkie spotkania zostaną pokazane na żywo, dzięki czemu na bieżąco będzie można śledzić poczynania zawodników wszystkich reprezentacji biorących udział w turnieju. Spotkanie między Walią a Szwajcarią zostanie rozegrane 12 czerwca w sobotę o godzinie 15:00. Transmisja będzie dostępna na kanale TVP1 i TVP Sport, a przed spotkaniem tradycyjnie będzie można posłuchać wypowiedzi ekspertów w studiu telewizyjnym.

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments