Walia – Dania – typy na 1/8 finału EURO 2020

Powoli poznajemy wszystkie pary spotkań 1/8 finału Euro 2020, żartobliwie nazywanego także Euro 2021 z powodu przełożenia turnieju przez pandemię koronawirusa. Dotychczasowe spotkania przyniosły bardzo dużo emocji zgromadzonym na trybunach kibicom. Najbardziej zadowoleni są Węgrzy, którzy na stadion wpuszczają po prawie 60 tysięcy fanów. W żadnym innym kraju nie można liczyć na taką frekwencję. Kto awansuje do 1/4? Pierwsza para 1/8 finału Euro 2020 zapowiada się niezwykle ciekawie. Z jednej strony stanie reprezentacja Walii, dla której awans jest z pewnością wielkim wydarzeniem, a z drugiej stronie Duńczycy.

Walia – Dania – kto awansuje do 1/4?

Walia Dania typy

Walia w sobotę o godzinie 18:00 podejmie w roli gospodarza w Amsterdamie Duńczyków, którzy cudem awansowali do 1/8. Wszyscy pamiętamy dramatyczne wydarzenia, które miały miejsce w Kopenhadze, gdy o życie walczył Christian Eriksen. Mało kto wtedy zastanawiał się nad tym, czy mecz będzie dokończony, czy nie. UEFA zdecydowała jednak, że piłkarze Danii mają dokończyć spotkanie z Finami lub zagrać kolejnego dnia o 12:00. Decyzja co najmniej kontrowersyjna, ale piłkarze zrobili to dla swojego przyjaciela z boiska. Mimo porażki zasłużyli na ogromne brawa. Kolejne starcie z Belgią także zakończyło się porażką i wtedy nikt praktycznie nie wierzył w to, że Dania awansuje z grupy. Cud stał się Sankt Petersburgu, gdzie Duńczycy rozgromili Rosję 4:1 i z najlepszym bilansem zespołów, które zdobyły w grupie trzy punkty awansowali dalej!

Walia to przede wszystkim wyspiarski temperament, waleczność i siła. Walijczycy z Garethem Bale’em nieco namieszali w grupie, w której w roli faworytów stawiało się Włochów i Szwajcarów. Czarnym koniem miała być Turcja, ale młody zespół nie podołał presji i zabrakło im również doświadczenia na wielkiej imprezie. Ekipa prowadzona przez piłkarza Królewskich zgromadziła cztery punkty, a więc tyle samo, co Szwajcaria, ale mogli pochwalić się lepszym bilansem bramkowym. Dzięki temu awansowali oni do dalszej fazy rozgrywek Euro 2020 z drugiego miejsca, tuż za Włochami.

Gdzie obstawiać mecz Dania – Walia?

Gdzie obstawiać

Spotkanie Walia – Dania z pewnością elektryzuje fanów obu zespołów. Walia ma szansę osiągnąć historyczny wynik, ale doświadczenie przemawia za Duńczykami. Gdzie można obstawić spotkanie Walia – Dania? Typy bukmacherskie na to spotkanie będą dostępne u wszystkich legalnie działających bukmacherów w Polsce. Jest to najważniejsza impreza piłkarska w tym roku, dlatego można spodziewać się nie tylko ciekawych kursów, ale także dodatkowych rynków oraz promocji, które być może pozwolą podwyższyć wygraną. Walia – Dania można obstawić między innymi w STS, Fortuna, LV BET, Superbet.

Dania – Walia – kursy bukmacherskie

Jakie kursy można znaleźć na mecz Walia – Dania? Tutaj kursy bukmacherskie będą bardzo porównywalne, ponieważ Duńczycy stawiani są w roli faworyta. Na wygraną Duńczyków w STS kurs wynosi 1.90, na Walię 4.85, a remis 3.15. Dla przykładu w zakładach bukmacherskich Fortuna kursy wyglądają bardzo podobnie. Wygrana Danii to kurs 1.90, remis 3.25, natomiast wygrana Walijczyków wyceniana jest na 4.85. Dużej rozbieżności w kursach nie ma poza wytypowaniem zwycięstwa Walii. Jeśli ktoś stawia na piłkarzy z Walii, to z pewnością powinien wybrać ofertę Fortuny.

Walia X Dania
4.85 3.15 1.90
Walia Awans Dania
2.90 1.41
Walia Zakład bez remisu Dania
3.30 1.34

Dania – Walia – typy bukmacherskie na mecz

Kursy bukmacherskie jasno pokazują, jak typują bukmacherzy. Ich zdaniem faworytem spotkania jest Dania, która ma mimo wszystko mocniejszy skład i bardziej doświadczony. Można przypuszczać, że spotkanie nie zakończy się jakimś spektakularnie wysokim wynikiem. Raczej padną dwie, może trzy bramki, ale faworytem tego meczu jest Dania. Nie można jednak zapominać, że Euro 2020 rządzi się swoimi prawami i może zdarzyć się niespodzianka.

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments